AKTUALIZACE: 30. prosince 13:50 – Butler je opět mimo hru ve středu proti Bucks. Jedná se o jeho druhý zápas v řadě, spíše dva a půl, kvůli zranění kotníku. Bucks v úterý zničili Miami rozdílem 47 bodů. Absence Butlera by opět mohla znamenat další výhru Milwaukee. Heat včera večer nastoupili s Moe Harklessem a Meyersem Leonardem.

DOPLNĚNO: 29. prosince 17:32 – Butler je kvůli zranění kotníku uveden mimo hru v úterním utkání s Bucks.

Erik Spoelstra v pondělí odpoledne novinářům řekl, že Jimmy Butler z týmu Miami Heat SG/SF nejspíš nenastoupí do úterního utkání s Milwaukee Bucks kvůli zranění kotníku. Butler kvůli tomuto zranění nemohl hrát ani na Štědrý den proti New Orleans Pelicans. Nakonec nastoupil, ale ve druhém poločase byl nucen zápas opustit kvůli obnovení zranění. Je velká pravděpodobnost, že Heat zůstanou se svým nejlepším hráčem opatrní a Butlera vyřadí z dalšího zápasu, aby si odpočinul.

The Heat byli v poločase proti Pels ve velkém vedení, takže je důvod se domnívat, že vyřazení Butlera bylo jen preventivní. To, že je jeho účast v úterý nejistá, je poněkud znepokojivější. Je to dost důležitý zápas proti Bucks, kteří mají bilanci 1:2 a zoufale potřebují vyhrát. Když Butler vynechal druhý poločas zápasu s NOLA, viděli jsme, že Heat hojně využívají Gorana Dragiče, Andreho Iguodalu a Averyho Bradleyho.

Vzhledem k jeho defenzivním schopnostem je možné, že Bradley nastoupí místo Butlera. Dragič a Iggy se zdají být vhodnější pro hru z lavičky. Bradley je také pravý rozehrávač, což Heat v prvních dvou zápasech v základní sestavě příliš nepředváděli. Bradley a Dragič budou na DraftKings zajímavými hráči proti obraně Bucks, která není zdaleka tak děsivá jako v minulé sezoně.

Tyler Herro se během dvou zápasů ještě neprosadil, takže by to mohlo být to pravé místo. Jrue Holiday nebo Donte DiVincenzo budou mít za úkol Herra prohánět. Pokud to bude DD, bude to silný zápas. Ve třech zápasech ho soupeři ničili. Bam Adebayo je silná hra bez Butlera vzhledem k tomu, co jsme viděli od Bucks a co se stalo v sezóně 2020. Miami-Milwaukee bude zajímavou možností stacku v úterním slate.