Ile kosztują ceramiczne aparaty ortodontyczne? Jeśli masz krzywe zęby lub twoje zęby są zbyt daleko od siebie lub blisko siebie, dentysta może zalecić aparat ortodontyczny, aby pomóc poprawić swój uśmiech. Jeśli tak, będziesz miał kilka opcji do wyboru w zależności od tego, jak łagodny lub ciężki jest Twój przypadek. Jedną z opcji, które mogą być stosowane dla każdego rodzaju przypadku jest ceramiczny aparat ortodontyczny. Aparaty ceramiczne działają w taki sam sposób, jak tradycyjne aparaty ortodontyczne, łącząc zamki z drutami i ligaturami, które pomagają przesunąć zęby do odpowiedniej pozycji.

Główną różnicą między nimi jest to, że podczas gdy tradycyjne aparaty ortodontyczne mają metalowe zamki, aparaty ceramiczne są wykonane z materiału kompozytowego, zaprojektowanego tak, aby wtapiał się w kolor Twoich zębów, przez co trudniej je zauważyć. Jeśli uważasz, że aparat ceramiczny może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, możesz się zastanawiać, ile kosztują ceramiczne aparaty ortodontyczne?

Ile kosztują ceramiczne aparaty ortodontyczne?

Za pełne leczenie aparatem ceramicznym należy zapłacić od 4000 do 8000 USD, co stanowi około 1000 USD więcej niż średni koszt tradycyjnego aparatu ortodontycznego i mniej więcej taki sam koszt leczenia metodą Invisalign. Jeśli masz ubezpieczenie stomatologiczne, które zapewnia pokrycie ortodontyczne, to są one prawdopodobnie pokryć leczenie na 50% dla maksymalnie $1,500.

Jest ważne, aby zauważyć, że zazwyczaj, gdy istnieje maksymalny koszt zapłacony, będzie to koszt życia, a nie roczny, co oznacza, że będzie to całkowita kwota, którą zapłacą w kierunku leczenia każdej jednej osoby aparatu. Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku większości ubezpieczeń stomatologicznych jest to, że ich zakres zazwyczaj obejmuje tylko dzieci. Niektóre polisy nie pokrywają niczego, jeśli pacjent jest w wieku powyżej 18 lat.

Ways You Can Pay for Your Ceramic Braces

Once you have answered the question of how much do ceramic braces cost, you may be wondering if there are ways to pay for the costs that insurance doesn’t cover. Istnieje kilka różnych sposobów na pokrycie kosztów aparatu ortodontycznego. Jedną z opcji są plany płatności, które oferuje wiele gabinetów ortodontycznych. Inną opcją jest płacenie z konta oszczędnościowego lub elastycznego konta wydatków, jeśli masz one.

Wiedząc, ile kosztują ceramiczne aparaty ortodontyczne, będziesz mógł lepiej określić, który rodzaj aparatu będzie działał najlepiej dla Twoich potrzeb i Twojego budżetu. Jeśli masz więcej pytań na temat kosztów ceramicznych aparatów ortodontycznych lub chcesz rozpocząć na drodze do prostszego uśmiechu, skontaktuj się z Perfect Smiles Orthodontics dzisiaj, aby zaplanować konsultacje.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg