Możesz być zaskoczony tym, jak wiele złomu jest rzeczywiście coś warte – wszystko, od kabli i drutów po stare felgi, silniki lodówek i wiele innych, może być sprzedane dealerowi złomu za gotówkę.

Mamy na myśli „gotówkę” w sensie metaforycznym, oczywiście – sprzedaż złomu za gotówkę jest obecnie nielegalna, ale za niektóre popularne przedmioty możesz otrzymać porządną zapłatę w formie elektronicznej.

Jeśli pracujesz ze złomem regularnie, lub być może po prostu przeprowadzasz remonty w domu, są to pozycje, na które należy zwrócić uwagę.

Najcenniejsze metale

Ciężko jest podać ogólną cenę za różne rodzaje złomu, ponieważ zmieniają się one cały czas. Ogólnie rzecz biorąc jednak, najbardziej wartościowe rodzaje metali (odkładając na bok oczywiście drogie złoto, srebro i platynę na chwilę) to, od najmniej do najbardziej:

  • Stal
  • Ołów
  • Aluminium
  • Tytan
  • Mosiądz
  • Miedź

Ale, znowu, nie jest to ustalone w kamieniu. Ołów jest wart więcej niż stal nierdzewna, ale inne rodzaje stali mogą być warte znacznie mniej. Stopy mogą również wpływać na cenę, podobnie jak stan – korozja i zanieczyszczenia mogą sprawić, że pewien rodzaj metalu będzie znacznie mniej wartościowy.

Ale jedno jest pewne – miedź prawie zawsze będzie na szczycie stosu, więc trzymaj się jej, a nie zabieraj jej na dół.

Aby uzyskać właściwą wycenę, zawsze możesz skontaktować się z nami – chętnie pomożemy.

Gdzie często można je znaleźć?

Nie zawsze jest oczywiste, z jakiego metalu coś jest zrobione, więc oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas polowania na złom…

Stal

Tak wiele przedmiotów zawiera stal, co czyni je dojrzałymi do złomowiska. Stare drabiny, wieszaki na ubrania, belki i rury mogą zawierać stal.

Jak wspomniano wcześniej, zwracaj szczególną uwagę na cenniejszą stal nierdzewną, zwłaszcza w kuchni – sprzęt cateringowy, stare sztućce, a nawet części starych lodówek mogą być warte złomowania. Poręcze i blaty w bardziej nowoczesnych budynkach również mogą być ze stali nierdzewnej.

Ołów

Ołów nie jest już tak powszechny jak kiedyś z powodu ryzyka dla zdrowia. Jednak większe baterie, zwłaszcza samochodowe, nadal zawierają ołów.

Stare rury ołowiane – miejmy nadzieję, że dawno usunięte – mogą nadal czaić się w piwnicach. Ciężarki ołowiane to kolejny przedmiot gospodarstwa domowego, który może być w pobliżu i który również warto przywieźć.

Aluminium

Aluminium można znaleźć w rynnach, markizach, ścianach bocznych, znakach i wielu innych materiałach budowlanych. Lekkość metalu sprawia, że jest on również wykorzystywany w elektronice – więc wszystko, co stare, co nie może być odsprzedane w nienaruszonym stanie, najlepiej sprzedać na złom.

Meble metalowe są również często wykonane z aluminium – wszystko od stołów i krzeseł po lampy. Anteny telewizyjne i anteny satelitarne są kolejnym dobrym źródłem, a przewody aluminiowe są również powszechne.

Tytan

Tytan nie jest tak powszechny, ale elektronika może zawierać ten lekki – ale bardzo mocny – metal. Jego właściwości oznaczają również, że jest regularnie używany do produkcji sprzętu sportowego, takiego jak rowery czy kije golfowe. Jeśli nie można ich sprzedać w takiej postaci, mogą być warte zezłomowania!

Mosiądz

Masz dużo starych trąbek leżących w pobliżu? Jeśli nie, krany, oprawy lamp i klamki mogą być wykonane z mosiądzu – szczególnie na bardziej dekoracyjnym końcu spektrum.

Mosiądz jest często używany w elementach hydraulicznych – może się okazać, że niektóre elementy łączące takie rzeczy jak zmywarki do naczyń z rurami są wykonane z mosiądzu. Łożyska mechaniczne i przekładnie również mogą być wykonane z mosiądzu.

Miedź

Jest dobrze znane, że miedź zawsze dostaje dobrą cenę jako złom – to dlatego jest tak często kradziona. Absolutnie nie zalecamy kradzieży przewodów miedzianych, ponieważ jest to nie tylko nielegalne, ale również bardzo niebezpieczne, ale jeśli masz miedziane przewody lub rury pozostałe po pracach hydraulicznych lub elektrycznych, to zdecydowanie powinieneś dostarczyć je do złomiarza.

Stare kotły i rynny budynków są często wykonane z miedzi, podczas gdy przewody miedziane można znaleźć we wszystkim, od pralek do zmywarek, kamer, mikserów, komputerów i wielu innych.

Jeśli nie możesz odsprzedać tych rzeczy, to rozebranie ich na części w poszukiwaniu złomu nadającego się do sprzedaży jest zawsze dobrym pomysłem, zanim pozbędziesz się ich na dobre.

Po prostu przynieś to wszystko i pozwól nam to posortować

Choć najlepiej jest mieć oko na powyższe, nie ma potrzeby, aby być wybrednym – nasza usługa wjazdu na złom oznacza, że możesz przywieźć do nas dużo wszystkiego, a my posortujemy to wszystko dla Ciebie.

Sprawdzimy również Twój złom na miejscu, dając Ci odpowiednią analizę tego, co rzeczywiście masz, więc wiesz, że otrzymujesz najlepszą cenę.

Powrót do wszystkich postów na blogu

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg