While uzyskanie opalenizny podczas czytania i relaksu na plaży jest miłe, nie ma to jak jazda na fali! Podczas gdy nie każdy z nas może jeździć na pełnowymiarowej desce surfingowej, prawie każdy może podnieść bodyboard (aka boogie board) i być na fali jak profesjonalista w krótkim czasie.

Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na plaży, zebraliśmy razem przewodnik po najlepszych bodyboardach, które są warte rozważenia.

Nie popełniaj błędu kupując tanią w sklepie wielkopowierzchniowym, deska najprawdopodobniej rozpadnie się pod koniec dnia.

Wydając trochę więcej zrobisz dużą różnicę w jakości bodyboardu.

.

Morey Mach 7 Bodyboard Own the Wave Beach Attack Bodyboard THURSO SURF Lightning Bodyboard
Konstrukcja: Dow polietylenu z dnem HDPE Rdzeń EPS z dnem slick HDPE Rdzeń EPS z dnem slick HDPE
Rozmiary: 42 cale 33, 37 & 41 cali 42 cale
Smycz: Nie Tak Tak
Torba transportowa: Nie Nie Tak

Aby uzyskać więcej moich zaleceń dotyczących sprzętu plażowego, przejrzyj te popularne linki przewodnika Outside Pursuits: Snorkel Masks, Skimboards, Beginner Surfboards.

Quick Answer: The 7 Best Rated Bodyboards For 2021

 1. Morey Mach 7 43″ Bodyboard
 2. Own the Wave – Beach Attack Wave Weapon
 3. THURSO SURF Lightning Bodyboard
 4. Goplus Super Bodyboard
 5. THURSO SURF. DuoSlider Bodyboard
 6. GYN Trade Legendary Pro X Bodyboard
 7. BPS Storm Bodyboard

Nasze recenzje najwyżej ocenianych bodyboardów z naszą tabelą porównawczą i przewodnikiem kupującego pomogą Ci wybrać odpowiednią deskę dla Ciebie.

Recenzje bodyboardów

#1 Morey Mach 7 Bodyboard

Morey Mach 7 43″ Bodyboard at a Glance:

 • Size(s): 43″
 • Weight Capacity: 200+ Pounds
 • Colors: Yellow/Orange
 • Leash: Nie
 • Torba do przechowywania: No

Tom Morey był wynalazcą bodyboard (pierwotnie nazywany boogieboard) w 1971 roku, kiedy mieszkał w Honolulu na Hawajach. Deski szybko stały się popularne i jak to mówią, reszta jest historią!

Morey Mach 7 (obecnie Wham-O) jest ich flagową deską i Mach 7 jest prawdziwym klasykiem. Ta topowa deska ma tradycyjny kształt, którego można się spodziewać, ale podobieństwo do innych desek na tym się kończy.

Mach 7 jest wykonana z polietylenu Dow, a podłużnica power rod jest wykonana z podwójnego kompozytu węglowego dla wysokiej wytrzymałości i doskonałej wydajności jazdy na fali.

Video: Overview of the Morey Mach 7.

Morey Mach 7 Bodyboard Review

Skóra pokładu o zamkniętych komórkach jest standardową w branży konstrukcją i zapewnia doskonałą przyczepność i trwałość. W przeciwieństwie do tanich bodyboardów, Mach 7 jest laminowany termicznie i uszczelniony, więc nie rozwarstwi się po kilku dniach użytkowania.

Polietylenowy rdzeń ma odpowiednią ilość flexu, aby zapewnić ci wydajność na większych falach, a kanałowe, śliskie dno z HDPE zapewni ci kontrolę. Szyny mają tradycyjną konstrukcję 50/50 i posiadają ogon z płetwami stabilizującymi.

Morey Mach 7 Bodyboard

Morey Mach 7 nie posiada fabrycznie zainstalowanej smyczy, co jest właściwie dobrą rzeczą.

Powód jest taki, że możesz ją zamontować tam gdzie Ci pasuje. Plus większość dołączonych smyczy jest dość tania i niskiej jakości. (kliknij tutaj dla BPS 'STORM’)

Jeśli szukasz bodyboard dla swoich dzieci Mach 7 prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem.

Lucky Bums bodyboard recenzowany poniżej może być lepszym wyborem. Jeśli jesteś na cięższej stronie 44″ California Board Company MMAG Bodyboard jest najlepszym bodyboardem dla ciężkich facetów.

No question about it, if you really want the best bodyboard for intermediate to advanced riders, go with a Morey Mach 7.

#2 Own the Wave – 'Beach Attack Pack Wave Weapon’

Own the Wave – 'Beach Attack Pack Wave Weapon’ at a Glance:

 • Size(s): 33″, 37″, 41″
 • Weight Capacity: 180+ Pounds
 • Colors: 10
 • Leash: Tak
 • Torba do przechowywania: No

Own the Wave twórca Beach Attack bodyboard ma duże doświadczenie w tworzeniu produktów wodnych takich jak SUPy i paddle. To wejście do kategorii bodyboardów jest solidnym pretendentem. Posiada lekki, mocny rdzeń EPS dla doskonałych właściwości jezdnych.

Dolne tylne kanały w połączeniu z półksiężycowym ogonem dadzą ci prędkość i stabilność podczas jazdy na fali.

The Beach Attack występuje w 3 rozmiarach; 33, 37 i 41 cali, więc powinieneś być w stanie znaleźć deskę dla swojego wzrostu i wagi. Mają łatwy w użyciu wykres, który pomoże ci wybrać odpowiednią deskę.

Gładkie dno sprawi, że będziesz się ślizgał bez wysiłku przez fale i jest wyposażony w smycz, więc kiedy się wytrzesz nie będziesz musiał pływać po deskę.

Dają ci opcję 10 kombinacji kolorystycznych, więc każdy może mieć jedną, która pasuje do ich stylu. Own the Wave jest jedną z niewielu desek dostępnych w rozmiarze 33 cali. Z tego powodu uważam, że jest to jedna z najlepszych desek dla dzieci.

Own The Wave oferuje prawie niespotykaną 12 miesięczną gwarancję na wszystkie wady produkcyjne, więc możesz kupić Beach Attack z pewnością siebie.

#3 THURSO SURF Lightning Bodyboard Package

THURSO SURF Lightning Bodyboard Package at a Glance:

 • Size(s): 42″
 • Weight Capacity: 180+ Pounds
 • Colors: 3
 • Leash: Tak
 • Torba do przechowywania: Tak

Thurso Surf nie jest jedną z najbardziej znanych nazw w bodyboardach ale mają tutaj zwycięzcę z tą deską! Sklasyfikowałbym Thurso jako doskonałą deskę dla początkujących, ponieważ jej konstrukcja jest nastawiona na łatwość jazdy, a niekoniecznie na osiągi.

Nie oznacza to, że nie można na niej robić trików, po prostu jej głównym celem jest stabilność.

Body wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), dzięki czemu są sztywne i mocne, a dzięki śliskiemu dnu będą szybko sunąć po wodzie.

THURSO SURF Lightweight Bodyboard

Pokład deski Thurso Surf jest wykonany z pianki polietylenowej o wysokiej gęstości (IPXE) zwykle spotykanej tylko w deskach z wyższej półki, która jest laminowana termicznie i zgrzewana, dzięki czemu nie rozwarstwia się po kilku razach w wodzie.

Pokład ma grubość 4mm więc ma przyzwoitą amortyzację i jest bardzo wybaczający. Rdzeń wykonany jest z Expanded PolyOlefin (EPO), który jest niezwykle twardy i wytrzymały.

Daje to desce sztywność i wytrzymałość, jednocześnie będąc wyporną.

Thurso Surf posiada leash, który obraca się we wszystkich kierunkach, a nawet zawiera torbę do przechowywania i transportu. Jest to bodyboard doskonałej jakości i w dobrej cenie, a moim zdaniem najlepsza deska do bodyboardingu dla początkujących.

#4 Goplus Super Bodyboard

Goplus Super Bodyboard w skrócie:

 • Size(s): 41″
 • Weight Capacity: 145 Pounds
 • Colors: 7 Bright colors
 • Leash: Tak
 • Torba do przechowywania: Nie

Jeśli nie miałeś dreszczyku emocji związanego z jazdą na fali na desce bodyboardowej, to musisz zdobyć deskę Goplus Bodyboard i jeździć na fali! Deska Goplus jest wykonana z rdzenia EPS, który zapewnia lekkość, trwałość i pływalność.

Dno z PE lub polietylenu o wysokiej gęstości jest śliskie dla maksymalnej prędkości, a jeśli ma tylne kanały do kierowania wodą i konfigurację szyn 60/40 dla doskonałej kontroli i zwrotności.

Bodyboard Goplus jest objęty ograniczoną dożywotnią gwarancją na wady fabryczne, więc możesz kupić tę deskę z pełnym zaufaniem.

Body dostępne są w trzech rozmiarach, 33″, 37″, 41″ cali i 4 jaskrawych kolorach, więc każdy członek rodziny powinien być w stanie znaleźć deskę, która pasuje do jego stylu.

W zestawie znajduje się również wygodny, wbudowany uchwyt na smycz i smycz, dzięki czemu nie będziesz musiał gonić swojej deski, gdy się zetrzesz. Przy okazyjnej cenie i wysokiej jakości konstrukcji trudno byłoby się pomylić z deską Goplus Bodyboard!

Dzięki różnorodności zabawnych, jaskrawych kolorów powiedzielibyśmy, że jest to najlepsza deska do bodyboardingu dla dzieci.

#5 THURSO SURF DuoSlider Bodyboard

THURSO SURF DuoSlider Bodyboard w skrócie:

 • Size(s): 42″
 • Weight Capacity: 180+ Pounds
 • Colors: Blue/Wood Tone
 • Leash: Tak
 • Torba do przechowywania: No

Druga deska THURSO SURF body/boogie na naszej liście jest jedną z najlepszych desek na rynku i z pewnością jedną z najlepiej wyglądających!

Użycie najnowszych rozwiązań w konstrukcji deski, pianki EPS dla wytrzymałości i elastyczności sprawia, że łatwo się na niej jeździ. Nawet jeśli nigdy nie jeździłeś na bodyboardzie.

Jest to bodyboard dla początkujących i średnio zaawansowanych riderów. Posiada półksiężycowy ogon dla stabilności i prędkości, (zobacz przewodnik zakupu dla szczegółów).

Śliskie dno sprawi, że będziesz ślizgać się po wodzie nawet przy minimalnych falach. Pokład deski wykonany jest z wysokiej gęstości IXPE o grubości 4mm. Jest miękki i antypoślizgowy, więc powinieneś nosić koszulkę, aby zapobiec podrażnieniom skóry.

Dzięki dołączonemu leashowi, bodyboard nie oderwie się od Ciebie, gdy spadniesz. THURSO SURF ma zwycięzcę dzięki desce „DuoSlider”.

Jedyny minus: nie możesz wybrać rozmiaru, jest dostępna tylko w rozmiarze 42″. Bodyboard THURSO SURF Quill jest prawdopodobnie najlepszym bodyboardem poniżej 100$.

#6 GYN Trade Legendary Pro X Bodyboard

GYN Trade Legendary Pro X Bodyboard at a Glance:

 • Size(s): 33″ – 45″
 • Weight Capacity: 220+ Pounds
 • Colors: 14 Color Patterns
 • Leash: Tak
 • Torba do przechowywania: Nie

Dzięki zdecydowanie największej liczbie rozmiarów i kolorów desek na naszej liście, GYN Legendary ma coś dla każdego!

Posiadając ogon cresent i śliskie dno dla szybkości i maunverability, GYN sprawi, że będziesz robić sztuczki w mgnieniu oka.

GYN został skonstruowany z wysokiej jakości pianki EPS, która zapewnia trwałość i pływalność, a szwy poddane obróbce termicznej nie rozejdą się jak tanie szwy klejone w dużych deskach.

W rezultacie GYN Legendary będzie służył przez lata, a nie jeden dzień! W rozmiarach od 33″ do 45″, Legendary jest przeznaczony dla zawodników o wzroście od 3’5″ do 6’2″.

Wszystkie kolory i style, każdy w twojej rodzinie znajdzie taki, który odpowiada jego stylowi. Legendary jest wyposażony w smycz, dzięki czemu nie będziesz musiał gonić deski, gdy z niej spadniesz.

Będąc łatwą do jazdy deską, GYN Legendary jest dobrym wyborem dla początkujących i ekspertów do jazdy na falach!

#7 BPS Storm Bodyboard

BPS Storm Bodyboard w skrócie:

 • Size(s): 33″, 37″, 41″
 • Weight Capacity: 190+ Pounds
 • Colors: 13 Color Patterns
 • Leash: Tak & Swim Fin Tethers
 • Torba do przechowywania: Nie

Bodyboard Storm to kolorowa deska, która jest dostępna w 3 rozmiarach od 33″ do 41″ tak, że jest rozmiar dla wszystkich członków rodziny.

Rozmiar 33″ jest dobry dla riderów do 65 lbs i 4”, a 41″ jest idealny dla riderów do 190 lbs i 5’9″ wzrostu.

Bodyboard Storm to jednak nie tylko ładna twarz. Rdzeń z pianki EPS daje mu wytrzymałość i trwałość wraz z kanalikowym, śliskim dnem, które daje ci szybkość i zwrotność.

Pokład Storma ma miękki top, który zapewnia komfort jak również antypoślizgową powierzchnię, idealną do robienia trików na falach.

Do deski dołączona jest kolorowa smycz, dzięki której deska nie ucieknie od ciebie wraz z 2 wiązaniami do płetw abyś nie zgubił płetw.

Posiadając roczną gwarancję, BPS stoi za deską z „No questions asked” jeśli jesteś niezadowolony w jakikolwiek sposób z deski.

Z bardzo rozsądną ceną, nie możesz się pomylić z deską Storm!

Tabela porównawcza desek

Bodyboard Długość(y) Maksymalna waga Leash w zestawie? Rating
Morey Mach 7 43″ 200+ lbs Nie 4.7 / 5,0
Goplus Super Bodyboard 33″, 37″, 41″ 145 lbs Tak 4.7 / 5,0
THURSO SURF Bodyboard 42″ 180+ lbs Tak 4.4 / 5,0
Own the Wave – 'Beach Attack’ 33″, 37″, 41″ 180+ lbs Tak 4,3 / 5.0
THURSO SURF DuoSlider 42″ 180+ lbs Tak 4.8 / 5.0
GYN Trade Legendary Pro X Bodyboard 33″ – 45″ 220+ lbs Tak 4.3 / 5.0
BPS Storm Bodyboard 33″, 37″, 41″ 190+ lbs Tak 4.1 / 5.0

How To Choose the Best BodyBoard – Buyers Guide

 • Getting The Right Size
 • Body/Boogie Board Construction
 • DropKnee
 • Body/Boogie Board. Design
 • FAQs About Bodyboards
 • Tips for Buying & Riding a Bodyboard
 • Putting It All Together
 • Best Bodyboard Brands
Photo Courtesy of Robyn Jay on Flickr.com

Znalezienie odpowiedniej deski dla twojego wzrostu i wagi jest dość krytyczne, jeśli chcesz cieszyć się dniem spędzonym na wodzie. Więc złożyłem ten przewodnik, który pomoże ci wybrać odpowiedni dla twojego stylu ciała ORAZ umiejętności.

Więc zagłębmy się w to!

Sizing Your BodyBoard

Jak możesz się domyślać rozmiar twojej deski jest najważniejszym czynnikiem w wyborze odpowiedniej deski.

Zbyt duży i będziesz miał problemy z kontrolowaniem go i zbyt mały … cóż będziesz siedział zbyt nisko w wodzie.

Wymiar jest prosty i łatwy, po prostu zmierz odległość między ziemią a twoim pępkiem i/lub odległość między twoimi kolanami a podbródkiem.

Powinny być mniej więcej takie same, jeśli różnią się o więcej niż kilka cali, weź średnią z tych dwóch dla twojego rozmiaru boogie board.

Innym sposobem doboru rozmiaru bodyboard dla ciebie jest trzymanie deski pod pachą, tak jak byś ją nosił. If you are able to easily reach the bottom rail and curl your fingers around it without a huge gap under your armpit then you probably have the right size.

As a general rule, you may want to go with a larger bodyboard if you will be riding smaller waves like on the West coast of Florida. If you’re going to be riding some larger waves, then going a bit smaller will give you more control and maneuverability.

Body/Boogie Board Construction

We’re going to get technical here and talk briefly about the two main materials that make up a body board. PE lub pianka polietylenowa i PP pianka polipropylenowa. Teraz, kiedy już to wiesz, co z tego? Cóż, nowsza pianka PP jest nowsza, lżejsza i mocniejsza niż starsza pianka PE. Oczywiście kosztuje więcej, ale zalety lekkości i sztywności rekompensują dodatkowy koszt.

Najnowsze deski używają teraz obu tych materiałów w rdzeniu, dzięki czemu mogą zaoszczędzić pieniądze i uzyskać wszystkie zalety pianki PP.

Teraz gdy już cię tym zanudziłem, pozwól że wspomnę o „Stringerze”. Jest to rura z włókna węglowego lub włókna szklanego, która biegnie w dół długości deski ciała, które dodaje siły i elastyczności. Jeśli boogie board ma jeden to będzie trwać dłużej niż jeden bez stringer. Oczywiście będzie to dodać do kosztów, więc rozważyć, jak często będziesz korzystać z deski, jeśli jest to warte dodatkowych kosztów.

DropKnee Bodyboards

Jeśli jesteś początkującym następnie można pominąć tę sekcję. DropKnee to bardziej zaawansowany styl jazdy, w którym umieszczasz jedno z kolan na tylnym rogu deski, a druga stopa będzie w przeciwległym przednim rogu deski.

Jest to dużo bardziej zaawansowany styl jazdy i nie jest powszechnie wykonywany, ponieważ jest to dużo trudniejszy styl jazdy, bardziej na poziomie z surfingiem. To nie jest coś, co polecam spróbować zacząć robić.

Body/Boogie Board Design

Tails

Uwierz lub nie projekt tylnej części deski ciała lub „Tail” może zrobić dużą różnicę w tym, jak deska wykonuje. Tradycyjny „półksiężyc” projekt ogona jest przeważnie tym co znajdziesz z wyjątkiem desek boogie z wyższej półki.

Ogon półksiężycowy ma tendencję do bycia szerszym dając ci więcej stabilności i jest zazwyczaj szybszy.

Najnowszy ogon „nietoperz” jest ostatnim wynalazkiem i głównie dla bardziej doświadczonych riderów ponieważ daje im więcej kontroli nad deską do robienia trików, szczególnie w mniejszych falach.

Jest to również dobry projekt dla cięższych riderów, ponieważ ma tendencję do dawania większego uniesienia w tylnej części deski, dając im więcej speed.

Rails

Jak możesz się domyślać rail to krawędź deski body. Aby to jeszcze bardziej zagmatwać górna część krawędzi deski nazywana jest „chine” a dolna część krawędzi nazywana jest rail.

Dlaczego to jest ważne?

Cóż, są one dostępne w dwóch popularnych konfiguracjach: 50-50 i 60-40. Wszystko co naprawdę musisz wiedzieć to to, że konfiguracja szyn 60-40 daje ci więcej kontroli i manewrowości podczas gdy bardziej tradycyjne 50-50 daje ci więcej prędkości.

Punkt Szerokości

Pretty oczywiste tutaj, punkt szerokości jest najszerszym punktem deski od szyny do szyny. Powodem, dla którego ma to znaczenie jest to, że pozycja szerokiego punktu w stosunku do nose’a lub przodu deski wpływa na to jak bardzo deska jest zwrotna. Im bliżej przodu, tym większa stabilność.

Szerokość deski sprawia, że deska jest bardziej wyporna, ale trudniejsza do skrętu. Deski stały się węższe przez lata, aby dać riderowi większą kontrolę nad deską.

Grubość

Boogie deski zazwyczaj występują w dwóch grubościach: 55 mm i 51 mm. Cieńsze deski są oczywiście mniej wyporne i wolniejsze, ale dają większą kontrolę przy trikach. Grubsza deska z drugiej strony jest szybsza, ale stracisz trochę manewrowości. Są one lepsze dla mniejszych fal.

Rocker

Na koniec jest jeszcze „rocker” i jest to po prostu zakrzywienie w górę w przedniej części deski. Jak się pewnie domyślacie chodzi tu o kontrolę nad deską. Im mniej „rockera” lub kąta w górę w przedniej części deski, tym deska będzie szybsza. Im więcej rocker deska ma i bardziej zwrotny jest, ale wolniej.

Radziłbym iść z mniej rocker lub po prostu płaski. Jeżeli nie jesteś bardzo doświadczony to nie zrobi to dla ciebie wiele i tylko cię spowolni.

FAQs About Bodyboards

To są tylko najczęstsze pytania jakie widzimy, ale jeżeli masz pytanie na które nie ma odpowiedzi tutaj proszę skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Q: Can’t I just grab a bodyboard from a local store that’s cheaper?

A: The bodyboards you can find at any local discount store are not made for the bodyboarder planning to use it regularly or to advance their skill level through experience. Podczas gdy pokrycie na tych niedrogich bodyboardów wykonuje ok, to rdzeń, który pozostawia je lacking.

Rdzeń wielu z tych bardziej powszechne deski jest zazwyczaj składa się z tej samej pianki, że można znaleźć pudełka elektroniki i innych towarów. Ta pianka łatwo się rozpada i nie ma praktycznie żadnej elastyczności.

To oznacza, że jedna twarda fala może ją złamać. Jeśli zamierzasz uczynić z bodyboardingu regularne hobby, lepiej zainwestować w deskę, która wytrzyma jakiś czas i która będzie mogła rosnąć wraz z Twoimi umiejętnościami.

Q: Do I need to use a leash when bodyboarding?

A: Głównym powodem używania smyczy podczas bodyboardingu jest bezpieczeństwo. If you were to wipe out or lose contact with your bodyboard, you won’t know the location of the board. Oznacza to, że nie możesz wiedzieć, aby trzymać się z dala od niej, gdy jesteś pod wodą i możesz nawiązać z nią kontakt w niezbyt przyjemny sposób.

Chcesz również upewnić się, że nie stracisz deski w rozbijających się falach i stracisz inwestycję, którą poczyniłeś w świetny bodyboard. Pamiętaj, aby przymocować smycz do prawej strony deski, jeśli jesteś praworęczny i odwrotnie, jeśli jesteś leworęczny.

Dostępne są zarówno smycze proste, jak i zwijane. Obie są zaprojektowane tak, aby zminimalizować wstrząs, gdy deska oderwie się od ciebie. However, leashes that are coiled are recommended because they stretch when needed and usually are not in the way.

Q: Why does the bodyboard need to be specific for my height and weight?

A: We covered a bit about the size of bodyboards above but we want to stress how important it is to have the right size board according to your height and weight. Jeśli deska jest zbyt duży dla Ciebie do zarządzania, nie będzie w stanie kontrolować jego ruchy w waves.

Jeśli deska jest zbyt mały, będziesz siedzieć niżej w wodzie i nie będzie naprawdę jeździć fale. For the optimal experience on a bodyboard, be sure to get the right size.

Q: What kind of deck is best for a beginner?

A: Most bodyboards made for beginners have a polyethylene, or PE, deck. Pokłady PE są zarówno miękkie i gładkie, ale po pewnym czasie użytkowania, może się okazać, że nie wracają do pierwotnego kształtu. Na przykład, możesz mieć wgłębienia, gdzie łokcie są zwykle umieszczone. Podczas gdy niektórzy mogą znaleźć to kłopotliwe, inni faktycznie lubią tę cechę.

Wcięcia w łokciach może ułatwić jazdę i można być bardziej stabilny na pokładzie. Dostępny jest również materiał o nazwie crosslink. Jest on zazwyczaj dużo bardziej wytrzymały, ale to dlatego, że jest sztywniejszy. Both are available and it’s usually up to the rider to choose what works best for them.

Q: Other than the board, what else do I need to start bodyboarding?

A: While it’s possible to start practicing on your bodyboard without the extra equipment, you may find it easier to get up to speed if you have the whole bodyboarding kit. Powinieneś zawsze inwestować w dobry mokry kombinezon, kamizelkę rash, lub oba.

Kamizelka rash jest czasami nazywana rashie. Skafander i kamizelka chronią przed wysypką, oparzeniami słonecznymi i innymi podrażnieniami. You might also want a pair of swim fins, although beginners may find it easier without them.

Tips for Buying & Riding a Bodyboard

While many of the following tips are geared more towards beginners, you experienced riders might learn something as well.

Tip #1: Dopasuj bodyboard do swojego poziomu umiejętności

Bodyboardy zbudowane dla ekspertów, lub nawet średnio zaawansowanych, mają o wiele więcej funkcji i może zająć ci więcej czasu, aby przyzwyczaić się do tego, jak deska zachowuje się na falach.

Najlepiej jest zacząć od deski, która ma bardziej podstawowe cechy i cechy, które ułatwią ci przyzwyczajenie się do niej. Always remember that as your skills improve you will be able to upgrade your bored or trade up to a better one.

Tip #2: Learn Correct Body Positioning

Even the most experienced bodyboarder sometimes doesn’t have correct body positioning habits. Bardzo ważne jest, abyś podczas pierwszej nauki bodyboardingu nauczył się jak prawidłowo ustawiać swoje ciało. Twoje ręce powinny znajdować się na nosie deski, chwytając ją.

Twoja klatka piersiowa powinna być uniesiona, podtrzymywana przez łokcie. Your lower belly should be laying against the back half of the board, while your legs are free to help you duck into or ride the waves.

Tip #3: Figure Out How to Read Waves

Most bodyboarders and even surfers are very aware that reading the waves is different at every beach. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz, chcesz spróbować fal na tej samej plaży, dopóki nie nauczysz się czytać fal. Every beach will be different, every wave will be different, but that’s part of the fun of bodyboarding.

You also may find other bodyboarders and surfers can be a valuable source of information about the beach, the waves, and even your board.

Tip #4: Wax Your Board

Even among the professional bodyboarders, there is much debate on whether to wax your board or not. Istnieją korzyści z obu tych rozwiązań, ale jedynym prawdziwym sposobem, aby dowiedzieć się co jest najlepsze dla ciebie i twojej deski jest wypróbowanie obu sposobów.

Spróbuj deskę taką jaka jest, a następnie porządnie ją nawoskuj, aby wypróbować ten sposób. Może się okazać, że lubisz woskować deskę, ale tylko w niektórych miejscach.

Porada #5: Zacznij od małych rzeczy

Łatwo jest się zniechęcić jako nowy granica ciała, jeśli próbujesz fal, z którymi nie czujesz się jeszcze komfortowo. Przez jakiś czas, może się okazać, że po prostu łatwiej jest nauczyć się wiosłować na desce. Następnie, gdy czujesz się komfortowo, możesz spróbować mniejszych fal i jeździć do brzegu.

Na każdym etapie, upewnij się, że jesteś wygodny z falami, które jeździsz przed przejściem do zmierzenia się z większymi. To nie tylko pomoże Ci nabrać pewności siebie, ale jest również bezpieczniejsze dla Ciebie i innych bodyboarderów.

Putting It All Together

Photo Courtesy of Blas Brains on Flickr.com

Więc teraz, gdy znasz już wszystkie specyfikacje techniczne bodyboard, jak wybrać odpowiednią? Cóż, po pierwsze i najbardziej oczywiste, potrzebujesz odpowiedniego rozmiaru. To wszystko zaczyna się tutaj, dostać to źle i cała reszta nie ma znaczenia.

Więc postępuj zgodnie z sekcją rozmiarów powyżej, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. Jeśli jesteś cięższym jeźdźcem, szersze i grubsze będą lepsze. Nie omówiliśmy flex i recoil; to zależy od materiału, z którego wykonane jest boogie board. Pianka PP ma mniejszy flex, ale za to większą manewrowość. Podczas gdy starsza pianka PE daje więcej flexu i więcej prędkości.

While dłuższa deska jest bardziej wyporna, zbyt długa deska dla twojego wzrostu i będzie to o wiele trudniejsze do wiosłowania przez fale i do kontroli. Get too small a board and you will be riding too low in the water and will not go very fast, plus you will have a hard time controlling the board.

Best Bodyboard Brands

I dont think there is any question that the king of bodyboards is still Morey.They invented them over 40 years ago and they have only gotten better. Są też nowi producenci, tacy jak California Board Company i Thuroso Surf. Idąc z każdym z nich zapewni Ci wspaniały dzień na wodzie. Oto moje topowe marki:

 • Morey
 • California Board Company
 • Own The Wave
 • THURSO SURF
 • Lucky Bums

Mam nadzieję, że ten przewodnik był pomocny w znalezieniu najlepszego bodyboardu pasującego do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz skomentować lub polecić deskę, której nie uwzględniłem, skorzystaj z mojego formularza kontaktowego, aby się z nami skontaktować.

Teraz, gdy już wiesz, jak kupić deskę, wyjdź na zewnątrz i ujeżdżaj fale!

Jak badaliśmy

Aby przedstawić najlepsze deski do bodyboardingu badaliśmy różne źródła recenzji takie jak REI, Dicks Sporting Goods, West Marine i Backcountry wraz z naszymi osobistymi doświadczeniami.

Konsultowaliśmy się również z magazynami internetowymi w celu zbadania produktów i uzyskania jak najwięcej bezstronnych informacji. Aby pomóc pozbyć się fałszywych recenzji użyliśmy Fakespot.com, aby upewnić się, że patrzyliśmy tylko na prawdziwe recenzje.

Z tak dużą ilością dostępnego sprzętu wysokiej jakości, musieliśmy go zawęzić w oparciu o to, co uważaliśmy za najlepsze opcje w danej cenie. Autor, Richard Remick jest zapalonym bodyboardzistą od ponad 10 lat.

Aby pomóc zawęzić wybór użył swojego osobistego doświadczenia wraz z rekomendacjami instruktorów bodyboardu i wypożyczalni.

Po szeroko zakrojonych badaniach, wymyśliliśmy naszą listę, aby pomóc Ci wybrać ten właściwy dla Ciebie.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg