Explore the scenic highlights from Highway 1 as you head down the coast from Carmel to Big Sur.

Being from the Central Coast, every time I visit the area I like to do the same trip – Simply because it is amazing. Wycieczka zaczyna się wzdłuż 17 milowego przejazdu znajdującego się w Carmel. Z drogi widać ikonę Centralnego Wybrzeża, Samotny Cyprys. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych drzew w Ameryce Północnej, jest to naprawdę niesamowite miejsce do zobaczenia. Ten cyprys Monterey stoi na granitowym klifie od ponad 250 lat. Również wzdłuż tego 17 milowego odcinka, natkniesz się na jedno z najpiękniejszych pól golfowych na świecie, Pebble Beach.

Po 17 milach jazdy, kontynuuj na pięknej autostradzie 1, w kierunku południowym do Big Sur, i upewnij się, że zatrzymasz się na niesamowitej, nieoznakowanej plaży. Będziesz kontynuować przez około 20 mil, aż dojdziesz do Garrapata Creek Bridge, gdzie zobaczysz parking, jak również kilka szlaków. Szlaki te prowadzą do zacisznej plaży, gdzie można uciec od tłumów. Jeśli przyjedziecie do tego miejsca wczesną wiosną, lilie Calla zakwitną wokół szlaku; jest to marzenie fotografów.

Po spędzeniu dużej ilości czasu na tej zacisznej plaży, następnym przystankiem jest Big Sur River Inn. W drodze do Rivers Inn przekroczysz historyczny most Bixby Bridge. Zbudowany w 1932 roku, Bixby Bridge jest naprawdę szczęka opadające miejsce, aby zobaczyć, i nie będzie w stanie pomóc sobie od spędzenia niezliczonych minut gapiąc się na niego. Kiedy w końcu zdecydujesz się ruszyć, znajdziesz restaurację, Big Sur River Inn Restaurant, która jest idealna dla całej rodziny. Co czyni to miejsce wyjątkowym to fakt, że meble znajdują się bezpośrednio w rzece! Cieszenie się posiłkiem lub drinkiem w środku rzeki jest naprawdę relaksującym doświadczeniem.

Po zjedzeniu miłego posiłku na rzece, powinieneś rozprostować nogi i zrobić małą wycieczkę. Następny przystanek, Julia Pfeiffer Burns State Park, prezentuje najpiękniejszą zatokę na Zachodnim Wybrzeżu. Kiedy dotrzesz do parku zobaczysz znaki do wodospadu McWay Falls, to jest droga, którą musisz podążać! Po krótkiej wędrówce dojdziesz do platformy widokowej na niesamowity 80-stopowy wodospad, który przez cały rok spływa bezpośrednio do Oceanu Spokojnego. Najlepszym sposobem na obejrzenie tego miejsca jest zachód słońca, więc postaraj się zaplanować tę przygodę tak, abyś znalazł się tutaj pod koniec dnia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg