Kdo je Ashley Forceová?

John Force je její otec, slavný šampion NHRA v drag racingu, který 16krát zvedl nad hlavu trofej na konci sezóny. Šla v jeho stopách a vydobyla si jméno jako závodnice. Ashley Forceová se narodila 29. listopadu 1982 v Yorba Lindě v Kalifornii v USA a je vysloužilou závodnicí drag race, která v letech 2007 až 2011 závodila v rámci týmu John Force Racing a vytvořila několik rekordů, mimo jiné se stala první ženou, která získala vítězství v šampionátu Top Fuel Funny Car (TF/FC). Chcete si přečíst více o dceři Johna Force, dozvědět se o jejím dětství, kariéře a také osobním životě? Pokud ano, pak s námi chvíli zůstaňte, protože se vám chystáme Ashley Force přiblížit.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Moji fešáci včera večer na La Cenu našeho kostela!??Naše dnešní plány zahrnují sledování závodů NHRA & IndyCar v televizi & fandění naší rodině???

A post shared by AshleyForceHoodJFE (@ashleyforcehoodjfe) on Sep 16, 2018 at 9:51am PDT

Ashley Force Bio: Dcera Laurie a Johna Forceových má dvě sestry Courtney a Brittany, které se rovněž věnují automobilovým závodům; má také starší nevlastní sestru Adrii. Ashley chodila na střední školu Esperanza High School, která se nachází v Anaheimu v Kalifornii, z níž maturovala v roce 1999 a během níž působila jako roztleskávačka a předvedla své sportovní a choreografické schopnosti. Po maturitě nastoupila na Kalifornskou státní univerzitu ve Fullertonu, kterou absolvovala s bakalářským titulem v oboru komunikace se zaměřením na televizi a video.

Zdroj obrázku

Kariérní začátky

Po ukončení studia se Ashley začala více věnovat závodění a právě v roce 2004 nastoupila do týmu Top Alcohol Dragster. Během sezóny vyhrála tři závody, které byly všechny v posledních pěti závodech, a právě tehdy vstoupila se svým otcem do kruhu vítězů, čímž se stala historicky prvním vítězem mezi otcem a dcerou. Na konci sezony se umístila na čtvrtém místě v průběžném pořadí. Následující dva roky závodila v divizi Top Alcohol Dragster a poté se v roce 2007 stala profesionální závodnicí a připojila se k týmu svého otce John Force Racing.

Vzestup na výsluní

Přihlásila se do Mustangu Top Fuel Funny Car sponzorovaného společností Castrol a právě v Atlantě se v dubnu stala se svým otcem legendou, když se stali prvními otcem-dcerou, kteří spolu závodili. Byla lepší než její otec s maximální rychlostí 317,05 mph, což odpovídá 510,24 km/h, a cílovým časem 4,779 sekundy. Než prohrála, dostala se do semifinále, ale teprve v říjnu téhož roku postoupila do finále na The Strip, Las Vegas Motor Speedway, kde se jí však příliš nedařilo a byla poražena na holeshot Tony Pedregonem. Další rok byl pro Ashley poměrně úspěšný, protože ve třech po sobě jdoucích závodech, v Houstonu, Las Vegas a Atlantě, byla ve finále, přičemž v prvních dvou závodech prohrála ve finálových kolech a v Atlantě pak opět porazila svého otce a stala se vůbec první ženou, která si zajistila vítězství v NHRA Funny car, a také první ženou, která vedla v pořadí.

Další úspěchy

V roce 2009 si zajistila druhé vítězství, když porazila Jacka Beckmana na Reilly NHRA Spring Nationals, a ve stejném roce zvítězila na US Nationals, když porazila Roberta Highta. V šampionátu skončila druhá, čímž vytvořila další rekord, neboť se stala ženou s nejvyšším umístěním v šampionátu Funny Car v historii.

Vydáno fanoušky Ashley Force Hood ve čtvrtek 30. srpna 2018

Oznámení dítěte a následný odchod do důchodu

Ashley v roce 2010 nezávodila a v roce 2011 oznámila, že kvůli těhotenství přeruší závodění na celou sezonu. Na její místo nastoupil její otec, zatímco Ashley se stala prezidentkou společnosti John Force Entertainment a zaměřila se na média a propagaci týmu, jeho produktů a projektů. V roce 2014 se krátce vrátila na závodní dráhu, ale pouze jako testovací jezdec na Las Vegas Motor Speedway, od té doby nezávodí a místo toho je nyní viceprezidentkou John Force Racing. Její sestra Brittany, která je rovněž součástí John Force Racing, utrpěla letos v únoru v Pomoně těžkou havárii, ale po několika dnech v nemocnici byla propuštěna domů.

Čistý majetek Ashley Force

Víte, jak je Ashley Force bohatá? Její rekordy a další úspěchy na tratích zvýšily její majetek o velkou částku. Také její snahy v médiích přispěly k jejímu bohatství. Pojďme se tedy podívat, jak bohatá Ashley Force je. Ke konci roku 2018 se čisté jmění Ashley Force odhaduje na 3 miliony dolarů, což je docela působivé, nemyslíte?“

Ashley Force Osobní život, manželství, děti, manžel Daniel Hood

Ashley je poměrně otevřená, pokud jde o její osobní život, všechny zajímavé detaily sdílela na svých stránkách na sociálních sítích. Od roku 2008 je vdaná za Daniela Hooda – ten je manažerem náhradních dílů týmu Castrol GTX Funny Car. Svatební obřad se konal u jezera Tahoe a od svatebního obřadu pár přivítal dvě děti, oba syny.

Všichni oblečení & připraveni vyrazit na banket k předávání cen @NHRA!?????? (Moose je naštvaný, že nemůže jít?) @DanielHoodJFR pic.twitter.com/EVY2wQzmln

– Ashley Force Hood (@ForceHood) 13. listopadu 2018

Ashley Force Výška, váha a záliby

Víte, jak je Ashley vysoká a kolik váží? No, měří 5 stop a 6 palců, což se rovná 1,70 m, zatímco váží 125 liber neboli 56 kg. Je docela atraktivní, souhlasíte? Když zrovna nepracuje, Ashley se ve volném čase věnuje jinému sportu, kickboxu, i když jen na amatérské úrovni, a baví ji také tvorba videí a montáž.

Ashley Force Internetová popularita

V průběhu let se Ashley stala poměrně populární na sociálních sítích, zejména na Instagramu a Twitteru. Její oficiální stránka na Instagramu má více než 55 000 sledujících, s nimiž sdílí podrobnosti ze svého osobního i profesního života, často i fotografie svých dětí a také z trati. Ashley najdete také na Twitteru, na kterém má něco přes 11 000 sledujících, které využívá k propagaci své kariéry, včetně nejnovějších projektů týmu John Force Racing, jako je spolupráce s Pit Boss Grills, a mnoha dalších příspěvků. Pokud tedy ještě nejste fanoušky Ashley Force, pak je to pro vás ideální příležitost se jimi stát, stačí přeskočit na její oficiální stránky na sociálních sítích.