230shares
 • Share
 • Tweet
 • Pin

Contents

Visiting the Acropolis: Highlights

Akropol w Atenach nie wymaga wprowadzenia. Słowo „Akropol” oznacza „najwyższy punkt”, a ta niegdyś potężna cytadela spogląda w dół i na tętniące życiem miasto zamieszkałe przez 665 000 Ateńczyków. Dla każdego, kto choć trochę interesuje się Grecją, historią lub demokracją, historyczne miejsce Akropolu jest ikoną. Wizyta na Akropolu, najważniejszym miejscu archeologicznym w Grecji, była marzeniem podróżników przez wieki, a wielu znanych pisarzy zostało zainspirowanych przez ten niesamowity skansen.

Zwiedzanie Akropolu i jego najważniejszych miejsc, takich jak pozostałości Partenonu, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Erechtejon i Odeon Herodota Attyka jest obowiązkowym punktem każdego greckiego planu podróży. Trudno sobie wyobrazić, aby gdziekolwiek indziej można było zobaczyć w ciągu jednego dnia taką ilość historii, mitów i legend. Od epickiego pojedynku między Posejdonem i Ateną do króla Aegeusa, podczas gdy uważa się, że zrzucił się z Akropolu myśląc, że Minotaur zjadł jego syna, przygotuj się na mitologiczną ekstrawagancję!

Jednakże, aby uzyskać najlepsze możliwe doświadczenie podczas wizyty na Akropolu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ten przewodnik pomoże Ci uzyskać wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, od opłat za wstęp na Akropol po godziny i czego się spodziewać. Aby uzyskać najlepsze zakwaterowanie w pobliżu Akropolu, zobacz mój post na temat najlepszych hoteli w Atenach w pobliżu Akropolu tutaj.

Co musisz wiedzieć przed wizytą

Akropol jest najbardziej znaną i popularną atrakcją Aten, i widzi miliony odwiedzających każdego roku – więc rzeczy są całkiem dobrze prowadzone. Jednakże, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę na Akropolu, trochę planowania wstępnego przechodzi długą drogę!

Jak zdobyć bilety na Akropol

Najprostszym sposobem na zdobycie biletów na Akropol jest kupienie ich online. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu i kłopotów z uzyskaniem biletu. Podczas gdy zazwyczaj można je kupić przy wejściu, kolejka jest zazwyczaj ogromna – czasami kilka godzin w lecie! Dlatego znacznie lepiej jest kupić je online z wyprzedzeniem.

Możliwy jest zakup biletów bezpośrednio na oficjalnej stronie Electronic Ticket System, która została uruchomiona w połowie 2018 roku. Jednak zamiast tego poleciłbym zakup biletu online za pośrednictwem usługi takiej jak Get Your Guide. Najlepszy błyskawiczny bilet online, który można pobrać bezpośrednio na swój telefon (bez drukowania lub konieczności wymiany biletu elektronicznego na papierowy w miejscu oddalonym od Akropolu) jest tutaj. Najlepsza kombinacja biletu online na Akropol i Muzeum Akropolu jest tutaj. (Ten połączony bilet wymaga odebrania biletów z kasy, 400m na południe od wejścia na Akropol.

Głównym powodem wyboru biletu Get Your Guide jest to, że można zmienić datę (lub nawet anulować) bilet, jeśli zmienią się plany. Z drugiej strony, bilety kupione za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Sportu są bezzwrotne.

Innym powodem jest to, że bilet tylko wstępu na Akropol jest najlepszy w klasie „skip-the-line tickets”. Akropol w Atenach może być bardzo zatłoczony i nie chcesz tracić dobrego czasu na zwiedzanie w kolejce! To kosztuje dodatkowe 5 €, ale myślę, że to jest tego warte – szczególnie w ruchliwych czasach szczytu.

Polecam również Get Your Guide zamiast niektórych innych znanych firm online skip-the-line, ponieważ z tymi firmami prawie zawsze musisz wymienić swój bilet online na fizyczny jeden w kiosku kilkaset metrów od atrakcji. Wolę po prostu mieć mój bilet wstępu na Akropol wysłany e-mailem, a następnie pokazać go na moim telefonie, gdy wchodzę na Akropol.

Ostatni powód, aby wybrać Get Your Guide zamiast innych sprzedawców skip-the-line na Akropol jest taki, że miałem te firmy odmawiają refundacji biletów, gdy stwierdzają, że Akropol jest otwarty, ale kiedy się pojawiłem, jest zamknięty.

Dla najlepszych wycieczek z przewodnikiem po Akropolu (i dla tych, które zawierają Muzeum Akropolu jako opcję), zobacz sekcję Najlepsze wycieczki po Akropolu poniżej.

Opłaty za wejście na Akropol

Cena biletu na Akropol zmienia się w zależności od pory roku, którą odwiedzasz. Od 1 kwietnia do 31 października (wysoki sezon), bilet dla osoby dorosłej do Akropolu wynosi 20 €. Między 1 listopada a 31 marca (niski sezon), wszyscy dorośli są uprawnieni do obniżonej ceny 10 €.

Inni odwiedzający mogą być uprawnieni do 50% zniżki cenowej na bilety. Dotyczy to obywateli UE w wieku powyżej 65 lat oraz studentów wyższych uczelni z krajów spoza UE. Będziesz potrzebował ważnego dokumentu tożsamości, aby uzyskać zniżkę na wstęp na Akropol.

Niektórzy zwiedzający są uprawnieni do bezpłatnego wstępu na Akropol. Przede wszystkim są to dzieci poniżej 18 roku życia i studenci uniwersytetów UE, z ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Możesz znaleźć pełną listę tutaj.

Dni wolnego wstępu na zwiedzanie Akropolu

Jest kilka dni w roku, w których zwiedzanie Akropolu jest bezpłatne dla wszystkich. W te dni może być tłoczno, jednak jest to duża zniżka! Wolne dni dla Akropolu to:

 • 6 marca
 • 18 kwietnia
 • 18 maja
 • Ostatni weekend września
 • 28 października
 • Każda pierwsza niedziela od 1 listopada do. 31 marca

W dni wolne od pracy nie trzeba rezerwować biletu z wyprzedzeniem – wystarczy ustawić się w kolejce po bilety przy głównym wejściu na teren obiektu (najwcześniej jak się da, aby uniknąć tłumów.)

Acropolis Pass

Jeśli planujesz odwiedzić wiele stanowisk archeologicznych, wtedy możesz być zainteresowany biletem łączonym, który pozwala na wejście do siedmiu miejsc. Oprócz zwiedzania Akropolu, możesz odwiedzić Wzgórze Akropolu, Bibliotekę Hadriana, Starożytną Agorę, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Rzymską Agorę, Kerameikos i Szkołę Arystotelesa na tym bilecie.

Nie ma przewodnika i korzystasz z kolejki „skip the line” na każdym stanowisku archeologicznym. Karnet ten zawiera trzy cyfrowe wycieczki audio do pobrania na telefon, jak również trzy interaktywne mapy offline. Sprawdź ceny, recenzje i dostępność tutaj.

Godziny zwiedzania Akropolu

Strona jest otwarta prawie każdego dnia w roku, z tylko kilka rocznych zamknięć. Godziny otwarcia Akropolu i Partenonu różnią się nieco w zależności od sezonu. Zwykłe godziny otwarcia Akropolu to:

 • Od 1 listopada do 31 marca: od 8:00 do 17:00
 • Od 1 kwietnia do 31 października: od 8:00 do 19:00

Należy pamiętać, że ostatnie wejście na Akropol jest pół godziny przed zamknięciem.

Jest sześć dni w roku, kiedy Akropol jest zamknięty, więc upewnij się, że nie planujesz swojej wizyty w jednym z poniższych dni:

 • New Years’ Day (Jan 1)
 • March 25
 • May 1
 • Easter Sunday (patrz Uwaga poniżej)
 • Christmas Day (Dec 25)
 • Boxing Day (Dec 26)

Uwaga: Wielkanoc w Grecji NIE JEST tą samą datą co Wielkanoc w innych krajach. Sprawdź datę Niedzieli Wielkanocnej w Grecji – sam zostałem przez to przyłapany!

Dzień wizyty na Akropolu

Gdy już kupiłeś bilet i zaplanowałeś swoją podróż do Aten, nadszedł czas na zwiedzanie Akropolu! Oto, czego się spodziewać w tym dniu, jak również kilka pomocnych wskazówek.

Co przynieść i nosić do wizyty na Akropolu

Będziesz chciał spędzić kilka godzin na zwiedzaniu pozostałości archeologicznych na szczycie i wokół Akropolu, więc chcesz się upewnić, że jesteś wygodny. Oto kilka niezbędnych rzeczy, które należy przynieść i nosić podczas zwiedzania Akropolu:

 • Kamera. Partenon jest trudny do sfotografowania bez szerokokątnego obiektywu. Wiele z najlepszych ujęć Akropolu zawiera otaczające go widoki samych Aten. Ponownie, te ujęcia są lepsze z obiektywem szerokokątnym.
 • Paszport/karta identyfikacyjna, jeśli zamierzasz uzyskać zniżkowe wejście (nawet jeśli już kupiłeś bilet online).
 • Wytrzymałe buty, ponieważ niektóre z terenów są dość nierówne, są tam rejsy po chropowatych schodach i nie chcesz spaść. Tak jest szczególnie przy wspaniałym Odeonie Herodesa Atticusa. Akropol jest wzgórzem i jest kilka stromych odcinków idących w górę z różnych stacji metra.
 • Słońce, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Nawet jeśli nie wydaje się to szczególnie gorące lub słoneczne, nadal można uzyskać bardzo spalone na słońcu przez kilka godzin.
 • Butelka wody, jak wszystko, że zwiedzanie jest na pewno zobaczyć pracy się pragnienie! Na Akropolu znajdują się fontanny z wodą, więc możesz napełnić ją ponownie za darmo.

UWAGA: Kieszonkowcy i złodzieje toreb obfitują w ulice poniżej Akropolu. Noś swoją torbę z przodu ciała i trzymaj na niej rękę, dopóki nie wejdziesz na Akropol.

Najlepszy sezon i czas na wizytę na Akropolu

Podobnie jak wiele najsłynniejszych zabytków na świecie, Akropol jest podatny na duże tłumy i nadmierny ruch turystyczny w szczycie sezonu (od czerwca do sierpnia). Aby uniknąć ogromnych tłumów, bardzo wskazane jest odwiedzenie Akropolu tak wcześnie jak to tylko możliwe.

Jeśli przybędziesz około 15 minut przed czasem otwarcia (tj. około 7:45 rano), wtedy będziesz miał największe szanse na cieszenie się spokojnym czasem na Akropolu. Zaufaj mi, żaden sen nie jest wart przegapienia szansy na doświadczenie Akropolu w jego najspokojniejszym i najpiękniejszym wydaniu!

Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić Akropolu wcześnie rano, wtedy tłumy zaczynają umierać ponownie około 2 po południu. Tak więc, możesz odwiedzić go późnym popołudniem. Ja odwiedziłam Akropol tuż przed zamknięciem. W zależności od pory roku, można szybko stracić światło. Świetne dla atmosfery, kiepskie dla fotografii!

Ogólnie, szczytowy czas, aby uniknąć jest między około 11 rano i 1 po południu, kiedy tłumy są największe. Poza szczytem, nie idź tuż przed zamknięciem, ponieważ nie ma wystarczającej ilości światła.

Jak dostać się na Akropol

Wiele ateńskich hoteli i pensjonatów znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Akropolu – trudno go przegapić unosząc się nad miastem! Jednakże, jeśli jesteś trochę dalej, wtedy najlepiej jest dostać się metrem do Akropolu.

Jak przystało na starożytną cytadelę, Akropol ma swój własny przystanek metra, Acropoli, który jest bardzo poręczny dla wejścia na Akropol. Jednak zarówno Thissio, jak i Monastiraki są również blisko wejścia, więc jest kilka opcji.

Nawet szybka podróż powrotna z lotniska jest możliwa, ponieważ metro znajduje się na lotnisku i zajmuje 40-50 minut, aby dostać się do Akropolu. Niebieska linia (linia nr 3) jest bezpośrednią linią z lotniska do Placu Syntagma i Monastiraki, z których oba znajdują się w odległości krótkiego spaceru do Akropolu. Aby dostać się do Akropolu ze stacji metra i do samego Akropolu, należy przeznaczyć co najmniej 30 minut w obie strony. Na szczęście lotnisko jest nowoczesne i dobrze zorganizowane, a stacja metra znajduje się bardzo blisko i jest dobrze oznakowana. Jeśli masz długi tranzyt przez Ateny – na przykład, 5 godzin lub więcej, nie mogę myśleć o lepszym wykorzystaniu czasu niż odwiedzenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych starożytnych miejsc na świecie!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zwiedzania Partenonu i Akropolu

Ciągle masz jakieś pytania dotyczące wizyty na Akropolu w Grecji? Oto kilka często zadawanych pytań.

Jak długo trzeba być na Akropolu?

To, jak długo powinieneś spędzić na Akropolu, zależy od twoich osobistych preferencji. Błyskawiczna wizyta na Akropolu trwa około półtorej godziny, podczas gdy wielu innych zwiedzających woli pozostać tam przez trzy lub cztery godziny. Entuzjaści historii mogą nawet chcieć zostać nieco dłużej!

Overall, I recommend keeping at least entire morning or afternoon free for your visit. Wtedy nie będziecie się czuli poganiani i będziecie mogli to zrobić w swoim własnym tempie.

Jakie są najważniejsze rzeczy do zobaczenia?

 • Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz na Akropolu, jest Odeon Heodesa Atticusa. Ten imponujący teatr rzymski został zbudowany w 161 r. n.e. Schody mogą być śliskie po deszczu.
 • Brama Beulé znajduje się między Odeonem a głównym wejściem na teren obiektu, Propylejami. Wchodząc po schodach, spójrz w prawo, a zobaczysz małą świątynię Ateny Nike.
 • Po przejściu przez masywną Propyleję zobaczysz Erechtejon po lewej stronie na północnej stronie Akropolu i niepowtarzalny Partenon po prawej.
 • Na Erechtejonie znajdziesz Kariatydy, na „ganku panien”. Te sześć udrapowanych figur to kolumny podtrzymujące dach.
 • Erechtheion poświęcony jest zarówno Atenie, jak i Posejdonowi. Znajdziesz tu Drzewo Oliwne, które według starożytnej mitologii greckiej wyrosło po tym, jak bogini Atena pokonała Posejdona. Pierwotnie w Erechtejonie znajdował się drewniany posąg Ateny Polias. Bitwa między nimi jest zaznaczona na Erechtheionie. Dziura w dachu Świątyni jest miejscem, gdzie wielki trójząb Posejdona poleciał rzucając się na ziemię, a „zadrapania” na podłodze Świątyni zostały wykonane przez jego trójząb uderzający o ziemię. Po stronie Erechtejonu, najbardziej oddalonej od Propylejów, można zobaczyć studnię słonej wody spowodowaną przez trójząb Posejdona. Jeśli kochasz historię i mitologię starożytnej Grecji, koniecznie zobacz Erechtejon, jak również Partenon!
 • Na południowym zboczu Akropolu (lub Świętej Skały) znajdziesz Teatr Dionizosa z VI w. p.n.e., część sanktuarium kultu Dionizosa.

Czy można wspiąć się na Akropol?

Akropol jest położony na wzgórzu, więc aby go zobaczyć, trzeba się trochę powspinać! Wejście po schodach z każdej strony zajmuje około dwudziestu minut. Jest to stosunkowo łatwe, jednak możecie chcieć zrobić kilka przerw po drodze.

(Dla tych z problemami z poruszaniem się, jest winda.)

Jak już będziecie na Akropolu, dotykanie lub nadepnięcie na ruiny jest zabronione! Jeśli spróbujecie, szybko ściągniecie na siebie gniew strażników, więc trzymajcie się z daleka.

Czy należy odwiedzić Muzeum Akropolu przed czy po wizycie na Akropolu?

Większość ludzi, którzy odwiedzają Akropol, lubi również odwiedzić Muzeum Akropolu, aby dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Prowadzi to do pytania, czy najpierw należy odwiedzić Akropol, czy Muzeum Akropolu.

Opinie różnią się w tej kwestii. Jeśli najpierw odwiedzisz Muzeum, możesz mieć lepszy kontekst podczas wizyty na Akropolu. Z drugiej strony, Muzeum może być bardziej ekscytujące po zobaczeniu prawdziwej rzeczy!

Jednym z rozważań jest czas. Ogólnie rzecz biorąc, Muzeum jest spokojniejsze niż sam Akropol, więc jeśli masz tylko jeden dzień, polecam najpierw odwiedzić Akropol, abyś mógł pokonać tłumy. Uważam, że łatwiej jest wyobrazić sobie obiekty w ich oryginalnych miejscach, kiedy już widziałam miejsce, z którego zostały usunięte.

Godziny otwarcia Muzeum Akropolu są tutaj

Czy powinieneś wziąć wycieczkę z przewodnikiem po Akropolu?

Ani bilet online, ani bilet skip-the-line nie zawiera przewodnika. Możesz jednak pobrać przewodnik audio (przewodnik Ricka Stevesa jest darmowy i bardzo dobrze oceniany), aby dodać trochę dodatkowego kontekstu do swojej wizyty na Akropolu).

Inną opcją jest wzięcie wycieczki z przewodnikiem, albo prywatnie, albo jako część grupy. Jeśli kochasz historię, to może to dodać ogromną ilość do twojej wizyty. Będziesz miał okazję zadawać pytania i słyszeć historie insiderów – plus, to uprawnia cię do skip-the-line entry!

Najlepsze wycieczki z przewodnikiem po Akropolu są poniżej. Uwzględniam najlepsze wycieczki tylko po Akropolu, najlepsze wycieczki z przewodnikiem po Akropolu i Muzeum Akropolu oraz najlepsze wycieczki po Atenach, jeśli masz mało czasu, które obejmują Akropol. Uwzględniłem dwie wycieczki, które wyruszają z portu wycieczkowego i wycieczkę, która obejmuje zwiedzanie majestatycznej Świątyni Posejdona, jak również jedną dla smakoszy.

Najlepsze wycieczki z przewodnikiem po Akropolu

Ateny: Acropolis Guided Tour with Entry Ticket

Ta wycieczka z doskonałymi opiniami wyprzedaje się szybko, częściowo dlatego, że trwa tylko 2 godziny. Ma również tę zaletę, że spotykasz się z przewodnikiem na stacji metra Akropol.

Kluczowe fakty:

 • Wycieczka obejmuje przystanki przy Partenonie, Erechtheum, Świątyni Ateny Nike i Propylejach
 • Obejmuje opłaty za wstęp, bilety „skip the line” i wycieczkę prowadzi profesjonalny historyk sztuki
 • Dobrze oceniana wycieczka, która szybko się wyprzedaje

Check Prices, Reviews, and Availability Here

The Best Acropolis and Acropolis Museum Tours

Są dwie opcje zobaczenia Akropolu i bajecznego Muzeum Akropolu – z przewodnikiem lub przez zakup samych biletów wstępu. Najlepsze cztery wycieczki są tutaj zawarte.

Zwiedzanie Akropolu i Muzeum Akropolu z biletami wstępu

Nie da się naprawdę zrozumieć wielkości Akropolu i wielu ważnych świątyń na wychodni i na jego zboczach bez zobaczenia artefaktów, które zaludniały te starożytne miejsca. Nowe, najnowocześniejsze Muzeum Akropolu jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie, a ta wycieczka jest wygodnym sposobem na zobaczenie obu miejsc w spójny i logiczny sposób z licencjonowanym archeologiem.

 • Ta wycieczka do Muzeum Akropolu skupia się na artefaktach znalezionych w miejscach, które odwiedzisz na Akropolu.
 • Wysokiej jakości wycieczka prowadzona przez eksperta terenowego i licencjonowanego archeologa. Bilety muszą zostać wykupione w kasie przed wejściem do pierwszego miejsca, 300 m na południe od Akropolu.
 • Cztery godziny trwania z dostępem Skip The Line do obu atrakcji z bezpłatną rezygnacją do 24 godzin przed wycieczką.
 • Spotkaj się z przewodnikiem przy wejściu do stacji metra Akropol

Sprawdź ceny, recenzje i dostępność tutaj

Muzeum Akropolu &: Entry Tickets Including Booking Fee

Te same bilety, ale bez przewodnika!

 • Te dwa bilety można wykorzystać w dowolnym momencie w ciągu 30 dni od daty zakupu biletów.
 • Bilety muszą być zrealizowane w kasie przed wejściem do pierwszego obiektu, 300 m na południe od Akropolu.
 • Dostęp do obu atrakcji z pominięciem linii.

Sprawdź ceny, recenzje i dostępność tutaj

Athens Private Tours: Acropolis and Acropolis Museum

Ta wycieczka ma doskonałe recenzje. Trwa 5 godzin i obejmuje transfer w obie strony do miejsca zakwaterowania. Bilety wstępu na Akropol i do Muzeum Akropolu są również wliczone w cenę.

 • Panathinaikos Stadium jest pierwszym przystankiem, a następnie przechodzisz obok greckiego parlamentu, aby zobaczyć strażników Evzoni. Następnie do Centrum Konferencyjnego Zappion w Narodowych Ogrodach Grecji i przejść przez rzymską świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Numizmatyczne w Domu Schliemana, Katedrę Katolicką Agios Dionysios Aeropagitis, Plac Konstytucji, a następnie do Akropolu i Muzeum Akropolu.
 • Profesjonalny przewodnik w cenie
 • Bilety Skip The Line

Check Prices, Reviews, and Availability Here

Acropolis Hill and Acropolis Museum: Full-Day Mythology Tour

Ta 6-godzinna wycieczka obejmuje Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Teatr Dionizosa, Akropol (Świątynię Ateny Nike, Świątynię Erechtejonu, Propyleje i Partenon), Starożytną Agorę i Starożytny Cmentarz Keramikos. Obiad w dowolnie wybranej restauracji, a następnie zwiedzanie Muzeum Akropolu. Przewodnik zapewnia rodzaj poszukiwania skarbów, które zabierze cię przez wszystkie najlepsze części muzeum.

 • Bilety wstępu nie są wliczone w cenę, kupujesz je na miejscu.
 • Bardzo dobrze zrecenzowana wycieczka, która zanurza cię w mitologii starożytnej Grecji.
 • Punkt spotkania zależy od wybranej opcji wycieczki i można wybrać wycieczkę prowadzoną w języku angielskim lub francuskim.

Check Prices, Reviews, and Availability Here

The Best Acropolis and Athens Tours

Athens: Acropolis Guided Tour and Food Tasting Walk

Połączenie dwóch z moich ulubionych rzeczy, aby naprawdę szybko poznać jakieś miejsce: starożytne ruiny i lokalne jedzenie oraz rynki! Wycieczka trwa 4 godziny i rozpoczyna się na stacji metra Akropol, gdzie spotkasz się z przewodnikiem, a następnie zwiedzisz Akropol. Po Akropolu wyruszasz na rynek Centralnych Aten.

 • Bilet wstępu na Akropol nie jest wliczony w cenę.
 • Stop at 5 different artisan eateries
 • All food and drinks consumed on the Tour are included in the price of the Tour

Check Prices, Reviews, and Availability Here

3-Hour Athens Sightseeing & Acropolis Including Entry Ticket

Bardzo dobrze zrecenzowana wycieczka trwająca 3,5 godziny, która rozpoczyna się rano i obejmuje transfer powrotny z miejsca zakwaterowania. Szybka i wysokiej jakości wycieczka, która kończy się w porze lunchu – ale co to był za poranek!

 • Bilet wstępu i prywatny przewodnik są wliczone w cenę
 • Prywatny transfer w luksusowych klimatyzowanych autobusach dla niepalących
 • Zwiedzanie rozpoczyna się na stadionie Panathinaiko. Pawła, Rosyjską Cerkiew Prawosławną, Świątynię Zeusa, Akademię i Plac Konstytucji.

Check Prices, Reviews, and Availability Here

Athens and Cape Sounion Private Full-Day Tour

I love the Temple of Poseidon! Jest to jedna z najbardziej popularnych wycieczek jednodniowych z Aten. Zobacz Świątynię Posejdona i Akropol w ramach jednej, wygodnej wycieczki. Wycieczka trwa 8 godzin i jest dobrze oceniana.

 • Transfer powrotny z miejsca zakwaterowania
 • Bilety wstępu nie są wliczone

Po zwiedzeniu Akropolu, wycieczka kontynuuje do Świątyni Zeusa Olimpijskiego i Stadionu Panatenajskiego przed obejrzeniem ceremonii zmiany warty przed Parlamentem Greckim. Następnie podróż wzdłuż wybrzeża do Świątyni Posejdona w Cape Sounion. Ciesz się panoramicznym widokiem na Morze Egejskie, a następnie wróć do Aten przez jezioro Vouliagmeni.

Sprawdź ceny, recenzje i dostępność tutaj

Najlepsze wycieczki po Akropolu z portu wycieczkowego

Z portu wycieczkowego: Akropol &Wycieczki po Atenach

Ta wycieczka ma doskonałe recenzje i trwa tylko 3 godziny. Opłaty za wstępy nie są wliczone w cenę.

 • Przewóz w obie strony z portu w Pireusie i z powrotem
 • Zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem i usługą Skip the Line.
 • Podczas tej wycieczki jest czas wolny w Plaka.

Sprawdź ceny, recenzje i dostępność tutaj

Z portu rejsu: Athens City, Acropolis & Acropolis Museum

Ta bardzo popularna wycieczka szybko się wyprzedaje. Czas trwania to 5,5 godziny. Jest to idealna wycieczka kombi, aby zobaczyć zabytki centrum miasta w ciągu zaledwie kilku godzin. Wycieczka rozpoczyna się na stacji metra Syntagma na krótkie spojrzenie na starożytnych artefaktów wyświetlanych w muzeum metra. Zobaczysz również Parlament Grecki, Pomnik Nieznanego Żołnierza i obejrzysz Zmianę warty. Następnie przewodnik poprowadzi Cię przez Ogrody Narodowe, Halę Zappeion, Świątynię Zeusa i Łuk Hadriana. Stamtąd przejdziesz w kierunku Akropolu przez chodnik Dionysiou Areopagitou. Następnie skorzystasz z możliwości wejścia na Akropol bez kolejki, a potem zwiedzisz z przewodnikiem Muzeum Akropolu.

 • Transfer z portu w Pireusie
 • Obejmuje zwiedzanie Akropolu z przewodnikiem i zwiedzanie Muzeum Akropolu z przewodnikiem
 • W towarzystwie profesjonalnego licencjonowanego przewodnika

Check Prices, Reviews, and Availability Here

Further Links and Information

 • Where to Stay to see the Acropolis? Przeczytaj mój Najlepsze hotele w Atenach w pobliżu Akropolu post.
 • Jest tak wiele rzeczy do zrobienia w Grecji. Zobacz wszystkie moje najlepsze artykuły na temat Grecji (w tym starożytnego Koryntu) i zobacz wszystkie działania w Grecji z Get Your Guide tutaj
 • Teraz, gdy zobaczyłeś Akropol, kontynuuj czytanie o 25 Najlepszych starożytnych greckich ruinach
 • Jeśli będziesz tylko w Atenach podczas nadchodzącej podróży, przeczytaj mój kompleksowy artykuł o ruinach Aten: Ancient Greek Sites of Athens, aby zaplanować trasę podróży do najważniejszych historycznych miejsc w Atenach.
 • Więcej szczegółowych informacji o tym, jak zarezerwować transport, bilety lotnicze, loty do Aten i jak dostać się do Aten bardziej ogólnie, zakwaterowanie i ubezpieczenie podróżne jest dostępne na mojej stronie Travel Resources
 • Ministerstwo Kultury i Sportu Acropolis Visitor Information: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384 i adres e-mail: [email protected]
 • Muzeum Akropolu: https://www.theacropolismuseum.gr/en
 • Jest tak wiele rzeczy do zrobienia w Santorini, Grecja i to tylko krótki lot lub rejs promem od hotelu. Zobacz wszystkie najlepsze rzeczy do zrobienia w Santorini, z Get Your Guide tutaj
 • Dla rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zarezerwujesz wycieczkę do Santorini, w tym najlepszy czas na odwiedzenie Santorini, zobacz mój przewodnik turystyczny tutaj
 • Dla kompleksowego przewodnika o tym, gdzie się zatrzymać na Santorini, w tym plusy i minusy dziewięciu głównych wiosek i miast na Santorini, zobacz tutaj
 • Do obowiązkowego zobaczenia starożytnego miasta minojskiego Akrotiri, zobacz mój wpis na blogu tutaj
 • And for another must-do activity on a trip from Athens to Santorini, zobacz mój post na blogu Sailing around Santorini o wyborze i rezerwacji najlepszego rejsu żeglarskiego tutaj
 • And for the third absolute must-do activity on Santorini, zobacz mój szczegółowy post na Fira to Oia Caldera Edge Hike tutaj.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł o zwiedzaniu Akropolu, podziel się nim teraz ze swoimi przyjaciółmi i zapisz się do mojego newslettera. Chciałabym usłyszeć o twojej wizycie na Akropolu, więc daj mi znać jak poszło!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg