Jak kroić pory: Jeśli nigdy wcześniej nie gotowałeś z porami, nadszedł czas, abyś dał temu łagodnemu członkowi rodziny cebulowej spróbować. Gotowanie renderuje one niemalże melt-in-your-mouth tender!

Pory są tak miękkie, że praktycznie rozpuszczają się w zupach, gulaszach i sosach, wzbogacając smak i lekko zagęszczając bulion podczas gotowania. Uwielbiamy podawać pieczone pory, Parmezanowe Pory Pieczone, i smakują niesamowicie w ziemniaczanej zupie z porów!

Jak smakują pory

Pory mają łagodny cebulowy smak i konsystencję zupełnie własną. Mogą być używane w każdym daniu, które wymaga cebuli lub czosnku. Jeśli twoja rodzina nie lubi cebuli, pory mogą okazać się dla nich bardziej przyjemne. Jednak praca z porami jest nieco inna niż z cebulą, więc przeczytaj kilka wskazówek.

Jak oczyścić i pokroić pory

Pory rosną pionowo jako łodygi, z białym spodem, który staje się ciemniejszy w kierunku szczytu. Osobiście uważam, że taki kształt sprawia, że są o wiele łatwiejsze w obsłudze niż twarde, śliskie cebule. Ale wiedza o tym, jak czyścić i kroić pory wymaga specjalnego traktowania, ponieważ ich gęsto upakowane warstwy mają tendencję do gromadzenia żwiru. A nie można się do niego dostać, gdy pory są nienaruszone. Oto jak pokroić pora:

  1. Odetnij korzeń i odetnij ciemniejszą część wierzchołka. (Możesz zachować wierzchołki do aromatyzowania wywaru na zupę.)
  2. Pokrój białą i jasnozieloną część łodygi w cienkie plasterki lub julienne w 2-calowe paski. Jeśli zastanawiasz się jak pociąć pory na zupę, zwykle kroję pory na rundy.

Jak wyczyścić pory

I find the easiest way to clean wish the cut up leeks in a bowl of clean cold water to dislodge any grit, and drain.

Możesz również pokroić je na pół pionowo, a następnie wachlować warstwy pod zimną bieżącą wodą, aby je oczyścić.

Jak gotować pory

Ogólnie, używane są białe i najjaśniejsze zielone części łodygi. Pory pokrojone w plastry, kostki lub julienned gotują się szybciej niż cebula. Można je smażyć lub wrzucić do garnka z pozostałymi składnikami zupy lub gulaszu. Duszone pory stanowią soczyste danie boczne!

Przekrawam łodygę pionowo na pół i kroję je na 4-calowe kawałki. Następnie duszę je w bulionie, maśle i posypuję solą i pieprzem. Kawałki tak pokrojonych porów są również wspaniałe w towarzystwie pikantnej pieczeni i mogą być umieszczone na talerzu obok mięsa jako przyprawa.

Spróbuj dodać pory do tych pysznych przepisów

  • Zupa ziemniaczano-porowa – klasyka!
  • Zupa z pieczonych ziemniaków – dodaj pory zamiast szczypiorku
  • Łatwy pieczony kalafior – pyszna, zdrowa przystawka
  • Kremowa zupa kalafiorowa – lubię dodawać pory przed puree!
  • Pory pieczone z parmezanem – ulubione danie!

REPIN this Easy Kitchen Tip

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg