Jeśli ty lub twoi przyjaciele przeszli przez rozwód, prawdopodobnie słyszeliście termin „różnice nie do pogodzenia” rzucone wokół. Chodzi o to, że niektóre problemy są tak nierozwiązywalne, że rozwód jest jedyną opcją. Innymi słowy, sąd udzieli rozwodu na podstawie różnic nie do pogodzenia, jeśli stwierdzi, że małżonkowie nie mogą się porozumieć w pewnych podstawowych kwestiach.

What Are Irreconciliable Differences?

Irreconcilable differences manifestują się, gdy dwoje małżonków nie może dogadać się ze sobą i dlatego nie mogą utrzymać swojego małżeństwa w stanie nienaruszonym. Jest to powód, dla którego składa się wniosek o rozwód bez orzekania o winie.

Są siedem głównych czynników, które sądy wykorzystują do określenia, czy małżeństwo cierpi z powodu różnic nie do pogodzenia. Obejmują one rzeczy tak proste jak różnice w osobowości do elementów tak skomplikowanych jak agresywne uczucia i zachowania.

Choć jasne jest, że coś takiego jak agresywne uczucia i zachowania powinny być podstawą do rozwodu, niektóre z innych czynników mogą być rzeczywiście pogodzone, jeśli ty i twój małżonek jesteście gotowi włożyć pracę i są zainteresowani uniknięciem rozwodu.

Dowiedz się, jak możesz być w stanie uratować małżeństwo dotknięte tymi sześcioma czynnikami, które kwalifikują się jako różnice nie do pogodzenia.

Różnice w osobowości

Nie dwie osoby mają taką samą osobowość, a cechy osobowości, które najpierw przyciągnęły cię do danej osoby, mogą okazać się tymi, które najbardziej cię irytują. Można jednak rozważyć zadanie sobie pytania, czy bycie rozdrażnionym przez czyjeś cechy osobowości jest dobrym powodem do rozwodu.

Normalnie te różnice są powiększone w czasie stresu, takiego jak narodziny dziecka lub gdy masz trudności finansowe. Na przykład, jeśli zakochałeś się w kimś, bo był łatwy i spokojny, te same cechy mogą rosnąć, aby cię denerwować, jeśli powodują, że twój znaczący drugi wraca do domu późno i zapomina o rzeczach, które są dla ciebie ważne.

Jak więc pogodzić tę różnicę? Możesz spróbować pozwolić swojemu współmałżonkowi zająć się sprawami, w których jest dobry, podczas gdy ty zajmiesz się zadaniami, w których jesteś dobry. Tylko upewnij się, że oboje jesteście w stanie zakomunikować, co działa dla was. Chodzi o to, by wykorzystać mocne strony drugiej osoby, zamiast skupiać się na różnicach.

Niezaspokojone potrzeby emocjonalne

Wiele osób ma do czynienia z ranami z dzieciństwa lub problemami z przeszłości. Jeśli tak jest w przypadku twoim lub twojego współmałżonka, może się okazać, że szukacie siebie nawzajem, aby zaspokoić potrzeby, które nie należą do ciebie. Może to prowadzić do stawiania partnerowi nierealistycznych oczekiwań.

W tym przypadku możesz spróbować poszukać porady małżeńskiej lub pracy z edukatorem małżeńskim, który pomoże tobie i twojemu partnerowi zidentyfikować, jak najlepiej zaspokoić twoje potrzeby emocjonalne. Na przykład, jeśli potrzebujesz więcej dotyku, musisz o niego poprosić; jeśli potrzebujesz słów afirmacji, musisz wyrazić swoje pragnienie.

Więcej niż nie, kiedy jedno z małżonków nie zaspokaja swoich potrzeb emocjonalnych, drugie również nie.

Problemy finansowe

Jeśli ty lub twój współmałżonek zaczniecie podejmować decyzje finansowe, nie biorąc pod uwagę ogólnych potrzeb waszego małżeństwa, wasz związek może na tym ucierpieć. Jednak sytuacja ta nie musi być nie do pogodzenia.

Kluczem jest bycie otwartym i szczerym w kwestii finansów, zarówno jeśli chodzi o to, co wpływa, jak i to, co wypływa. Zamiast ukrywać główne zakupy, zawsze najlepiej jest podejmować te decyzje wspólnie. Jeśli jesteście po tej samej stronie, nawet jeśli pojawią się problemy finansowe, możecie je wspólnie rozwiązać. Również rozważyć każdej strony związek z pieniędzy dla kontekstu.

Built-Up Anger and Resentment

Built-up gniew i uraza mają tendencję do występowania, gdy para ma długoterminowe niezdolność do komunikowania swoich uczuć ze sobą. Łatwo jest wejść w małżeństwo z wysokimi, a nawet nieuzasadnionymi oczekiwaniami, a jeśli te oczekiwania nie zostaną spełnione, może być trudno zakomunikować to rozczarowanie współmałżonkowi.

Choć nieuniknione jest, że każde małżeństwo napotka swoją porcję problemów, staje się ono destrukcyjne, gdy nie jesteśmy w stanie otwarcie omówić tych problemów, gdy się pojawiają. Z pewnością, jeśli wystarczająco dużo gniewu narasta z czasem, może się to wydawać nie do pogodzenia. Jednakże, otwierając linie komunikacji, być może z doradcą lub terapeutą, można zająć się swoimi problemami i iść naprzód.

Brak zaufania

Zaufanie jest jednym z podstawowych filarów każdego silnego związku. Kiedy zaufanie zostanie utracone – bez względu na okoliczności – jego odzyskanie może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. To od ciebie zależy, czego będziesz potrzebował, aby odzyskać zaufanie do współmałżonka.

Jeśli nasz współmałżonek jest gotów przyznać się do błędów, wprowadzić uczciwe zmiany w sobie i podzielić się z tobą informacjami, których potrzebujesz, możesz zacząć robić kroki naprzód. Kiedy twoje serce jest w małżeństwie, a związek jest priorytetem zarówno dla ciebie, jak i twojego partnera, zaufanie można odbudować, jeśli tylko oboje chcecie i potraficie włożyć w to pracę.

Kłótnie i sprzeczki

Choć w każdym długotrwałym związku można się spodziewać pewnego stopnia kłótni i sprzeczek, mogą one szybko wymknąć się spod kontroli, kiedy stają się normą. Jeżeli ty i twój współmałżonek jesteście złapani w cykl, jedyny sposób ruszać się naprzód jest uczyć się związek umiejętności potrzebnych pomagać ciebie stawiać końcówkę niepotrzebny squabbling.

Dla niektóre par, te nie dające się pogodzić różnice są powodem wystarczającym kończyć małżeństwo (i to jest w porządku). Jeśli jednak ty i twój współmałżonek jesteście zaangażowani w utrzymanie waszego związku, istnieją sposoby na pogodzenie pewnych różnic. Kluczem jest bycie gotowym i chętnym do włożenia pracy i bycie otwartym na szukanie pomocy u profesjonalisty, jeśli to konieczne.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg