Úřadující nejoblíbenější jezdec tohoto sportu Chase Elliott získal ve středu večer na okruhu Bristol Motor Speedway své první vítězství v závodě NASCAR All-Star Race – v závěrečných kolech dokázal zastavit úřadujícího šampiona série NASCAR Cup Kylea Busche.
Elliott odjel 60 ze 140 kol a dojel si pro výplatu 1,1 milionu dolarů. Společně se svým otcem Billem Elliottem se tak připojil ke kombinaci otce a syna Dalea Earnhardta a Dalea Earnhardta Jr., kteří v polovině sezony vyhráli sportovní exhibici All-Star. Zajímavostí je, že Bill Elliott vyhrál závod, když se konal v Atlantě, a Chaseovo vítězství na krátkém okruhu o délce půl míle v Bristolu v Tenn. jsou jediné dva případy, kdy se závod konal na jiné trati než na Charlotte Motor Speedway.
Elliottův Chevrolet Hendrick Motorsports č. 9 ve druhé polovině středečního závodu na 140 kol chvílemi přesvědčivě vedl, ale nakonec musel odolávat tvrdě útočícímu Buschovi, který stále usiluje o první závodní trofej v sezoně 2020. Rozdíl mezi nimi činil pouhých 0,418 sekundy.
Třetí skončil lídr průběžného pořadí jezdců sezony Kevin Harvick, následovaný Bradem Keselowskim z týmu Penske a vítězem Daytona 500 2020 Dennym Hamlinem. Ryan Blaney, který v závodě odjel nejlepších 72 kol, skončil šestý. Jeho kolega z týmu Penske Joey Logano, Alex Bowman, Aric Almirola a Martin Truex Jr. uzavřeli první desítku.
Elliottovo vítězství se těšilo obrovské oblibě i u omezeného počtu fanoušků, kteří se mohli závodu zúčastnit osobně, a ti čtyřiadvacetiletého závodníka zasypali jásotem.
„Ach můj bože, není nad ten pocit, není nad to,“ řekl usměvavý Elliott poté, co vystoupil ze svého Chevroletu. „V Bristolu je elektrizující atmosféra, jakou nemáme nikde jinde. Tohle určitě oslavíme.“
„Nic se Bristolu nevyrovná. Nic se nevyrovná zdejším světlům. Není nic lepšího než zdejší závody. Nikdy jsem tady nevyhrál – jaký závod, abych to dokázal. Jen jsem dnes opravdu hrdý na náš tým a na to, že jsme se odrazili ode dna. Měli jsme za sebou několik opravdu těžkých týdnů a cítili jsme, že jsme se tak trochu dostali ze základny a já jsem měl pocit, že se trápím.
„Tento týden jsme se snažili zmáčknout tlačítko reset a předvedli jsme skvělý výkon – skvělé auto. Prostě nemůžu dostatečně poděkovat všem našim partnerům, všem, kteří to dělají. Všem těm čepicím a tričkům s číslem 9 na tribunách – rádi je vidíme.“
NASCAR vyzkoušel v nebodovém závodě několik inovativních a zřejmě dobře přijatých nápadů, včetně vybavení vozů světly, která zajišťovala podsvícení, a také nový formát opakovaných startů, který jezdcům umožňoval vybrat si dráhu, kterou preferují – vnější nebo vnitřní.
Nakonec se však závod stejně rozhodl jen pro staromódní koňskou sílu a starou známou strategii mezi 20 jezdci, kteří získali pozice v závodě.
„Snažíme se a jedeme dobře, ale zdálo se, že jsme se dnes večer po většinu závodu potáceli na 10. místě a posledních pár úprav nám opravdu pomohlo,“ řekl Busch. „Adam (Stevens) odvedl skvělou práci a pomohl autu, aby se zlepšilo.
„Podařil se mi dobrý restart a z 12. místa jsem se dostal až na páté, takže to byl pro nás velký bonus, že jsme získali pozici na trati. Celkově prostě musíme dál bojovat. Myslím, že to je letos tak čtyři, pět šest druhých míst, co naděláte? Prostě musíte pokračovat.“
Almirolovo deváté místo bylo nejlepší z těch jezdců, kteří se kvalifikovali do závodu NASCAR All-Star Race vítězstvím v etapě NASCAR All-Star Open na okruhu dříve ve středu. William Byron také postoupil díky vítězství v etapě v Open a Matt DiBenedetto si odvezl šachovnicovou vlajku v NASCAR All-Star Open – poprvé vyhrál soutěž, za kterou se neplatí body. Clint Bowyer si vybojoval místo na startovním roštu vítězstvím v hlasování fanoušků.
Série NASCAR Cup pokračuje v neděli na okruhu Texas Motor Speedway závodem O’Reilly Auto Parts 500 v základní části. Přenosy z tohoto závodu začínají ve 14:00 SELČ na stanicích NBCSN, PRN a SiriusXM NASCAR Radio.