Jeśli nie jesteś świadomy tego, co dokładnie dzieje się w twoim ciele, kiedy masz orgazm, cóż, nie winię cię – czy nie po to mamy orgazmy? Aby chwilowo zignorować siebie, rzeczywistość i nieuchronną śmierć cieplną wszechświata i po prostu oddać się zabawie w majtkach? Ale tylko dlatego, że niekoniecznie zwracamy uwagę na nasze ciała podczas orgazmu, nie oznacza to, że nasze ciała nie robią tony całkowicie imponujących rzeczy, kiedy wystrzeliwują nas ponad granicę do PleasureTown.

Chociaż naukowcy i badacze nigdy nie doszli do ostatecznego wniosku, dlaczego kobiecy orgazm istnieje („bo jest rad, palanty!” nie jest, jak się okazuje, akceptowalnym naukowym wyjaśnieniem), to przynajmniej przeprowadzono szereg dogłębnych badań nad tym, co dzieje się w kobiecym ciele podczas seksu i orgazmu – począwszy od tych prowadzonych przez faktycznych mistrzów seksu, Williama Mastersa i Virginię Johnson. Masters i Johnson prowadzili badania na ten temat w latach 50. i 60. i odkryli, że istoty ludzkie mają cztery etapy reakcji seksualnej – podniecenie, plateau, orgazm i rozwiązanie – z których każdy obejmuje pewne ważne i bardzo interesujące mimowolne reakcje ciała. Ale mimowolne reakcje związane z orgazmem mogą być najbardziej interesujące – w końcu wiedziałeś, że orgazm to praca, ale czy wiedziałeś dokładnie, jakiego rodzaju pracy to dotyczy? No, you’re about to.

Ready to appreciate your orgasms on a whole other, scientifically knowledgeable level? Czytaj dalej, ty światowy uczony, ty.

Twoja pochwa i łechtaczka wypełniają się krwią

„Obrzmienie narządów płciowych” to coś więcej niż tylko nazwa twojego zespołu death metalowego – to także jedna z pierwszych rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, gdy się podniecasz. A kiedy twoje podniecenie wzrasta, wzrasta również twoje obrzmienie – jest to jedna z rzeczy, która pomaga twojemu ciału osiągnąć napięcie w mięśniach miednicy wymagane do osiągnięcia orgazmu. Twój śmieć pozostaje dziko nabrzmiały aż do zakończenia nowojorskiego wagatonu (a.k.a. do osiągnięcia orgazmu).

Twoja łechtaczka cofa się

Choć twoja łechtaczka jest nabrzmiała i rozszerza się jak szef podczas całego procesu podniecenia, tuż przed orgazmem twoja łechtaczka cofa się pod kapturkiem łechtaczki – często staje się o 50 procent krótsza tuż przed orgazmem niż chwilę wcześniej.

Tracisz oddech

Insert cheesy „Take My Breath Away” joke here: when we orgasm, our breathing speeds up, and our blood pressure and heart rate rise, as well. To dlatego orgazm może sprawić, że poczujesz się, jakbyś właśnie przebiegł maraton (a także dlatego, że to zły pomysł, żeby zrobić sobie pomiar ciśnienia krwi zaraz po tym, jak skończysz go trzepać).

Twoja macica, pochwa i odbyt skurczają się jednocześnie

Tak, nawet jeśli jesteś zbyt nieskoordynowana, by zaangażować się w zsynchronizowany elektryczny poślizg na bar micwie kuzyna, wciąż możesz – i robisz to – skurczać trzy swoje części seksualne jednocześnie, za każdym razem, gdy masz orgazm. Twój orgazm w rzeczywistości składa się z wielu skurczów o długości 0,8 sekundy – krótki orgazm może składać się z pięciu skurczów, podczas gdy główny może zawierać piętnaście skurczów.

Twoje inne mięśnie też mimowolnie się kurczą

Oczywiście, mimowolne skurcze mięśni nie kończą się na twojej wesołej gromadce – możesz również doświadczyć mimowolnych skurczów innych mięśni, w tym tych w stopach, nogach lub twarzy (stąd klasyczne „czy nagle stałem się wściekłym zombie, czy po prostu mam orgazm?”).

Twoja zdolność do kontrolowania własnego zachowania spada

Jeśli kiedykolwiek byłeś rozproszony przez jakiś stres lub zmartwienie podczas uprawiania seksu, a potem nagle przestałeś się tym przejmować (lub czymkolwiek innym), gdy miałeś orgazm, badanie z 2005 roku przeprowadzone na Uniwersytecie Groningen w Holandii może wyjaśnić dlaczego. Obszar mózgu, który kontroluje emocje takie jak strach i lęk, ulega osłabieniu podczas orgazmu – podobnie jak boczna kora orbitofrontalna, część mózgu kontrolująca nasze zachowanie. Autor badania, dr Gert Holstege, powiedział, że orgazm powoduje „niższy poziom funkcjonowania niż normalnie” w tych obszarach mózgu. Tak więc istnieje prawdziwy naukowy powód, dla którego orgazmy pomagają zapomnieć o kłopotach – i prawdziwy naukowy powód, dla którego orgazmy sprawiają, że miotasz się jak wadliwie działający robot. Uczciwa wymiana, jeśli o mnie chodzi.

Chcesz więcej seksu? Oczywiście, że tak. Więc pobierz aplikację Bustle z iTunes, aby uzyskać wszystkie najnowsze wiadomości o seksie i związkach, porady, memy i GIF-y z całej sieci. Gwarantowane, aby spełnić cię bardziej niż twój ex.

Images: Columbia Pictures/ Castle Rock Entertainment, Giphy (6)

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg