NHL

Je to nejkrásnější období v roce. Mistrovství světa juniorů IIHF je tady

Znovu se sejdou nejlepší hokejisté do 20 let z celého světa, aby určili, která země má nejlepší úrodu juniorů. Tentokrát se dějištěm stane Kanada, kde domácí tým usiluje o opětovné zlato. Favorit, který vstupuje do dvanáctidenního turnaje, se může pochlubit kádrem nabitým volbami v prvním kole draftu NHL – 20 z 25 – a talenty z NHL, včetně kapitána týmu a útočníka Blackhawks Kirbyho Dacha.

Nečekejte však, že to bude procházka růžovým sadem; tým Kanady bude čelit silné konkurenci Ruska, které loni porazil v zápase o zlatou medaili, vysoce kvalifikovanému americkému týmu a švédskému týmu, jehož kapitánem je nadějný hráč Oilers Philip Broberg.

WORLD JUNIORS:

Juniorské mistrovství světa bude jako vždy plné velkých gólů, velkých zákroků a ještě větších vítězství. V sázce je národní hrdost a boj o zlato bude nelítostný. Zde je vše, co potřebujete o turnaji vědět.

Kde se koná mistrovství světa juniorů v roce 2021?

Mistrovství světa juniorů v roce 2021 se bude konat v Edmontonu ve státě Alta.

Původně se měl letošní turnaj konat v Edmontonu a Red Deeru ve státě Alta, ale potřeba bezpečné bubliny vedla společnost Hockey Canada k přesunu celé akce do míst, kde se v létě hraje hokej NHL. WJC by se tak mělo dostat na led v obou městech a fanoušci – držme si palce – v roce 2022.

Tento rok bude Edmonton hostit zápasy World Juniors již potřetí. V roce 1995 se na nejvyšší stupínek postavila Kanada, v roce 2012 vyhrálo Švédsko a Kanaďané skončili v hlavním městě Alberty třetí.

Kdy se bude konat mistrovství světa juniorů v roce 2021?

Protože týmy hrají pouze na jednom kluzišti v Rogers Place, zahrnuje letošní turnaj jeden soutěžní den navíc. Turnaj začne na Štědrý den trojzápasem.

Skupinová fáze se dvěma skupinami po pěti týmech bude zahrnovat prvních sedm soutěžních dnů a skončí na Silvestra. Osm přeživších týmů bude mít na Nový rok volno a poté se vrátí do hry ve čtvrtfinále 2. ledna. Vítězové těchto zápasů postoupí o dva dny později do semifinále. Zápasy o bronzové a zlaté medaile se odehrají v neděli 5. ledna.

Jak turnaj ovlivnil COVID-19?

Od začátku turnaj pocítil pandemii. Místo konání bylo změněno na bublinu v Edmontonu. Pak přišly pozitivní případy. Kanada strávila během výběrového kempu 14 dní v karanténě, než poslala několik hráčů domů. Tým USA přišel o dva klíčové hráče, Johna Beechera a Thomase Bordeleaua. Postiženy byly také Rakousko, Německo, Švýcarsko a Švédsko.

VÍCE:

Na jakém kanále se vysílá mistrovství světa juniorů?

• Televizní kanál (USA):
  • Přímý přenos (USA): fuboTV (7denní bezplatná zkušební verze)
  • Televizní kanál (Kanada): Přímý přenos (Kanada): TSN
  • Přímý přenos (Kanada): Mistrovství světa juniorů 2021 se účastní deset týmů, které jsou rozděleny do dvou skupin po pěti.

Které týmy se účastní mistrovství světa juniorů 2021?

Deset týmů rozdělených do dvou skupin po pěti.