Jest to najbardziej kompletny przewodnik po opłatach i kosztach adwokackich za obrażenia ciała online.

Więc jeśli chcesz:

  • Dowiedzieć się, ile adwokaci biorą z ugody w wypadkach samochodowych i innych przypadkach
  • Zobaczyć przykłady opłat prawników z wypadków samochodowych i innych przypadków obrażeń ciała
  • Dowiedzieć się, czego adwokaci nie mogą pobierać za

To pokochasz szczegółowe przykłady i wskazówki w dzisiejszym przewodniku.

Zanurzmy się w prawo.

Zacznijmy od kilku najczęściej zadawanych pytań (FAQ) dotyczących honorariów adwokackich i kosztów w sprawie o obrażenia.

Ile wynoszą opłaty adwokackie za wypadek samochodowy?

To zależy od stanu, w którym doszło do wypadku samochodowego. Na przykład, na Florydzie, adwokaci nie mogą pobierać więcej niż 33 1/3% jakiejkolwiek ugody przed pozwem.
W większości przypadków wypadków samochodowych, adwokat pobiera tylko opłatę od roszczenia o odszkodowanie za obrażenia ciała. Innymi słowy, adwokaci rzadko pobierają opłatę od ugody za uszkodzenie samochodu.
Po osobistej szkody pozwu, opłata adwokata zazwyczaj wzrasta do 40%.
Koszty są w dodatku do opłaty adwokata. Tutaj w przykładzie:
Mój klient złamał nogę w wypadku samochodowym na Florydzie. Aby chronić jego prawa, I pozwał. Tak więc, moje opłaty mogły wynosić 40% całkowitego rozliczenia. To byłoby 120,000 dolarów.
Jednakże, osiedliliśmy się na $300,000 szybko po pozwie. W związku z tym, ja tylko opłata 33 1/3% całkowitego rozliczenia. W związku z tym moje honorarium adwokackie wyniosło 100 000 dolarów.
Skoro pozwałem, koszty były znacznie wyższe niż zwykle. I niestety, kierowca, który zawinił, zmarł w wyniku wypadku samochodowego. Tak więc, musiałem zatrudnić osobistego przedstawiciela, aby utrzymać jego majątek probacji otwarte. Dodatkowo, koszt złożenia (i obsługi) pozwu wyniósł około 500 dolarów.
Moje całkowite koszty w tym przypadku wyniosły około 4 928 dolarów.
Będziesz zadowolony, aby usłyszeć, że koszty w większości przypadków wypadków samochodowych nie są tak wysokie. Dzieje się tak dlatego, że większość przypadków wypadków samochodowych nie wiąże się z pozwem sądowym.
Po moich honorariów adwokackich w tej sprawie wypadku samochodowego, i płacąc rachunki medyczne, mój klient otrzymał ponad $187,000 w kieszeni. Spójrz:

Jaka jest średnia opłata adwokacka?

To zależy od stanu, w którym zdarzył się wypadek. Adwokaci (jak ja) są wypłacane opłaty za nieprzewidziane okoliczności. Oznacza to, że prawnik bierze procent od całkowitej kwoty odzyskanej w twoim przypadku obrażeń ciała.
Jako przykład, spójrzmy na przypadki obrażeń osobistych na Florydzie. Jeśli prawnik rozstrzyga twoją sprawę bez pozwu sądowego, nie może on pobierać więcej niż 33 1/3% całkowitej kwoty odszkodowania za obrażenia cielesne. W tym przypadku, ja biorę 33 1/3% z całego rozliczenia. Prowadzę tylko sprawy związane z obrażeniami ciała na Florydzie. Jesteśmy również refundowani (spłacani) za koszty, które ponosimy z przodu (zaliczki na poczet Twojego roszczenia).
Ale nie bójcie się o koszty. Historycznie, nie stanowiły one problemu w moich sprawach. Zajmuję się każdą sprawą z klientem skupionym na celu.
Ta opłata warunkowa 33-1/3% całkowitego rozliczenia odnosi się do wypadków samochodowych. Dotyczy to również poślizgnięć i upadków, oraz niezliczonych innych rodzajów przypadków obrażeń.
Dobre wieści?
Większość roszczeń z tytułu obrażeń ciała rozstrzyga się bez pozwu sądowego. Jednakże, powinieneś zatrudnić adwokata, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie ugody bez pozwu sądowego.
Jeśli złożę pozew, a pozwany zaprzeczy odpowiedzialności, wynagrodzenie naszego adwokata wzrasta do 40% całkowitej ugody. Otrzymujemy również zwrot kosztów, które ponieśliśmy w związku z Twoją sprawą.
Powyższe opłaty mają zastosowanie, jeśli twoja sprawa jest warta 1 milion dolarów lub mniej. Ale nie podniecaj się. Większość przypadków obrażeń ciała jest warta mniej niż 1 milion dolarów.
Jeżeli Twoja sprawa jest warta więcej niż 1 milion dolarów, nasze honorarium od każdej kwoty powyżej pierwszego 1 miliona dolarów jest zredukowane zgodnie z maksymalną kwotą dozwoloną przez przepisy adwokatury Florydy.
Jeśli Twoje roszczenie jest przeciwko hrabstwu, stanowi lub miastu, wtedy nasze honorarium wynosi 25% całkowitej ugody przeciwko hrabstwu, miastu lub stanowi. Jest to prawdą niezależnie od tego, czy sprawa jest rozstrzygana przed czy po wniesieniu pozwu. Jesteśmy również zwracane za koszty, które awansowaliśmy dla Twojej sprawy.
Jeśli rozstrzygniemy roszczenie o uszkodzenie ciała przeciwko rządowi federalnemu przed złożeniem pozwu, wtedy nasze opłaty wynoszą 20% całkowitego rozliczenia. Jednakże, jeśli rozstrzygniemy sprawę obrażeń ciała przeciwko rządowi federalnemu po wniesieniu pozwu, wtedy nasze opłaty wynoszą 25%. Ta 25% opłata jest ograniczona do części roszczenia przeciwko rządowi federalnemu. Otrzymujemy również zwrot kosztów, które zaliczkujemy na poczet Państwa sprawy.
Proszę pamiętać, że powyższe opisy zawierają jedynie ogólny opis naszych honorariów adwokackich i kosztów, a nie są oświadczeniem o zawarciu umowy. Wszystkie opłaty są przedmiotem naszej umowy.

Czy powinienem uzyskać adwokata po wypadku samochodowym?

Tak, jeżeli ktoś inny ponosi winę, a ty jesteś ranny. Jeśli myślisz, że obsługa roszczenia o odszkodowanie za wypadek samochodowy jest łatwa, mam złe wieści. Jesteś w błędzie. Mówię o tym, aby firma ubezpieczeniowa złożyła Ci uczciwą ofertę ugody.
Po pierwsze, istnieją niezliczone prawa, aby wiedzieć. Na przykład, niektóre stany mają mylące prawa No-Fault, które odnoszą się do wypadków samochodowych. Floryda jest jednym z tych stanów. Czasami potrzebujesz trwałego urazu, aby otrzymać odszkodowanie za ból i cierpienie. W innych przypadkach tak nie jest. Twój prawnik od wypadków samochodowych będzie wiedział, kiedy potrzebujesz trwałego urazu.
Po drugie, musisz wiedzieć, kiedy firma ubezpieczeniowa oferuje ci mniej niż roszczenie jest warte. W jednym przypadku, kierowca ciężarówki firma ubezpieczeniowa złożyła pierwszą ofertę w wysokości $100,000. Miesiące później, zawarłem ugodę na 445,000 dolarów. Dostałem $445,000 osady, ponieważ wiem, ile warte są sprawy o obrażenia.
Po trzecie, są sytuacje, w których Twoja firma ubezpieczeniowa może być uprawniona do uzyskania zwrotu z ugody. Jeżeli masz adwokata, Twoja firma ubezpieczeniowa może być zmuszona do zmniejszenia swojego roszczenia o zwrot kosztów o Twoje proporcjonalne honoraria i koszty adwokackie.
To może spowodować ogromne oszczędności dla Ciebie! Jeśli nie, zatrudnij adwokata.
Po piąte, celem firmy ubezpieczeniowej jest zapłacenie ci jak najmniej. Nawet jeśli są bardzo mili.
W mojej ugodzie na $445,000, mój klient dostał około $263,522 do swojej kieszeni. To jest po moim honorarium adwokackim, kosztach i zapłaceniu jego rachunków medycznych. (To nie uwzględnia odsetek od pożyczki, którą wziął.)

Czy musi Pan zapłacić nam jakieś pieniądze z góry, abyśmy mogli Pana reprezentować?

Nie. Płacą nam tylko wtedy, gdy uda nam się odzyskać pieniądze. Oznacza to, że otrzymujemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy faktycznie otrzymamy czek od firmy ubezpieczeniowej.
Czy opłaty warunkowe nie są wspaniałe?
Myślimy, że tak. I jestem przekonany, że się z nami zgodzisz.

Czy jesteś nam winien jakieś pieniądze, jeśli nie rozliczymy się (lub nie zbierzemy pieniędzy) dla ciebie?

Nie. Oznacza to, że nie jesteś nam winien opłat ani kosztów, jeśli przegramy twoją sprawę.
Nie ma gwarancji, że osiągniemy ugodę. Jednakże, staram się przyjmować tylko te sprawy dotyczące obrażeń ciała, które moim zdaniem mają bardzo duże szanse na uzyskanie odszkodowania finansowego. Odzyskanie środków finansowych najczęściej przychodzi w formie ugody.

Czy 40% to rozsądne honorarium adwokata w sprawie o uszkodzenie ciała?

To zależy od stanu, w którym zdarzył się wypadek. Będę mówił o sprawach dotyczących obrażeń ciała na Florydzie, czyli tam, gdzie jestem licencjonowany.
Na Florydzie, istnieją dwa wymagania dla opłaty adwokackiej 40% być uzasadnione w przypadku szkody na osobie. Po pierwsze, prawnik musi mieć pozew. Po drugie, pozwany musi zaprzeczyć odpowiedzialności lub czas na złożenie odpowiedzi minął.
To powiedziawszy, prawnik szkody osobistej powinien wykorzystać swoje najlepsze wysiłki w celu rozstrzygnięcia sprawy bez pozwu.
Dla jednego, skutkuje to niższą opłatą dla klienta. Opłata prawnika urazu będzie ograniczona do 33 1/3% całkowitego rozliczenia.
Po drugie, rozstrzyganie sprawy bez pozwu jest często znacznie mniej stresujące i może zaoszczędzić czas.
Powinieneś tylko zatrudnić adwokata od uszkodzeń ciała, który już wcześniej pozwał. W przeciwnym razie, firma ubezpieczeniowa może nie traktować twojego prawnika poważnie.
Jestem dumny mogąc powiedzieć, że pozywałem wiele razy wcześniej.

Czy prawnicy otrzymują wynagrodzenie przed rachunkami medycznymi?

Tak, jeśli jest to określone w umowie o honorarium adwokata. Na przykład, spójrzmy na contingency fees w sprawach o obrażenia na Florydzie. Na Florydzie, adwokat jest zobowiązany do powiedzenia w umowie, jeśli opłata jest pobierana przed rachunkami medycznymi.
Ale nie podniecaj się zbytnio.
W ciągu ostatnich 16 lat, nigdy nie słyszałem o adwokacie, którego umowa o honorarium mówi, że opłaty są wypłacane po rachunkach medycznych. Ponadto, nigdy nie słyszałem o adwokata, który bierze swoją opłatę po rachunki medyczne są wypłacane. Innymi słowy, adwokaci biorą swoje honorarium przed zapłaceniem rachunków medycznych.
Również, szpitale są uprawnione do uzyskania zapłaty za rozsądną wartość usług. Na Florydzie, niektóre szpitale są uprawnione do uzyskania zapłaty, nawet jeśli nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić adwokata urazu. Co się dzieje, gdy sprawa o obrażenia zostanie rozstrzygnięta?
Prawnik jest nadal wypłacany przed rachunkami medycznymi, takimi jak rachunek szpitalny. Zakłada to, że w ugodzie jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby pokryć zarówno honorarium adwokata, jak i rachunek za szpital.

Czy płacisz podatki od ugody?

W przypadku obrażeń ciała w Stanach Zjednoczonych, osoba poszkodowana zazwyczaj nie płaci podatków od ugody. Dzieje się tak dlatego, że rozliczenia za obrażenia ciała nie podlegają opodatkowaniu. Ale nie wierz mi na słowo. Spójrz na prawo IRS, które to stwierdza: Sekcja 104(a)(2), Internal Revenue Code. Po drugie, utracone zarobki nie podlegają opodatkowaniu. Po trzecie, większość rachunków medycznych nie podlega opodatkowaniu. Zakłada to jednak, że nie wziąłeś odliczenia za wydatki medyczne związane z kontuzją w poprzednich latach. (Publikacja IRS 4345).
Teraz zła wiadomość:
Każde pieniądze, które pozwany płaci za poufność, podlegają opodatkowaniu. Amos v. Komisarz, T.C. Memo. Docket No. 13391-01, 2003-329. Dlatego włosy na karku powinny Ci się zjeżyć, jeśli firma ubezpieczeniowa powie Ci, że ich oferta ugody jest poufna. A często tak jest. Dlaczego?
Te firmy będą wymagać, aby ugoda była poufna. Skąd mam wiedzieć?
Po prostu przeszukaj akta sądowe. Zobaczysz, że wszystkie te firmy zgadzają się tylko na poufne ugody.
Co jest twoim najlepszym rozwiązaniem?
Wynajmij adwokata, który rozumie, czy będziesz musiał płacić podatki od ugody. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że mam wielkie zrozumienie tej kwestii. Oto publikacja IRS dotycząca opodatkowania ugody:

Dlaczego musisz wiedzieć, za co adwokat nie może cię obciążyć?

Po pierwsze, znając te informacje mogą zaoszczędzić setki lub tysiące dolarów. Z gospodarki USA w recesji, trzeba zaoszczędzić money.
Nie sugeruję, że inny prawnik ma zamiar zedrzeć cię. Mam nadzieję, że większość adwokatów osobistych urazów są etyczne. Jednakże, niektórzy prawnicy są po prostu nieświadomi kosztów, dla których osobisty adwokat szkody nie może etycznie lub prawnie opłata.
Kiedy byłem młodym prawnikiem, miałem bardzo podstawowe zrozumienie opłat i kosztów prawnika urazu. Teraz, moja wiedza o opłatach adwokackich i kosztów jest doskonała.
W rzeczywistości, nie znam jednego prawnika urazu, który zna zasady etyczne dotyczące opłat i kosztów lepiej niż ja. (Jestem jeszcze znaleźć artykuł w Internecie, który jest bardziej dogłębnie na urazu opłat adwokackich i kosztów niż ten jeden. Jeśli widzisz jeden, proszę daj mi znać.)
Pamiętaj:
Bycie prawnikiem wypadku nie jest łatwe. Musimy znać zasady dowodowe, prawa osobistego urazu, zasady etyki, zasady postępowania cywilnego i zasady sądowe. Dodatkowo, adwokaci szkody muszą zrozumieć prawa wypadków samochodowych, przepisów dotyczących transportu ciężarowego, prawa ruchu drogowego, rekonstrukcji wypadków, kwestii medycznych, pojęć inżynieryjnych, prawa rachunku medycznego i więcej.
Jednakże, mam dobre wieści. Istnieje wiele opłat, dla których adwokat wypadek nie jest dozwolone, aby cię obciążyć. Niestety, niektórzy adwokaci nadal próbują pobierać opłaty za wszystko pod słońcem. Robią te nielegalne opłaty, nawet jeśli jest to uważane za nadmierną opłatę przez bar państwowy (lub inne prawa).

Kliknij powyżej, aby uzyskać bezpłatną konsultację (tylko wypadki na Florydzie)

Jaki jest nasz średni koszt w sprawie o obrażenia cielesne?

Wcześniej rozmawiałem o tym, czym są koszty. Zazwyczaj są to koszty uzyskania dokumentacji medycznej osoby poszkodowanej, rachunków, raportu z wypadku, poczty certyfikowanej i kilku innych rzeczy. W niektórych przypadkach, inne koszty obejmują kwoty, które płacimy lekarzowi osoby poszkodowanej za konferencję. Jest bardziej prawdopodobne, że poniesiemy ten koszt w większej sprawie.

Każda sprawa jest inna. Dlatego też, żadne dwie sprawy nie mają dokładnie takich samych kosztów. W 2020 roku, nasz średni koszt dla naszych rozliczeń za obrażenia ciała wynosi poniżej $100.00. I to samo było prawdą w roku 2019.

Częścią powodu, dla którego mój średni koszt jest tak niski, jest to, że miałem wiele rozliczeń obrażeń, w których koszty są prawie niczym.

Lawyer Fees on a $300K Car Accident Payout (Example)

Wcześniej opowiedziałem Ci o ugodzie z tytułu wypadku samochodowego o wartości $300,000. Chciałem podzielić się nieco więcej o tej sprawie.

Ryan prowadził swój samochód w Clearwater na Florydzie. Inny kierowca skręcił w lewo w samochód Ryana. Oto schemat kolizji:

Samochód Ryana został poważnie uszkodzony.

Miał silny ból w nodze i kolanie.

Widać, że po wypadku leżał na ziemi.

Samochód drugiego kierowcy również doznał poważnych uszkodzeń.

Zobacz:

W szpitalu ktoś zrobił zdjęcie Ryanowi.

Sprawdź to:

Jest jeszcze jedno zdjęcie, które skupia się bardziej na sprzęcie, który był używany do monitorowania jego funkcji życiowych:

Miał złamaną nogę (plateau piszczelowe). Podczas pobytu w szpitalu, Ryan szukał prawników zajmujących się wypadkami samochodowymi. Znalazł naszą stronę internetową i zdecydował się na bezpłatną konsultację ze mną.

Zadał mi kilka pytań na temat tego, jak opłaty prawników działają w przypadku wypadku samochodowego. Ponieważ Ryan pracował w czasie wypadku, jego pracodawca był odpowiedzialny za opłacenie rachunków medycznych Ryana poprzez workers’ compensation.

Powiedziałem Ryanowi, że prawo wymagało od niego, aby spłacił swojego ubezpieczyciela workers’ compensation z jego ugody.

Wyjaśniłem mu również, że jeśli mnie zatrudni, jego dostawca workers’ compensation będzie musiał zmniejszyć swoje żądanie zwrotu (zwane zastawem) z każdej ugody dotyczącej wypadku samochodowego o honorarium i koszty mojego prawnika. Jest to często ogromna korzyść dla Ciebie, jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku spowodowanym przez kogoś innego. Za chwilę, zobaczysz, jak to umieścić więcej pieniędzy Ryan kieszeni.

Po naszej rozmowie zatrudnił mnie. W szpitalu lekarze przeprowadzili operację na jego nodze.

W szczególności włożyli mu do nogi płytkę i śruby.

Po operacji lekarz założył mu na nogę gips.

Kiedy wyszedł ze szpitala, nie mógł chodzić. Został wyprowadzony ze szpitala na wózku inwalidzkim.

Allstate ubezpieczył samochód nieostrożnego kierowcy. Miał on jednak tylko $10,000 pokrycia odpowiedzialności za szkody cielesne (BIL). W ciągu 8 dni od wypadku samochodowego, Allstate wysłał mi czek na 100 000 dolarów limitu BIL.

Jednakże nie chciałem zdeponować czeku. Ponieważ Ryan miał ubezpieczenie Georgia uninsured motorist, musieliśmy utrzymać winnego kierowcę w sprawie.

Aby Ryan mógł udać się na wizyty ortopedyczne i terapię fizyczną, medyczna furgonetka transportowa przyjeżdżała do jego domu. Tam ktoś załadowałby go do furgonetki, podczas gdy on poruszałby się na wózku inwalidzkim.

W ostatecznym rozrachunku Ryan powrócił do zdrowia.

Ustanowiłem ugodę z Allstate w sprawie limitów BIL w wysokości $100,000.

Travelers był jego ubezpieczycielem od nieubezpieczonych kierowców.

Zapłacili mi $200,000 za ugodę.

Oto czek z rozliczenia Travelers Insurance:

W sumie kwota rozliczenia szkody w wypadku samochodowym wyniosła 300 000 USD.

Moje honoraria prawnika w związku z jego rozliczeniem wypadku samochodowego wyniosły 100 000 USD. Koszty były dodatkowe.

Koszty w jego przypadku były znacznie wyższe niż w większości moich innych przypadków wypadków samochodowych. To dlatego, że kierowca z winy zmarł, a my musieliśmy zatrudnić osobistego przedstawiciela, aby utrzymać jego majątek probacyjny otwarty.

Po moich honorariach adwokackich, kosztach i opłaceniu rachunków medycznych oraz ostatecznym zastawie workers’ comp, Ryan dostał ponad $187,000 do swojej kieszeni.

Wykres pokazuje moje honoraria adwokackie w tej wypłacie 300 tys. dolarów za wypadek samochodowy

Ten wykres pokazuje ostateczny zastaw workers’ compensation, moje honoraria adwokackie i wiele więcej:

Podsumowując, Ryan dostał 62% z 300 tys. dolarów ugody do swojej kieszeni.

Teraz:

Jak udało mi się włożyć tyle pieniędzy do kieszeni Ryana po moich honorariach adwokackich w tej sprawie wypadku samochodowego?

Ponieważ Ryan miał adwokata, jego pracodawca musiał zmniejszyć swoje roszczenie workers’ compensation o moje proporcjonalne honoraria i koszty adwokackie. Workers’ Comp zapłaciło około $85,000 w tej sprawie. Musieli obniżyć tę kwotę o moje honoraria i koszty adwokackie.

To spowodowało natychmiastowe oszczędności w wysokości ponad 28 000 dolarów dla Ryana! Ponownie, on tylko dostał, że oszczędności, ponieważ miał adwokata.

I nie zatrzymał się tam. Byłem dalej w stanie uzyskać w dół $ 85,000 pracowników comp zastawu. W końcu, musieliśmy tylko zwrócić workers’ comp około 3000 dolarów.

Gdyby Ryan nie miał adwokata w tej sprawie wypadku samochodowego, musiałby zapłacić firmie workers’ comp ponad 28 000 dolarów więcej. I prawdopodobnie dużo więcej niż to. Dzieje się tak dlatego, że firma workers comp nie zmniejszyłaby swojego roszczenia o zwrot kosztów i honorariów mojego adwokata pro-rata.

Opłaty prawnika za obrażenia cielesne ($300K Slip and Fall Settlement)

Frank robił zakupy w Sedano’s Supermarket w Miami na Florydzie, kiedy poślizgnął się i upadł. W wyniku upadku, nacięcie (po wcześniejszej operacji) na tylnej części jego podudzia otworzyło się ponownie. Frank potrzebował dwóch przeszczepów skóry, aby zamknąć ranę.

Firma odszkodowawcza dla Sedanos zaprzeczyła odpowiedzialności i nic nie zaoferowała. Adwokat supermarketu przysłał mi to zdjęcie mojego klienta na podłodze po upadku:

Więc pozwałem supermarket.

Ustaliliśmy pozew na 300 000 dolarów na kilka miesięcy przed procesem.

Poniżej możesz zobaczyć moje honoraria i koszty związane z tą wypłatą:

Opłaty prawnika za wypadek samochodowy Uber na ugodzie $260K

Ray prowadził samochód Uber w Miami na Florydzie. Inny kierowca jechał w przeciwnym kierunku i uderzył w kierowcę Ubera.

Tutaj jest rzeczywisty wykres z raportu o kolizji drogowej na Florydzie, z wyjątkiem tego, że dodałem strzałkę i słowa „kierowca Uber”:

Z powodu bólu pleców spędził kilka dni w szpitalu.

Dzwonił do mnie ze szpitala w Coral Gables.

Spotkałem się z nim tam i zrobiłem to zdjęcie:

Miał złamanie jednej z blaszek swojego kręgu (w kręgosłupie).

Można zobaczyć blaszkę poniżej:

Na szczęście nie potrzebował operacji i jego ból się poprawił.

Rozstrzygnęłam sprawę Raya dotyczącą obrażeń ciała przeciwko firmie ubezpieczeniowej drugiego kierowcy na kwotę $260,000.

Ten wykres pokazuje moje honoraria adwokackie w jego sprawie o wypadek samochodowy:

Ten wykres nie zawiera tych odsetek, które musiałem spłacić od pożyczek, które Ray wziął.

Opłaty adwokackie przy wypłacie 250 tys. dolarów za poślizgnięcie i upadek

Angela przebywała w ośrodku w Lake Buena Vista na Florydzie. To jest blisko Disney World i Universal Studios. Wdepnęła do wanny w swoim pokoju hotelowym.

To jest prawdziwa wanna:

Sekundy później, poślizgnęła się i upadła.

Daję duży kredyt zaufania mężowi Angeli za zrobienie zdjęć wanny. Po upadku lub innym wypadku, zawsze rób zdjęcia i/lub nagrywaj wideo zagrożenia.

W wyniku tego złamała rękę.

Około 17 dni po jej poślizgnięciu i upadku, firma ubezpieczeniowa hotelu nadal nie skontaktowała się z Angelą.

Ale proszę nie wierzyć mi na słowo.

Zobacz to sam:

Pamiętaj:

Rekrutatorzy ubezpieczeniowi mają setki roszczeń. Twoje jest tylko jednym z nich.

Więc zaczęła poszukiwania prawnika od poślizgnięć i upadków na Florydzie. Zanim zatrudniła mnie jako swojego adwokata od urazów, zobaczyła, że rozwiązaliśmy sprawę poślizgnięcia się i upadku w wannie hotelowej za 197 500 dolarów. I zrobiliśmy to bez pozwu sądowego!

W przypadku Angeli, twierdziliśmy, że powierzchnia wanny była nadmiernie śliska. Philadelphia Insurance Company ubezpieczała hotel.

Ich pierwsza oferta dla mnie wynosiła zaledwie $12,500!

Kontynuowaliśmy negocjacje.

Mój paralegal i ja spędziliśmy godziny na przeszukiwaniu Internetu w poszukiwaniu skarg na śliskość wanny tego hotelu.

I uderzył trochę złota!

Znalazłem kilka recenzji online, gdzie ludzie skarżyli się na wanny w tym hotelu. Wysłałem te skargi do firmy ubezpieczeniowej hotelu.

Rekrutator złożył ofertę w wysokości $205K:

wysłał do firmy ubezpieczeniowej

Rozstrzygnęliśmy roszczenie Angeli o odszkodowanie za obrażenia przeciwko hotelowi na kwotę $250,000. Około 225 000 USD z 250 000 USD było przeznaczone na jej ból i cierpienie.

Zaczyna się lepiej:

Moje koszty wyniosły tylko $35.00 za wysłanie Angeli jej części ugody, która wyniosła $157,353.

Moje koszty wyniosłyby poniżej $7.00, gdyby chciała, żebyśmy wysłali jej czek listem poleconym. Oczywiście, była mile widziana w moim biurze, aby odebrać czek. Jednakże, nie wybrała tej opcji.

Czy można ją za to winić?

Moje biuro znajduje się około czterech godzin od miejsca, w którym mieszka (i została ranna). Mimo to, zaufała mi, że zajmę się jej sprawą.

Czy nie kochasz potęgi telefonów i poczty elektronicznej?

Nie wspominając już o Skype, Whats App, czy Google Hangouts. Używamy wszystkich z powyższych.

Nasze koszty byłyby zerowe, gdyby Angela odebrała czek w moim biurze. Jednak ona chce, żebyśmy przelali jej fundusze. Obecnie mój bank pobiera 35 dolarów za przelew krajowy. I 50 dolarów za przelew międzynarodowy.

Ugoda $197,500, o której wspomniałem powyżej była dla gościa spoza stanu, który został ranny na Florydzie. Rozliczyliśmy ponad milion dolarów w sprawach gości spoza stanu, którzy zostali ranni w wypadkach samochodowych na Florydzie).

Opłaty prawnika w $170K Car Accident Settlement

Zach był pasażerem w wynajętym samochodzie na Florydzie. Kierowca wypożyczonego samochodu uderzył w tył samochodu stojącego przed nim.

Tutaj jest zdjęcie wypożyczonego samochodu po wypadku:

W wyniku wypadku Zach złamał rękę. Ktoś zrobił to zdjęcie, gdy był w szpitalu.

Zach wrócił do swojego rodzinnego stanu Wirginia Zachodnia.

Tam lekarz umieścił płytkę i śruby w jego kości ramiennej (humerus).

To jest rzeczywiste zdjęcie zrobione po jego operacji:

Rozstrzygnąłem sprawę obrażeń osobistych Zacha za 170 000 dolarów z firmą ubezpieczeniową firmy wynajmującej samochody (ESIS/ACE).

Moje honoraria prawnika wyniosły 33-1/3% całkowitej ugody. Ponownie, moje koszty były prawie zerowe.

Spójrzcie:

Po moich honorariach adwokackich, kosztach i opłaceniu rachunków medycznych Zacha, otrzymał on czek na 56 696 dolarów. Był bardzo szczęśliwy!

Opłaty prawnika za wypadek samochodowy ($125K GEICO Settlement)

Richie jechał prosto ulicą w East Kendall, Miami-Dade County, Floryda.

Inny kierowca zjechał na znak stopu i zderzył się z Richiem.

To było ciężkie zderzenie.

To jest zdjęcie policyjnego samochodu Richiego po wypadku.

Uwielbiam reprezentować policjantów. Reprezentowałem już wielu.

GEICO ubezpieczało drugiego kierowcę. W wyniku wypadku Richie złamał kość w ręce.

Specjalnie, złamał piątą kość śródręcza.

Zadzwonił do mnie i rozmawialiśmy. Pojechałem do jego domu w West Kendall, Miami-Dade County, Florida.

Zatrudnił mnie. Lekarz zoperował jego rękę.

Na szczęście świetnie wyzdrowiał.

W końcu rozstrzygnąłem sprawę z GEICO na 125 000 dolarów. Po opłaceniu honorariów adwokackich, kosztów i opłaceniu rachunków medycznych mojego klienta oraz zastawu workers’ compensation, mój klient otrzymał 64% ugody do swojej kieszeni.

Opłaty adwokata za wypadek samochodowy przy ugodzie na $100K

Sara jechała swoim SUV-em na Południowej Florydzie. Inny kierowca zderzył się z nią.

Pojazd Sary jest #2 na poniższym schemacie rzeczywistego wypadku drogowego na Florydzie:

Sprawdź uszkodzenia samochodu Sary:

W wyniku wypadku Sara złamała nos.

Miała również bóle szyi i pleców.

Ratownicy medyczni założyli jej kołnierz C na szyję.

Po wypadku krewny Sary polecił mnie jako prawnika specjalizującego się w wypadkach samochodowych. Reprezentowałem krewnego Sary w sprawie dotyczącej obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym.

Następnie rozmawiałem z Sarą i zatrudniła mnie. Wysłałem pisemną prośbę do GEICO, aby poinformowała mnie o wysokości ubezpieczenia od odpowiedzialności za uszkodzenie ciała (BIL).

GEICO odpowiedziało na piśmie:

Lekarz zajmujący się leczeniem bólu wykonał blokadę nerwu w dolnej części pleców.

Tak wygląda blokada nerwu:

Chciał zoperować jej plecy. Jednak Sara nie została poddana operacji.

Sara nie miała ubezpieczenia od nieubezpieczonych kierowców. GEICO zapłaciło mi 100,000 dolarów limitu BIL za ugodę.

Sara dostała do swojej kieszeni 56,5% całkowitej kwoty ugody, czyli $56,604.

Wynagrodzenie mojego adwokata wyniosło 33 1/3% ugody.

Moje koszty wyniosły poniżej 7,00 USD.

Przykład Opłaty prawnika wypadku samochodowego w $100K Settlement

Vince (nie prawdziwe nazwisko) jechał na motocyklu w Miami na Florydzie. Inny samochód zmierzał w przeciwnym kierunku. Samochód wykonał manewr skrętu w lewo i uderzył w Vince’a.

Tutaj jest rzeczywisty schemat z raportu z wypadku drogowego na Florydzie:

Takie są uszkodzenia jego motocykla:

Vince miał ból w kolanie, jądrze i plecach. Nie udał się jednak do szpitala. Wkrótce po tym wypadku zadzwonił i zatrudnił mnie.

Szybko wysłałem go do lekarza, który leczył go i zapewnił mu terapię na kolano i dolną część pleców. Rezonans magnetyczny wykazał, że mój klient miał przepuklinę dysku.

To jest rzeczywisty widok osiowy MRI jego przepukliny dysku:

Podałem go również do urologa, Dr Maury Jayson, MD, w związku z jego bólem jąder. Dr Jayson zdiagnozował u niego zaburzenia erekcji (ED).

Zażądałem od GEICO limitu ubezpieczenia odpowiedzialności za szkody cielesne (BIL) w wysokości $100,000.

Czy zgadniecie Państwo, jaka była odpowiedź GEICO?

Zaproponowali tylko $5,500! Oto list, w którym złożyli tę ofertę:

Oczywiście, odrzuciłem ich niską ofertę. Spotkałem się z lekarzem ortopedą, który osobiście przejrzał mi rzeczywisty film z rezonansu magnetycznego.

Odpowiedział, że mój klient miał prawdziwy przepuklinę dysku.

Poprzez intensywne negocjacje i nie wycofywanie się z moich żądań, załatwiliśmy sprawę za 100,000 dolarów limitu BIL. Jak większość motocyklistów na Florydzie, mój klient nie posiadał ubezpieczenia od nieubezpieczonych kierowców.

Zapłaciłem urologowi $750 za jednorazowe badanie mojego klienta. Zobaczyłby on mojego klienta tylko wtedy, gdybyśmy zapłacili mu przed wizytą lekarską. Aby zachować prostotę, uwzględniłem ten koszt w końcowych rachunkach medycznych poniżej.

Używając tych liczb, moje opłaty i koszty stanowiły tylko 33,4% całkowitej ugody.

Po moich opłat za prawnika w tej sprawie wypadku samochodowego, i płacąc rachunki medyczne mojego klienta, wysłałem mojemu klientowi czek na $56,756.

$90K Car Accident Settlement (Klientka dostała ponad $54K do kieszeni)

W maju 2019 roku Alice szła jako piesza na Południowej Florydzie. Sofia prowadziła samochód. Samochód Sofii uderzył w Alice.

Tutaj schemat z raportu z wypadku drogowego na Florydzie:

Progresywni ubezpieczyli Sofię. Po wypadku Sofia zadzwoniła pod numer 911.

Pod wpływem upadku pękły jej okulary. Na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy medyczni. Miała ból w nodze i twarzy.

Alice miała siniaka na twarzy.

Zabrali Alicję do szpitala.

Wykonali tomografię komputerową jej głowy.

Tak wygląda tomografia komputerowa:

Nie wykazała ona jednak, że miała uraz głowy.

W końcu, prześwietlenie wykazało, że miała złamanie dalszej kości strzałkowej.

Dalsza kość strzałkowa tworzy staw skokowy.

Jest to część mniejszej kości podudzia, która znajduje się bliżej kostki. Zasadniczo, miała złamanie kostki.

Krewna Alice szukała adwokatów od wypadków samochodowych w Miami. Zobaczyła, że rozstrzygnąłem wiele spraw dotyczących obrażeń ciała z firmą Progressive. W jednej z tych spraw, Progressive’s rozliczył się ze mną na $100,000 po pieszego, który został potrącony przez samochód.

Ale to nie było to. Dodatkowo, rozstrzygnąłem inną sprawę na $65,000 gdzie pieszy został potrącony przez samochód i złamał kostkę. Zobaczyła też naszą 5 gwiazdkową ocenę na mapach Google. Zadzwoniła do mnie i umówiła się na bezpłatną konsultację, aby sprawdzić, czy mogę reprezentować jej krewnego. Następnie poleciła Alice, aby mnie zatrudniła.

Alice zadzwoniła do mnie. Po naszej rozmowie, natychmiast mnie zatrudniła.

Szybko przystąpiłem do działania. Poprosiliśmy o limity ubezpieczenia Progressive. Poprosiłem o nagranie audio rozmowy na 911. W rozmowie telefonicznej kierowca powiedział, że miał wypadek. Sofia powiedziała, że Alice weszła do jej samochodu.

Pierwsza oferta firmy Progressive wynosiła 50 tysięcy dolarów

Progressive początkowo przydzieliła do obsługi roszczenia likwidatora szkód na ciele, Davida Toro. Powiedzieliśmy Progressive, aby zapłaciła za zniszczone okulary Alice. Zapłacili za nową parę.

David zaproponował nam 50 000 USD za zaspokojenie roszczenia Alice z tytułu obrażeń cielesnych.

Odmówiliśmy.

Później firma Progressive przydzieliła do sprawy dużego likwidatora szkód/spraw sądowych Grega Paulsona. Greg zwiększył ofertę Progressive do 55 000 USD.

Powiedział mi, że nie uważał jej roszczenia za warte 100 000 USD z kilku powodów. Po pierwsze, obwiniał Alice za to, że weszła przed samochód jego ubezpieczonego. Zakwestionowałem to, dostarczając Gregowi zdjęcie z miejsca wypadku. Pokazało ono, że kierowca miał czystą linię wzroku i nie powinien był uderzyć w Alice.

Po drugie, Progressive argumentował, że Alice nie przeszła operacji na kostce. Jak już wcześniej wspomniałem, operacja znacznie zwiększa wartość sprawy. Greg powiedział mi, że jego zdaniem roszczenie było warte gdzieś około 75 000 USD.

Agresywnie negocjowałem to roszczenie z Progressive. W końcu Greg zwiększył swoją ofertę do 90 000 $. W listopadzie 2019 roku rozstrzygnąłem sprawę o uszkodzenie ciała z Progressive na kwotę $90,000.

Oto czek rozliczeniowy Progressive:

Spójrz na pierwszą ofertę Progressive w porównaniu z ich ostateczną ofertą.

Teraz spójrzmy na to, ile z tej ugody było na ból i cierpienie vs rachunki medyczne.

95% of the Settlement Was for Pain and Suffering

Tutaj znajduje się wykres kołowy, który pokazuje podział (ugody) na ból i cierpienie oraz rachunki medyczne:

Jak widać na powyższym wykresie kołowym, 94% ugody dotyczyło bólu i cierpienia. Około 6% ugody przypadło na rachunki medyczne.

Po moim honorarium i kosztach, opłaceniu rachunków medycznych Alicji i zastawu z ubezpieczenia zdrowotnego, dostaje ona ponad 54 000 dolarów. To jest jej część ugody.

Tutaj jest wykres, który to pokazuje:

Ponieważ Alice posiadała samochód, użyła swojego pokrycia PIP, aby zapłacić za swoje rachunki medyczne. United Auto Insurance Company (UAIC) było ubezpieczycielem samochodowym Alicji. Jej rachunki medyczne były niskie, ponieważ ubezpieczenie PIP United zapłaciło za $10,000 jej rachunków medycznych.

Najlepsza część?

Uzyskaliśmy tę wypłatę bez konieczności składania pozwu. Przyniosło to korzyść mojemu klientowi, ponieważ honorarium mojego adwokata zostało ograniczone do 33 1/3% całkowitej kwoty ugody.

Gdybym złożył pozew, honorarium mojego adwokata wzrosłoby do 40% kwoty ugody. Ponadto, mój klient uniknął stresu i zwiększonych kosztów związanych z pozwem sądowym. Nie pozywam tylko po to, aby podnieść swoje honorarium.

Mój klient był bardzo zadowolony z tej ugody w wysokości $90,000.

Opłaty adwokackie przy wypłacie za wypadek samochodowy w wysokości $70K (przykład)

Reprezentowałem pasażera, który uczestniczył w wypadku samochodowym w Lyft. Inny samochód uderzył w tył samochodu Lyft.

Miał uraz stopy i ręki. Nie złamał żadnych kości ani nie przeszedł operacji.

Mój klient nie miał ubezpieczenia zdrowotnego. Więc skierowałam mojego klienta do lekarzy, którzy zapewniliby mu leczenie, gdyby zgodził się spłacić je z jakiejkolwiek ugody. Zgodził się i podjął z nimi terapię.

Dostarczyłem GEICO dokumentację potwierdzającą fakt, że sprawa mojego klienta była warta więcej niż limity ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kierowcy na $25,000 za szkody cielesne. GEICO wypłaciło mi limity polisy w wysokości $25,000.

W czasie wypadku Lyft miał ogromny limit nieubezpieczonego motorniczego za obrażenia cielesne na swojej polisie. Firma ubezpieczeniowa Lyft zapłaciła $45,000.

(Niestety, Lyft nie ma już pokrycia dla nieubezpieczonych kierowców na Florydzie. Zaskakująco, Uber ma pokrycie dla nieubezpieczonych kierowców, gdy kierowca zaakceptuje przejazd poprzez upuszczenie pasażera.)

Ponieważ rozstrzygnęliśmy sprawę przed pozwem sądowym, moje honorarium adwokackie wyniosło 33-1/3 z 70 000 $ ugody.

Po tym jak rozstrzygnęliśmy sprawę, byłem zobowiązany użyć 19% funduszy z ugody, aby spłacić jego lekarzy. Następnie wypisałem mojemu klientowi czek na kwotę 33 608 USD, co stanowi 48% kwoty ugody.

Opłaty prawnika za wypadek samochodowy ($50K wypłaty za wypadek motocyklowy)

Pat jechał na swoim motocyklu w Land O Lakes, w hrabstwie Pasco, na Florydzie.

Możesz zobaczyć jego motocykl poniżej:

Najbliższe duże miasto w pobliżu to Tampa.

Jak widać na poniższym rysunku, kierowca samochodu osobowego uderzył w niego.

Pat złamał swój obojczyk (clavicle). To jest zdjęcie rentgenowskie jego obojczyka:

Pat powiedział mi, że ma siniaki na obojczyku i klatce piersiowej.

Powiedziałam mu, żeby zrobił zdjęcia.

Zobaczysz zdjęcie poniżej.

Wkrótce po wypadku, szukał w Internecie adwokatów od wypadków motocyklowych na Florydzie.

Zadzwonił do mojego biura w celu uzyskania bezpłatnej konsultacji, aby sprawdzić, czy mógłbym go reprezentować. Po naszej rozmowie, natychmiast mnie zatrudnił.

Travelers Insurance Company ubezpieczało samochód, który go uderzył. Na szczęście Travelers jest przyzwoitą firmą ubezpieczeniową. Na szczęście Travelers to porządna firma ubezpieczeniowa.

Na przykład, reprezentowałem człowieka, który złamał się podczas jedzenia w restauracji. Travelers nie zaoferowałby mi więcej niż 20 000 dolarów na ugodę.

W rezultacie, pozwałem restaurację. Podczas procesu sądowego walczyłem z całych sił. Złożyłem zeznania (zeznania pod przysięgą). Około dwa miesiące przed rozprawą, zawarliśmy ugodę na 210 000 dolarów.

Teraz, wróćmy do przykładu wypadku motocyklowego Pata.

Limity polisy odpowiedzialności za szkody cielesne firmy Travelers wynosiły $50,000.

I Got this $50K Payout in Just 38 Days!

Within just 38 days of the motorcycle accident, I settled Pat’s injury case for the $50,000 limits.

Najlepsza część?

Nasze koszty wyniosły tylko $6.59!

Tak, to jest poniżej 10 dolarów.

Ustaliłem kilka przypadków obrażeń osobistych dla klientów, gdzie nie było żadnych kosztów. Oczywiście, nadal pobieram opłatę adwokacką.

Także, jak powiedziałem powyżej, zawsze pobieram opłatę adwokacką, jeśli rozstrzygniemy sprawę. Kiedy używam terminu „koszty”, nie odnoszę się do zaległych rachunków, które poszkodowany jest winien szpitalowi, lekarzowi lub innemu dostawcy usług medycznych.

W przypadku Pata, naliczyłem moje 33 1/3% honorarium adwokata od kwoty $50,000. Było to $16,666.66.

Ubezpieczenie zdrowotne Pata zapłaciło nieco ponad $3,700 szpitalowi i jego lekarzom. Ponieważ miał polisę zdrowotną na Florydzie, miała ona prawo do uzyskania zwrotu z jego ugody.

Po tym jak ubezpieczenie zdrowotne zapłaciło jego rachunki, rachunki medyczne Pata z kieszeni były poniżej $380.

Ile Pat dostał do kieszeni po moich opłatach, kosztach i jego rachunkach medycznych/obcych?

Pat dostał 59% ugody do swojej kieszeni po pokryciu kosztów i honorariów mojego adwokata oraz zapłaceniu rachunków medycznych i zastawu ubezpieczenia zdrowotnego.

Po pokryciu kosztów i honorariów mojego adwokata oraz zapłaceniu rachunków medycznych i zastawu ubezpieczenia zdrowotnego, Pat otrzymał 29 235 USD do swojej kieszeni.

Najlepsza część?

Był zadowolony ze swojej ugody.

Costs Were Under $7 in a $20K Car Accident Settlement (2019)

Oto kolejny przykład sprawy wypadku samochodowego, w którym moje koszty były poniżej $7,00. W kwietniu 2019 roku Cesar jechał swoim minivanem w Brickell na Florydzie.

Inny samochód cofnął go. Uderzenie wysłało minivana Cesara w ścianę. Oto rzeczywisty wykres z raportu z wypadku drogowego na Florydzie:

Po wypadku, SUV Cesara został poważnie uszkodzony.

Tak wyglądał jego pojazd.

Przednie uszkodzenia minivana po zderzeniu ze ścianą

Poduszki powietrzne w minivanie zadziałały. Sanitariusze zabrali Cesara do szpitala.

Tutaj jest jego zdjęcie w szpitalu:

Ranny pacjent z kołnierzem szyjnym i w łóżku na kółkach w szpitalu

Na szczęście nie miał żadnych złamań kości. W szpitalu przebywał tylko kilka godzin. Nie wymagał operacji.

GEICO ubezpieczało kierowcę samochodu, który potrącił Cesara. Przekonaliśmy GEICO, aby szybko wypłaciło Cesarowi odszkodowanie za szkody majątkowe w minivanie. Nie pobieraliśmy opłaty za część roszczenia dotyczącą szkód majątkowych, ponieważ nie musieliśmy wnosić pozwu.

Cesar miał rezonans magnetyczny kolana. Na szczęście nie miał żadnych uszkodzeń ścięgien ani więzadeł. Miał bóle szyi i pleców, które ustąpiły.

Oferta otwarcia GEICO w celu rozstrzygnięcia jego sprawy dotyczącej obrażeń ciała wynosiła 14 655 USD. W grudniu 2019 roku GEICO zapłaciło nam 20 000 dolarów, aby rozstrzygnąć sprawę. Oto czek rozliczeniowy GEICO:

GEICO $20K Settlement check (redacted)

Tym samym, rozliczyliśmy jego sprawę o obrażenia ciała rozstrzygniętą w mniej niż dziewięć miesięcy.

Aproxiamtely 70% rozliczenia było za jego ból i cierpienie. Moje honorarium adwokackie wyniosło $6,666.67. Moje koszty wyniosły tylko 7,00 dolarów. Po moich honorariach i kosztach adwokackich oraz zapłaceniu wszystkich rachunków za leczenie, Cesar ma w kieszeni ponad 7 250 dolarów.

Ten obrazek to pokazuje:

Cesar nie miał ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli Cesar miałby ubezpieczenie zdrowotne, dostałby więcej pieniędzy do kieszeni. W jego przypadku jest to spowodowane tym, że jego ubezpieczenie zdrowotne pokryłoby rachunek za karetkę i radiologa w szpitalu.

Najlepsza część?

Jest bardzo zadowolony z wyniku.

Check out a photo of Cesar and I after he got his settlement check:

Cesar and his car accident attorney Justin Ziegler

Example of Attorney’s Fees (and Costs) on a $445K Motorcycle Accident Settlement

A young man was riding a motorcycle in Hialeah, Miami-Dade County, Florida. Traktor (ciężarówka) jechał w przeciwnym kierunku.

Ciężarówka wykonała skręt w lewo i uderzyła w motocyklistę.

Tutaj jest rzeczywisty schemat kolizji z raportu o kolizji drogowej na Florydzie:

T

Podczas gdy był w szpitalu Hialeah, motocyklista szukał adwokata od wypadków motocyklowych w Miami. Znalazł mnie w Internecie i zadzwonił do mnie.

Rozmawialiśmy przez telefon. Poprosił mnie, abym spotkał się z nim w szpitalu. Spotkałem się z nim w jego pokoju szpitalnym. Tam podpisał moją umowę o honorarium adwokackie, a ja zabrałem się do pracy walcząc o jego prawa. (Mam umowę o honorarium z podpisem elektronicznym, ale myślę, że chciał się ze mną spotkać osobiście.)

Dobre wieści?

Rozstrzygnęliśmy jego sprawę na 445 000 dolarów bez składania pozwu.

Tylko ten koszt $2,500 jest znacznie wyższy niż nasz średni koszt naszych rozliczeń za obrażenia ciała w 2019 roku. (Za chwilę usłyszysz o tym więcej.)

W tym przypadku zapłaciliśmy szpitalowi i dostawcom usług medycznych, aby uzyskać kopie dokumentacji medycznej i rachunków.

Aby pokazać, ile klient otrzymał, używamy formuły. W tym przykładzie, zamierzam zachować prostotę. Nie wymieniłem kilku innych kosztów, które zostały nam zwrócone po tym, jak zapłacono nam honorarium adwokata.
Po tym, jak zapłacono nam za honorarium adwokata i koszty z całkowitej ugody, zapłaciliśmy kilka rachunków medycznych klienta.

Autorzy są często odpowiedzialni za spłatę dostawców medycznych z klienta części ugody. Aby utrzymać prostą matematykę, używam przybliżonych kosztów i rachunków medycznych:

Settlement Amount $445,000
Attorney fees -$148,333
Ekspert ds. rekonstrukcji wypadków -$2,500
Opłata za szpitalną dokumentację medyczną: -$53
Lekarz ortopeda Opłata za dokumentację medyczną: -$22
Bilety szpitalne: -$13,500
Final Medical Bills (Approximately) -$16,750

Klient otrzymał ponad $236K w kieszeni po opłatach adwokackich i kosztach

W rzeczywistej sprawie, klient otrzymał w przybliżeniu nieco ponad $236,800. Jest to częściowo spowodowane dodatkowymi kosztami, które pokryliśmy z góry. Były również dodatkowe rachunki medyczne, które musieliśmy zapłacić po tym, jak wzięliśmy nasze opłaty i koszty.

To są pieniądze w jego kieszeni.

Nie złożyliśmy pozwu w powyższej sprawie. Aby lepiej wyjaśnić koszty adwokackie, udawajmy, że ja złożyłem pozew. Gdyby tak było, formuła byłaby podobna. Jednak nasze opłaty wzrosłyby do 40% całej ugody zamiast 33 1/3%.

Gdybyśmy złożyli pozew, koszty również by wzrosły. Dzieje się tak dlatego, że pozew kosztuje. Ponadto, istnieją inne koszty związane z procesem sądowym.

Czy dostanę więcej pieniędzy do kieszeni, jeśli zatrudnię prawnika do mojego wypadku samochodowego?

Żaden prawnik nie może zagwarantować, że odpowiedź będzie tak. Jednakże, spójrzmy na badania przeprowadzone przez Radę Badań Ubezpieczeniowych.

Tutaj jest statystyka:

Rada Badań Ubezpieczeniowych (1999)

Badanie wykazało, że ludzie z adwokatem w sprawie wypadku samochodowego dostał 3,5 razy więcej dla ich sprawy szkody niż tych bez prawnika. Badanie to sugeruje, że lepiej jest skorzystać z usług prawnika po wypadku samochodowym.

Jeśli masz zamiar zatrudnić adwokata od wypadków samochodowych (co bardzo sugeruję), to zrób to szybko. Istnieją limity czasowe na złożenie pozwu. Ponadto, adwokat może prawidłowo pomóc udokumentować swoje roszczenie.

Czy większe sprawy zazwyczaj mają większe koszty?

Wszystkie rzeczy równe, tak. Jednak duże ugody nie zawsze wiążą się z większymi kosztami niż mniejsze. Czasami większa ugoda może faktycznie mieć niższe koszty niż znacznie mniejsza ugoda.

Jeśli sprawa jest rozstrzygana przed pozwem sądowym, istnieją pewne typowe koszty. Koszty różnią się od honorariów adwokackich.

Koszty obejmują raporty policyjne, koszty naliczane przez szpitale i dostawców usług medycznych za kopie dokumentacji medycznej i kopie rachunków, kontrole przeszłości kryminalnej, kontrole historii roszczeń, zdjęcia, certyfikowaną pocztę. Mogą również wystąpić dodatkowe koszty.

W rzadkich przypadkach, pobieramy opłaty za kopie i zwykłą pocztę.

Jest świetna wskazówka:

Spytaj swojego adwokata, czy pobiera opłaty za kopie wykonane w jego biurze.
Opłaty za kopie mogą szybko dodać się do kilkuset dolarów! A tego nie chcesz.
W niektórych przypadkach, koszty mogą obejmować koszty badań prawnych, opłaty za ekspertów, opłaty za konferencje medyczne i opłaty za końcowy raport medyczny.

Jeśli dasz nam pozwolenie na złożenie pozwu sądowego, to są dodatkowe koszty. Zazwyczaj obejmują one opłatę za złożenie pozwu, która zwykle wynosi około 400 dolarów. Inne koszty pozwu mogą dotyczyć doręczania wezwań i wezwań sądowych, opłat za reporterów sądowych, w tym opłat za zeznania medyczne i wszystkie wydatki związane z postępowaniem sądowym. Nie może być dodatkowe koszty, jak również.

Let’s face it. Pozwy sądowe nie są tanie. Ale czasami są konieczne.

Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać te koszty na absolutnym minimum, zgodnie z wymogami sprawy.

Podoba Ci się to, co usłyszysz:

Abyśmy mogli zapłacić komukolwiek po zawarciu ugody, musisz zatwierdzić i podpisać oświadczenie końcowe. A nasze oświadczenie końcowe wymienia każdy pojedynczy koszt.

Oto darmowa wskazówka:

Przed zatrudnieniem prawnika od urazów, zapytaj go lub ją, czy wymieni każdy koszt na oświadczeniu końcowym. Jeśli tego nie zrobi, zapytaj dlaczego nie.
Masz prawo znać każdy pojedynczy koszt, linia po linii. Nie pozwól prawnikowi po prostu pokazać jedną kwotę dla wszystkich kosztów.

Jednakże nasze koszty nie będą szokiem dla Ciebie.

Dlaczego nie?

Ponieważ, zanim poniesiemy duże koszty, pozwalamy naszym klientom o tym wiedzieć. Co więcej, dokładamy wszelkich starań, aby informować Państwa o każdym koszcie w miarę jego ponoszenia. Robimy to wysyłając Ci e-mail, w którym znajduje się faktura. Tak więc, nie ma żadnych niespodzianek.

To powiedziawszy, zazwyczaj nie informujemy o opłatach za certyfikowaną pocztę aż do oświadczenia końcowego.

Jak niektórzy pracownicy rządowi czerpią ogromne korzyści z posiadania adwokata

Istnieje wiele korzyści z zatrudniania prawnika zajmującego się obrażeniami ciała. Tutaj, chcę skupić się na korzyści, że miasto, hrabstwo lub stan pracownik na Florydzie dostaje przez zatrudnianie osobistego prawnika injury.

Jeśli „ubezpieczenie zdrowotne” płaci świadczeń, a następnie są one uprawnione do być wypłacane z osobistej ugody szkody. Aby zachować prostotę, nazwiemy to zastawem.

Jednakże, jeśli masz adwokata, Twoja firma ubezpieczeniowa musi zmniejszyć swój zastaw o proporcjonalne wynagrodzenie adwokata i koszty. To może spowodować duże oszczędności dla poszkodowanego klienta.

Policjanci, nauczyciele, strażacy to tylko kilka zawodów, które otrzymują tę korzyść związaną z zatrudnieniem prawnika.

To prawo dotyczy również osób z prywatnym (nie przez pracę) planem ubezpieczenia zdrowotnego.

Niestety, prawo to nie dotyczy ludzi, którzy mają „ubezpieczenie zdrowotne” przez dużego pracodawcę, jak Walmart, Publix, Disney i wielu innych, którzy mają samofinansujący się plan zdrowotny z hermetycznym językiem zwrotu kosztów.

Jeśli zatrudnisz prawnika, możesz zrobić wszystko, aby utrzymać koszty w dół (niższe)?

Możliwe. Jeżeli poszkodowany zażąda dokumentacji medycznej od szpitala lub lekarza, czasami opłata jest mniejsza niż w przypadku, gdy zażąda jej adwokat.

Najlepiej jest, gdy poszkodowany zażąda, aby szpital umieścił dokumentację medyczną na nośniku elektronicznym (USB, pendrive lub CD). Jeżeli pacjent zażąda, aby dostawca usług medycznych dał mu/jej dokumentację na nośniku elektronicznym, opłaty medyczne są często znacznie niższe.

Wynika to z faktu, że prawo federalne ogranicza kwotę, jaką dostawcy usług medycznych mogą pobierać od pacjenta za dokumentację elektroniczną.

Czy jesteś nam winien opłatę, jeżeli odzyskamy świadczenia z tytułu pokrycia płatności medycznych („Medpay”)?

Nie, chyba że musimy pozwać w dobrej wierze, aby uzyskać świadczenia „Med pay”. Niektóre polisy ubezpieczeniowe na samochody mają pokrycie płatności medycznych. Tak samo jest w przypadku polis ubezpieczeniowych od odpowiedzialności cywilnej dla firm lub domów.

Sąd Najwyższy Florydy powiedział, że adwokat nie może wziąć opłaty na medpay. Florida Bar v. Thomas, 698 So.2d 530 (Fla.1997). W sprawie Thomas, Rottblatt została ranna w wypadku poślizgnięcia i upadku. Jej adwokat uzyskał dla niej ugodę w wysokości $16,000 w świadczeniach z tytułu odpowiedzialności cywilnej plus $5,000 w „med pay”. Nie byłem prawnikiem w tej sprawie.

Jej lekarz był winien $3,100 z $5,000 kwoty med pay. Adwokat Rottblatta wypisał lekarzowi czek na $3,100. Adwokat zatrzymał pozostałą część z $5,000 med pay ($1,900).

Sąd powiedział, że $1,900 należało do klienta, i było w nadmiarze contingency fee dozwolone przez umowę o honorarium. Tak więc, adwokat nie mógł wziąć opłaty od med pay.

Jednakże, jeśli ubezpieczyciel zaprzeczyłby korzyściom med pay, jej adwokat mógłby pozwać o med pay. W takim przypadku, gdyby pozwał, byłby w stanie wziąć opłatę od med pay.

Jeśli rozstrzygniemy twoją sprawę i otrzymamy nasze opłaty i koszty, czy będziesz winna jakieś rachunki medyczne?

Zakładając, że jesteśmy w stanie rozstrzygnąć twoją sprawę o obrażenia ciała, jesteśmy uprawnieni do otrzymania naszego honorarium z całej ugody.

Naszym celem jest, aby pozostała część ugody (po naszych opłatach i kosztach) zapłaciła za wszystkie twoje rachunki medyczne, jeśli takowe były. Chcemy również, aby po zapłaceniu wszystkich rachunków było dla Państwa jak najwięcej pieniędzy.

W większości spraw, którymi się zajmowaliśmy, część ugody przypadająca naszym klientom była większa niż nasze honorarium adwokackie.

To dobra wiadomość dla klientów.

Dodatkowo, nigdy nie mieliśmy sprawy, w której po otrzymaniu przez nas honorarium i kosztów, a nasz klient otrzymał pieniądze na opłacenie wszystkich rachunków medycznych, nasz klient został z rachunkami bez pokrycia.

Czy to się może zdarzyć? Tak, wszystko jest możliwe.

Jednakże, jesteśmy selektywni w sprawach, które bierzemy i robimy co w naszej mocy, próbując zaakceptować sprawy, w których czujemy, że nasi klienci będą zadowoleni z wyniku.

Większość rozliczeń za obrażenia ciała z firmami ubezpieczeniowymi opiera się na historycznych rozliczeniach i werdyktach. Oznacza to, że firmy ubezpieczeniowe często przyglądają się przeszłym sprawom, aby przewidzieć przyszłe ugody.

Wycofaliśmy się (przestaliśmy reprezentować klienta) w kilku sprawach dotyczących obrażeń ciała, w których rachunki medyczne prawdopodobnie pochłonęłyby całą ugodę.

Czy możemy oszacować przyszłe niezbędne koszty, jeśli jesteśmy Twoim adwokatem?

Od czasu do czasu będziemy informować Cię, ile pieniędzy wydaliśmy w Twoim imieniu. Zazwyczaj wysyłamy do Ciebie e-maile z załączonymi fakturami kosztowymi.

Na początku sprawy istnieją pewne szacunkowe przyszłe niezbędne koszty, których zazwyczaj jesteśmy świadomi. Są to:

  • Koszty uzyskania dokumentacji medycznej i szczegółowych rachunków
  • Rejestry DUI, jeśli pijany kierowca spowodował wypadek

Zażądamy tylko dokumentów, które naszym zdaniem mają duże prawdopodobieństwo zwiększenia wartości Twojej sprawy.

Masz również prawo do podjęcia decyzji, po konsultacji z nami, ile pieniędzy ma być wydane na przygotowanie Twojej sprawy.

Czy możemy Ci dać listę wyszczególnionych kosztów z naszych rzeczywistych przeszłych spraw?

Jeśli chodzi o koszty podobnych spraw, każda sprawa jest inna. Mieliśmy kilka przypadków, w których koszty były zerowe. Wynika to z faktu, że dokumentacja medyczna / rachunki były bezpłatne. Ponadto, nie było żadnych innych kosztów.

Mieliśmy też inne przypadki, gdzie nasz klient miał operację i były setki lub tysiące stron dokumentacji medycznej. W niektórych z tych przypadków zatrudniliśmy eksperta od rekonstrukcji wypadków lub planistę opieki nad życiem. W większych sprawach, koszty mogą się szybko sumować.

Czy dostaniesz mniej pieniędzy niż my lub Twoi lekarze?

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby umieścić jak najwięcej pieniędzy w Twojej kieszeni. Naszym celem jest, abyś dostał więcej pieniędzy do swojej kieszeni niż my otrzymamy jako honorarium adwokata. Chcemy szczęśliwych klientów.

To powiedziawszy, istnieje szansa, że otrzymamy taką samą kwotę honorarium adwokackiego jak Ty. Jest to o wiele bardziej prawdopodobne, jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to również bardziej prawdopodobne, jeśli istnieje ograniczona odpowiedzialność za obrażenia ciała (BIL) ubezpieczenie dostępne.

Attorneys Can’t Charge Fees on Medpay Benefits Before a Lawsuit in a Slip and Fall Case

W innej sprawie, Pogue został ranny w pralni, Wash King. The Florida Bar v. Silver, 788 So.2d 958 (Fla.2001). Jego adwokat, Silver, otrzymał czek od Nationwide Insurance Company na pokrycie ogólnej odpowiedzialności („medpay”) płatny na rzecz klienta w wysokości $3,937.58.

Adwokat pobrał opłatę od świadczeń med pay. Sąd powiedział, że adwokat nie został oskarżony o naruszenie w związku z jego podjęcia pełnej contingency fee na świadczenia medpay. Oznacza to, że pobieranie opłaty od med pay nie jest dozwolone. Zakładam, że adwokat nie złożył pozwu w celu uzyskania świadczeń Med pay.

Jeśli Nationwide odmówiłoby świadczeń Med Pay, a jej adwokat złożyłby pozew o Med Pay, wtedy adwokat byłby w stanie wziąć opłatę od Med Pay.

Czy potrzebujemy twojej zgody na złożenie pozwu?

Tak. Zgodnie z Regułą 4-1.2(a) Regulaminu Adwokatury Florydy, prawnik musi mieć zgodę klienta na złożenie pozwu lub zawarcie ugody w sprawie dotyczącej obrażeń ciała.

Zamiar złożenia pozwu jest zazwyczaj taki, że dostaniesz więcej pieniędzy do kieszeni niż gdybyś zaakceptował aktualną ofertę, jeśli taka istnieje.

Niektóre możliwe zagrożenia związane ze złożeniem pozwu są takie, że możesz być zmuszony zaakceptować niższą ofertę lub nie dostać żadnej oferty. Jest to prawdą, nawet jeśli masz już ofertę ugody w toku.

Prawnik nie może złożyć pozwu w Twoim imieniu bez Twojego świadomego upoważnienia.

If We Lose The Case, Will You Have to Pay Any Charges?

Będziesz musiał zapłacić koszty obrony, jeśli zdecydujesz się złożyć pozew i podjąć sprawę do procesu, a przegrasz w procesie.

Jeśli pozwany złożyłby Ci ofertę podczas procesu, a Ty byś ją odrzucił, a Twój wyrok po procesie byłby o co najmniej 25% niższy niż ta oferta, wtedy byłbyś winien pozwanemu jego uzasadnione opłaty i koszty.

Dobra wiadomość?

Możemy kupić ubezpieczenie, które chroni Cię przed tymi opłatami i kosztami, jeśli pozwany złoży udaną ofertę wyroku przeciwko Tobie. Legal Fee Guard oferuje takie ubezpieczenie na Florydzie.

Oczywiście, jeśli kupimy to ubezpieczenie, a my rozstrzygniemy sprawę, wtedy otrzymamy zwrot tych kosztów. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych kosztów, koszty te są nam zwracane po wypłaceniu honorariów adwokackich.

Na jasnej stronie, nigdy nie mieliśmy klienta winnego opłat lub kosztów obrony.

Dowiedz się, czy pozwany może Cię zaskarżyć w przypadku poślizgnięcia, potknięcia i upadku lub innego wypadku na czyjejś posesji.

Czy adwokat może obciążyć Cię za wynajęcie firmy do obniżenia Twoich zastawów ubezpieczenia zdrowotnego?

Na Florydzie, ogólna zasada jest taka, że Twój prawnik od obrażeń ciała nie może Cię obciążyć, jeśli on lub ona wynajmuje oddzielną firmę (lub prawnika) do obniżenia Twojego ubezpieczenia zdrowotnego lub innych zastawów. In Re Am. to Rule Regulating the Fla. Bar. 02 So. 3d 37 (2016)

Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której adwokat uzyskuje zgodę sądu na obciążenie Cię kosztami zleconej firmie redukującej zastawy.

Przykład ogólnej zasady, że adwokat nie może obciążyć Cię za wynajęcie specjalistów od negocjacji zastawu

Oto przykład z jednej z moich spraw dotyczących wypadków samochodowych.

Shankeva była pasażerką samochodu w pobliżu Daytona na Florydzie. Nieubezpieczony kierowca zderzył się z samochodem, w którym była Shankeva.

Można zobaczyć uszkodzenia samochodów:

W wyniku tego zdarzenia Shankeva złamała panewkę swojej kości biodrowej.

Można zobaczyć ją w szpitalu:

Zasięg PIP z ubezpieczenia samochodowego mamy Shankevy pokrył $10,000 jej rachunków medycznych. Dodatkowo, jej Molina Medicaid zapłaciła $1,849.32 za jej rachunki medyczne.

Ponieważ dostępne ubezpieczenie było ograniczone, rozstrzygnęliśmy jej sprawę na kwotę $33,000.

Jak widać, State Farm zapłaciło swoje limity ubezpieczenia nieubezpieczonego kierowcy w wysokości $25,000.

Pozostałe $2,000 trafiło do innego kierowcy samochodu Shankeva. Miał on uraz głowy i kręgosłupa.

Oto czek firmy ubezpieczeniowej winnego kierowcy:

Ponieważ Molina Medicaid zapłaciła część rachunków medycznych Shankevej, mieli oni prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy z ugody.

Uzyskałem Molina Medicaid do zmniejszenia ich zastawu

Dobra wiadomość?

Uzyskałem Molina Medicaid do zaakceptowania $1,085.32 jako pełnej zapłaty ich $1,849.32 zastawu.

To dało dodatkowe 764$ do kieszeni Shankeva!

Teraz:

Niektórzy adwokaci po prostu zapłaciliby Molina Medicaid pełne $1,849.32.

Dlaczego?

Ponieważ Molina powiedziała, że nie muszą zmniejszać zastawu o jeden grosz. I przysłali mi prawo, które wydawało się całkiem przekonujące. Powoływali się na ustawy federalne i stanowe.

(Jednakże, dzięki Synergy Settlements, dowiedziałem się, że Molina musiała zmniejszyć o opłaty i koszty adwokackie. Ale to jest temat na inny dzień.)

Tutaj, niektórzy adwokaci wynajęliby specjalistę od redukcji zastawu, aby zmniejszyć zastaw. Ci zewnętrzni specjaliści następnie obciążyć klienta procent oszczędności zastawu.

Na przykład, specjalista zastawu prawdopodobnie obciążyłby około 33 1/3% z 764 dolarów oszczędności. Innymi słowy, adwokat naliczyłby klientowi dodatkowe 255$.

Tutaj jest problem:

W przypadku obrażeń ciała na Florydzie, adwokat potrzebuje zgody sądu, aby obciążyć Cię za to. Nie wiem, co mówią inne prawa stanowe.

W moim przypadku, nie miałem zgody sądu na obciążenie mojego klienta kosztami specjalisty od redukcji zastawu.

Nie prosiłem też o zgodę sądu. Tym samym, nie zatrudniłem specjalisty od redukcji zastawu. I oczywiście nie obciążyłem mojego klienta dodatkowymi opłatami z tego tytułu.

Dostałem zastaw zredukowany dzięki mojej ciężkiej pracy. To wymagało listów tam i z powrotem do Equian (firmy, którą Molina wykorzystała do odzyskania swoich pieniędzy). I nie obciążyłem mojego klienta ani grosza za to.

Jeżeli uzyskałbym zgodę sądu na wystawienie rachunku klientowi za koszt specjalisty od redukcji zastawu, mógłbym obciążyć klienta za jego koszt.

Co powinieneś zrobić, jeśli umowa o honorarium adwokata mówi, że może on obciążyć Cię za wynajęcie firmy, która zredukuje Twoje zastawy?

Wystarczy wstawić słowa „pod warunkiem zatwierdzenia przez sąd.” Wtedy, będziesz miał etyczną umowę opłat.

I nie dostaniesz overcharge przez swojego prawnika. Najlepiej jest zająć się tym przed podpisaniem umowy o honorarium. To dlatego, że można pokazać prawnika, że znasz swoje rzeczy.

Co to jest, że podpisałeś umowę o honorarium, która pozwala adwokatowi naładować cię do wynajęcia zewnętrznej firmy, aby zmniejszyć swoje liens. Wystarczy poprosić adwokata o dodanie słów „z zastrzeżeniem zatwierdzenia przez sąd” w umowie o honorarium.

Do We Charge for Paralegal Fees?

No. W przypadku opłaty warunkowej, to jest niewłaściwe, aby obciążyć oddzielnie za pracę, która jest zwykle inaczej wykonane przez klienta własnego pełnomocnika i włączone do standardowej opłaty zapłaconej do adwokata.

Jest to prawdą, nawet jeśli ten koszt jest wypłacane do trzeciej strony dostawcy. Florida Bar Etyki Opinia 07-2.

W związku z tym, nie pobieramy opłat za opłaty Paralegal.

To powiedziawszy, sąd może przyznać nam honoraria adwokackie, jeśli wygramy w procesie i pokonać ofertę pozwanego (propozycja ugody). Jeśli sąd to zrobi, może również przyznać nam honoraria dla asystentów prawnych.

Ale to się stanie tylko wtedy, gdy złożymy pozew. I znowu, potrzebujemy twojej zgody na złożenie pozwu.

Czy pobieramy opłatę za konsultacje z adwokatem apelacyjnym?

Nie. Nie, chyba że jakiekolwiek postępowanie apelacyjne jest złożone lub ulga po wyroku lub działanie jest wymagane do odzyskania na wyroku.

Pozwól, że podam ci przykład. Powiedzmy, że reprezentuję cię w sprawie wypadku samochodowego z GEICO. A może próbujemy uzyskać rozliczenie wypadku Lyft.

W trakcie roszczenia, decyduję, że chcę skonsultować się z adwokatem, który specjalizuje się w odwołaniach. Jednakże, nie składamy odwołania. W tym przypadku, nie mogę obciążyć Cię kosztami adwokata apelacyjnego.

Proszę nie pozwolić, aby adwokat od szkód osobowych próbował obciążyć Państwa za ten nadmierny koszt.

Czy pobieramy opłaty za rozmowy telefoniczne (lokalne lub na odległość)?

Nie. Nie pobieramy opłat za rozmowy telefoniczne na odległość, chyba że mieszkasz w odległym kraju i nie jesteśmy w stanie korzystać ze Skype, What’s App, Google Hangout lub Facebook, aby rozmawiać za pośrednictwem podobnej usługi.

Jako przykład, załóżmy, że masz roszczenie o wypadek Uber. Zatrudniasz mnie jako swojego prawnika od wypadków Uber. Na Florydzie firma Progressive ubezpiecza firmę Uber od wypadków samochodowych. Przez ostatnie 14 lat zajmowałem się roszczeniami z tytułu wypadków samochodowych firmy Progressive. W tym czasie firma Progressive korzystała z usług likwidatorów szkód na terenie całych Stanów Zjednoczonych. (Tak samo jest w przypadku podmiotu obsługującego roszczenia Lyft, firmy Travelers Insurance Company)

Będziesz zadowolony, jeśli usłyszysz:

Jeśli wykonujemy połączenia międzymiastowe do firmy Progressive (lub kogokolwiek innego), nie pobieramy kosztów za te połączenia.

Dlaczego nie?

Po pierwsze, nie lubię być tak małostkowy. Po drugie, znam innych adwokatów wypadków, którzy nie pobierają opłat za połączenia międzymiastowe. Tak więc, ja też nie. Z drugiej strony wiem też, że wielu adwokatów pobiera opłaty za wykonywanie rozmów telefonicznych na odległość.

Fakt, że nie pobieramy opłat za rozmowy telefoniczne na odległość jest jedną z wielu rzeczy, które oddzielają mnie od wielu innych adwokatów.

Także, nie pobieramy opłat za lokalne rozmowy telefoniczne.

Czy pobieramy opłatę lub koszt przygotowania oświadczenia o zamknięciu sprawy, jeśli uzyskamy ugodę?

Nie. Adwokat nie może pobierać opłaty lub kosztów za przygotowanie oświadczenia końcowego w sprawie dotyczącej obrażeń ciała na Florydzie.

Czy pobieramy opłatę lub koszt za przechowywanie lub pozbycie się Twoich akt po zakończeniu sprawy?

Nie. Nie pobieramy żadnych opłat od naszych klientów.

Skąd wiesz, które koszty adwokackie są nadmierne w przypadku urazu?

Moim zdaniem, najlepszym sposobem, aby zobaczyć, czy prawnik z Florydy jest pobieranie nadmiernych opłat jest spojrzenie na to upoważnienie do reprezentowania i Contingency Fee Agreement. Umowa ta znajduje się w Centrum Zasobów Praktyki Baru Floryda.

Teraz:

Ta umowa o honorarium nie jest „standardową” umową dotyczącą obrażeń ciała. Ale to tylko dlatego, że nie ma „standardowej” umowy o honorarium. Jednakże, gdyby istniała standardowa umowa o honorarium, to prawdopodobnie tak właśnie by wyglądała.

Możesz odetchnąć z ulgą:

Moja umowa o honorarium jest bardzo podobna do tej umowy o honorarium. Mam dodatkowe zdanie, które mówi, że moja reprezentacja w sprawie o uszkodzenie ciała lub bezprawną śmierć nie obejmuje innych roszczeń, takich jak probacja, odszkodowanie pracownicze i opieka. Dodałem to zdanie, aby było jasne, że zajmuję się tylko sprawami związanymi z uszkodzeniem ciała.

Zatrudnienie prawnika probacji jest konieczne tylko wtedy, gdy członek twojej rodziny został zabity w wypadku. Ponadto, w przypadku obrażeń dziecka, może być konieczne ustanowienie opieki nad nieletnim, jeśli rozliczenie jest powyżej pewnej kwoty.

Czy adwokat może zapłacić za przejazd Uberem, Lyftem lub taksówką na wizyty lekarskie?

Nie. Na Florydzie adwokaci nie mogą etycznie płacić za transport na wizyty lekarskie z lekarzami prowadzącymi. Zasady Regulujące Florydę 4-1.8(e). Patrz również Attorney Griev. of Comm’n Maryland v. Kandel, 563 A. 2d 387 – Md: Court of Appeals 1989.

Dlaczego nie?

Ponieważ jest to uważane za pomoc finansową. Zasadniczo, adwokat nie może dać ci pieniędzy jako zaliczki.

To powiedziawszy, niektóre biura lekarskie zorganizują, abyś został odebrany w swoim domu i upuszczony po zabiegu medycznym. Znam kilka grup medycznych na Florydzie, które to robią. Jedną z zalet zatrudniania prawnika jest to, że może on powiedzieć ci, którzy lekarze są dobrzy i uczciwi dla ofiar wypadków. Bądźcie pewni, że ja mogę.

Pamiętaj:

Traktowanie z doskonałymi lekarzami jest ważną częścią twojego osobistego przypadku obrażeń. Ostatecznie lekarz powie, czy wypadek spowodował lub pogorszył Twoje obrażenia, czy też nie.

Zazwyczaj chcesz, aby Twój lekarz powiedział, że wypadek spowodował lub pogorszył Twoje obrażenia. Oczywiście, zakłada to, że rzeczywiście tak było.

Jak długo trwa rozstrzygnięcie sprawy o uszkodzenie ciała?

Czas rozstrzygnięcia zależy od kilku czynników. Załóżmy jednak, że odpowiedzialność jest jasna. (Nie zawsze tak jest.) Na ogół nie zawieramy ugody, dopóki nie otrzymamy wszystkich rachunków medycznych, dokumentacji i kwoty zastawu z planu zdrowotnego.

Dodatkowo, zazwyczaj potrzebujemy, aby twój lekarz powiedział, że jesteś tak dobry, jak zamierzasz dostać. (Jeśli powiesz nam, że nie chcesz dalszego leczenia, to też jest OK.)

W tym momencie, jesteśmy w stanie podjąć próbę ugody. Od tego momentu wszystko zależy od reakcji firmy ubezpieczeniowej. Dodatkowo, zależy to od tego, jak szybka jest reakcja ubezpieczyciela. Niektórzy ubezpieczyciele składają kontrofertę tego samego dnia, w którym my składamy kontrofertę. Inni mogą potrzebować tygodnia lub dłużej na złożenie kontroferty.

Uzyskaj Bezpłatną Konsultację (tylko sprawy z Florydy)

Jeśli zostałeś poważnie ranny na Florydzie lub podczas rejsu, wypełnij ten krótki formularz aby dowiedzieć się ZA DARMO czy mogę Cię reprezentować. To najszybszy sposób, abym mógł Ci powiedzieć, czy mogę Cię reprezentować.

Jeśli wolisz, możesz zadzwonić do nas pod numer 888-594-3577, aby sprawdzić, czy mogę Cię reprezentować, jeśli ktoś spowodował Twoje obrażenia na Florydzie lub na rejsie. Możesz do mnie zadzwonić w każdy dzień roku.

Nie ma żadnych opłat ani kosztów, jeśli nie otrzymam dla Ciebie pieniędzy.

Mówimy w języku hiszpańskim. Zapraszamy do dowiedzenia się o nas więcej.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg