Opinie, recenzje, analizy &rekomendacje są tylko i wyłącznie autora i nie zostały zweryfikowane, poparte lub zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. UponArriving współpracuje z CardRatings w zakresie produktów związanych z kartami kredytowymi. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart.

Międzynarodowy Program Lotniczy Amex może być jednym z najlepiej strzeżonych sekretów karty Amex Platinum. Oferuje on możliwość zaoszczędzenia setek, a nawet tysięcy złotych na biletach lotniczych premium, co czyni go jednym z najbardziej wartościowych przywilejów Karty Platinum.

Jednakże istnieją pewne ograniczenia dotyczące tego programu, o których należy wiedzieć.

W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o Międzynarodowym Programie Lotniczym Amex, w tym jak zarezerwować bilety i jakiego rodzaju zniżek możesz się spodziewać.

Uaktualnienie: Niektóre oferty nie są już dostępne – kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze oferty!

Table of Contents

Czym jest Międzynarodowy Program Lotniczy Amex (IAP)?

Międzynarodowy Program Lotniczy Amex to specjalny program dostępny dla posiadaczy kart Platinum i Centurion, który umożliwia otrzymanie specjalnych zniżek na maksymalnie osiem taryf w klasie pierwszej, biznes i ekonomicznej premium podczas rezerwacji za pośrednictwem Amex. (Zauważalnie brakuje karty korporacyjnej Amex Platinum Card.)

Oczywiście, karta Platinum Card oferuje inne solidne korzyści, takie jak 5X na bilety lotnicze, dostęp do poczekalni i wiele innych, które pomagają zrównoważyć roczną opłatę za kartę.

Porada: Użyj WalletFlo, aby pomóc zoptymalizować karty kredytowe. To jest darmowe i pomoże Ci uzyskać zatwierdzenie dla niektórych z najlepszych kart podróży!

Co z American Express Platinum Companion Fare?

Międzynarodowy Program Lotniczy Amex pozwalał na zakup biletu 2 za 1 w klasie biznes i w ten sposób funkcjonował jako rodzaj przepustki premium. Jedną z największych wad tego programu było to, że byłeś zmuszony do zakupu pełnopłatnego biletu klasy biznes.

Ten przywilej miał ograniczoną wartość dla wielu osób, ponieważ pełnopłatne bilety klasy biznes mogą być bardzo drogie i dlatego zaoszczędzona kwota była często minimalna. Na przykład, możesz zostać obciążony blisko 2x ceną za bilet w pełnej taryfie klasy biznes w porównaniu do taryfy ulgowej.

Istniała niewielka grupa ludzi, którzy prawdopodobnie skorzystali z rezerwacji tych pełnych taryf do pracy i którzy otrzymali zwrot kosztów, ale z taryfą towarzysza, aby przejść wraz z nimi. Ale ta grupa ludzi nie była bardzo duża, co sprawiło, że International Airline Program był jedną z najmniej interesujących cech Platinum Card.

Cóż, latem 2017 roku Amex odnowił Amex International Airline Program. Ten program jest znacznie bardziej użyteczny i praktyczny dla posiadaczy kart i moim zdaniem dodaje ogromną wartość do Platinum Card.

LATAM klasa biznes na 787 Dreamliner.

Zasady Międzynarodowego Programu Lotniczego Amex

Pomimo że program ten ma potencjał, aby zaoszczędzić sporo gotówki na biletach w klasie pierwszej, biznesowej i ekonomicznej premium, istnieją pewne zasady, których należy być świadomym, aby skorzystać z oszczędności.

Taryfy podlegające lub niepodlegające zwrotowi

Jest to bardzo mile widziana zmiana. Dzięki nowemu programowi możesz zakupić zarówno taryfy zwrotne, jak i bezzwrotne i nadal otrzymywać zniżki.

Pierwsza klasa, klasa biznes i ekonomiczna premium

Jak stwierdzono, oferty dotyczą pierwszej klasy, klasy biznes i ekonomicznej premium.

Loty muszą rozpoczynać się w USA

Podróż musi rozpoczynać się i powracać do bramek w USA (może wykluczać niektóre terytoria zamorskie) i wybranych bramek kanadyjskich. Podróże w jedną stronę dozwolone w niektórych liniach lotniczych, gdzie trasa rozpoczyna się w USA lub wybranych bramkach kanadyjskich

Opłata za obsługę biletu

Opłata za obsługę biletu wynosi 39 USD za rezerwację, więc upewnij się, że uwzględniasz tę opłatę w celu uzyskania oszczędności. Ponadto, jeśli musisz dokonać jakichkolwiek zmian lub zmienić rezerwację lotu, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić opłatę w wysokości 39$ za każdym razem.

Ta opłata za obsługę jest zniesiona dla członków Amex Centurion.

Premile członkowskie mogą być użyte

Premile członkowskie mogą być użyte do pokrycia kosztu biletu poprzez Pay with Points. Będziesz musiał dokonać minimalnego wykupu 5 000 punktów. Twoja karta zostanie najpierw obciążona pełną ceną biletu, a następnie Amex zwróci Ci pieniądze w oparciu o wartość Twoich nagród członkowskich.

Pamiętaj, że jeśli dokonasz rezerwacji za pomocą karty Business Platinum Card, będziesz mógł otrzymać 35% punktów Membership Rewards z powrotem po wykorzystaniu punktów za całość lub część kwalifikującego się lotu zarezerwowanego za pomocą Amex Travel, do 500 000 punktów z powrotem w roku kalendarzowym. Więc używając punktów z Business Platinum Card pozwala na jeszcze bardziej lukratywne wykupy.

Jeśli zdecydujesz się zapłacić punktami, nadal będziesz w stanie zarobić swoje mile frequent flyer, więc jest to słodka umowa.

Oficjalny regulamin można znaleźć tutaj.

Klasa biznes w Katarze na pokładzie A350.

Jak zarezerwować bilet w programie Amex International Airline Program

Aby skorzystać z tych specjalnych taryf, nie trzeba już dzwonić do biura podróży American Express Travel i rozmawiać z agentem. Teraz możesz wyszukać i zarezerwować loty online tutaj.

Jeśli nadal chcesz zarezerwować przez telefon, istnieją dwa numery telefonów do Międzynarodowego Programu Lotniczego, w zależności od tego, czy masz kartę osobistą czy kartę biznesową. Oto numery hone:

 • 1-800-525-3355 dla Platinum Travel Service
 • 1-800-553-9497 dla Business Platinum Travel Service

Jedną z najlepszych cech tego programu jest to, że pozwalają one na umieszczenie lotu w zawieszeniu bezpłatnie do 48 godzin. Kiedy już znajdziesz swój potencjalny plan podróży, powinieneś mieć możliwość przesłania go na swój adres e-mail, abyś mógł go przejrzeć i odnieść się do niego.

Jeśli chcesz wstrzymać rezerwację, powinieneś sprawdzić z przedstawicielem, czy ceny pozostaną takie same i upewnić się, że ściśle monitorujesz cenę przez cały czas, ponieważ istnieją doniesienia o wahaniach cen dla niektórych członków kart.

Rezerwuj przez czat Amex

Amex również ostatnio wprowadził zmianę, dzięki której możesz teraz rezerwować swoje loty przez czat! Po prostu zaloguj się na swoje konto i otwórz czat, a po zweryfikowaniu swoich danych będziesz mógł złożyć wniosek o wyszukiwanie.

Jakie zniżki można uzyskać w Międzynarodowym Programie Lotniczym Amex?

Poważnym pytaniem dotyczącym tego programu jest to, jakiego rodzaju zniżki jesteś w stanie uzyskać dzięki niemu, aby było warto lub nie. Generalnie, kiedy znajdziesz ofertę, prawdopodobnie będziesz patrzeć na zniżki około 5 do 15% off, ale na pewno można znaleźć zniżki, które będą oferować nawet więcej off niż to.

Na przykład, można znaleźć raporty ludzi otrzymujących zniżki blisko 50% off na niektórych lotów. Te niesamowite oferty będą mniej powszechne, ale jest niesamowita ilość wartości do przechwycenia, jeśli możesz złapać jedną z tych taryf.

Zalecam sprawdzenie wątku Flyertalk/Wiki na ten temat, aby uzyskać poczucie zniżek znalezionych na różnych liniach lotniczych.

Należy pamiętać, że nigdy nie należy brać za pewnik, że te stawki będą tańsze niż publicznie dostępne stawki i należy zawsze porównywać ceny, ponieważ czasami te rabaty pozostawiają trochę do życzenia, a czasami nie ma żadnych obniżonych stawek oferowanych (w porównaniu do tego, co oferują linie lotnicze). Polecam po prostu wyszukiwanie cen w Google Flights dla łatwych porównań.

Możesz zobaczyć porównanie cen między Google Flights $3,413 i Amex IAP $2,385 poniżej na lot w jedną stronę do Tokyo- różnica ponad $1,000 lub 30% off!

Przykład tego, jak można zaoszczędzić setki dolarów.

Porada: Skorzystaj z programu WalletFlo, aby zoptymalizować karty kredytowe. Jest bezpłatny i pomoże Ci uzyskać zatwierdzenie dla niektórych z najlepszych kart podróży!

Jakie linie lotnicze uczestniczą w programie?

Nie każda linia lotnicza bierze udział w programie. Obecnie, tutaj jest lista linii lotniczych, które uczestniczą w programie:

 • AeroMexico
 • Air China
 • Air France
 • Air New Zealand
 • Alitalia
 • ANA
 • Asiana Airlines
 • .

 • Austria
 • British Airways
 • Brussels Airlines
 • Cathay Pacific
 • China Airlines
 • Delta
 • Emirates
 • Etihad Airways
 • Iberia
 • Japan Airlines
 • KLM
 • LATAM
 • Lufthansa
 • Qantas
 • Qatar
 • Singapur
 • South African Airways
 • Swiss
 • Virgin Atlantic

Zauważymy, że szczególnie nieobecni są krajowi przewoźnicy United i American.

Czy można zarobić 5x w Programie Międzynarodowych Linii Lotniczych?

Zarówno osobista Karta Platinum jak i Biznesowa Karta Platinum zarobi 5X punktów przy rezerwacji lotów z Amex Travel.

Osobista Karta Platinum zarobi 5X w Programie Międzynarodowych Linii Lotniczych, ale Biznesowa Karta Platinum nie, według przedstawicieli Amex.

Pamiętajcie, że Biznesowa Karta Platynowa zarabia tylko 5X poprzez portal Amex Travel, podczas gdy osobista Karta Platynowa zarabia 5X na bilety lotnicze zakupione bezpośrednio w liniach lotniczych. Przedstawiciele Amex na czacie twierdzą, że Business Platinum zarabia 5X za pośrednictwem IAP, ale nie byłem w stanie osobiście tego zweryfikować.

5X punktów to dużo punktów. Jeśli wartość Membership Rewards na 1,8 centów za punkt to jest jak zarabianie nieco poniżej 10% z powrotem na zakup. Więc to jest dodatkowy rabat, że chcesz czynnika do analizy, jeśli używasz Platinum Card zapłacić za bilety lotnicze.

The 5X na bilety lotnicze jest tylko jednym z kluczowych korzyści do Platinum Card. Oto szybki rundown niektórych z głównych korzyści Platinum.

 • 60,000 mil po wydaniu $5,000 w ciągu pierwszych 3 miesięcy (75K oferty w Google Incognito i są nawet metody, aby uzyskać 100K oferty)
 • $200 roczny kredyt linii lotniczych
 • $200 roczny kredyt Uber
 • $100 Saks kredyt
 • Priority Pass dostęp dla Ciebie i dwóch gości
 • . Dostęp do saloników Centurion dla Ciebie i dwóch gości
 • Dostęp do Delta Sky Club, gdy lecisz z Delta
 • Status elitarny Hilton Honors Gold
 • Marriott Gold
 • 5X na bilety lotnicze i 5X na hotele zarezerwowane przez portal Amex Travel
 • TSA Pre-Check/Global Entry $100 kredytu (przeczytaj o tych programach tutaj)
 • Opłata roczna: $550 (NOT waived first year)

YouTube

Amex International Airline Program FAQ

Czy moja karta Platinum Card zarobi 5X?

Tak, otrzymasz 5X nagrody Membership Rewards, kiedy użyjesz swojej karty Platinum Card dla International Airline Program. Ale, Business Platinum Card nie będzie zarobić 5X.

Czy mogę korzystać z nagród członkowskich, aby zapłacić za lot?

Tak, możesz użyć nagród członkowskich, aby zapłacić za lot. Minimalna wartość wykupu to 5 000 punktów.

Czy nadal mogę gromadzić mile w Programie Międzynarodowych Linii Lotniczych?

Tak, nadal będziesz gromadzić mile, gdy dokonasz rezerwacji w Międzynarodowym Programie Lotniczym.

Czy mogę zarezerwować bilety bez możliwości zwrotu?

Tak, możesz zarezerwować zarówno taryfy zwrotne jak i bezzwrotne w IAP.

Czy jest jakaś opłata?

Tak, Twoja rezerwacja podlega opłacie za obsługę biletu w wysokości 39 USD.

Słowo końcowe

Międzynarodowy Program Lotniczy ma potencjał, aby być najbardziej wartościową korzyścią oferowaną przez Platynową Kartę, jeśli jest to jedna z tych, które zwykle wykorzystujesz. Z tylko jednej rezerwacji można potencjalnie zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów, które natychmiast zrównoważyć $ 550 rocznej opłaty (która jest już dość łatwo skompensować).

UponArriving współpracuje z CardRatings dla naszego pokrycia produktów kart kredytowych. UponArriving i CardRatings mogą otrzymać prowizję od wydawców kart. Odpowiedzi nie są dostarczane lub zlecane przez bank reklamodawcy. Odpowiedzi nie zostały zweryfikowane, zatwierdzone lub w inny sposób poparte przez bank reklamodawcy. Nie jest obowiązkiem banku reklamodawcy, aby zapewnić wszystkie posty i / lub pytania są odpowiedział.

Daniel Gillaspia jest założycielem UponArriving.com i twórcą aplikacji karty kredytowej, WalletFlo. Jest byłym prawnikiem, który zamienił się w pełnoetatowego eksperta ds. nagród kart kredytowych/podróży i zdobył i zrealizował miliony mil, aby podróżować po całym świecie. Od 2014 r. jego treści pojawiały się w najważniejszych publikacjach, takich jak National Geographic, Smithsonian Magazine, Forbes, CNBC, US News i Business Insider. Znajdź jego pełne bio tutaj.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg