Udało mi się! To był dzień ukończenia akademii policyjnej – wielkie osiągnięcie dla każdego, mężczyzny czy kobiety. Szesnaście tygodni formacji w stylu wojskowym, maszerowania, mieszkania w akademikach, ścinania włosów na krótko, aby spełnić standardy akademii, wpatrywania się w podłogę w „odpoczynku w pozycji pochylonej” i robienia wielu pompek, aby zabawić naszych instruktorów w czasie przerw w zajęciach. (Skrzeczące echa „Rusz tyłek, rekrucie!” wciąż mnie prześladują za każdym razem, gdy robię pompki.)

Jak większość rekrutów, moje dni w akademii były wypełnione mieszanką nauki w klasie – prawo karne, polityka i procedury – oraz treningiem fizycznym – broń palna, przetrwanie oficera, taktyka obronna i jazda. To było 16 tygodniowe rozmycie, które zakończyło się wydaniem mojego pierwszego munduru, ozdobionego błyszczącą nową odznaką i ceremonią ukończenia szkoły, która wydawała się surrealistyczna, nawet gdy moi przyjaciele i rodzina patrzyli z dumą.

Lata, które nastąpiły później, przyniosły trudne wyzwania, niesamowite możliwości i wiele chwil nauki. Bycie policjantką było tylko jedną z części mojej tożsamości, ale nie mogłam się jej pozbyć, bez względu na to, jak bardzo chciałam się dopasować. Moja przygoda w egzekwowaniu prawa-21 niesamowitych lat, które doprowadziły do mojej emerytury w stopniu kapitana-dostarcza kilka lekcji dla integracji kobiet w organach ścigania.

Oceń Onboarding

Choć akademia jest trudna, ukończenie studiów rzuca cię w pełni w rzeczywistość. Gotowa czy nie, witamy w Twojej nowej postaci: policjantki. Jesteś odbiciem dziesięcioleci zmian w rekrutacji i polityce egzekwowania prawa, a wszystko to zawinięte w jeden niewygodnie dopasowany, niekobiecy mundur.

Pierwszy wydział policji powstał w Nowym Jorku w 1844 r., ale dopiero w 1968 r. Departament Policji Metropolitalnej w Indianapolis przydzielił pierwsze w kraju kobiety patrolujące, Elizabeth Robinson i Betty Blankenship, do samochodu patrolowego. Kolejnym wielkim przełomem był Equal Opportunity Employment Act w latach 70-tych, dzięki któremu więcej kobiet zaczęło pracować w zawodzie strażnika pokoju. Pomimo tych postępów, w 2017 roku rozkład płci pełnoetatowych funkcjonariuszy organów ścigania w Stanach Zjednoczonych wynosił 87,5% mężczyzn i 12,5% kobiet-progress, ale długa droga do przebycia.

Pln artykułów zostało napisanych na temat potrzeby bardziej skutecznej rekrutacji kobiet oficerów. Rekrutacja jest niezbędna, ale musimy poświęcić równie dużo uwagi temu, w jaki sposób kobiety są witane w agencji. To, w jaki sposób kobiety oficerowie są „przyjmowane na pokład”, odgrywa dużą rolę w ich akceptacji, a w konsekwencji w utrzymaniu ich w służbie.

Dla mnie, to co najbardziej wyróżnia mój pierwszy dzień, to wyraz twarzy mojego sierżanta: całkowicie zdumiony, zdziwione oczy, głowa przechylona na jedną stronę i lekko otwarte usta. Na jego przyjęciu emerytalnym wiele lat później, nawet wspomniał o tym wyrazie; wiedział, jaki wpływ miało to na mnie, jako na jego pierwszą żółtodziobkę.

„Porucznik powiedział, że dostajemy żółtodzioba, ale nie wiedziałam, że będzie to kobieta.”

Ale pozwólcie mi się cofnąć. Pracowałem dla stanowej agencji ochrony prawa, która przydzielała funkcjonariuszy do okręgów. Tydzień przed ukończeniem studiów odwiedzałeś dzielnicę, próbując znaleźć mieszkanie. Mój był biurem podokręgu, ograniczonym do godzin pracy od poniedziałku do piątku. Kiedy jednak odwiedziłem go w weekend, zobaczyłem na parkingu wóz patrolowy, więc zatrzymałem się, żeby poznać mojego nowego współpracownika. Nerwowo nacisnąłem przycisk skrzynki telefonicznej, wewnętrznie licząc na brak odpowiedzi.

„Policja stanowa, w czym mogę pomóc?”. Głęboki głos zadzwonił przez głośnik.

„Jestem nowym funkcjonariuszem stacjonującym tutaj.” Chciałbym móc powiedzieć, że mój głos dorównywał jego władczej prezencji, ale tak naprawdę chyba drżał.

Drzwi wejściowe otworzyły się. W wejściu pojawił się krzepki mężczyzna w paskach sierżanta. Wszedłem za nim do cichego gabinetu, gdzie skierował mnie na krzesło dla gości przed swoim biurkiem. I wtedy uderzył mnie tym wyrazem twarzy – zupełne osłupienie. Cisza była niezręczna. Chciałem się odwrócić i uciec, ale powiedziałem sobie, właśnie przetrwałeś 16 wyczerpujących tygodni w akademii, możesz to zrobić!

„Porucznik powiedział, że dostaniemy żółtodzioba, ale nie wiedziałem, że to będzie kobieta.”

W tym momencie wiedziałem, że będę musiał ciężko pracować, aby zasłużyć na swoje miejsce. Spodziewałem się tego. Dorastałam jako dziecko policjanta; mój tata był zastępcą szeryfa, a moja mama dyspozytorem 911. Ale większość kobiet rozpoczynających pracę w tym zawodzie nie ma korzyści z poznania kultury i nie jest przygotowana na wątpliwości i kwestionowanie, z jakimi mogą się spotkać ze strony innych.

Bez odpowiedniego wsparcia łatwo jest wkraść się zwątpienie w siebie: „Zastanawiam się, czy oni myślą, że mogę wykonać tę pracę”. „Jestem tak samo silny jak tamten facet – prawda?”. Każdy funkcjonariusz musi udowodnić swoją wartość poprzez ciężką pracę, ale z pewnością możemy przeanalizować nasze praktyki przyjmowania do służby, aby ustalić, czy kobiety są witane w taki sam sposób jak mężczyźni i czy otrzymują te same narzędzia, aby odnieść sukces. Może to być normą w większych departamentach, ale jest wiele małych i wiejskich departamentów, które nigdy nie widziały kobiety policjanta. Pełna integracja kobiet w organach ścigania wymaga kultury wydziału, która nie postrzega ich jako anomalii.

Och, a ten sierżant? Stał się bliskim przyjacielem. Zostałam pobłogosławiona niesamowitymi mentorami w tych wczesnych latach, którzy pomogli mi ukształtować mnie jako oficera.

Rozważenie udogodnień związanych z bronią palną

Jak każdy nowy oficer, popełniłam wiele błędów, a moi mistrzowie powiedzieliby, że moje szarpane naciśnięcie spustu było jednym z tych, z którymi nigdy do końca się nie uporałam. W tym czasie w mojej agencji było tylko 11 kobiet oficerów na około 300 mężczyzn oficerów. Była to tradycyjna agencja, pełna dumy. Udogodnienia były niespotykane dla żadnego oficera.

Szanse były przeciwko mnie, ale wyciągnąłem królewski kolor z moją pierwszą grupą oficerów szkoleniowych. Zauważywszy moje szarpiące się naciśnięcie spustu, dwaj rangmasterzy zlitowali się nade mną i wyszkolili mnie z udogodnieniami. Zmodyfikowali obsadę mojej strzelby i podczas kwalifikacji używali śrutu o zmniejszonym odrzucie, aby złagodzić drżenie. Nic w regulaminie broni palnej nie mówiło, że nie mogą, więc to zrobili. Niestety, nie wszystkie 12 okręgów Policji Stanowej było równych – kilka moich koleżanek odpadło z powodu braku możliwości kwalifikacji. W międzyczasie nie wychylałam się i wykonywałam swoją pracę.

Agencje policyjne na całym świecie odkrywają, że silniejsze polityki i procedury przynoszą spójność i zmniejszają ryzyko wśród ich członków, mężczyzn i kobiet.

Jak agencja powoli wkraczała w XXI wiek, dostosowania broni palnej dla kobiet oficerów stały się bardziej akceptowalne. Agencja ostatecznie przyjęła śrut o zmniejszonym odrzucie do programu nauczania broni palnej i zmodyfikowała strzelby w akademii, aby pasowały do kobiet i mniejszych rekrutów płci męskiej. Zaczęliśmy kupować wiele modeli systemów broni, aby dostosować je do różnych rozmiarów dłoni. Te zmiany w zakresie najlepszych praktyk były niewielkie, ale potężne: Więcej kobiet rekrutów przeszło przez tydzień kwalifikacji z broni palnej w akademii. Wzrosły również wyniki kwalifikacji obecnych funkcjonariuszek, co zwiększyło ich pewność siebie w posługiwaniu się bronią palną, a tym samym ich bezpieczeństwo.

Proces, przez który przeszła moja agencja, jest czymś, co każda agencja może i powinna rozważyć. Jeśli twój wydział nie dostarcza różnych modeli broni palnej, lub nie pozwala na użycie śrutu o zmniejszonym odrzucie, możesz niepotrzebnie eliminować kobiety. Broń palna nie różni się niczym od munduru; musi pasować do ciała funkcjonariusza, który jej używa.

Reach Out to Female Officers

Jeden z kluczowych elementów w ewolucji mojej agencji w kierunku integracji kobiet pojawił się wraz z mianowaniem myślącego przyszłościowo szefa. Zaczął się on zastanawiać, dlaczego agencja nie może zatrzymać kobiet w swoich szeregach. Rozesłano rozkazy do dystryktów i wszystkie funkcjonariuszki zostały postawione przed szefem, który poprowadził dyskusję przy okrągłym stole.

Co ważniejsze, słuchał. Wdrożył nowe standardy szkoleniowe i wiele z wyżej wymienionych modyfikacji broni palnej. Zatwierdził projekt mający na celu znalezienie sprzedawcy spodni mundurowych o damskim kroju. (Niestety, projekt ten nie powiódł się, ale dzisiaj kobiety funkcjonariuszki mają więcej opcji mundurowych.)

Nie zamierzam malować tego wszystkiego winem i różami; nawet kiedy standardy się zmieniały i najlepsze praktyki zostały przyjęte, opinie niektórych mężczyzn funkcjonariuszy nie zmieniły się. Biuro szefa zostało nawet skontrolowane za zorganizowanie spotkania „wszystkich kobiet”. Jednak tego typu działania są niezbędne. Stworzenie forum, na którym kobiety oficerowie mogą sugerować zmiany, może mieć duży wpływ na zatrzymanie pracowników.

Adopt Best Practice Policies

Aczkolwiek działania poszczególnych oficerów szkoleniowych i liderów zrobiły ogromną różnicę w mojej karierze jako kobiety policjantki, agencje egzekwowania prawa nie muszą polegać na jednostkach, aby być orędownikiem zmian. Dostępne jest znacznie potężniejsze narzędzie: polityka oparta na najlepszych praktykach. Agencje policyjne na całym świecie odkrywają, że silniejsze polityki i procedury przynoszą spójność i zrozumienie w celu zmniejszenia ryzyka wśród swoich członków, mężczyzn i kobiet.

Wprowadzenie mojej agencji do lepszych polityk nastąpiło, gdy ukończyliśmy krajowy program akredytacyjny. Staromodne myślenie typu „zawsze robiliśmy to w ten sposób” ustąpiło miejsca metodom uznawanym przez organy ścigania w całym kraju. Ustanowiliśmy politykę i procedury oparte na standardach, a nie tylko na tradycji. Konsekwencja w przestrzeganiu tych zaktualizowanych standardów wygenerowała nowe opcje szkoleniowe.

Do czasu przejścia na emeryturę, było 34 kobiet oficerów, 23 więcej niż w moim pierwszym dniu w pracy. Moją ostatnią rolą było dowodzenie działem agencji, który zarządzał i tworzył nowe polityki. To był zaszczyt odgrywać rolę w modernizacji starych tradycji, a ja odszedł na emeryturę dumny świadkiem spójności między kobiet i mężczyzn oficerów.

Następny rozdział

W artykule na temat ewolucji kobiet w amerykańskich organów ścigania, Sgt. Betsy Brantner Smith pisze, że historia kobiet w organach ścigania nadal ewoluuje. Jaka będzie Twoja historia? pyta. (Sprawdź doskonałe artykuły Sgt. Smith na PoliceOne.com.)

Jako członek zespołu Lexipol, zacząłem nowy rozdział w mojej historii, ale jest to naturalna ewolucja z mojej kariery w egzekwowaniu prawa. Pomagam organom ścigania w przyjmowaniu i wdrażaniu stanowych polityk Lexipol – polityk, które są prawnie uzasadnione, zbudowane na najlepszych praktykach i stale aktualizowane przez nasz zespół ekspertów. Moja praca nie kręci się wokół roli kobiet w egzekwowaniu prawa, ale wiem z osobistego doświadczenia, że polityki i standardy tworzą fundament dla postępu.

I to jest historia, którą jestem dumna, że mogę pomóc napisać.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg