Im więcej wiesz, tym lepszym partnerem możesz być.

BY Zachary Zane
Czwartek, 1 października 2015 – 11:00

Gdybym miał opisać lęk jednym słowem, byłoby to wyczerpujące. To praca na pełen etat będąc niespokojnym. 24/7. To przerywa twój sen. Sprawia, że trudno się zrelaksować. Pojawia się w nieodpowiednich momentach.

Jest element towarzyszący lękowi, o którym wielu nie wie: nienawiść do samego siebie. Jako osoby lękowe, logicznie rzecz biorąc, wiemy, że (częściej niż nie) nie mamy powodu do niepokoju. Nawet jeśli staramy się kontrolować rzeczywistość, nie tylko myślimy o najgorszym scenariuszu, ale szczerze wierzymy, że najgorszy scenariusz się wydarzy, a nawet musi się wydarzyć. A jeśli najgorszy scenariusz rzeczywiście się wydarzy, wynik tego scenariusza będzie najgorszy, jaki można sobie wyobrazić.

Więc niepokój jest wyczerpujący i nie sądzę, że każdy jest zbudowany, aby umawiać się z kimś, kto ma poważny niepokój. Umawianie się z kimś z lękiem może być toksyczne. Trudno jest, aby nasze lęki nie miały na ciebie wpływu. To jest jeszcze trudniejsze, gdy mamy lęki o naszej relacji.

Still, są ludzie tam zbudowany do daty niepokojące facetów. Wiem o tym, ponieważ mój partner spotyka się ze mną. Ale zanim umówisz się z kimś z lękiem, jest 6 rzeczy, które musisz wiedzieć.

1. Nie możemy po prostu „przestać o tym myśleć”
Gdybyśmy mogli przestać, zrobilibyśmy to. Tym właśnie jest lęk. Brak możliwości kontrolowania niespokojnych myśli. To odpowiednik mówienia osobie z depresją, żeby po prostu, no wiesz, przestała być przygnębiona.

2. Nie mów: „Wszystko będzie dobrze”. Powiedz: „Dasz sobie radę.”
Gdy mówisz, że wszystko będzie dobrze, pozostawiasz sprawy czynnikom zewnętrznym. Sprawy poza naszą kontrolą. Osoby z lękiem zmagają się z radzeniem sobie z rzeczami, na które nie mamy wpływu. Zamiast wierzyć w sytuację, miej wiarę w nas. Miej wiarę, że możemy sprawić, że to zadziała – że poradzimy sobie ze wszystkim, co stanie na naszej drodze. Możemy nie przestać wierzyć, że najgorszy możliwy wynik się wydarzy, ale możemy zacząć wierzyć, że jeśli najgorszy wynik się wydarzy, pokonamy go. Znajdziemy w tym pocieszenie.

3. Nie martwicie się też o te same rzeczy.
Każdy ma zmartwienia. Każdy ma noce, w których nie może zasnąć, bo jest niespokojny. To jest ludzkie. To nie jest wyjątkowe dla ludzi, którzy cierpią z powodu lęku. To, co jest wyjątkowe: czas trwania. Wraz z czasem trwania przychodzi wzmocnienie lęków. Nie wiesz, jak to jest martwić się miesiącami. Nie wiesz, jak to jest nie mieć żadnych zmartwień przez sekundę, a potem natychmiast zacząć się martwić, bo to sprawia, że jesteś niespokojny, że nie masz żadnych zmartwień. Nie wiesz, jak to jest myśleć: „Co jest nie tak w moim życiu w tej chwili, że się czymś nie martwię?”. Nie wiecie, jak to jest być uzależnionym od swoich zmartwień.

4. Często wiemy, że to, o czym myślimy, jest mało prawdopodobne, aby się wydarzyło.
Co odnosi się z powrotem do nienawiści do samego siebie. Często jestem zaskoczony, że myślę, że jutro wzejdzie słońce. Nawet jeśli wschodziło codziennie przez miliardy lat, może jutro nie wzejdzie. Tylko ponieważ ono jest nieprawdopodobny zdarzać się, no robi ono niemożliwy. Przy niektóre punkt the słońce eksplodować. Dlaczego nie jutro? To jest coś, o co powinienem się martwić. (To jest przykład tego, jak działają nasze mózgi.)

5. Będziemy wątpić w nasz związek bardziej niż większość, nawet jeśli jesteś idealnym facetem dla nas.
Nasz niepokój sprawia, że zgadujemy po raz drugi wszystko. Dotyczy to również ciebie. Potrzebujemy, abyś w nas wierzył. Potrzebujemy, abyś uwierzył, że zdamy sobie sprawę, że jesteśmy głupi – że mamy tylko chwilowy błąd w ocenie. W głębi duszy wiemy, że jesteś dla nas odpowiedni.

6. Jesteśmy tego warci, jeśli będziesz się nas trzymał.
Wiemy, że nie jesteśmy łatwi. Wiemy, że jesteśmy wymagający w utrzymaniu. Wiemy, jak bardzo cię potrzebujemy. Jeśli zostaniesz z nami, będziemy przy tobie, kiedy będziesz nas najbardziej potrzebować. Tak jak Ty byłeś tam dla nas. Kochamy cię tak bardzo, jak ty kochasz nas.

Tagi:

#Gay, #Bisexual, #Dating

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg