UPDATE: Dec. 30, 1:50 p.m. – Butler este listat ca fiind din nou în afara pentru meciul de miercuri vs. Bucks. Acesta este al doilea meci consecutiv, mai degrabă doi și jumătate, din cauza accidentării la gleznă. Bucks tocmai a demolat Miami cu 47 de puncte marți. Fără Butler din nou ar putea însemna o altă victorie a lui Milwaukee. Heat a început Moe Harkless și Meyers Leonard noaptea trecută.

UPDATE: 29 decembrie, 17:32 – Butler este listat ca fiind eliminat pentru meciul de marți vs. Bucks din cauza unei accidentări la gleznă.

Miami Heat SG/SF Jimmy Butler este îndoielnic să joace în meciul de marți vs. Milwaukee Bucks din cauza unei accidentări la gleznă, a declarat Erik Spoelstra reporterilor luni după-amiază. Butler a fost pus sub semnul întrebării pentru a juca în ziua de Crăciun împotriva celor de la New Orleans Pelicans din cauza acestei accidentări. El a sfârșit prin a fi titular, dar a fost nevoit să plece în repriza a doua din cauza reapariției accidentării. Există o șansă bună ca Heat să rămână precaută cu cel mai bun jucător al lor și să-l țină pe Butler pe tușă încă un meci pentru a se odihni.

The Heat au fost în avantaj mare la pauză împotriva lui Pels, așa că există motive să credem că faptul că Butler a fost ținut pe tușă a fost doar o măsură de precauție. Faptul că el este îndoielnic pentru marți este un pic mai îngrijorător. Este un meci destul de important împotriva celor de la Bucks, care sunt 1-2 și au nevoie disperată de o victorie. Cu Butler în afara celei de-a doua reprize vs. NOLA, am văzut că Heat a folosit o mulțime de Goran Dragic, Andre Iguodala și Avery Bradley.

Există o șansă ca Bradley să înceapă în locul lui Butler, având în vedere aptitudinile sale defensive. Dragic și Iggy par mai potriviți să vină de pe bancă. Bradley este, de asemenea, un adevărat conducător de joc, un lucru pe care Heat nu l-a prezentat cu adevărat în linia de start în primele două meciuri. Bradley și Dragic vor fi jocuri interesante pe DraftKings împotriva unei apărări Bucks care nu este nici pe departe la fel de intimidantă ca în sezonul trecut.

Tyler Herro nu a izbucnit încă pe parcursul a două jocuri, așa că acesta ar putea fi locul. Jrue Holiday sau Donte DiVincenzo vor fi însărcinați cu urmărirea lui Herro. Dacă este DD, acesta este un meci puternic. El a fost torpilat de adversari prin trei jocuri. Bam Adebayo este un joc puternic cu nici un Butler, având în vedere ceea ce am văzut de la Bucks și ceea ce sa întâmplat în postsezon 2020. Miami-Milwaukee va fi o opțiune de stivă interesantă pe lista de marți.