Ale czy pluskwy mogą przetrwać w wodzie? Regularne pranie ubrań, pościeli i zasłon jest postrzegane jako jeden ze sposobów na zwalczanie pluskiew. Pranie jest szczególnie przydatne, gdy używasz wody razem z efektywnym wybielaczem.

Cóż, pluskwy szybko umrą kiedy zanurzą się w wodzie z powodu niezdolności do oddychania – zobacz zdjęcia pluskiew.

Jednakże, kiedy unoszą się na powierzchni wody, pluskwy prawdopodobnie przeżyją, ponieważ mogą oddychać – ale czy mogą to zrobić małe pluskwy?

Details: Czy pluskwy mogą przetrwać w wodzie? Scientist Wyniki

Czy pluskwy mogą przetrwać w wodzie zależy od kilku czynników. Po pierwsze, niedawno nakarmiona pluskwa ma tendencję do bycia ciężką i przybiera kształt balonu. Te dwie cechy sprawiają, że pluskwy toną, gdy są wystawione na działanie wody.

Po zanurzeniu w wodzie, pluskwa nie może przetrwać długo z powodu braku powietrza. Z drugiej strony, nie nakarmiona pluskwa wydaje się płaska, owalnego kształtu i lekka w wadze.

Te czynniki powodują odpowiednie napięcie powierzchniowe, dzięki czemu pluskwa (sprawdź pluskwę) unosi się na powierzchni wody. Podczas unoszenia się na wodzie pluskwy mają dostęp do powietrza atmosferycznego, co pozwala im przetrwać.

Jednakże możesz utopić pływające pluskwy, mieszając wodę za pomocą pralki lub ręki. Ponieważ pluskwy nie mogą przetrwać długo w wodzie, łatwo umrą z powodu niemożności oddychania – zobaczysz martwe pluskwy.

Czy to pływające czy zanurzone, pluskwy nie mogą przetrwać więcej niż 20 minut w gorącej wodzie o temperaturze powyżej 118°F. Dlatego woda powyżej tej temperatury jest idealna do pozbycia się pluskiew z ubrań, zasłon i pościeli.

Czy jaja pluskiew mogą przetrwać w wodzie?

Gdy zanurzysz zaatakowane przez pluskwy ubrania w zimnej wodzie na 24 godziny, wszystkie dorosłe osobniki i ich nimfy umrą, podczas gdy ich jaja pozostaną nienaruszone.

To jest według badania przeprowadzonego w celu zbadania skuteczności mycia ubrań, aby zawrzeć infestację pluskiew.

Jednakże jest możliwe zabić Bed Bug Eggs, kiedy woda jest zamrożona do -13°F przez kilka dni. Zamrożenie wody do -17°F zabije jaja w ciągu dwóch godzin.

Jajeczka pluskiew nie mogą również przetrwać w gorącej wodzie. Normalnie dorosłe pluskwy i nimfy giną w temperaturze między 104°F a 122°F. Jaja są bardziej odporne na ciepło, a ty będziesz musiał podgrzać wodę do 125°F lub więcej, aby umarły. Czytaj także: Does Salt Kill Bed Bugs?

How to Kill Bed Bugs with Water

Gdy użyty poprawnie, woda + wybielacz może być użyty do zabicia pluskiew. Woda jest szczególnie użyteczna w pozbywaniu się pluskiew z ubrań, pościeli, zasłon i innej bielizny. Poniżej jest przewodnik krok po kroku dla prania twoich ubrań, aby powstrzymać pluskwy.

Inspekcja i sortowanie ubrań do prania

Jeśli podejrzewasz pluskwy w swoim domu, sprawdź cały dom, aby potwierdzić wszystkie zarażone obszary. Następnie posortuj ubrania i zapieczętuj te przeznaczone do prania chemicznego w oddzielnej plastikowej torbie od reszty. Czytaj także: Best Bed Bug Powder.

Cel pieczętowania odzienia w plastikowej torbie jest unikać rozpraszanie łóżkowych pluskiew w innych miejscach podczas przenoszenia pojemników do pralki. Czytaj także: Does Vinegar Kill Bed Bugs?

Washing and Drying

  • Carefully place the clothes and other infested fabrics into the washing machine, excluding the dry-clean-only garments.
  • Fold the empty bags and seal them in the clean bag for later disposal. To zapewnia, że żadna pluskwa nie ucieknie.
  • Ustaw temperaturę na 125°. Jest to idealna temperatura do niszczenia pluskiew średniej wielkości na wszystkich etapach ich cyklu życiowego.
  • Dodaj swój ulubiony detergent, aby pomóc w praniu. Zauważ, że mydło nie zabije pluskiew, ale alkohol już tak. Jednakże, używając dużych ilości detergentów, masz szansę odurzyć je na śmierć.
  • Po zakończeniu czyszczenia, pozwól twoim ubraniom wyschnąć – tak jak w przypadku Ziemi Okrzemkowej.
  • Suche ubrania powinny być traktowane w suszarce, aby zabić pluskwy. Temperatura suszarki powinna być ustawiona na 125°F, a ubrania powinny tam pozostać przez 30 minut.

Składanie i przechowywanie

Przed powrotem twoich ubrań do szaf lub wieszaków, upewnij się, że reszta domu jest zabezpieczona przed pluskwami, aby zapobiec zarażeniu.

W szczególności, szafy powinny być spryskane skutecznym sprayem na pluskwy, aby zabić pluskwy, nimfy i jaja.

Gdy jesteś pewien, że cały dom jest odpowiednio traktowany na pluskwy, usuń swoje ubrania z suszarki, złóż i zwróć je do szaf. Czytaj także: CrossFire for Bed Bugs

Conclusion

Bed bugs will quickly drown in the water when submerged. W ten sposób, mycie twój ubrania, pościel, zasłony i inne tkaniny zapewnia wielki sposób zawierać łóżkowe pluskwy. Pranie powinno być wykonane w wodzie o temperaturze 125°F lub wyższej, aby zabić pluskwy, nimfy i jaja.

Dla poważnych infestacji, musisz zastosować mocniejsze zabiegi, aby uzyskać skuteczne wyniki. Możesz połączyć chemiczne zabiegi z parowaniem i myciem. Spróbuj również tych parownic na pluskwy.

Recent Content

link do What Animals Eat Cockroaches? Predators

There are some know cockroach predators that can help you keep off those chemical roach killers and also cut on the pest control costs. Na co zwierzęta jedzą karaluchy; obejmują one niektóre…

link do Do Geckos Eat Bed Bugs?

Poniżej odpowiadam na to pytanie – czy gekony jedzą pluskwy lub co można wykorzystać do eksterminacji pluskiew. Tak więc, czy jaszczurki pomogą wytępić pluskwy? Podsumowując, czy jaszczurki jedzą pluskwy? Tak,…

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg