Hodowcy koni często dodają nowe owoce i warzywa do paszy dla koni dla zmiany smaku lub jako smakołyk za posłuszeństwo. Czasami truskawki są podawane jako zachęta dla słabych karmicieli, i to działa.

Wszyscy lubimy truskawkowe przysmaki, ale czy są one odpowiednie także dla koni? Nie ma reguły dla owoców, która mówi, że każdy pełen składników odżywczych i pyszny owoc jest dobry dla koni. Niektóre owoce są dobre dla ludzi, ale nie dla koni. To właśnie doprowadziło mnie do badań nad truskawkami i ich wpływem na zdrowie koni. Na szczęście truskawki są zdrowe, ale w niektórych przypadkach mogą powodować problemy.

Czy konie mogą jeść truskawki? Tak, truskawki są bezpieczne dla koni, które mogą je jeść. W rzeczywistości, truskawki są jednym z najbardziej ulubionych przysmaków koni. Ale truskawki nigdy nie powinny być podawane w ilości większej niż 1-2 sztuki na raz i to w dodatku odpowiednio umyte i pokrojone. Nawet truskawki mogą stanowić poważne zagrożenie dla konia, jeśli są nieprawidłowo karmione.

Truskawki są zdrowe dla koni

Truskawki są bogate w składniki odżywcze; niosą prawie 59mg witaminy-C na 100g porcji. Witamina-C utrzymuje wzrok i skórę w zdrowiu. Konie z wiekiem rozwijają drobne zmarszczki, ale witamina-C utrzymuje ich skórę młodą. Ponadto, witamina-C wzmacnia system odpornościowy i zwalcza wiele chorób.

Apart from vitamin-C, strawberriescontain vitamin-B9, manganese, Potassium, and traces of vitamin-B6, vitamin-K, vitamin-E, iron, magnesium, copper, and phosphorus. Ponieważ każda z tych witamin i minerałów jest niezbędna dla prawidłowego odżywiania, truskawki są ogólnie zdrowe dla koni.

Poza odżywczymi korzyściami truskawek, konie kochają truskawki, ponieważ są one słodkie i soczyste. Dodanie 1-2 kilku truskawek do przysmaku twojego konia na pewno go uszczęśliwi.

Over Consuming is Harmful

Truskawki mają wiele korzyści, ale mogą być niezdrowe jeśli są karmione więcej niż to konieczne.

Nadmierne karmienie może powodować kolkę i wyczerpanie. System trawienny koni jest zaprojektowany do jedzenia małych smakołyków po krótkich odstępach czasu.

Są pewne owoce, takie jak truskawki, które konie kochają i zawsze chcą więcej, ale dla ich własnego dobra, konieczne jest, aby nie karmić dużo. Weterynarze i hodowcy koni zalecają karmienie maksymalnie 1-2 truskawkami dziennie.

Poza truskawkami również, konie nie powinny być karmione niczym w dużych ilościach, jeśli nie jest to częścią ich zwykłej diety. Ich system trawienny nie jest przystosowany do łatwego przyjmowania i przetwarzania nietypowych diet. Ponadto, karmienie zbyt dużą ilością owoców, takich jak truskawki, może stworzyć nierównowagę bakteryjną w ich przewodzie pokarmowym, prowadząc do nieprawidłowego funkcjonowania jelit.

Niezbędne jest krojenie truskawek, aby uniknąć zadławienia. Większość koni zazwyczaj przeżuwa owoce przed połknięciem, ale niektóre konie łykają owoce bez żucia, co prowadzi do zadławienia.

Zaleca się krojenie truskawek i innych produktów spożywczych przed karmieniem. Co więcej, niektóre owoce i warzywa są spryskiwane pestycydami i noszą chemikalia na swojej zewnętrznej powierzchni. Konieczne jest usunięcie tych pestycydów i chemikaliów przed karmieniem, ponieważ nie są one odpowiednie dla zdrowia. Dla bezpieczeństwa, wszystkie owoce i warzywa, w tym truskawki, muszą być myte przed karmieniem.

Fakty żywieniowe truskawek

Truskawki mają bogatą wartość odżywczą i są dobre do karmienia w zalecanych ilościach. Głównymi składnikami truskawek są węglowodany i cukry.

Kalorie 32
Woda 91%
Białko 0,7 Gram
Cukier 4.9 Gram
Carbs 7.7 Gram

>>>>Czy konie mogą jeść seler

>>>>Czy konie mogą jeść kapustę

Hi, jestem Waqar i aktywny w świecie koni od 2012 roku. Ukończyłem studia magisterskie (z wyróżnieniem) na Uniwersytecie Rolniczym w Faisalabad. Uwielbiam rozwiązywać problemy związane z opieką zdrowotną nad końmi i notować w formie prac badawczych.

Pisałem setki blogów związanych z opieką zdrowotną nad końmi, akcesoriami, nazwami i historią. Moja praca związana z końmi to podlewanie wielu czasopism i blogów związanych z końmi.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg