Ford Motor Co. debiutuje nową wersją klasycznego pojazdu – takiego, jakiego użyto w policyjnym pościgu, który w 1994 r. oglądało na żywo średnio około 95 mln widzów.

Samochodowiec przywróci Forda Bronco 9 lipca, czyli w dniu urodzin O.J. Simpsona. Skończy on 73 lata.

Reklama

Produkcja Bronco była od lat w fazie przygotowań.

Bronco był pojazdem, którym Simpson jeździł po autostradach Los Angeles, bezskutecznie wymykając się policji w kilka dni po zamordowaniu swojej byłej żony, Nicole Brown Simpson. Były kolega z drużyny, Al „A.C.” Cowlings prowadził pojazd.

Simpson był czczony jako zdobywca Heisman Trophy, gwiazda running back dla University of Southern California, Buffalo Bills i San Francisco 49ers, aktor i rzecznik Hertz Rental Car.

W procesie karnym, który stał się narodową obsesją, a także referendum na temat rasy, przemocy domowej i systemu sądownictwa karnego, Simpson został uznany za niewinnego dwóch zarzutów morderstwa w październiku 1995 roku.

Wideo: OJ Simpson w 2019 roku, 25 lat później

Ale w sprawie cywilnej, która nastąpiła w 1997 roku, sąd uznał Simpsona odpowiedzialnym za bezprawną śmierć jego byłej żony i jej przyjaciela, Ronalda Goldmana. Nakazano mu zapłacić 33,5 miliona dolarów rodzinom Brownów i Goldmanów, ale większość z tego nie została zapłacona do połowy czerwca 2019 roku, podała The Associated Press.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg