Czy owczarki niemieckie są dobrymi zwierzętami rodzinnymi? Jeśli myślisz o zakupie jednego, to jest to pytanie, które jest zobowiązany do come up.

I być szczery, wszystkie psy zrobić dobre zwierzęta rodzinne, gdy są one przeszkoleni prawidłowo. Jednakże, jeśli to czytasz, to chcesz poznać tajniki owczarków niemieckich i dowiedzieć się, czy są one właściwym wyborem dla twojej rodziny.

Dobrze, czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

Table of Contents

Do German Shepherds Make Good Family Pets?

W większości przypadków są to wspaniałe zwierzęta domowe dla Twojej rodziny. Należy jednak pamiętać, że temperament, linia hodowlana, płeć i wychowanie, jakie mają, mają wpływ na to, czy będą one odpowiednie dla Twojej rodziny.

Innym ważnym pytaniem jest, czy Twoja rodzina będzie dobra dla owczarka niemieckiego. W końcu mają one wiele potrzeb, które muszą być spełnione, aby były szczęśliwe.

Przede wszystkim jednak, oto co musisz wiedzieć o ich temperamencie.

Jaki jest temperament owczarka niemieckiego?

Aby zrozumieć temperament owczarków niemieckich, musisz pomyśleć o tym, do czego zostały wyhodowane.

Niektóre z powszechnych zawodów, jakie zawsze wykonywały, to psy policyjne, psy stróżujące, pasterze i węszyciele bomb.

Można by pomyśleć, że to nie czyni ich najlepszymi dla rodziny, jednakże, bycie hodowanym w ten sposób dało im pewne cechy, które czynią je wspaniałymi dla właściwych rodzin.

Na szczęście jednak, ich temperament nie będzie jedyną rzeczą, która określa jaki rodzaj zachowania będzie miał twój owczarek niemiecki lub czy to zachowanie pasuje do twojej rodziny.

Poznaj: 9 SEKRETNYCH PORAD, KTÓRYCH MOŻESZ UŻYĆ, ABY SKUTECZNIE TRENOWAĆ KAŻDEGO PSA!

Hodowca również robi różnicę

Oprócz temperamentu, hodowca, którego wybierzesz, będzie również czynnikiem decydującym o zachowaniu Twojego owczarka niemieckiego.

Większość hodowców specjalizuje się w określonych cechach behawioralnych, które sprawiają, że owczarki niemieckie są dobre do określonych zadań.

Na przykład, niektórzy hodowcy będą produkować linie owczarków niemieckich, które są konkurencyjne i odważne. Tego typu owczarki niemieckie są doskonałymi psami stróżującymi i policyjnymi. Ale oczywiście, są one również znacznie bardziej prawdopodobne, aby mieć wyższe poziomy agresji.

Z drugiej strony, niektórzy hodowcy zdecydują się na hodowlę psów wystawowych. Chociaż nie mają one tego samego poziomu odwagi i agresji, nadal nie są najlepszym wyborem. Większość psów wystawowych będzie miała wysoki poziom energii. Czasami hodowca skupia się tak bardzo na wyglądzie psa wystawowego, że traci on część swojej inteligencji (czego również nie chcesz).

Nie, najlepszym wyborem owczarka niemieckiego dla Twojej rodziny są owczarki niemieckie, które zostały wyhodowane z myślą o rodzinie. Takie owczarki niemieckie są zazwyczaj łatwe w szkoleniu i mają łagodną osobowość. (Cóż, tak łagodne jak tylko owczarek niemiecki może być.)

Na koniec, możesz również rozważyć owczarki niemieckie długowłose i białe owczarki niemieckie. Oba te psy nie są hodowane do pracy ani do sportu. Co oznacza, że będą one o wiele bardziej zrelaksowane.

Czy płeć robi różnicę?

Chociaż nie ma na to twardych dowodów, istnieją pewne niepotwierdzone dowody na to, że płeć może również decydować o tym, czy owczarek niemiecki będzie dobrym zwierzęciem rodzinnym. Należy jednak traktować te informacje z przymrużeniem oka. Po tym wszystkim, obie płcie mogą stanowić wspaniałe uzupełnienie rodziny!

Jakie są samce?

 • Męskie owczarki niemieckie wydają się być bardziej zainteresowane obroną terytorium. Może to powodować częstsze szczekanie, jak również agresję terytorialną.
 • Są one większe i mają więcej mięśni, i są zazwyczaj lepszymi psami stróżującymi.
 • Mężczyźni mają tendencję do bycia nieco bardziej niezależnymi niż samice.
 • W przeważającej części, będą one wiązać się bardzo głęboko z jedną osobą, ale nadal będą kochać resztę rodziny.

Jakie są samice?

 • Samice są bardziej ochronne swoich rodzin niż swojego terytorium. Z tego powodu mogą być zazdrosne o inne zwierzęta w twoim domu.
 • Samice są również bardziej przytulne niż samce.
 • Często są postrzegane jako łatwiejsze w szkoleniu.
 • Często lepiej czują się w pobliżu dzieci ze względu na ich instynkt macierzyński.

Czy owczarki niemieckie są dobre dla dzieci?

Oczywiście jednym z najważniejszych pytań jest to, czy owczarki niemieckie są dobre dla dzieci.

Więc, w większości przypadków odpowiedź brzmi tak. Jeśli owczarek niemiecki został odpowiednio wychowany, to w 9 przypadkach na 10 będzie wspaniałym dodatkiem do twojej rodziny. Pamiętaj jednak, że zawsze są wyjątki od reguły.

Aby uzyskać jak największe szanse na sukces, najlepiej jest kupić owczarka niemieckiego jako szczeniaka od renomowanego hodowcy. A kiedy już to zrobisz, socjalizuj je od najmłodszych lat.

A jeśli masz zamiar dostać owczarka niemieckiego z ratunku, upewnij się, że dobrze dogadują się z dziećmi.

(Czy wiesz, że rottweilery mogą być świetne z dziećmi?)

Czy owczarki niemieckie dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi?

Może zastanawiasz się, czy twój owczarek niemiecki będzie dobry w stosunku do innych zwierząt domowych, które masz w domu.

Jeszcze raz, to naprawdę zależy od szkolenia i socjalizacji, którą im zapewnisz. Ale w większości przypadków, są one świetne z innymi zwierzętami domowymi.

Początek ze szczeniakiem jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jednak jeśli owczarek niemiecki z ratowania ma doświadczenie w kontaktach z innymi zwierzętami, nie powinno to stanowić problemu.

(Dowiedz się, czy owczarki niemieckie dogadują się z kotami.)

Co sprawia, że owczarki niemieckie są dobrymi zwierzętami rodzinnymi?

Na szczęście istnieje wiele powodów, dla których owczarki niemieckie są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Jeśli nadal nie jesteś w 100% pewien, że owczarki niemieckie to odpowiedni wybór dla Ciebie, ta sekcja powinna wyjaśnić Ci odpowiedź na to pytanie.

Oto wszystkie różne powody, dla których owczarki niemieckie są wspaniałymi towarzyszami.

Są niezwykle inteligentne

Owczarki niemieckie są jedną z najbardziej inteligentnych ras psów. (Według rover.com są one trzecim najbardziej inteligentnym psem.)

Psy, które są inteligentne można nauczyć wielu różnych komend i zachować zdolność do ich zapamiętania.

Jednakże, z drugiej strony, wysoki poziom inteligencji oznacza również, że będą się one łatwo nudzić. Dlatego też owczarek niemiecki najlepiej będzie pasował do rodziny, która może spędzać z nim dużo czasu i utrzymywać jego umysł w stanie aktywności.

Są lojalne

Jedną z rzeczy, którą posiadają wszystkie wspaniałe psy rodzinne jest lojalność. A owczarki niemieckie są jednymi z najbardziej lojalnych psów w okolicy.

Będą postrzegać Ciebie, Twoją rodzinę i inne zwierzęta domowe jako część swojego stada i zrobią wszystko, aby upewnić się, że wszyscy jesteście bezpieczni i w porządku.

I w większości przypadków ta lojalność oznacza, że lubią być w pobliżu. Jeśli chcesz mieć psa, który będzie zawsze gotowy do głaskania, owczarki niemieckie są doskonałym wyborem.

Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu

Owczarki niemieckie są z natury atletycznymi, szczupłymi psami. Uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i ćwiczyć. Jeśli Twoja rodzina również kocha ruch na świeżym powietrzu, owczarki niemieckie będą do niej idealnie pasować.

Jeśli często chodzisz na spacery po lesie lub wzdłuż plaży, Twój owczarek niemiecki będzie jak w domu.

Nie oznacza to jednak, że nie będą one lubiły przebywać w pomieszczeniach. As long as they’re getting enough exercise throughout the day, then they’re going to happily spend most of the day at home with you.

Most People Think They’re Scary

One of the benefits of big dogs is that they’re a lot scarier than little dogs. Jeśli chcesz psa, który pomoże Ci zachować bezpieczeństwo Twojego domu i rodziny, owczarki niemieckie pasują do rachunku.

Będą one działać jako środek odstraszający dla ludzi, którzy mogą chcieć się włamać, a nawet kiedy spacerujesz w nocy.

Z tego powodu, są one wyjątkowymi zwierzętami rodzinnymi, zwłaszcza gdy jest to połączone z ich odwagą, męstwem i lojalnością.

(Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy owczarki niemieckie są dobrymi psami stróżującymi?)

What Are The Downsides Of German Shepherds?

Nie ma idealnego psa rodzinnego. Bez względu na to, jaką rasę wybierzesz, będą pewne plusy i minusy.

Oto kilka minusów, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, czy owczarek niemiecki będzie dobrze pasował do twojej rodziny.

Potrzebują dużo twojego czasu

Dzięki swojej wysokiej inteligencji i poziomowi energii, owczarki niemieckie będą potrzebowały dużo twojego czasu. Na początku będziesz musiał poświęcić czas na ich szkolenie.

Jeśli Twoja rodzina nie może spędzić dużej części dnia z owczarkiem niemieckim, powinieneś przemyśleć swoją decyzję. (W rzeczywistości, żaden pies nie powinien być pozostawiony sam na dłuższy czas.)

Gdy nie spędzasz z nimi dużo czasu, są szanse, że staną się niesforne i mogą w końcu zniszczyć rzeczy w twoim domu.

They Need To Be Socialised

As well as spending lots of time with them, you’ll also need to make sure they’re being socialized properly as well.

Socjalizację należy rozpocząć jak najwcześniej. Upewnij się więc, że zapoznajesz je z jak największą liczbą ludzi i zwierząt.

Bez odpowiedniej socjalizacji, są one bardziej skłonne do bycia powściągliwymi i agresywnymi w stosunku do ludzi i zwierząt.

(Dowiedz się więcej o socjalizacji owczarka niemieckiego.)

Ciągle się zrzucają

Innym problemem związanym z owczarkami niemieckimi jest to, że zrzucają one sierść przez cały rok. Oznacza to, że będziesz musiał zrobić więcej czyszczenia, aby utrzymać swój dom w porządku.

Jednakże ważne jest, aby zauważyć, że wiele psów shed cały rok, więc to naprawdę nie powinno być deal-breaker dla Ciebie.

They Have A Prey Drive And Like To Herd

Ponieważ owczarki niemieckie były kiedyś psami pasterskimi, oznacza to, że mają one wyższy popęd do zdobywania niż inne psy, i oczywiście, lubią one również pasterstwo.

Oznacza to, że jeśli nie będziesz ich trenować i socjalizować na wczesnym etapie, mogą one rozwijać problemy behawioralne. Niektóre z problemów behawioralnych można zauważyć obejmują, zawsze stara się wywierać swoją wolę i nie słucha cię.

A jeśli masz małe dzieci, często może skończyć się goniąc je, zwłaszcza jeśli są one uruchomione i krzyczy.

(Dowiedz się, dlaczego Twój owczarek niemiecki śmierdzi i co możesz z tym zrobić!)

Mogą się łatwo nudzić

Z powodu wysokiego poziomu inteligencji, nie jest rzadkością, że owczarki niemieckie łatwo się nudzą. Zwłaszcza jeśli są pozostawione same sobie przez cały dzień.

Ta nuda często skutkuje destrukcyjnym zachowaniem, takim jak gryzienie przedmiotów i niszczenie części domu.

Jeśli nie musisz zostawiać owczarka niemieckiego samego, musisz się upewnić, że wcześniej zapewniłeś mu dużo ruchu i dostarczysz mu wiele zabawek, aby zapewnić mu rozrywkę.

Silny instynkt stróżowania

Na koniec, owczarki niemieckie mają bardzo silny instynkt stróżowania. Co jest plusem i minusem. Po stronie plusów, nie będziesz musiał się martwić o ludzi włamujących się do Twojego domu tak bardzo. Jednak z drugiej strony, będą one prawdopodobnie więcej szczekać i warczeć na ludzi. (Na szczęście dobry program szkoleniowy, taki jak Brain Training For Dogs, pomoże ci rozwiązać większość problemów.)

Jak wprowadzić owczarka niemieckiego do rodziny

Gdy po raz pierwszy wprowadzasz owczarka niemieckiego do swojej rodziny, może to wpłynąć na całe wasze relacje od tego momentu.

Upewnij się więc, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby poczuł się jak w domu. Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić.

Oferuj im jedzenie

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to zaoferować owczarkowi niemieckiemu trochę jedzenia, kiedy wejdzie do twojego domu.

Na początku, mogą tego nie jeść, ale pokazanie im, że jest jedzenie, pomoże im utwierdzić się w przekonaniu, że jest to dla nich bezpieczne miejsce.

To sprawi, że dom poczuje się bardziej jak dom, a oni będą postrzegać dawcę jedzenia jako źródło pozytywnego nastawienia.

Make Sure You’re Giving Them Lots Of Love

Kiedy Twój owczarek niemiecki po raz pierwszy wraca do domu, ważne jest, abyś upewnił się, że dajesz mu dużo miłości.

Dzięki temu dajesz mu do zrozumienia, że jego nowy dom jest dla niego wspaniałym miejscem i że będzie szczęśliwy.

Ważne jest, aby pamiętać, że Twój owczarek niemiecki może płakać przez kilka pierwszych dni w domu. Właśnie zostały zabrane z ich pierwszego domu, jak również ich braci i sióstr, więc będą się czuły samotne.

(Sprawdź, co zrobić, jeśli Twój owczarek niemiecki płacze w nocy lub płacze w swojej klatce.)

Naucz małe dzieci, jak zachowywać się przy psie

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to nauczyć małe dzieci, jak zachowywać się przy psach.

Dużo dzieci traktuje psy jak zabawki i może skończyć się to ciągnięciem ich za sobą lub znęcaniem się nad nimi. Zanim zabierzesz swojego owczarka niemieckiego do domu, upewnij się, że nauczyłeś swoje dzieci dokładnie, jak powinny się zachowywać.

Jeśli zachowują się w niewłaściwy sposób (zwłaszcza jeśli przypomina to przemoc), twój owczarek niemiecki może stać się agresywny, a także tłumić inne negatywne emocje.

Rzeczy, których twoje dzieci powinny unikać to krzyki i wrzaski w pobliżu owczarka niemieckiego, nagłe budzenie go, bicie lub szarpanie, przeszkadzanie mu podczas jedzenia i próby wyjmowania mu rzeczy z pyska.

Jak Twój owczarek niemiecki zostanie uspołeczniony i wyszkolony, będzie w stanie lepiej radzić sobie z takimi sytuacjami, ale nadal nie powinny się one zdarzać.

Zapewnij, że stworzysz dla niego przestrzeń

Powinieneś również upewnić się, że stworzysz przestrzeń, w której będzie mógł czuć się bezpiecznie. Często dobrym wyborem może być skrzynia, ponieważ pomaga im poczuć się jak w jaskini, do której mogą wejść.

Kraty są również dobre, ponieważ kiedy owczarek niemiecki kojarzy je z bezpieczeństwem, można je wszędzie w nich przewozić.

(I na koniec, wprowadzenie owczarka niemieckiego do kotów może być zupełnie inną historią. (Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się, co powinieneś zrobić.)

Recap

Teraz wiesz, że owczarki niemieckie są dobrymi zwierzętami rodzinnymi, o ile kupisz je od odpowiedniego hodowcy. Oto kilka głównych punktów, które powinieneś zapamiętać z tego artykułu.

Owczarki niemieckie są dobrymi zwierzętami rodzinnymi, ponieważ są inteligentne, lojalne i uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu.

Jednakże potrzebują dużo twojego czasu i muszą być uspołecznione. Są one również stale zrzucane, mają popęd do zdobyczy, lubią stado, łatwo się nudzą i mają silny instynkt stróżowania.

Gdy wprowadzasz owczarka niemieckiego do swojej rodziny, zaoferuj im jedzenie, daj im dużo miłości, naucz swoje dzieci, jak mają się zachowywać wokół nich i upewnij się, że stworzysz specyficzną przestrzeń tylko dla nich.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź resztę strony, w przeciwnym razie, miłego dnia!

Źródła

 • https://www.pets4homes.co.uk/pet-advice/the-personality-traits-of-the-german-shepherd-dog.html
 • https://www.yourpurebredpuppy.com/reviews/germanshepherds.html
 • https://www.pdsa.org.uk/taking-care-of-your-pet/looking-after-your-pet/puppies-dogs/large-dogs/german-shepherd
 • https://dogsnet.com/are-german-shepherds-good-family-dogs/
 • https://dogsmastermind.com/is-german-shepherd-good-family-dogchildrenpetsfamily/

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg