Po raz pierwszy farbowałem włosy, nie sądzę, że ktoś naprawdę zauważył.

Miałem 13 lat i zdecydowałem, że będę farbować włosy, więc zapisane mój zasiłek, chodził do sklepu spożywczego i kupił pudełko farby do włosów Féria – ten sam odcień jak mój naturalny kolor włosów, więc moja mama nie zauważy. I tak wpadłam w tarapaty – za plamy farby na ścianach łazienki – i od tamtej pory religijnie farbowałam włosy.

Były to grube, pasemka; ombré; i podwójny proces rozjaśniania włosów, który pozostawił mnie z lawendowymi włosami, które później stały się szare, a następnie platynowe. To było najtrudniejsze do utrzymania, wymagało ode mnie kumplowania się z moim kolorystą co 6 tygodni przez pięć godzin naraz. Farby w pudełkach były łatwiejsze. Były tańsze i nie wymagały poświęcenia czasu. Mogłam znaleźć przedwczesną siwiznę lub zauważyć, że moje włosy stają się nieco mosiężne na końcach, kupić pudełko i mieć to już za sobą.

Zobacz więcej

Był tylko jeden duży problem: farba pudełkowa całkowicie zniszczyła moje włosy i prawie każdy mógł powiedzieć, że zrobiłam to w sposób drogeryjny.

„Największym ryzykiem związanym z farbą w pudełku jest nienaturalny kolor”, powiedziała mi Amelia Trammell, kolorystka i edukatorka Bumble and Bumble, gdy usiadłam na jej krześle i poprosiłam o interwencję. (I nie na darmo: mina, jaką zrobiła, gdy przyznałam, że od miesięcy sama farbuję włosy, wystarczyła, by zniechęcić mnie do metody DIY. Poczucie winy działa!

Ale kiedy jest czas na profesjonalną interwencję? „Kiedy kolor zaczyna wyglądać zbyt ciemno i nieciekawie, to znak, że przyda Ci się pomoc” – wyjaśnia Amelia. Poza tym, zawsze istnieje ryzyko, że poważnie uszkodzisz włosy. Podczas gdy moje blond chwile zawsze były zasługą profesjonalistów – i solidnych 9 godzin spędzonych na fotelu, aby uzyskać ten pierwszy efekt – Amelia ostrzega, że rozjaśnianie włosów w domu „może prowadzić do ich łamania”. (Jeśli jesteś zdecydowana na samodzielne rozjaśnianie włosów, mówi, że „należy spodziewać się nadmiernie przetworzonych włosów z pomarańczowymi i żółtymi odcieniami”. Ponadto, ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: Wybielacz może poparzyć skórę, jeśli zostanie niewłaściwie zastosowany.)

Aby pomóc naprawić moje pasma, Amelia nałożyła delikatny, ciemnobrązowy barwnik na moje odrosty i użyła kremu unoszącego, aby rozbić niektóre z farb w pudełku. Zaleciła również stosowanie błyszczyków, które pomagają utrzymać mój pożądany kolor, i przestrzega przed codziennymi sesjami z gorącymi narzędziami, ponieważ może to również skrócić trwałość koloru.

Oczywiście, rezerwacja wizyty w salonie może być bardzo kosztowna, nie wspominając o czasie. Amelia sugeruje, aby używać koloru w pudełku, „jeśli jesteś w potrzebie, jeden raz, aby pokryć korzeń”, ostrzega, że „nie jest to po prostu dobry pomysł, aby robić to cały czas”. Kolor włosów jest nadal zabiegiem chemicznym, a nawet jeśli pudełko zapewnia instrukcje i jednorazowe rękawiczki, rzeczy w farbie mogą podrażnić skórę głowy lub wywołać alergię. To ostrzeżenie o testach płatkowych jest tam nie bez powodu!

Dla wielu ludzi, po prostu nie jest możliwe, aby pozwolić sobie na zmianę koloru włosów – ale to nie znaczy, że powinni być wykluczeni z możliwości zmiany rzeczy, jeśli czują swędzenie. A przemysł domowej farbowania nie zamierza zwolnić w najbliższym czasie; według Allure, ludzie kupują 57.000 pudełek L’Oreal Superior Preference każdego dnia…. Czy chcesz farbować włosy Manic Panic zielony lub spróbować niebiesko-czarny na rozmiar, nie ma koloru tam dla Ciebie – ale należy bezwzględnie przeczytać na właściwy sposób stosowania rzeczy pierwszy … i może poprosić BFF, aby pomóc uzyskać te back-of-your-head plamy można miss.

Innym sposobem, aby upewnić się, że włosy przetrwa DIY leczenia? Stosuj produkty odbudowujące, które działają jak terapia pourazowa dla Twoich włosów. Amelia uwielbia bumble and bumble Save the Day Daytime Protective Repair Fluid i While You Sleep Overnight Damage Repair Masque. Ja jestem zwolenniczką Treatment Masque firmy Ouai, która pachnie jak róże i jest dostępna w pojedynczych opakowaniach. Zazwyczaj nakładam ją przed wyjściem na siłownię, aby ciepło powstałe podczas ćwiczeń jeszcze bardziej aktywowało produkt. Olejek arganowy SheaMoisture również łagodzi moje smażone pasma i pomaga ujarzmić kosmyki w tym procesie.

Oczywiście, czasami pudełko cię zdradza, bez względu na to, jak ostrożna jesteś ze swoimi włosami. Z tego powodu, Amelia sugeruje zarezerwowanie konsultacji z kolorystą, stat. „Uzyskanie planu gry i wiedzy na temat cen, pielęgnacji i tego, co ma nastąpić, jest bardzo ważne, gdy przystępujesz do koloryzacji korekcyjnej”, wyjaśnia.

Alternatywnie, możesz zgolić włosy i zacząć od nowa. Ale ponieważ nie każdy jest tak zachwycony pomysłem z pustym płótnem, jak Kristen Stewart, najlepszą radą jest, abyś długo się zastanowiła, zanim zdecydujesz się na farbowanie.

Chcesz więcej od Teen Vogue? Sprawdź to: Bella Thorne zadebiutowała na Instagramie w nowym (starym) kolorze włosów – i jest to ulubiony kolor fanów

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg