Robert Kiyosaki
Pełne Imię/Real Name: Robert Toru Kiyosaki
Wiek: 73 lata
Data urodzenia: 8 kwietnia 1947
Miejsce urodzenia: Hilo, Hawaje, Stany Zjednoczone
Wzrost: 1.7 m
Waga: 84 kg
Narodowość: Amerykanin
Małżonka: Kim Kiyosaki (m. 1986)
Dzieci: N/A
Randki: N/A
Zawód: Biznesmen i autor
Wartość netto w 2020 r: $90 milionów

Robert Kiyosaki jest znanym amerykańskim autorem, aktywistą, biznesmenem, komentatorem finansowym i inwestorem. Robert Kiyosaki jest znany ze swojej inspirującej książki „Rich Dad, Poor Dad.”

Ale czy wiesz, ile wynosi wartość netto Roberta Kiyosaki w 2020 roku i ile ma lat? Jeśli nie wiesz, przygotowaliśmy poniższy artykuł, w którym znajdziesz wszystko, co Cię interesuje na temat życia i kariery Roberta Kiyosakiego. Przygotowaliśmy ten artykuł dla Ciebie nie tylko o szczegółach kariery, życia zawodowego i osobistego Roberta Kiyosaki, ale także o jego wartości netto, wieku, wzroście, wadze i innych faktach. Cóż, jeśli jesteś gotowy, zaczynajmy.

As of 2020, Robert Kiyosaki has a net worth of $90 Million.

Table of Contents

Early Life & Biography

Robert Kiyosaki urodził się jako Robert Toru Kiyosaki 8 kwietnia 1947 roku w Hilo, Hawaje, USA. Jego ojciec, Ralph H. Kiyosaki (1919-1991) był naukowcem i pedagogiem. Jego matka, Marjorie O. Kiyosaki (1921-1971) była zarejestrowaną pielęgniarką. Robert Kiyosaki ma siostry o nazwie, Emi i Beth, a brat o nazwie, John.

W 1965 roku, Robert Kiyosaki ukończył Hilo High School. Uzyskał tytuł licencjata nauk ścisłych w United States Merchant Marine Academy. Otrzymał nominacje kongresowe od senatora Daniela K. Inouye do Akademii Marynarki Wojennej USA i Akademii Marynarki Handlowej USA. W 1969 roku Robert Kiyosaki ukończył z tytułem licencjata Akademię Marynarki Handlowej Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów jako oficer pokładowy, Robert otrzymał zlecenie jako 2nd Lt. w U.S. Marine Corps.

Wiek, wzrost, waga Roberta Kiyosaki & Body Measurements

Robert Kiyosaki urodził się 8 kwietnia 1947 roku i obecnie, na rok 2020, ma 73 lata. Statystyki umieścić Robert Kiyosaki wysokość jako 1,7 m. i waga 84 kg.

Robert Kiyosaki Życie osobiste: Romans, Randki, Dziewczyna, Żona, Rodzina & Dzieci

Statystyki związków Roberta Kiyosaki

Jaki jest stan cywilny Roberta Kiyosaki? (kawaler, żonaty, w związku lub rozwiedziony): Mężatka
Czy Robert Kiyosaki ma jakieś romanse w związku? N/A
Czy Robert Kiyosaki jest lesbijką/gejem? Nie
Kim jest małżonka Roberta Kiyosaki? (imię): Kim Kiyosaki (m. 1986)
Czy Robert Kiyosaki ma jakieś dzieci? N/A

Robert pracował jako trzeci oficer w biurze tankowców Standard Oil przez sześć miesięcy. Służył jako pilot helikoptera Gunship w Korpusie Piechoty Morskiej USA podczas wojny w Wietnamie (1972). Został odznaczony Medalem Lotniczym. Podczas służby wojskowej, w 1973 roku, zapisał się na 2-letni program MBA na University of Hawaii at Hilo. W czerwcu 1974, Robert został zwolniony z Marine Corps.

Około późnych 1980s Robert Kiyosaki poślubił swoją drugą żonę, Kim. Miała już zainwestowane w nieruchomości w Phoenix.

Kariera, Nagrody & Nominacje

Robert Kiyosaki był sprzedawcą dla Xerox do czerwca 1978 roku. W 1977 roku Robert założył swoją firmę, „Rippers” do produkcji portfeli z nylonu i rzepów. Runner’s World, Gentleman’s Quarterly, Success Magazine, Newsweek i Playboy prezentowały produkty Roberta i jego firmy. Jednak Rippers zbankrutował. Robert rozpoczął inną firmę do licencjonowania koszulek dla zespołów rockowych, które zbankrutowały (1980).

W 1985, Robert Kiyosaki współzałożycielem „Excellerated Learning Institute,” firmy edukacji biznesowej. Uczył przedsiębiorczości, inwestycji i odpowiedzialności społecznej. Firma ta została sprzedana w 1994 roku.

W 1992 roku Robert Kiyosaki opublikował swoją pierwszą książkę zatytułowaną „If You Want to Be Rich and Happy, Don’t Go To School”. Robert zachęca w niej rodziców, aby uczyli swoje dzieci inwestowania w nieruchomości zamiast kontynuowania nauki w college’u.

W 1997 roku Robert założył „Cashflow Technologies, Inc.”, firmę zajmującą się edukacją biznesową i finansową. Firma ta jest właścicielem i operatorem marek „Rich Dad” i „Cashflow”. Robert Kiyosaki dołączył również do Amway, aby promować swoją książkę. W 2001 roku Robert Kiyosaki napisał książkę pod tytułem „Rich Kid, Smart Kid” dla rodziców, aby uczyć dzieci o koncepcjach finansowych. Zaprogramował gry komputerowe dla dorosłych i dzieci. W 2002 roku Robert Kiyosaki kupił kopalnię srebra w Ameryce Południowej. On jest zainteresowany w górnictwie, handlu monetami i przemysłu metalowego.

Seria, Rich Dad, Poor dad został przetłumaczony na pięćdziesiąt jeden języków i sprzedał ponad 27 milionów egzemplarzy na całym świecie. Książka nadal jest jednym z Top 10 list bestsellerów. Jego trzy popularne książki to „Rich Dad, Poor Dad”, „Rich Dad’s Guide to Investing” i „Rich Dad’s Cashflow Quadrant”. Osiągnęły one nr 1 na listach New York Times, The Wall Street i USA Today.

Robert Kiyosaki Net Worth & Zarobki w 2020 roku

Robert Kiyosaki Net Worth

As of 2020, The net worth of Robert Kiyosaki is $90 Million. Większość bogactwa Roberta Kiyosaki pochodzi z jego bestsellerowych książek „Rich Dad, Poor Dad”, „Rich Dad’s Guide to Investing” i „Rich Dad’s Cashflow Quadrant”. Ponadto, zarabia na innych dobrze prosperujących biznesach, w tym na rynkach finansowych, górnictwie, metalach szlachetnych i monetach, ropie naftowej i gazie ziemnym, energii słonecznej i nieruchomościach.

Robert Kiyosaki dzieli się swoimi pomysłami na biznes, finanse osobiste, światowe rynki finansowe i globalną gospodarkę poprzez blogowanie. Pisze również w comiesięcznej kolumnie Yahoo Finance.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg