Sieci mogą być czasami słabymi ogniwami współczesnego świata komputerowego. Są to jedne z najbardziej podatnych na ataki i najłatwiejszych do przejęcia części całej konfiguracji. Dlatego też różne typologie i protokoły bezpieczeństwa sieci kładą tak duży nacisk na zdolność do rozpoznawania każdego użytkownika próbującego nawiązać połączenie. Proces rozpoznawania nie musi koniecznie identyfikować, kim jest użytkownik. Weryfikuje on jedynie ważność danych uwierzytelniających użytkownika, aby określić, czy jest on uprawniony do korzystania z zasobów. To, w istocie, jest proces uwierzytelniania w bezpieczeństwie sieci.

Uwierzytelnianie odbywa się na dwóch poziomach. Na poziomie użytkownika lub człowieka oraz na poziomie maszyny. Uwierzytelnianie na poziomie człowieka jest prostym logowaniem, gdzie podajesz identyfikator sieciowy i hasło, aby uzyskać dostęp. Uwierzytelnianie na poziomie maszyny jest jednak bardziej skomplikowane i obejmuje wcześniej ustalony identyfikator i hasło, które tylko maszyna upoważniona do dostępu do sieci może wiedzieć.

To może wystąpić za każdym razem komputer lub węzeł, o którym mowa próbuje uzyskać dostęp do sieci po użytkownik zakończył początkowego uwierzytelniania człowieka. Router lub serwer, w tym przypadku, musi pamiętać, że maszyna jest upoważniona do dostępu do sieci, a maszyna próbująca się połączyć musi podać swoją tożsamość (adres IP lub adres MAC) i towarzyszący jej tajny klucz, aby udowodnić swoje uprawnienia do dostępu do sieci.

Każdy proces uwierzytelniania składa się z trzech głównych czynników:

Faktory wiedzy

Jest to zestaw informacji specyficznych dla użytkownika. Są to informacje, które pozwolą zidentyfikować użytkownika w sieci. Może to być osobisty numer identyfikacyjny i hasło lub nazwa użytkownika i odpowiedź na tajne wyzwanie. Złożoność tych kombinacji zmienia się w zależności od tego, jak delikatna jest dana sieć i jak wiele właściciele są skłonni zrobić, aby chronić ją przed nieautoryzowanym użyciem.

Faktory posiadania

Faktory posiadania odnoszą się do przedmiotów, które konkretny użytkownik ma w posiadaniu. Mogą to być urządzenia sprzętowe, na przykład określony adres MAC na karcie interfejsu sieciowego, token zabezpieczający lub telefon komórkowy, który może otrzymać jednorazowy pin weryfikacyjny.

Faktory dziedziczenia

Faktory dziedziczenia mogą być albo danymi biometrycznymi, które są specyficzne dla osoby korzystającej z analizy biometrycznej w celu uzyskania dostępu do sieci, albo plikiem cookie pozostawionym w komputerze w celu jego identyfikacji w przyszłości. Dobrym przykładem jest sytuacja, gdy komputer lub telefon zapamiętuje sieć i automatycznie łączy się z nią, gdy ją zidentyfikuje.

Who Takes Care of All This?

W większości przypadków użytkownicy rzadko wiedzą, co dzieje się w tle. To jest praca administratora sieci i systemu, aby wykorzystać istniejący sprzęt, protokoły sieciowe i oprogramowanie, aby zapewnić, że każdy użytkownik w całym systemie ma dostęp tylko do tego, do czego został upoważniony.

Obciążenie pracą w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i sieciowego może się różnić w zależności od wielu czynników. Ogólnie rzecz biorąc, zakłada się, że odpowiedzialni użytkownicy będą robić to, co powinni robić i unikać hakowania i nieautoryzowanego dostępu. W rzeczywistości, każdy ekspert cyber i bezpieczeństwa sieci musi być na palcach, przygotowany do identyfikacji możliwych słabości w systemie i załatać problem, zanim hakerzy mogą go wykorzystać.

Jak zostać ekspertem cyber i sieci

A cyber i bezpieczeństwa sieci stopień program jest doskonałą podstawą do kariery w bezpieczeństwie sieci. Ponieważ jest to wysoce techniczna dziedzina, rzadko można dostać dobrą pracę w korporacji, chyba że masz prawo edukacji tła. Cyber i stopień bezpieczeństwa sieci prawdopodobnie nauczy cię:

  • Jak zarządzać, monitorować i utrzymywać oprogramowanie sieciowe i sprzęt
  • Wdrażanie środków bezpieczeństwa cybernetycznego, aby utrzymać dane, sprzęt i personel
  • Aktywnie monitorować i bronić sieci przed atakami w czasie rzeczywistym
  • Wyszła z polityki bezpieczeństwa i procedur w celu zwiększenia bezpieczeństwa sieci

Praca cyber lub ekspert bezpieczeństwa sieci jest rutynowe. Jednak może trzeba kopać głębiej i pracować w czasie podczas wdrażania nowego systemu sieciowego lub odzyskiwania z naruszenia bezpieczeństwa. Nie będzie to problemem, jeśli kochasz robić rzeczy techniczne i możesz łatwo zanurzyć się w procesie.

Interesujesz się uwierzytelnianiem użytkowników? Jeśli masz pasję do bezpieczeństwa sieci, rozważyć zarabianie Bachelor of Science in Computer and Information Science z Majorem w Cyber i Bezpieczeństwa Sieci z ECPI University. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej ścieżki stopnia, skontaktuj się z pomocnym doradcą przyjęć dzisiaj.

To może być najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podejmiesz!

DISCLAIMER – ECPI University nie rości sobie żadnych roszczeń, gwarancji lub poręczenia co do rzeczywistych możliwości zatrudnienia lub potencjału zarobkowego do obecnych, przeszłych lub przyszłych studentów lub absolwentów jakiegokolwiek programu edukacyjnego oferujemy. Strona Uniwersytetu ECPI jest publikowana wyłącznie w celach informacyjnych. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić dokładność informacji zawartych na domenie ECPI.edu; jednakże, nie udzielamy żadnej gwarancji dokładności. Żadne prawa umowne, ani wyrażone ani domniemane, nie są tworzone przez jej zawartość.

Gainful Employment Information – Cyber and Network Security – Bachelor’s

Aby uzyskać więcej informacji na temat ECPI University lub któregokolwiek z naszych programów kliknij tutaj: http://www.ecpi.edu/ lub http://ow.ly/Ca1ya.

Waga:
0

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg