Twój pojazd jest twoją dumą i radością. I polegasz na nim codziennie, aby dostać się do miejsc. Dlatego ważne jest, aby Twój samochód był zawsze w dobrej formie i działał sprawnie.

Gdy posiadasz samochód lub ciężarówkę, ważne jest, aby utrzymać harmonogram rutynowej konserwacji. Zapewnia to, że Twój samochód ma zawsze optymalną ilość płynów, czyste filtry i może zapobiec problemom zanim staną się one poważnymi problemami.

Mimo to nadal jest możliwe, a często oczekiwane, że Twój samochód będzie miał jakieś problemy w pewnym momencie. Jeśli regularnie obsługiwać swój samochód, to będzie w stanie szybko zauważyć, kiedy coś jest wyłączony. Kluczem jest ustalenie, co jest nie tak, a następnie naprawienie tego od razu.

Jeśli prowadzisz samochód z automatyczną skrzynią biegów, powinieneś być świadomy pewnych znaków i objawów, które mogą Cię ostrzec przed problemem.

Objawy korpusu zaworu skrzyni biegów

Co to jest korpus zaworu?

Korpus zaworu działa jako centrum sterowania w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. W korpusie zaworu znajduje się system kanałów i przejść, które są odpowiedzialne za kierowanie płynem transmisyjnym. Płyn trafia do różnych zaworów. Zawory te są odpowiedzialne za to, że różne biegi mogą się odpowiednio zmieniać.

Wyraźnie widać, że korpus zaworu jest kluczowy dla prawidłowego działania skrzyni biegów.

Czy istnieją różne rodzaje korpusów zaworów?

Tak. Istnieją dwa różne rodzaje korpusów zaworów, które są używane w samochodach.

1.Elektroniczny korpus zaworu

Elektroniczny korpus zaworu jest częścią ECT (elektronicznie sterowanej skrzyni biegów) samochodu. Ten rodzaj zaworu ciała używa ECT jako głównego sterowania podczas zmiany biegów. Wykorzystuje pasma i sprzęgła, które działają przez hydraulikę.

Jest solenoid elektryczny, który kontroluje każdy obwód hydrauliczny. Ten typ systemu pozwala kontrolerowi monitorować pozycję przepustnicy, prędkość pojazdu, ABS i prędkość obrotową silnika.

2.Hydrauliczny korpus zaworu

Ten typ systemu wykorzystuje hydraulikę do sterowania zaworami. Zawory te są połączone z dźwignią zmiany biegów. Kiedy zmieniasz położenie dźwigni, płyn jest kierowany do odpowiedniego sprzęgła.

Czytanie kodów błędów

Jakie są niektóre oznaki, że korpus zaworu jest zły?

Są pewne dość wyraźne i oczywiste oznaki problemów z korpusem zaworu skrzyni biegów. Ważne jest, aby zwrócić na nie uwagę i szybko się nimi zająć.

1.Garażowe zmiany

Jeśli zauważysz, że Twój samochód doświadcza ostrych lub opóźnionych garażowych zmian, możesz mieć problemy z korpusem zaworu. Nazywa się to zmianami garażowymi, ponieważ odnosi się do problemów podczas zmiany z parkowania na jazdę lub z parkowania na bieg wsteczny. Możesz zauważyć opóźnienie lub kilka sekund, lub szorstkość do przesunięcia.

2.Erratic Shifting

Innym znakiem problemów z korpusem zaworu, jest twój samochód przesuwa się na wyższe lub niższe biegi w niewłaściwych czasach. Może to mieć miejsce podczas jazdy pod górę i samochód przełącza się na wysoki bieg, utrudniając wspinaczkę. Może to być również związane z tym, że samochód przełącza się na wyższy lub niższy bieg, mimo że jedziesz ze stałą prędkością.

3.Shift Flares

Twoja skrzynia biegów jest zaprojektowana tak, aby mieć niewielki spadek RPM podczas zmiany biegu w górę. Jeśli zauważysz, że obroty skrzyni biegów wzrastają podczas zmiany biegów, oznacza to problem z korpusem zaworów.

4.Stukanie

Jeśli zauważysz jakiekolwiek stukanie lub brzęczenie podczas przyspieszania, zwalniania lub zmiany biegu na wsteczny, jest to oznaka możliwych problemów z korpusem zaworów. Nie powinieneś słyszeć żadnego z tych typów dźwięków.

5.Ześlizgiwanie się biegów

Ześlizgiwanie się biegów podczas jazdy to kolejny znak możliwego problemu z korpusem zaworu.Możesz zauważyć, że podczas jazdy samochód może próbować zmienić bieg na wyższy, ale zamiast tego szybko wpada na niższy. Lub twój samochód może nie zmienić w ogóle, a to spowoduje, że silnik będzie pracował na wyższych obrotach.

Check Engine Light

Zawsze, gdy zapala się kontrolka check engine w twoim samochodzie, jest to znak, że coś nie działa prawidłowo. Musisz dowiedzieć się, co jest nie tak i naprawić to.

Może możesz znaleźć kod P0715, P0751, P0783, P0829, P2707… z najlepszym skanerem obd2, powinieneś go mieć, aby znaleźć jakiś wspólny błąd w twoim samochodzie.

Czy można naprawić korpus zaworu?

Naprawa kontra wymiana korpusu zaworu to dobre pytanie i jest kilka szkół myślenia na ten temat. Z pewnością naprawa korpusu zaworu kosztuje mniej niż jego wymiana.

Ogólna zasada jest taka, że jeśli Twój samochód ma obecnie 100 000 mil lub więcej, powinieneś wymienić korpus zaworu. Jeśli Twój samochód ma mniejszy przebieg, może być możliwe odbudowanie korpusu zaworu.

Jeśli zdecydujesz się iść naprzód i odbudować korpus zaworu, upewnij się, że masz do czynienia z kompetentnym i renomowanym sklepem transmisyjnym.

Co z wymianą korpusu zaworu?

Jeśli Ty i Twój mechanik zdecydujecie, że potrzebujesz nowego korpusu zaworu, nadal możesz mieć mniej kosztowną opcję. Może być możliwe znalezienie regenerowanego korpusu zaworu dla twojego samochodu. Jeśli można znaleźć taki, który pasuje do marki, modelu i roku, jest to realna opcja.

Jeśli trzeba wymienić korpus zaworu na nowy, oto co może cię kosztować. Części same w sobie mogą kosztować od $250.00 do $500.00. Będzie to również zależeć od marki i modelu samochodu. Praca będzie prawdopodobnie kosztować 150,00 dolarów do 350,00 dolarów za kilka godzin pracy. Te ceny będą się również różnić w zależności od obszaru, w którym mieszkasz.

Final Thoughts

Routine car maintenance will keep your car in top shape and hopefully alert you to any problem before it becomes a major issue.

Since the transmission operates as a major controller of your car, you need to pay special attention to any signs that there may be a problem. Zawsze, gdy zauważysz, że twój samochód dziwnie zmienia biegi lub może hałasuje, sprawdź swój samochód. Jeśli twój samochód ślizga się biegi podczas jazdy, że jest to zdecydowany znak, że jest problem.

Najprawdopodobniej trzeba będzie uzyskać ciało zaworu wymienione. Możesz mieć możliwość jego odbudowy lub użyć regenerowanego. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że korzystasz z usług doświadczonego i renomowanego warsztatu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg