Kupno przyczepy turystycznej może wydawać się zastraszające, ale z odpowiednimi informacjami może to być ekscytująca i wzmacniająca decyzja. Wszystko polega na ustaleniu, który typ przyczepy jest odpowiedni dla Ciebie i znalezieniu cech, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia. Zapytaliśmy właścicieli przyczep turystycznych o ich najlepsze rady dotyczące zakupu przyczepy turystycznej

10 porad od ekspertów RV przy zakupie przyczepy turystycznej

Przyczepy turystyczne są jednym z najpopularniejszych niezmotoryzowanych pojazdów kempingowych. Mają solidne ściany, zaczep do samochodu lub ciężarówki i są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Są bezpieczne i zazwyczaj mają wysuwane drzwi, aby stworzyć szerokie przestrzenie życiowe.

Jest wiele do przemyślenia przed zakupem przyczepy turystycznej, ale sprawdź te wskazówki, aby pomóc w wyborze.

Decide on Size

Będziesz musiał zdecydować, która przyczepa turystyczna jest dla Ciebie najlepsza, nie tylko pod względem estetycznym, ale także rozmiaru zewnętrznego i wymiarów wewnętrznych. Upewnij się, że wybierzesz przyczepę turystyczną, którą może uciągnąć Twój samochód lub ciężarówka. Nie chcesz kupować przyczepy turystycznej, która jest zbyt ciężka do holowania.

Będziesz również chciał się upewnić, że plan podłogi przyczepy pasuje do Twoich potrzeb. Powinien on mieć wystarczająco dużo miejsca na przedmioty, które chcesz mieć w przyczepie. Zrób listę zapewnionych przedmiotów, które chciałbyś zabrać i upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca. Będziesz również chciał się upewnić, że łazienka i prysznic są wystarczająco duże dla Ciebie.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania

Chociaż nie powinieneś przepakowywać swojej przyczepy turystycznej, miejsce do przechowywania pomaga utrzymać porządek i zapobiega bałaganowi, więc zawsze szukaj więcej możliwości przechowywania przy zakupie przyczepy turystycznej.

Spójrz na uszkodzenia przed zakupem (estetyka)

Wewnątrz pojazdu, przejdź po podłodze i narożnikach gołymi stopami. To może być świetny sposób, aby sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Upewnij się, że sprawdzisz szafki i inne miejsca do przechowywania również pod kątem uszkodzeń.

Przed zakupem upewnij się, że przerwy, osie, opony, tylny zderzak i przednia zdolność holownicza są sprawdzone. Należy również sprawdzić uszczelki i zamki w drzwiach, jak również połączenia użytkowe i zaczepy.

Spójrz na uszkodzenia przed zakupem (mechaniczne)

Jest również ważne, aby wszystkie systemy operacyjne, takie jak elektryczny, wodny, kanalizacyjny i mechaniczny były sprawne przed zakupem pierwszej przyczepy turystycznej.

Wybierz przyczepę turystyczną na podstawie swojego stylu życia

Pomyśl o tym, do czego planujesz używać przyczepy turystycznej. Czy będziesz chciał przyczepę 4 sezonową na zimę? Pomyśl o wielkości przyczepy, którą chciałbyś mieć w oparciu o liczbę osób, które zazwyczaj będą wewnątrz pojazdu, i rozważ swój własny wzrost

Sprawdź, jak działa system odprowadzania wody

Sprawdź, czy system odprowadzania wody jest prostą drogą do zbiorników na odpady lub systemem, który skręca i obraca się i może mieć problemy z zatkaniem.

Dopasuj swój pojazd holowniczy do swojego pojazdu kempingowego

Upewnij się, że Twój pojazd jest przystosowany do holowania ciężaru brutto przyczepy, plus szacowany ciężar, który będzie załadowany do przyczepy.

AAA, zaleca dodanie 1000 funtów do oznaczonego ciężaru suchego, dla wszystkich elementów, które będą wchodzić do przyczepy.

Kupuj używane i uzyskaj inspekcję

Niektórzy doceniają posiadanie nowego pojazdu. Ale przy zakupie przyczepy turystycznej, może to być w twoim najlepszym interesie finansowym, aby znaleźć jeden, który jest używany.

Jako kupujący po raz pierwszy, jeśli zdasz sobie sprawę w ciągu roku, że nie jest to właściwy pojazd dla ciebie, zawsze możesz go sprzedać i nie stracić mnóstwo pieniędzy w porównaniu do zakupu nowego. Upewnij się, że został w pełni sprawdzony przed zakupem.

Wynajmij kilka, aby zobaczyć, co lubisz

Ciężko jest wiedzieć dokładnie, czego chcesz w przyczepie turystycznej, gdy kupujesz ją po raz pierwszy. Niektóre świetne rady, które otrzymaliśmy od właścicieli przyczep podróżnych to wypożyczenie kilku RV, aby zorientować się, co Ci się podoba. A kto wie, może ten styl życia nie jest dla Ciebie i możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wynajem może pomóc Ci określić rozmiar i styl, który najbardziej Ci się podoba.

Mieć budżet na naprawy

Odpowiedzialność finansowa nie powinna być w Twoim lusterku wstecznym przy zakupie przyczepy turystycznej: powinieneś odłożyć trochę pieniędzy na naprawy. To jest tak proste jak to. Mobilna naprawa RV może pomóc w potrzebie, ale spokój umysłu oferowany przez to zabezpieczenie sprawi, że pierwsza podróż będzie o wiele łatwiejsza.

Popularne artykuły:

 • Zdobądź najnowsze trendy podróży kempingowych 2021 w naszym przeglądzie roku
 • Najlepsze akcesoria do przyczep kempingowych 2020
 • Top RV Must Haves dla początkujących
 • Najlepsze wskazówki i sztuczki kempingowe RV dla początkujących
 • 7 najlepszych wycieczek RV na następne letnie wakacje
 • Po prostu kupiłeś kampera Van? Przeczytaj to, zanim ruszysz w drogę
 • admin

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  lg