’Enjoying Everyday Life’- The Ultra-Luxurious Style: Joyce Meyer

CHILDHOOD AND EARLY LIFE

Joyce Meyer urodziła się Pauline Joyce Hutchison 4 czerwca 1943 roku w St. Louis, Missouri, Stany Zjednoczone. Jej ojciec w dużej mierze pozostał z dala od domu po jej urodzeniu, ponieważ był zajęty walką w II wojnie światowej jako człowiek armii amerykańskiej. Wychowywała ją matka. Jej koszmar zaczął się po powrocie ojca z wojska. On był jak potwór i zaczął nadużywać Joyce seksualnie, werbalnie i emocjonalnie. Joyce była zdruzgotana okrucieństwami popełnionymi na niej przez ojca, a wykorzystywanie miało na nią wymowny wpływ. Sam strach jej torturowanej egzystencji miał głębokie, trwałe wrażenie na niej.

Gradualnie Joyce Meyer rozwinęła uwłaczające poczucie siebie. Kilka komplikacji ogarnęło jej codzienne życie. Miała wielorakie zaburzenia osobowości, czuła się niepewnie przez cały czas, a jednocześnie przepełniało ją poczucie użalania się nad sobą. Uczęszczała do szkoły, ale nigdy nie mogła się skupić na tym, co było nauczane i nie brała udziału w żadnych zajęciach pozaszkolnych. Nie można było nad nią zapanować, była manipulacyjna i źle się zachowywała. Poczucie winy i negatywne myślenie, patrzenie na wszystko z podejrzliwością, to wszystkie jej nieprawidłowości w zachowaniu.

Mimo tych wszystkich problemów, Joyce Meyer kontynuowała naukę i ukończyła O’Fallon Technical High School w St. Louis. Na początku wyglądała jak zupełnie normalna dziewczyna, bez widocznych oznak jej poważnych zaburzeń osobowości.

MARRIAŻ I AFTERLIFE

Joyce Meyer poślubiła sprzedawcę samochodów na pół etatu po ostatnim roku nauki w szkole średniej. Choć małżeństwo trwało tylko pięć lat, Joyce postawiła zarzuty częstego oszukiwania męża i prowokacji w związku z kradzieżą czeków z wypłatami od swojego pracodawcy. Według jej zeznań, wydali skradzione pieniądze na wakacje w Kalifornii i twierdzili, że zwrócili je lata później.

Joyce po rozwodzie zaczęła bywać w lokalnych barach. W tym momencie poznała Dave’a Meyera, rysownika inżynieryjnego. Pobrali się 7 stycznia 1967 roku. Dave zdołał ją odmienić. Jego troska, wsparcie i nieustanna zachęta miały uspokajający wpływ na Joyce.

To było w 1976 roku rano, kiedy Joyce Meyer jechała samochodem do pracy, twierdziła, że otrzymała osobiste przesłanie od Boga. Po tym zdarzeniu wszystko się zmieniło. Rozwinęła silną osobowość i zaczęła wygłaszać wykłady, w których wyznawała, że może teraz interpretować Boże słowa i ma zdolność dokładnego ich zrozumienia i pojmowania.

KARIERA JAKO NAUCZYCIEL RELIGIJNY

Joyce Meyer została członkiem Our Savior’s Lutheran Church w St. Louis, a także zaczęła nauczać Biblii we wczesnoporannej klasie w lokalnej kawiarni. Aktywnie zaangażowała się w Life Christian Centre, fascynujący kościół w Fenton. W ciągu kilku lat została mianowana pastorem stowarzyszonym tego kościoła. Stopniowo rosła jej popularność jako nauczycielki Biblii. Zaczęła nadawać 15-minutowy program radiowy z lokalnej stacji radiowej w St. Louis. W 1985 roku zrezygnowała z funkcji pastora nadzwyczajnego i założyła swoją służbę. Początkowo nosiła ona nazwę „Życie w Słowie”. W międzyczasie sześć kolejnych stacji radiowych od Chicago do Kansas City zaczęło nadawać jej audycje.

W 1993 roku Joyce Meyer wkroczyła również do telewizji. Za silną namową męża, małżeństwo Meyerów rozpoczęło służbę telewizyjną. Była ona emitowana w superstacji WGN T.V. w Chicago i Black Entertainment Television (BET) w pierwszych dniach pod nazwą „Enjoying Everyday Life”. Program stał się wielkim hitem i jest na antenie do dnia dzisiejszego. Program jest obecnie nadawany w 40 językach w 900 stacjach telewizyjnych i radiowych, obsługujących aż 4,5 miliona widzów na całym świecie. Ma 12 biur satelitarnych zatrudniających ponad 1000 pracowników, w tym siedzibę główną w Missouri.

Główne tematy, na których Joyce Meyer skupiła swoją uwagę podczas audycji to umysł, nastrój, usta i nastawienie. Często przytacza swoje praktyczne doświadczenia i lekcje, które z nich wyciągnęła. Jej interpretacja i metoda nauczania Biblii są również unikalne i bardzo użyteczne w podejściu.

Joyce Meyer napisała ponad 100 książek na przestrzeni lat, które zostały przetłumaczone na ponad 100 języków i trafiły do prawie 12 milionów czytelników. Jest jedną z autorek bestsellerów New York Timesa wszech czasów. Poza prowadzeniem programów telewizyjnych i pisaniem książek, organizuje i prowadzi również różne krajowe i międzynarodowe konferencje, aby motywować ludzi, aby mogli prowadzić udane i szczęśliwe życie, ciesząc się każdym jego aspektem w pełni. Jej fundacja „Hand of Hope” została stworzona, aby ulżyć cierpieniom potrzebujących, zapewniając im żywność, schronienie i opiekę medyczną. Fundacja jest również zaangażowana w dostawy pomocy w przypadku katastrof.

W 2000 roku Joyce Meyer była współzałożycielką Centrum Marzeń w St. Louis. Louis Dream Centre. Centrum koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb ludzi w niebezpieczeństwie z praktycznymi programami skierowanymi do potrzebujących, zagubionych i zranionych poprzez miłość i czułość Jezusa Chrystusa. Joyce Meyer Ministries dodała kolejne pióro do swojego repertuaru, gdy Evangelical Council for Financial Accountability (ECFA) przyznała organizacji akredytację.

ŻYCIE OSOBISTE I LEGITYMACJA

Chociaż Joyce Meyer zdobyła imię i sławę na przestrzeni lat za swoją przełomową pracę na rzecz dobrobytu społeczeństwa, jej krytycy byli wniebowzięci, krytykując jej ekstrawagancki styl życia i bycie zbyt rozrzutną. Ona z kolei stanowczo broniła się przed tymi krytykami, twierdząc, że jest „błogosławiona”. Jej zdaniem, nie musiała w ogóle bronić swojego stylu życia, ponieważ była 'błogosławiona’.’

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg