Popcorns have always been known to be a great snack, especially when you’re in the cinemas or just lounging around the living room. Popcorn, pochodzące od słowa popped kukurydzy, jest inny rodzaj ziarna kukurydzy, która rozszerza się, gdy jest podgrzewana.

Z tym powiedział, popcorns są rodzajem żywności, że my, ludzie, cieszyć. Tak bardzo jak kochamy nasze psy, aby smakować rodzaj słoności i pikanterii, jaką daje popcorn – głównym pytaniem jest, czy psy mogą jeść popcorn?

Can I Share My Popcorn With My Dog?

Następnym razem, gdy wylegujesz się w salonie ze swoim psem, a on patrzy na ciebie swoimi miękkimi, szczenięcymi oczami, powinieneś prawdopodobnie najpierw rozważyć, czy to, co zamierzasz mu dać, jest bezpieczne dla jego zdrowia. W końcu zdrowie to bogactwo i zawsze będzie na pierwszym miejscu – nawet dla psów! Więc teraz pozostaje pytanie, czy popcorn jest bezpieczny dla Twojego psa do jedzenia?

Według American Kennel Club (AKC), organizacji, która jest uznana i zaufana w rasie, zdrowia i szkolenia informacji dla psów, popcorn nie jest zły dla Twojego psa! Ziarna rzeczywiście zawierają kilka minerałów, z których Twój pies może korzystać. Te składniki odżywcze są magnez, mangan, fosfor, cynk, błonnik, a niektóre śladowe ilości witamin.

Popcorns są rzeczywiście najlepiej partnerzy z masłem i załadowany z solą, jednak to naprawdę nie jest dobre dla naszego zdrowia. I to jest to samo, co twój szczeniak, też! Podczas gdy popcorn jest bezpieczny dla psów, masło, oleje i sól nie są. Mogą one również przyczynić się do otyłości i związanych z otyłością problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca.

Z powodu witamin i minerałów, które Twój pies może uzyskać z popcornu, nie jest on tak naprawdę uważany za toksyczny dla Twojego psa! W rzeczywistości, kukurydza jest często mieszana z karmą dla psów, ponieważ jest tania i dodaje błonnika i kalorii. To, co czyni ją toksyczną, to to, co kładziemy na popcorn z powietrza lub popcorn z mikrofalówki. Jeśli więc nadal masz wątpliwości, czy jest to naprawdę bezpieczne dla Twojego psa – jest! Wystarczy nie mikrofalówka popcorn zmniejszyć ilość promieniowania cieplnego twój pies dostanie.

Zawsze są dwie strony historii, i to jest to samo z psów jedzących popcorn też. Odkąd zajęliśmy się tym, jak AKC zatwierdza dawanie psu popcornu, inni ludzie mówią, że nie jest to bezpieczne, aby dać psu popcorn. Dlaczego tak jest?

Po pierwsze, nie jest to naprawdę najzdrowsza przekąska, jaką możesz zaoferować swojemu psu. Istnieją inne zdrowsze alternatywy, które możesz pozwolić swojemu psu jeść. Popcorn i jego ziarna mogą w rzeczywistości utknąć między zębami Twojego psa. Kiedy nie jest usuwany lub szczotkowane prawidłowo i pozostawione na dość długo, mogą one prowadzić do choroby dziąseł lub próchnicy.

Oprócz tego, ponieważ jest po prostu naprawdę małe, można by się spodziewać, że będzie to łatwe do żucia. I rzeczywiście tak jest! Jednakże, jest to miecz obosieczny. Ponieważ jest bardzo łatwy do żucia, jest również bardzo łatwy do zadławienia dla Twojego psa. Ponadto, jeśli chcesz poprawić trawienie swojego psa, nie powinieneś karmić go popcornem, ponieważ wymaga to trochę czasu i wysiłku, zanim ich żołądki będą mogły je w pełni strawić.

Wracając do głównego pytania, Twój pies może jeść popcorn! Jednak to naprawdę zależy od twojego osądu, czy powinieneś dać go swojemu psu. Wszystko jest dobre z umiarem i to jest jeden z tych przypadków, w których można go zastosować. Jest to niedrogi sposób, aby nagrodzić psa za wykonanie świetnej pracy, więc naprawdę nie ma problemu w pozbawieniu go jednego! You can check our other guide about if corn is safe for your pets.

Can My Dog Eat Popcorn Kernels?

Yes, your dog can eat popcorn kernels. Oprócz tego, że jest to dla nich bardziej przysmak, nie wspominając o tym, że jest to również niedrogie, żywność ta zawiera witaminy i minerały, których pies potrzebuje codziennie!

Według dr Jennifer Herring, DVM i dyrektora pogotowia ratunkowego i opieki krytycznej w Veterinary Specialty Center w Chicago, przypadkowe spożycie tylko kilku kawałków jest generalnie nieszkodliwe dla psów, chyba że miały one jakąś historię innych chorób. W związku z tym radzi ona, aby podawać psom tylko niewielkie ilości popcornu w celu uniknięcia szkodliwych skutków, które są głównie związane z ich układem pokarmowym.

Jeśli chodzi o podawanie im ziaren popcornu, ważne jest, aby zawsze wiedzieć, że kluczem jest umiar!

Can My Dog Eat Caramel Popcorn?

Popcorn, podobnie jak lody, występuje w różnych smakach. Może być niesolony, solony lub w proszku, na przykład serowy. Jednym z najczęściej poszukiwanych smaków jest popcorn karmelowy. Karmel popcorn jest konfekcja lub słodki smakołyk wykonany z popcornu pokrytego cukrem lub melasy opartej karmelowej skorupy cukierków. Zazwyczaj roztwór cukru lub syrop jest wykonany i ogrzewany, aż brązowieje i staje się gęsty, produkując karmelizowany syrop cukierniczy. Ten gorący cukierek jest następnie miesza się z popcorn i pozwala na chłodzenie. Przeczytaj także nasz szczery Przegląd na Low Fat Dog Foods.

Więc, karmel popcorn jest rzeczywiście wielki dla tych słodkich zębów ludzi tam. Ale czy twój pies może jeść popcorn karmelowy?

Jeśli ziarna popcornu nie są naprawdę toksyczne dla psów, karmel jest. Stąd, popcorn karmelowy nie jest smakołykiem, który powinieneś dać swojemu psu. Dlaczego? To z powodu jego składu, który w większości składa się z surowego cukru lub melasy. Cukier może powodować choroby zębów, otyłość i cukrzycę u psów (podobnie jak u ludzi). Jeśli Twój pies spożywa zbyt dużo cukru, możesz zauważyć zmiany w zachowaniu, takie jak nadpobudliwość lub trudności z koncentracją, a następnie senność lub drażliwość.

Cukier, we wszystkich formach, jest szkodliwy dla psów. Dzieje się tak dlatego, że psy nie powinny spożywać nadmiernej ilości cukru. Czy czekolada nie jest jednym z największych niebezpieczeństw, jakie możesz dać swojemu psu? W tym przypadku, czekolada składa się z cukru, a cukier jest tym, co tworzy popcorn karmelowy. W tym sensie można poświadczyć, że karmel nie powinien być podawany Twojemu psu. Cukier zawarty w karmelu po prostu nie jest dobry dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego psa. Podczas gdy nie jest on uważany za trujący lub toksyczny, zbyt duża ilość cukru może sprawić, że Twój pies będzie chory i wywołać długotrwałe problemy zdrowotne, z których czasami trudno się szybko otrząsnąć.

How Much Popcorn Can My Dog Eat?

Zostało ustalone, że możesz pozwolić swojemu psu jeść popcorn, ale z umiarem. Ale ile to jest umiarkowanie? To właśnie tutaj niektórzy ludzie mają problemy, ponieważ to, co może być umiarkowane dla Ciebie, nie jest uważane za umiarkowane dla wszystkich innych.

Naprawdę nie ma określonej ilości popcornu, jaką może zjeść Twój pies. Aby być bezpiecznym, wystarczy pół filiżanki! Ale jeśli uważasz, że twój pies może tolerować więcej, to musisz być ostrożny w jego zachowaniu. Upewnij się, że powinieneś zwrócić uwagę na te możliwe strony ostrzegawcze, że twój pies zjadł za dużo:

 • Dławienie
 • Ziarna utknęły między zębami twojego psa.
 • Biegunka
 • Odwodnienie

Potencjalne skutki uboczne i zagrożenia dla psa związane z jedzeniem popcornu

Właściwie czasami po prostu nie możesz oprzeć się szczenięcym spojrzeniom swojego psa, a może nie jesteś fanem twardej miłości, albo uważasz, że Twój pies też zasługuje na jakiś smakołyk! Ale bez względu na powód może być, jeśli karmić psa albo umyślnie lub nieumyślnie, istnieją pewne możliwe skutki uboczne i zagrożenia, które pies może doświadczyć, gdy on lub ona je popcorn.

Problemy trawienne mogą prowadzić do biegunki. Ponieważ kukurydza nie jest tak naprawdę typowe karmy dla psów, które należy dać do psa, system psa nie jest przyzwyczajony do substancji, która wchodzi do organizmu. W związku z tym, potrzeba trochę czasu, aby go prawidłowo strawić. Kiedy to zajmuje zbyt dużo czasu w systemie psa, jego regularne wypróżnienia mogą być naruszone, a nawet może prowadzić do zaparć. Oto wspólne objawy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby wiedzieć, czy twój pies ma zaparcia:

 • Kręcenie się, częste kucanie bez rezultatu,
 • Brak oznak wypróżnienia przez dwa dni lub dłużej
 • Płacz lub wykazywanie oznak bólu i dyskomfortu podczas wypróżniania
 • Twarde i suche stolce
 • Brak apetytu
 • Wymioty od czasu do czasu

Odwodnienie z powodu zbyt dużej ilości soli. Jest to jeden z możliwych skutków ubocznych, które Twój pies może mieć po zjedzeniu posmarowanego masłem lub solą popcornu. Niektóre z sygnałów ostrzegawczych, które powinieneś obserwować to:

 • Utrata apetytu
 • Zmniejszony poziom energii i/lub senność
 • Puchnięcie
 • Zatopione, sucho wyglądające oczy
 • Suchy nos i dziąsła
 • Utrata elastyczności skóry

Możliwe uszkodzenie nerek (z powodu spożywania zbyt dużej ilości soli). Ponownie, byłby to efekt od solonego lub posmarowanego masłem popcornu. Powinieneś zwrócić uwagę na te objawy, jeśli uważasz, że twój pies zjadł zbyt dużo soli:

 • Wymioty
 • Letarg
 • Biegunka
 • Zaparcie
 • Depresja
 • Utrata wagi
 • Zwiększone pragnienie
 • Brak apetytu (anoreksja)

Otyłość. Kiedy twój pies jest zaznajomiony z popcornem, może się zdarzyć, że będzie go również pożądał, zwłaszcza jeśli stanie się jego ulubionym! W tym sensie, może to prowadzić do otyłości w dłuższej perspektywie od jedzenia zbyt dużo popcornu. Popcorn ma wysoką zawartość tłuszczu. Tłuszcz, gdy nie jest spalany prawidłowo (znany również jako jeśli masz leniwego psa), może być przechowywany w organizmie i może ostatecznie spowodować otyłość. Niektżre z wymownych oznak otyłości u psżw obejmują następujące:

 • Przyrost masy ciała
 • Brak lub mało widoczna talia
 • Brak wyczuwalnych żeber
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Rozciągnięty brzuch
 • Brak pielęgnacji
 • Brak mobilności
 • Letarg

Alternatywne przysmaki dla popcornu

Powietrze.Suszony i niesolony popcorn jest stosunkowo bezpiecznym wyborem dla psów. Są to lepsze opcje niż popcorn karmelowy lub te z proszkiem w nich. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany do podawania ich swoim psom, oto kilka innych alternatyw dla popcornu. Upewnij się, aby przeczytać naszą recenzję na Najlepsza karma dla psów Pitbulls. i sucha karma dla psów American Bulldog.

Dla bezpiecznych przepisów popcorn dla psów:

Plasty i powietrze popcorn – Aby powietrze-pop ziarna, można użyć albo patelni na kuchence lub maszyny do popcornu. Staraj się unikać mikrofalówki, ponieważ może ona emitować promieniowanie, które nie jest dobre dla Twojego psa

Cheesy bacon popcorn – Rozłóż popcorn na wyłożonej papierem blasze, przykryj go lekko tartym cheddarem o obniżonej zawartości tłuszczu i kawałkami bekonu. Gotuj go w temperaturze 350 stopni i poczekaj, aż ser się roztopi. Odłóż na bok i pozwól mu ostygnąć.

Poppers z masłem orzechowym – Wymieszaj pół kubka popcornu z 1 kubkiem masła orzechowego o niskiej sprzedaży, niskiej zawartości cukru i oliwy z oliwek extra virgin. W tym celu zalecamy domowe masło orzechowe, aby upewnić się, że nie zawiera ono ksylitolu. Uformuj małe kulki i połóż je na papierze do pieczenia i pozostaw do ostygnięcia i zastygnięcia.

Inne świeże przekąski, które możesz dać swojemu psu:

Jeśli próbujesz stronić od popcornu, możesz zdecydować się na wybór tych przekąsek zamiast niego.

Jabłka – Jabłka są faktycznie dobrym źródłem błonnika, witaminy A i C dla twojego psa. Zanim podasz je swojemu psu, powinieneś najpierw wyciąć z nich nasiona, a następnie rdzeń, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie zadławieniem.

Banany – Banany są dobrym źródłem potasu, manganu, witaminy B6, witaminy C, błonnika, biotyny i miedzi. Mają one również niską zawartość sodu i cholesterolu, ale powinny być podawane z umiarem ze względu na zawartość cukru.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o popcorn, z pewnością możesz dać swojemu psu kilka kawałków, ale tylko jako smakołyk! Należy również pamiętać, że nie można umieścić zbyt dużo soli lub masła do popcornu, ponieważ może to spowodować choroby nerek i serca psa. Poza tym, karmelowe warianty popcornu nie mogą być podawane psu, ponieważ mogą mieć wysoką zawartość cukru, który jest śmiertelny dla psa.

Z pewnością istnieje wiele innych pokarmów i przekąsek, które możesz podawać swojemu psu bez konieczności bycia zagrożeniem dla jego zdrowia. Jasne, to jest rodzaj bólu, aby oprzeć się oczy psa szczeniaka, ale jeśli naprawdę dbasz o zdrowie swojego psa, można pominąć śmieci, takich jak popcorn i zdecydować się na zdrowsze alternatywy.

report this ad

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg