Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać ten obraz idealny uśmiech zawsze marzyłeś bez niewygody i zakłopotania tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dwa z wiodących alternatyw dla posiadania metalowych ust są ClearCorrect i Invisalign. Oba są serią indywidualnie dopasowanych alignerów przeznaczonych do stopniowego przesuwania zębów na właściwe miejsce. Jednak, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

ClearCorrect vs Invisalign: Jak działają procedury

ClearCorrect oferuje trzy różne rodzaje planów leczenia w zależności od Twoich potrzeb. Plany te działają na podstawie ustalonych kosztów i są przedstawione w następujący sposób:

  • Nieograniczona liczba alignerów, co jest świetne, jeśli Twoje zęby wymagają dużo pracy, zanim będą proste i idealne. W tym planie dentysta zastosuje dowolną liczbę alignerów przez okres trzech lat, aby zapewnić Ci zęby, które na końcu będą wyglądać niesamowicie.
  • Limit 12, który wykorzystuje 12 alignerów, aby delikatnie przesunąć Twoje zęby na miejsce.
  • Limit 6, który wykorzystuje tylko sześć zestawów alignerów. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli miałeś wcześniej aparat ortodontyczny i twoje zęby się poruszyły lub jeśli potrzebujesz tylko niewielkich korekt.

Invisalign, z drugiej strony, ma indywidualny plan leczenia. Oznacza to, że nie będziesz wiedział, ile będzie Cię kosztować leczenie, dopóki nie uzyskasz wstępnej konsultacji. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi musi nosić od 20 do 30 zestawów alignerów podczas leczenia. Trzeba będzie również zacząć nosić nowy aligner co tydzień i odwiedzać dentystę co sześć tygodni, aby upewnić się, że proces przebiega bezproblemowo. Te dodatkowe wizyty mogą zająć Twój wolny czas.

Zależnie od ciężkości problemów z wyrównaniem zębów, zarówno ClearCorrect jak i Invisalign mogą trwać od kilku miesięcy do kilku lat zanim leczenie zostanie zakończone.

Jak są wykonane alignery?

ClearCorrect produkuje wszystkie swoje alignery w Teksasie. Twój dentysta wykona zdjęcia i prześwietlenia jamy ustnej, jak również pobierze wycisk Twoich zębów. ClearCorrect następnie konstruuje Twój zindywidualizowany zestaw alignerów, które będziesz nosić przez 22 godziny dziennie.

Invisalign również wykorzystuje skany i zdjęcia rentgenowskie jamy ustnej do tworzenia zindywidualizowanych alignerów. Jednak informacje te są przetwarzane, a następnie wysyłane do międzynarodowej lokalizacji, aby alignery zostały wykonane w zakładach poza USA.

Który z nich jest tańszy – ClearCorrect czy Invisalign?

ClearCorrect i Invisalign są bardzo podobne w cenie. Jednakże, ClearCorrect ma niewielką przewagę. Ceny zaczynają się od $2,000 i idą w górę do $8,000, w zależności od lokalizacji, złożoności leczenia i wielu innych rzeczy.

Invisalign, z drugiej strony, zaczyna się od $3,000 i idzie w górę do $8,000. Oba zabiegi będą częściowo pokryte przez ubezpieczenie, jednak większość planów ma tylko dożywotnią ortodontyczną korzyść z $1,000 do $3,000. Jeśli jesteś w szczególnym szczyptę finansową, ClearCorrect może być sposób, aby przejść, zwłaszcza jeśli nie wymagają dużej ilości regulacji.

Co może ClearCorrect i Invisalign Treat?

Both ClearCorrect i Invisalign traktować te same rodzaje problemów wyrównania zębów. Mogą one obejmować:

  • zgryz krzyżowy
  • zgryz nadliczbowy
  • zgryz boczny
  • zapadnięte zęby
  • zapadnięte zęby
  • zapadnięte zęby

Ponieważ oba te rozwiązania zapewniają zatwierdzone rozwiązania dla problemów z ustawieniem zębów, żaden z nich nie ma przewagi w zakresie leczenia.

Oba ClearCorrect i Invisalign są akceptowanymi alternatywami dla aparatów ortodontycznych, które okazały się osiągać wyniki dla pacjentów. ClearCorrect może mieć przewagę ekonomiczną w zależności od sytuacji. Skonsultuj się ze swoim dentystą rodzinnym, aby dowiedzieć się, czy niestandardowe alignery są odpowiednim sposobem działania dla Twoich potrzeb stomatologicznych.

Triangle Dentistry zlokalizowany w Raleigh, NC zapewnia najnowocześniejszy obiekt, który oferuje wyjątkowe ogólne usługi stomatologiczne i specjalistyczne kierowane empatią potrzeb i pragnień pacjenta. Zakres usług sięga od koron dentystycznych i implantów do licówek i procedur wybielania. W celu uzyskania dalszych informacji, pytań lub umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt z biurem pod numerem (919) 747-3592.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg