Debata na temat klapsów

Czy wierzysz w klapsy jako formę dyscypliny? Czy to buduje charakter i uczy szacunku? A może uczy dzieci, że przemoc jest sposobem na rozwiązywanie problemów? Zobacz, co rodzice mówią o klapsach, a następnie powiedz nam, co ty o tym myślisz.

BICIE MA SWOJE MIEJSCE

My dajemy klapsy naszemu dziecku, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Najpierw stosujemy time-out lub inne kary niefizyczne, a jeśli zachowanie lub sytuacja nie zostanie skorygowana, dajemy jej klapsa, ale tylko w pupę. Mówimy jej, że jeśli się nie zachowa, dostanie klapsa – więc to jej wybór, czy poprawić swoje zachowanie, czy przyjąć klapsa. W większości przypadków kary czasowe działają wystarczająco dobrze. Ale uważam, że klaps od czasu do czasu, jeśli jest zasłużony, jest w porządku.

— Heidi1969

Używam klapsów tylko w ostateczności i nigdy więcej niż dwa lub trzy uderzenia. Klaps traci swoją skuteczność, jeśli jest stosowany za każdym razem, gdy dziecko robi coś, czego nie powinno robić. Lepiej jest odebrać przywileje. Upewnij się, że przywileje są związane z niewłaściwym czynem/zachowaniem. Na przykład, jazda na rowerze po ulicy powinna skutkować odebraniem przywilejów rowerowych na pewien czas. Po zakończeniu kary, rodzice powinni poprosić dzieci o rozmowę na ten temat.

— Sagtodd

Kiedyś myślałem, że klapsy są absolutnie złe. Ponieważ sama byłam regularnie bita w dzieciństwie, przysięgałam, że nigdy nie będę bić swoich dzieci. Myślę, że byłam w błędzie. Nie jestem za hurtowym biciem – ani nawet lekkim klapsem – jako odpowiedzią na wszystko, ale uważam, że klapsy mają swoje zastosowanie. Czasami, kiedy patrzę na dzisiejsze rozpieszczone, zepsute dzieci (nie tylko moje), myślę sobie, że o wiele bardziej bolałoby, gdyby nie dawać klapsów. Ale rodzice nigdy nie powinni dawać klapsów (ani dyscyplinować w żaden inny sposób), kiedy są źli. Najpierw należy się zatrzymać, ochłonąć, a potem postępować właściwie.

— Marlboro Man

Wierzę, że każde dziecko jest inne. Rodzice powinni brać to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze sposobu dyscypliny. Niektóre dzieci nie reagują na zakaz zbliżania się, uziemienie, usprawiedliwienie czy cokolwiek innego. Powinniśmy użyć naszego najlepszego osądu, w oparciu o powagę niewłaściwego zachowania, osobowość i charakter dziecka. Wierzę w klapsy jako ostateczność, a nie jako główny wybór dyscypliny.

— Chesney

Według mnie, klapsy są w porządku, jeśli dziecko jest nie do zniesienia, ale rodzic musi znać różnicę między klapsem a biciem! Ponadto, klaps nie powinien być jedyną formą dyscypliny stosowaną wobec dziecka. Nie chcesz przecież, żeby dziecko dorastało bojąc się swoich rodziców.

–Nikki

Nie popieram znęcania się nad dziećmi, ale klepnięcie w tyłek lub rękę jest upomnieniem za złe zachowanie.

— bcinc

BICIE JEST ZŁE

Nigdy nie jest dobrze, aby większa i silniejsza osoba zadawała ból małemu dziecku, zwłaszcza dziecku, które szuka u ciebie ochrony i miłości. Dzieci pamiętają, że zostały uderzone. NIGDY nie bijcie swoich dzieci ani nikogo innego!

— Idenuciao

Dawanie klapsów to pójście na łatwiznę! Istnieją lepsze sposoby uczenia dziecka. Dzieci uczą się w miarę rozwoju i czasami zapominają o różnych rzeczach. Jako rodzic nie przestrzegasz wszystkich zasad przez cały czas, prawda? Dzieci będą nawalać, tak samo jak Ty. Rozmowa przynosi więcej rezultatów niż bicie czy krzyk. Jeśli porozmawiasz z dziećmi, być może będą bardziej wyrozumiałe dla Ciebie. Pamiętaj, dzieci to ludzie – potrzebują wskazówek, a nie brutalności!

— Connie Michelle Holt

Dawanie klapsów jest zawsze złe. Klapsy nie powstrzymują dzieci od robienia złych rzeczy, a jedynie zwiększają prawdopodobieństwo, że będą się znęcać nad innymi.

— Barbra

Mam troje dzieci: nastolatka, ośmiolatka i siedmiomiesięczne niemowlę. Miałam dużo czasu i przestrzeni pomiędzy dziećmi, aby myśleć o dyscyplinie. Dawanie klapsów i używanie siły fizycznej tylko uczy dzieci, że kiedy jesteś na kogoś zły, to dobrze jest być fizycznym. Dziecko traci poczucie własnej wartości za każdym razem, kiedy dostaje klapsa, a także uczy się strachu. Pewnego dnia, twoje dziecko nie będzie się już ciebie bało. Jakich lekcji się nauczyłeś?

Jako rodzice, naszym zadaniem jest uczyć i kochać. Jasne, że harpię i czasami nawet krzyczę, jeśli jestem naprawdę wściekły, ale później wołam moje dziecko i mówię: „Chcę z tobą porozmawiać”. Siadamy i prowadzimy bardzo głęboką rozmowę. Nawet jeśli rozmowa do niczego nie prowadzi i dzieci trochę się zachowują, będą cię szanować za to, że poświęciłaś czas, aby to z nimi omówić. Nauczą się, że lubią rozmawiać o różnych sprawach. To pokazuje im, jak powinny radzić sobie z prawdziwymi problemami w świecie.

— Foreverbusyme

Dlaczego nie poświęcić czasu na rozmowę i wyjaśnienie dzieciom powodu(ów), dlaczego nie aprobujemy tego, co zrobiły źle? Czego uczysz dzieci, bijąc je? Przerwanie bicia daje dzieciom czas na zastanowienie się, jak wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

–Rab

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg