Krótka odpowiedź na pytanie „czy wszystkie konie wyścigowe są mężczyznami?” brzmi: nie. Horse races around the world feature a mix of male and female horses, with some being all-male, some all-female, and some open to both sexes.

One thing you need to understand about horse racing is that people that own horses are not just interested in winning races. Są one również zainteresowane w hodowli koni, jak to może być bardzo lukratywny biznes.

Dlaczego więcej koni wyścigowych są mężczyźni

Święty Graal wyścigów konnych dla wielu właścicieli jest znaleźć cud colt, dobrze wyhodowane męskiej całości, która będzie wygrać duże wyścigi jak klasyki i przejść na emeryturę, aby stać się najbardziej poszukiwanym ogiera na planecie. Dlatego właśnie więcej koni wyścigowych ma tendencję do bycia samcami.

Najlepszym przykładem cudownego ogierka jest Frankel, który wygrał wszystkie 14 swoich wyścigów, w tym wybuchowy pokaz w 2,000 Guineas. Wygrał nagrody pieniężne o łącznej wartości nieco poniżej 3 milionów funtów w karierze wyścigowej, która trwała trzy lata, zanim przeszedł na emeryturę.

Jako najwyżej oceniony koń na świecie, sam pochodzący od najwyżej ocenionego ogiera na świecie Galileo, opłata za zapłodnienie klaczy przez Frankla zawsze była kosztowna. Obecnie Frankel przebywa w Juddmonte Stud Farm swojego właściciela i pobiera opłatę stadną w wysokości 175 000 funtów. Dlatego właśnie świat hodowli koni wyścigowych jest o wiele bardziej lukratywny niż wygrywanie wyścigów konnych.

Ale posiadanie wysokiej klasy klaczy lub klaczy może być również bardzo lukratywne. Zapłodnienie klaczy przez Frankla może kosztować 175 000 funtów, ale jego roczniaki są średnio sprzedawane za 436 00 funtów, a najwyżej wyceniony roczniak Frankla osiągnął niesamowitą sumę 3,1 miliona funtów.

Powiedziawszy to, jako że konie normalnie noszą tylko jedno źrebię rocznie, łatwo zrozumieć, dlaczego najwyższej klasy ogierek, który może pokryć ponad 100 koni w każdym sezonie, jest o wiele bardziej ekscytującą perspektywą dla hodowców niż posiadanie wysokiej klasy klaczy hodowlanej.

Ale fakt, że potrzeba koni obu płci, by zrobić źrebię, jest kolejnym powodem, dla którego odpowiedź na pytanie, czy wszystkie konie wyścigowe są samcami, brzmi nie? Zawsze będzie potrzeba hodowania wysokiej klasy ogierków i klaczek, dlatego wyścigi płaskie mają wyznaczony program zachęcający właścicieli i hodowców do ścigania się zarówno z ogierkami, jak i klaczkami.

Races Used to Showcase Colts & Fillies

Wyścigi płaskie mają program mający na celu znalezienie najlepszych ogierków i klaczek, gdy są w wieku dwóch i trzech lat, a wielu zwycięzców tych wyścigów stanie się ważnymi graczami w przemyśle hodowlanym.

Wyścigi takie jak Coventry Stakes w Royal Ascot, Dewhurst Stakes w Newmarket i Vertem Futurity Stakes w Doncaster są często wygrywane przez ogierki, które będą walczyć o klasyki jako trzylatki. Klasyki dla ogierków w Wielkiej Brytanii obejmują 2000 Guineas, Derby i St Leger.

Wielkie dwuletnie wyścigi dla klaczek obejmują Queen Mary w Royal Ascot i Rockfel Stakes w Newmarket. Klaczki mają wtedy większy wybór klasyków niż ogierki, ponieważ mogą również startować w 2000 Guineas i Derby, ale większość z nich biega w 1000 Guineas i Oaks, które są klasykami tylko dla kobiet.

Najlepsi przedstawiciele obu płci często ścierają się w St Leger, ale tylko User Friendly i Simple Verse podniosły trofeum dla płci pięknej od 1986 roku.

Równość w wyścigach konnych

Bitwa o równość płci we wszystkich dziedzinach życia może trwać, ale wyścigi konne to wyjątkowy wspaniały sport, w którym mężczyźni i kobiety mogą regularnie konkurować ze sobą, czy to jako właściciele, trenerzy, czy dżokeje.

Jest też wiele okazji dla klaczek najwyższej klasy, aby konkurować z ogierami najwyższej klasy, zwłaszcza, że organ zarządzający wyścigami daje im do tego uprawnienia wagowe. Od początku tego stulecia świat wyścigów miał również szczęście obserwować jedne z najlepszych klaczek i klaczy, jakie kiedykolwiek pojawiły się na torze wyścigowym.

Kilka wspaniałych klaczy wygrało Prix de l’Arc de Triomphe w ostatnich latach. Zarkava, Danedream i Solemia wszystkie zanotowały zwycięstwa, zanim genialna Treve wygrała najbogatszy wyścig Europy dwukrotnie w 2013 i 2014 roku. Found następnie wygrał go przed genialny Enable również wygrał go dwa razy.

Australia jest innym krajem, który wyprodukował cudowne samice w ostatnich czasach. Pierwszą z nich była sprinterka Black Caviar, która pozostała niepokonana w 25 wyścigowej karierze, która obejmowała 15 zwycięstw w Grupie 1. Wielu myślało, że ten rekord nigdy nie zostanie pobity, ale wtedy pojawiła się wspaniała Winx, która zdołała wygrać 33 wyścigi, w tym 25 w Grupie 1. Nie lada wyczyn, gdy pomyśleć, że Frankel ścigał się tylko 14 razy w ciągu trzech sezonów.

Killies i klacze w National Hunting

Hodowla jest nadal ważną częścią National Hunt Racing, ale mniej niż w Flat Racing. To dlatego, że większość samców koni National Hunt została wykołowana i nie ma przyszłości jako ogiery, co oznacza, że właściciele są zachęcani do ścigania się z nimi dłużej.

Killie i klacze, które biorą udział w National Hunt Racing mogą mieć przyszłość jako klacze stadne, ale dodatki w dużych wyścigach ponownie oznaczają, że kobieta najwyższej klasy może również cieszyć się bogatym wyborem przez skoki. Annie Power i Epatante pokazały, że klacze mogą mieć to, czego potrzeba, aby pokonać chłopców dzięki zwycięstwom w Champion Hurdle w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy Honeysuckle wygrała 2020 Irish Champion Hurdle.

Pomimo tych sukcesów przeciwko chłopcom, wyścigi konne również uznały, że publiczność naprawdę przyjęła klacze w ostatnich latach i lubi oglądać ich wyścigi przeciwko innym klaczom. Spójrzmy prawdzie w oczy, dziewczyny rzadko biorą na chłopców w innych sportach zawodowych, takich jak lekkoatletyka, tenis, czy piłka nożna.

Wyścigi konne naprawdę powinny być oklaskiwane za swoją różnorodność, ponieważ daje kobietom konie najlepsze z obu światów. Nie tylko mogą ścigać się z własną płcią w wyścigach tylko dla kobiet, ale jeśli wystarczająco dobre, mogą również wziąć na i pokonać chłopców w wielu prestiżowych wyścigach Championship.

So, Are All Race Horses Male?

So, odpowiedź może być nie na pytanie, czy wszystkie konie wyścigowe mężczyzna? Ale, miejmy nadzieję, że teraz masz dużo głębsze zrozumienie, dlaczego konie wyścigowe są zarówno mężczyźni jak i kobiety.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg