Spojrzenie na surowe kości i jak pomóc swoim klientom dokonać właściwego wyboru dla ich zwierzęcych towarzyszy.

Klienci kiedyś przyjmowali za wartość nominalną jakiekolwiek zalecenia były dokonywane przez ich lekarzy weterynarii. Ale dziś, wiele zrobić własne badania na wiele różnych tematów. Wśród tych tematów jest karmienie surowych kości dla zwierząt domowych. Ty również musisz być dobrze poinformowany na ten temat, ponieważ bezpieczeństwo i skuteczność spożywania surowych kości zależy od właściwego doboru kości. Mówiąc „po prostu nie rób tego” nie będzie dobrze received.

Różne rodzaje kości są zazwyczaj podawane jako część surowej diety. Oprócz jedzenia mięsa i narządów, te surowo karmione psy muszą spożywać różne rodzaje kości, które również zawierają mięso, szpik i chrząstki, aby zaspokoić potrzeby odżywcze. Kiedy kości są po prostu podawane w celach rekreacyjnych, skład staje się mniej ważny, ale ma wpływ na bezpieczeństwo i przyjemność.

Właściwy rozmiar

Podsumowując, klient musi wybrać kość odpowiedniej wielkości dla zwierzęcia odpowiedniej wielkości. Nie jest to tak proste jak małe zwierzę/mała kość lub duże zwierzę/duża kość. Właściciele powinni być zachęcani do obserwowania, w jaki sposób ich zwierzę żuje i połyka kość. 80-kilogramowy golden retriever może delikatnie delektować się i skubać szyjkę kurczaka, podczas gdy pomeranian może łapczywie ssać ją w całości. W tym przypadku, długa, smukła szyja kaczki może być najlepszym wyborem dla obu.

Rozmiar kręgów szyi musi być na tyle mały, aby nie zalegać w przełyku lub jelicie cienkim. Nawet najbardziej zatwardziali karmiciele kości zgadzają się, że szyje indyków nie powinny być podawane psom. Szyje indyków są zbyt duże. Dłuższa kość, taka jak szyja kaczki, wymaga trochę żucia, aby mogła przejść w dół. Głównym celem podawania surowych kości jest czyszczenie zębów. Można to osiągnąć tylko wtedy, gdy zwierzę żuje kość. Przełykanie nie jest korzystne. Większość dużych psów będzie przełykać krótkie kości. Ponownie, kacza szyja jest idealna, ponieważ pies musi ją żuć. Który rodzaj jest najlepszy?

Zużywanie różnych rodzajów kości jest konieczne do czyszczenia wielu powierzchni zębów.

– Kacza szyja może skutecznie czyścić siekacze lub zęby trzonowe.

– Pies musi wbić kły w kość udową, aby usunąć szpik. Przecięte kości szpikowe zwykle mają długość od 2″ do 5″. Rozmiar kości określa ilość zawartego w niej szpiku. W przeciwieństwie do szyi kaczki, sama kość jest zjadana w minimalnym stopniu. Jest ona gryziona, ale tylko szpik jest zjadany.

– Kości golonki są generalnie skrobane do czysta, poprzez użycie zębów trzonowych i kłów, i ostatecznie zjadane.

Zgłaszane problemy

Kość utwardza stolec; szpik nie. Jeśli klientka mówi, że nie może karmić psa surowymi kośćmi, ponieważ powodują one biegunkę, możesz prawie zawsze zgadnąć, że dała psu kość ze szpikiem. Możesz doradzić tej klientce, aby rozmroziła kość szpikową i wyjęła łyżką większość szpiku, pozostawiając odrobinę w środku, aby zwierzę miało coś do roboty. To złagodzi problem biegunki. Zbyt duża ilość szpiku, jak każdego tłuszczu, może również stymulować zapalenie trzustki. Jednak surowy tłuszcz jest bezpieczniejszy niż tłuszcz gotowany.

Z drugiej strony, twarde suche stolce mogą oznaczać zbyt duże spożycie kości. Może się to zdarzyć, jeśli psu pozostawi się do zjedzenia dużą kość goleniową. Należy doradzić klientowi, aby nadzorował spożywanie tej kości. Aby uniknąć zaparcia, zastanów się nad wielkością psa i odpowiednią wielkością jego zdobyczy. Nawet Great Dane nie powinien zjadać golonki wołowej lub żubrowej za jednym razem. Kość powinna zostać zabrana, włożona do opakowania Ziploc i ponownie zamrożona. Naśladuje to zachowanie dzikich psów, które częściowo zjadają zdobycz lub kość, a następnie zakopują resztę na później. Ostrzeż klientów, że kał wydalony po spożyciu kości będzie bardziej suchy i koloru szarego/białego. Jest to normalne.

Psy mogą czasami chip lub złamać zęby na surowych kości, chociaż może to również wystąpić, gdy to żuć na skałach lub ciągnąć na klatkach. Większość ludzi, którzy karmią surowe kości czuć korzyści przewyższają ryzyko. W przeciwnym razie zdrowe usta ze zmniejszoną potrzebą odcinków znieczulenia dla profilaktyki stomatologicznej jest bardzo pożądane przez właścicieli psów. Surowe kości są bezpieczniejsze niż inne alternatywy kości, takie jak wędzone lub gotowane kości, które stają się kruche i powinny być zabrane. Gotowane kości nigdy nie powinny być używane. Należy również ostrzec klientów przed pierścieniami kości szpikowych, które mogą zaczepiać się wokół zębów lub zalegać w dachu jamy ustnej.

Zanieczyszczenie bakteryjne jest możliwe. Salmonella jest wszechobecna. Zdrowe psy są naturalnie odporne, ale te, które są zagrożone immunologicznie powinny być ostrożne. Większość komercyjnych producentów surowych kości płucze swoje produkty w kwasie mlekowym dla dodatkowego bezpieczeństwa. Lokalni rzeźnicy mogą tego nie robić. Wszystkie surowe produkty powinny być zamrożone na minimum dwa tygodnie; to zabija pasożyty.

Wyjaśnij klientom znaki ostrzegawcze niedrożności przewodu pokarmowego i kiedy powinni starać się o wykonanie zdjęcia radiologicznego. Syntetyczne lub jadalne fałszywe kości są postrzegane jako częste przypadki niedrożności ciała obcego w wielu szpitalach weterynaryjnych. Prawidłowo karmione, surowe kości mogą zapewnić korzyści żywieniowe, stomatologiczne i rekreacyjne dla psów.

Pomocne wskazówki

– Poznaj wygląd na zdjęciu radiologicznym normalnej obecności i przejścia kości.

– Dopóki nie pojawi się naturalny rozmiar kości dla psa lub kota poniżej 15 funtów, taki jak widziany u myszy lub wróbla, doradzaj właścicielom tych zwierząt, aby unikali karmienia surowymi kośćmi. Ta rada odnosi się również do właścicieli psów brachycefalicznych.

– Rekreacyjni zjadacze kości są często tak podekscytowani otrzymaniem kości, że pochłaniają ją zbyt szybko. Aby złagodzić tę intensywność, należy poprzedzić kość „posiłkiem wegetariańskim” lub posmarować kość jakimś rodzajem zmieszanej, włóknistej roślinności. Świetnie sprawdza się dynia z puszki lub słodki ziemniak. Technika ta nie tylko spowolni apetyt mięsożercy, ale mieszanka włókien i przeżutej kości pomoże w bezpiecznym przejściu.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg