Kim jest Brett Favre?

Rozgrywający NFL Brett Favre uczęszczał na Uniwersytet Southern Mississippi, a po wspaniałej karierze w college’u, Favre został wybrany przez Atlanta Falcons w 1991 roku w drafcie NFL. Po wymianie do Green Bay Packers w następnym roku, Favre poprowadził drużynę do zwycięstwa w Super Bowl XXXI. Został również uznany MVP ligi przez trzy lata z rzędu. Po krótszych stints z New York Jets i Minnesota Vikings, Favre wycofał się z futbolu po sezonie 2010.

Wczesne lata

Favre urodził się Brett Lorenzo Favre w Gulfport, Mississippi, w dniu 10 października 1969 roku. Jako drugi z czwórki dzieci, Favre dorastał w dzikich ostępach kraju bayou, polując i łowiąc ryby z trzema braćmi.

W szkole Favre, podobnie jak jego rodzeństwo, wykazywał pasję i talent do baseballu i futbolu. Początkowo, przynajmniej, wydawało się, że jest lepszym graczem w baseball, ponieważ Favre zajął miejsce w rotacji startowej w Hancock North Central w ósmej klasie.

Ale jako syn trenera futbolu o twardym charakterze, Favre wykazał się również darem w innym sporcie. Duży i silny, Favre, który był trenowany przez ojca w szkole średniej, grał jako rozgrywający przez wszystkie lata w Hancock North Central. Jednak jego talent nie zwrócił uwagi ani nie został pochwalony przez skautów uniwersyteckich. Kiedy nadszedł czas, aby wybrać szkołę, Favre wybrał University of Southern Mississippi, w dużej mierze dlatego, że był to jedyny college, który zaoferował mu stypendium.

Jako gracz w college’u, Favre zapakował twardość, którą jego koledzy z zespołu łatwo podziwiali, ze skłonnością do heroizmu w późnych meczach. Ustanowił również kilka rekordów szkolnych, a w drafcie NFL w 1991 roku, Atlanta Falcons wybrali młodego QB z 33. ogólnym wyborem.

Kariera NFL

Favre wziął tylko kilka snapów dla Sokołów jako debiutant. Przez cały rok firma nie była pewna, jaka przyszłość czeka Favre’a, więc gdy Green Bay Packers zaoferowali klubowi pierwszorundowy pick za rezerwowego rozgrywającego, zespół zgodził się na tę ofertę.

Green Bay Packers

Favre miał niezwykłą passę w Packers, zmieniając zmagającą się z problemami, ale niegdyś dumną firmę w wieloletniego zwycięzcę, jednocześnie stając się jednym z najlepszych rozgrywających w grze. W ciągu 16 sezonów Favre poprowadził zespół do dwóch Super Bowls, wygrywając jedno, i został pierwszym graczem NFL, który zdobył trzy nagrody MVP.

Dodatkowo Favre rozpoczął każdy pojedynczy mecz Packers od 20 września 1992 do 20 stycznia 2008. W sumie żelazna passa Favre’a trwała 297 meczów, co stanowi rekord NFL.

New York Jets

W 2008 roku Packers przehandlowali Favre’a, który wahał się, czy przejść na emeryturę, do New York Jets. Podczas gdy jego sezon 2008 z Jets rozpoczął się dobrze, zespół stracił cztery z ostatnich pięciu meczów, w tym ostatni mecz z Miami Dolphins, a oni przegapili playoffs.

Minnesota Vikings i emerytura

W kwietniu 2009, Favre został zwolniony z kontraktu z Jets, uwalniając go do podpisania z Minnesota Vikings. Odmłodzony weteran topped 4000 jardów przechodzących i rzucił 33 przyłożenia przeciwko zaledwie siedmiu przechwytów, prowadząc Vikings do 12-4 rekord i miejsce w NFC Championship Game. Na koniec roku, został nazwany do jego 11 Pro Bowl.

Favre wrócił do Minnesoty w 2010 roku, co stałoby się rozczarowującym sezonem dla rozgrywającego i klubu. Odszedł na emeryturę w styczniu 2011 roku, ustanowiwszy rekordy NFL pod względem jardów (71 838) i przyłożeń (508), i rozpoczął spokojne życie w Mississippi.

Nadużywanie substancji psychoaktywnych

Wcześniej w swojej karierze NFL, Favre rozwinął uzależnienie od środków przeciwbólowych, aby odbić się od kontuzji na boisku. Miesiąc na odwyku nie wystarczył, aby pozbyć się nałogu, a QB zaczął łykać do 15 tabletek Vicodinu dziennie, nawet gdy osiągał wyniki MVP.

Po doznaniu ataku, który mógł być związany z zażywaniem Vicodinu, Favre w maju 1996 roku ogłosił, że przystępuje do programu walki z uzależnieniem od narkotyków w NFL. Udało mu się pokonać uzależnienie od leków przeciwbólowych – Packers wygrali Super Bowl po powrocie Favre’a – ale nadal walczył z demonami picia, co doprowadziło do kolejnego odwyku w 1998 roku.

Po NFL

W 2012 roku Favre został zatrudniony jako asystent trenera futbolu w Oak Grove High School w Hattiesburgu, Mississippi. Louis Rams poprosił go o powrót do NFL w październiku następnego roku, ale odrzucił ich ofertę. Favre przyznał się do mediów około tego czasu, że cierpi na pewne utraty pamięci, które przypisał częściowo do wielu urazów, które poniósł podczas swojej kariery pro football.

Jeden z największych graczy w Green Bay’s storied historii, Favre został uhonorowany przez swoją starą drużynę z indukcją do Packers Hall of Fame i numer ceremonii emerytalnej w 2015 roku. W następnym roku został wprowadzony do NFL Hall of Fame.

W 2013 roku Favre dołączył do zarządu dla Sqor, wybuchającej sieci społecznościowej, która miała na celu połączenie sportowców z fanami. Pod koniec stycznia 2018 r. ujawniono, że były wielki futbol i jego partnerzy zostali pozwani o ponad 16 milionów dolarów przez inwestora, nad roszczeniami, że Sqor błędnie przedstawił swój zasięg społeczny i przewidywany dochód.

Favre znalazł się uwikłany w kolejną kontrowersję w maju 2020 r., Kiedy poinformowano, że Departament Usług Społecznych Mississippi źle wydał prawie 100 milionów dolarów w funduszach opieki społecznej, z 1.1 mln z tych pieniędzy wysłanych do ikony NFL za serię wystąpień, które nigdy nie miały miejsca.

Favre, który nalegał, że nie był świadomy, skąd pochodzą pieniądze lub że nie spełnił żadnych zobowiązań umownych, obiecał zwrócić cały 1,1 mln dolarów.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg