Twój kot domowy jest tak samo częścią rodziny jak ty. Dlatego właściciele zwierząt domowych robią wszystko, co trzeba, aby utrzymać swoje koty zdrowe i silne. Niestety, wielu właścicieli zwierząt domowych nie poświęca czasu, aby spojrzeć na etykiety składników na opakowaniach żywności. To one mówią wiele o tym, jak dobra lub zła jest karma dla kota. Ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co Twój kot je, aby zapewnić mu właściwe odżywianie. Aby pomóc Ci zacząć w dobrym kierunku, wymieniliśmy 20 najgorszych karm dla kotów w tym roku. Unikaj ich za wszelką cenę i postaw na coś lepszego.

Royal Canin Indoor Adult Sucha karma dla kotów

Mączka z kurczaka może być dobrym źródłem białka typowego dla komercyjnych karm dla kotów, a ta sucha karma Royal Canin ma mączkę z kurczaka wymienioną jako pierwszy składnik. Jednak kolejne składniki nie są już tak atrakcyjne. Drugim składnikiem jest kukurydza, która wprawdzie dostarcza kotom potrzebnych kalorii, ale nie daje zbyt wiele, jeśli chodzi o wartość odżywczą. Następnie, zawiera ryż browarniany, który jest w zasadzie tylko niskiej jakości ryżem, który nie ma żadnych składników odżywczych. Co prawda zawiera brązowy ryż, włókna grochu i pulpę buraczaną, ale są one głównie w ilościach śladowych. Wszystko inne to albo puste kalorie, albo dodatkowe składniki odżywcze. Nie ma wystarczającej wartości odżywczej w tej karmie dla kotów, aby była ona wystarczająco dobra dla każdego futrzanego przyjaciela. Najgorsze jest to, że nie jest to również najtańsza marka. Z pewnością można dostać coś znacznie lepszego za tę samą sumę pieniędzy, którą zapłacisz za tę karmę Royal Canin.

Purina Cat Chow Indoor Sucha karma dla kotów

Koty są z natury mięsożercami. Muszą jeść mięso. Jeśli podajesz im karmę, która nie zawiera mięsa jako głównego składnika, nie dajesz im tego, czego potrzebują. W tej karmie Purina Cat Chow jako pierwszy składnik wymieniona jest mączka kukurydziana. Mączka kukurydziana jest uważana za drobno zmielone kawałki całego ziarna kukurydzy. Jedzenie całego ziarna kukurydzy jest pożywne dla kotów, ale mączka kukurydziana jest w rzeczywistości uważana za wysoce alergizującą. Ponadto, głównym składnikiem mięsnym tej karmy dla kotów jest mączka z produktów ubocznych drobiu, która jest w zasadzie zmielonymi i wytopionymi tuszami ubitego drobiu. Mogą to być stopy, szyje i wszystko inne, co nie jest ich piórami. Mączka z produktów ubocznych drobiu nie jest mięsem. Jest to prawdopodobnie jeden z najniższych jakościowo składników, jakie kiedykolwiek można znaleźć w karmie dla kotów.

Purina Kit & Kaboodle Original Sucha karma dla kotów

Kolejna karma dla kotów Purina sprawia, że znajduje się ona na tej liście. Ta sucha karma dla kotów posiada 4 smaczne smaki: Kurczak, Wątroba, Indyk i Ryby oceaniczne. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dajesz swojemu kotu coś miłego, przerzucając się na pudełko ze składnikami, powinieneś zmienić zdanie. Pierwszy składnik dwa składniki są wymienione jako mielona żółta kukurydza i kukurydziana mączka glutenowa. Wszelkie produkty z kukurydzy są typowe w karmach dla zwierząt, ale nie są one dobre jako główne składniki. Brakuje im pewnych aminokwasów, których koty potrzebują do utrzymania dobrego zdrowia, a kukurydza po prostu nie ma wartości odżywczych w ogóle. Ponadto, mięsny składnik tej karmy dla kotów pojawia się jako 4 składnik w postaci mączki mięsno-kostnej. Mączka mięsna i kostna to znowu tylko produkty wytopione z tuszy i tkanek. Nie są to oczywiście najlepsze mięsa, jakie można podawać kotom.

Fancy Feast Gourmet Savory Chicken and Turkey Sucha karma dla kotów

Dodanie „gourmet” i „savory” w nazwie produktu wcale nie czyni go lepszym. Weźmy na przykład ten produkt Fancy Feast. Już sama nazwa brzmi świetnie, ale przeczytanie listy składników sprawi, że każdy właściciel odłoży ten produkt z powrotem na półkę. Fancy Feast może być znaną nazwą karmy dla kotów, ale jeśli używają ryżu browarnianego jako głównego składnika, to nie są one wcale dobre. Ryż browarniany jest jednym z najniższych jakościowo produktów ryżowych, jakie istnieją na rynku. Jego drugim najbardziej znaczącym składnikiem jest drobiowa mączka uboczna, która jest po prostu zmielonymi kawałkami różnych części zwierzęcych. Ogólna zasada mówi, że jeśli jest to coś, czego nie dodalibyśmy do własnego jedzenia, nie powinniśmy tego również dodawać do jedzenia naszego kota. Możesz zobaczyć kurczaka i indyka gdzieś na dole listy składników, ale są one prawdopodobnie w niewielkich ilościach – nie na tyle, aby faktycznie zapewnić Twojemu kotu odżywianie.

Iams ProActive Health Healthy Adult Original with Chicken Sucha karma dla kotów

Możesz zobaczyć drób jako pierwszy składnik tej karmy, ale upewnij się, że przeczytasz więcej zanim zapłacisz. W rzeczywistości jest to mączka z produktów ubocznych drobiu, która, jak powinieneś już wiedzieć, nie jest zbyt dobrym składnikiem. Nie ma właściwie żadnego produktu mięsnego w tej karmie dla kotów, a to nie jest dobra rzecz, zwłaszcza że koty są zwierzętami mięsożernymi. Możesz zobaczyć składniki, które mają słowo „mięso” lub „zwierzę” w nich, ale wszystkie te są tylko produkty topione, które faktycznie nie dają nic odżywczego i nie są nawet mięso w ogóle. Wszystkie inne składniki to mączka kukurydziana i ryż browarniany. Uzupełniają one żywienie, ale nie ma nic lepszego niż składniki odżywcze, które można uzyskać z naturalnych składników.

Friskies Indoor Delights Sucha karma dla kotów

Zmielona żółta kukurydza, kukurydziana mączka glutenowa, mączka z produktów ubocznych z kurczaka, mączka mięsno-kostna i mączka sojowa to pierwsze pięć składników tej karmy dla kotów. Rozpoznając dwa z nich jako kukurydzę, wiesz, że są to tylko wypełniacze kalorii. Produkt uboczny z kurczaka jest tylko kolejnym wypełniaczem kalorii, podobnie jak cała reszta. Oznacza to, że nie ma absolutnie żadnego żywienia w żadnym z wybitnych składników tej karmy dla kotów. Ponadto, używają mączki sojowej jako głównego źródła białka, ale jest to w rzeczywistości jeden z najgorszych jakościowo wypełniaczy białkowych, jakie można stosować w karmie dla kotów. Stosowanie mączki sojowej jest właściwie tylko sposobem dla firm, aby zwiększyć liczbę białek, nie dostarczając żadnych rzeczywistych istotnych białek do produktu. To iluzja żywienia, a jeśli nie znasz swoich składników, łatwo dasz się nabrać na tę listę składników.

Meow Mix Original Choice Sucha karma dla kotów

Pierwszych kilka składników tego produktu Meow Mix jest takich samych jak reszta, z wyjątkiem nowego składnika: Beef Tallow (konserwowany mieszanymi tokoferolami). Istnieje kilka rzeczy, które mogą być pytając o ten produkt. Co to jest i co to są Tokoferole? Łój wołowy jest w zasadzie wytopionym tłuszczem nasyconym z wołowiny. Kwasy tłuszczowe pochodzące z łoju wołowego mogą być korzystne dla Twojego kota, ale naprawdę nie powinny być jednym z głównych składników Twojej karmy dla kotów. Z drugiej strony, tokoferole należą do rodziny związków witaminy E, które naturalnie występują w żywności. Tokoferole w tej karmie dla kotów nie są jednak źródłem składników odżywczych, ale konserwantem dla łoju wołowego – coś, co jest powszechną praktyką. Więc naprawdę nie ma nic szczególnego w tym składniku i nie jest to coś, co powinno skłonić Cię do zakupu tej karmy dla Twojego kota.

9Lives Indoor Complete Dry Cat Food

Jest pewien wzór wśród tych karm dla kotów, który zaczyna się pojawiać w tym momencie. Wszystkie one składają się głównie z kalorycznych wypełniaczy – rzeczy, które po prostu wypełnią Twojego kota. Żadna z nich nie ma jednak do zaoferowania nic istotnego. Produkt 9 Lives nie zawiera absolutnie żadnego składnika z prawdziwego mięsa, które, jak już ustaliliśmy, jest niezbędne w diecie kotów. Jeśli nie ma prawdziwego składnika mięsnego, to powinno być przynajmniej inne dobre źródło białka. Jednakże, używają oni mączki sojowej, aby dostosować liczbę białek w produkcie, zamiast używać samej soi, aby dodać więcej wartości białkowych. Znajdziesz tu wszystkie witaminy i inne składniki odżywcze przyklejone do karmy dla kotów, ale najbardziej istotne składniki w każdym z tych produktów spożywczych dla kotów powinny być pierwsze pięć na liście. Żaden z pierwszych składników tego produktu nie ma żadnej wartości odżywczej.

Whiskas Indoor Cat Chicken Flavor Sucha karma dla kotów

Na liście składników tej karmy dla kotów Whiskas, widzimy wiele z tego samego. Mączka z produktów ubocznych drobiu, kukurydziana mączka glutenowa, mączka sojowa, etcetera. Widzimy jednak na liście suszoną, zwykłą pulpę buraczaną. Pulpa buraczana jest powszechnie stosowana jako źródło zdrowego błonnika w komercyjnych karmach dla kotów. Może ona również dostarczać probiotyków, które pomagają promować zdrowe trawienie u Twojego kota. Chociaż może to brzmieć jak dobra rzecz, nie wystarczy mieć jeden dobry składnik na całej liście składników. Brakuje mu zbyt wiele wartości odżywczych, których pulpa buraczana nie jest w stanie sama uzupełnić. Można również twierdzić, że brak dobrych składników sprawia, że suszona zwykła pulpa buraczana jest koniecznością. W przeciwnym razie, Twój kot może w końcu zachorować w jelitach za każdym razem, gdy je tę karmę.

Special Kitty Gourmet Formula Sucha karma dla kotów

There it goes again-the „gourmet formula” dodatek, aby przyciągnąć właścicieli kotów. Jednak w tej karmie dla kotów nie ma absolutnie nic dla smakoszy. W rzeczywistości, formuła jest taka, że miesza złe z miernymi składniki. Na początek, ten produkt Special Kitty wykorzystuje jako pierwszy składnik mączkę z ubocznych produktów drobiowych. Jest to podstawowy składnik pożywienia, który Twój kot będzie spożywał w tym produkcie. Kiedy wymieniono tłuszcze zwierzęce jako jeden ze składników, trzeba było nawet uzasadnić ten składnik, aby wyjaśnić, że jest to dobre źródło kwasów tłuszczowych Omega. Chociaż może to być prawda, nie powinna to być jedyna dobra rzecz, którą zawiera karma dla kota. Mają nawet „Natural Flavor” wymieniony jako składnik. Nie jesteśmy nawet pewni co to oznacza, ale Special Kitty prawdopodobnie myśli, że to sprawia, że ich składniki brzmią o wiele lepiej. Wcale tak nie jest.

9Lives Tender Morsels

Co sprawia, że dana karma jest dobrym wyborem dla kotów na początek? Istnieje kilka pytań, które powinieneś sobie zadać szukając wysokiej jakości karmy dla kotów. Czy jest ona organiczna? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to znaczy, że dobrze zacząłeś. Ten produkt 9 Lives nie jest w ogóle organiczny. Więc to nie jest dobry początek. Jest jeszcze kilka innych pytań, które powinieneś sobie zadać. Czy używa się w nim produktów renderowanych? Czy używa syntetycznych konserwantów? Czy używa barwników spożywczych? Jeśli karma dla kota odpowiada „tak” na którekolwiek z tych pytań, to nie jest to dobra wiadomość, a Tender Morsels jest zdecydowanym „tak” na wszystkie te pytania. Na koniec należy zapytać, czy produkt wykorzystuje wysokiej jakości składniki główne. Oczywiście, 9 Lives nie używa absolutnie żadnego wysokiej jakości podstawowego składnika. To utwierdza ten produkt jako jedną z najgorszych karm dla kotów.

Friskies Canned Pate

Jeśli wejdziesz na stronę Friskies, aby sprawdzić ten pasztet w puszce, przeczytasz 5 z 5 gwiazdek oceny tego produktu. Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza że ta karma dla kotów spełnia wszystkie kryteria, których karma dla kotów nie powinna mieć lub mieć. Ten pasztet w puszce jest prawdopodobnie najgorszą karmą, jaką możesz dać swojemu kotu. Nie ma absolutnie żadnych składników wysokiej jakości; używa wszystkiego, co syntetyczne, co może być użyte jako żywność; używa barwników i produktów wytopionych. Ale co najważniejsze, ten produkt zawiera karagen, związek chemiczny, który jest używany jako składnik stabilizujący w żywności. Oprócz tego, że nie ma wartości odżywczych, karagen jest również całkowicie niestrawny. Oznacza to, że spożywanie go może prowadzić do problemów trawiennych i jelitowych u Twojego kota. To powinno wystarczyć, abyś nie kupował tego dla swojego kota.

Hill’s Science Diet Cat Food

Hill’s jest tak samo popularną marką jak niektóre z innych na tej liście. Hill’s promuje się jako #1 zalecana karma dla kotów ze względu na swoją listę składników. Ten konkretny produkt sprawdza kilka pozytywnych pól. To nie lista kurczaka jako główny składnik, który jest lepszy niż cokolwiek innego widzieliśmy na liście do tej pory. Reszta podstawowych składników nie jest tak atrakcyjna – jest to więcej mącznych rzeczy, takich jak glutenowa mączka kukurydziana i mączka z kurczaka. Używa również suszonej pulpy buraczanej i sproszkowanej celulozy dla błonnika, i ma naturalny tłuszcz wieprzowy dla kwasów tłuszczowych omega. Wszystko to jest dobre, ale wszystkie są obalone przez fakt, że produkt zawiera również karagen, który właśnie omówiliśmy, aby spowodować wiele problemów żołądkowych i trawiennych dla Twojego kota.

Iams Proactive Health Adult Premium Pate with Tender Beef

Inna znana marka używa słów takich jak „proaktywny” i „zdrowie”, aby zwabić właścicieli kotów do myślenia, że produkt ich firmy jest lepszy. W rzeczywistości, pierwsze pięć składników to: bulion wołowy, kurczak, produkty uboczne mięsa, produkty uboczne kurczaka i wołowina. Chociaż brzmi to znacznie lepiej w porównaniu do tych, które widzieliśmy wcześniej, to wymienia rosół wołowy jako główny składnik. To jest jak stwierdzenie, że woda jest głównym składnikiem, ale z aromatem wołowiny. To nie oferuje nic odżywczo. Ma kurczaka jako drugi składnik, ale gdy kurczak przeszedł proces gotowania, traci około 80% swojego mięsa. Dlatego większość „kurczaka” w tym składniku „kurczaka” stała się wodą. Ponadto, produkt ten nadal używa produktów ubocznych z mięsa jako składników. Nie powinno być żadnego powodu, dla którego karmy dla kotów nie mogą mieć po prostu całych produktów mięsnych.

Purina Pro Plan Cat Food

W tej Purinie, mamy kurczaka wymienionego jako pierwszy składnik. Jak wcześniej stwierdzono, podczas gdy jest to lepsza opcja niż większość, większość rzeczywistego mięsa kurczaka jest tracona w trakcie procesu, więc w końcu, jesteś w lewo z głównie wody jako składnik. Reszta podstawowych składników w tej Purinie to ryż browarniany, mączka z produktów ubocznych drobiu, pełnoziarnista kukurydza i mąka pszenna. Nadal posiada produkt uboczny z mięsa i składniki nieistotne. Ponadto, jednym z podstawowych składników jest kukurydza pełnoziarnista, która jest powszechnie znanym alergenem pokarmowym dla kotów. To dziwne, że większość z tych karm dla kotów ma pełnoziarnistą kukurydzę jako składnik na początku. Jesteśmy pewni, że jeśli firmy szukają tylko wypełniaczy, istnieją o wiele lepsze opcje niż ta, która może powodować u wielu kotów poważne alergie.

Royal Canin Feline Health Nutrition

Syntetyczne środki konserwujące? Tak. Karagen? Tak. Jakość podstawowych składników? Nie. Musiałbyś zapytać tych producentów karm dla kotów, co uważają za żywienie w swoich karmach dla kotów. Podstawowe składniki tego produktu to mączka z kurczaka, brązowy ryż, kukurydza, kukurydziana mączka glutenowa i ryż. Trzeba by im prawie przyklasnąć za uwzględnienie brązowego ryżu w składzie, ale reszta jest po prostu rozczarowująca. Żaden z tych podstawowych składników nie ma w sobie nic z żywienia. Jeśli to jest wszystko, co Twój kot dostaje codziennie przez cały dzień, będziesz miał słabego kota, który będzie podatny na choroby. Ten produkt Royal Canin nie ma prawdziwej wartości białkowej i zawiera minimalną ilość witamin i minerałów. Nawet jeśli Twój kot może ją pochłonąć, nie oznacza to, że otrzymuje odpowiednie wartości odżywcze, których potrzebuje. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że Twój kot otrzymuje swoje dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, musisz sprawdzić rodzaj składników, które zawiera Twoja karma dla kotów.

Fancy Feast Filet Mignon Flavor Cat Food

Jesteśmy pewni, że Twój kot chciałby mieć trochę filet mignon, ale nie dostanie tego poprzez „filet mignon flavored” karmę dla kotów. Wszystko, co mówi nam to, że nie jest to prawdziwy filet mignon, a po dalszej kontroli podstawowych składników, nasze przypuszczenia zostały potwierdzone. Mielona żółta kukurydza, glutenowa mączka kukurydziana, mączka z produktów ubocznych drobiu, mączka mięsna i kostna oraz tłuszcz zwierzęcy – wszystkie te składniki są wymienione jako podstawowe składniki tego produktu Fancy Feast. Nie ma z nich absolutnie nic istotnego. Są to właściwie wszystkie produkty wypełniające. Nie możemy Ci powiedzieć, czy smakują jak filet mignon, ale to naprawdę nie ma znaczenia. Nawet jeśli twój kot kochał ten smak jedzenia, nie ma powodu, aby dać to do swojego kota, ponieważ praktycznie nie daje im nic. To będzie jak dawanie kotu chipsów o smaku filet mignon. Zadowolą one swoim smakiem i pustymi kaloriami, ale nie oferują nic więcej.

Purina One Chicken and Rice Cat Food

Z kurczakiem jako pierwszym składnikiem, można by pomyśleć, że ta karma dla kotów jest wystarczająco dobra. Ale dalsze czytanie reszty listy składników pokaże, że reszta składników jest okropna. Ryż browarniany i wszystko inne, co syntetyczne, tworzy tę listę składników. Nie ma prawdziwego źródła białka; nie ma prawdziwego źródła błonnika; i nie ma prawdziwego źródła witamin i minerałów. Wszystko inne jest po prostu dodane do wypełniaczy jako związki. To smutne, aby zobaczyć, że jeden z bardziej szanowanych marek w karmie dla zwierząt domowych nie może umieścić lepsze składniki w swoich produktach, zwłaszcza jeśli płacisz taką premię za tylko jeden worek żywności. W rzeczywistości płacisz za worek wypełniaczy, jeśli kupisz jedną z tych karm Purina One Cat Foods.

Friskies Ocean Whitefish Dinner

To więcej tej samej historii z tą karmą dla kotów Friskies. Ten sam rodzaj wypełniaczy tworzy tę karmę i ten sam rodzaj niebiałkowych i nie odżywczych produktów jest tym, co Twój kot będzie miał, jeśli dostanie ten produkt. Jest tania i niedroga, ale to, co dostajesz jest również tanie. Kukurydza, tak bardzo jak wypełni twojego kota, jest bardzo trudna do strawienia. A pamiętajcie, że wasze koty muszą się spotykać; są mięsożercami. Ten produkt nie zawiera praktycznie żadnego mięsa. Sztuczne aromaty dodane do tego produktu mogą sprawić, że będzie on smakował dobrze. Ale nigdy nie ufaj smakom swojego kota, aby wybrać wartości odżywcze. To jest Twoja rola jako właściciela zwierzęcia, aby dowiedzieć się, która karma dla kota będzie najbardziej odżywcza dla Twojego kota.

Whiskas Purrfectly FISH Tuna Entrée Cat Food Pouch

Oprócz suchej karmy Whiskas, którą omawialiśmy wcześniej, ten ostatni produkt jest parasolem ochronnym dla reszty karm dla kotów Whiskas na rynku. Jeśli możesz uniknąć produktów Whiskas, powinieneś. Możesz przysiąc, że Twój kot uwielbia ten produkt ze względu na sos, ale powinieneś wiedzieć, że nie ma absolutnie nic dobrego w tym, co je Twój kot. Dla tego konkretnego rodzaju produktu Whiskas, główne składniki to wystarczająca ilość wody do przetwarzania, tuńczyk, olej sojowy, fosforan trójwapniowy i karagen. Już na wstępie widzimy kilka rzeczy, których nie lubimy: karagen i woda. Jak dużo wody trzeba dodać do produktu, że musi być na szczycie listy składników? Woda do przetwarzania nie powinna być nawet składnikiem, ale jest na szczycie listy składników. Jakie składniki odżywcze może otrzymać Twój kot z wody, która jest używana do przetwarzania? Nic wielkiego. Po prostu dostaje wodę.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg