Kwietniowe prysznice przynoszą majowe kwiaty… ale mogą też przynieść złe dni dla włosów! Z okazji obchodzonego 30 kwietnia Narodowego Dnia Stylisty Fryzur, InventHelp® przedstawia historię najbardziej zaufanej broni kosmetyczki w walce z wypadającymi włosami – suszarki do włosów!

Pierwsza suszarka do włosów została wynaleziona w 1890 roku przez francuskiego stylistę, Alexandre’a F. Godefreya. Jego wynalazek był dużą, siedzącą wersją, która składała się z maski, która była przymocowana do rury kominowej pieca gazowego. Była to pierwsza suszarka kapturowa, jaką kiedykolwiek wyprodukowano, i była zasilana za pomocą kabla zasilającego i korby ręcznej. Klienci siadali pod urządzeniem w jego salonie i niemal byli pochłaniani przez sam rozmiar maszyny. Dość ryzykowne siedzenie być w imię piękna!

Przed wynalezieniem ręcznej suszarki do włosów, kobiety i mężczyźni musieli się kreatywnie, jeśli chodzi o suszenie włosów w domu. Jednym z pierwszych urządzeń używanych jako suszarka do włosów był właściwie odkurzacz. Odkurzacze z przełomu wieków zasysały powietrze przez przód i wydmuchiwały je przez tył. Odkurzacze przychodziły z wężem, który mógł być podłączony do przedniego lub tylnego końca. Kobiety często podłączały wąż próżniowy do tylnego końca próżni, włączały go i używały powietrza z próżni do suszenia włosów.

To nie było do 1920’s, że pierwsza ręczna suszarka do włosów została wprowadzona na rynek. W przeciwieństwie do nowoczesnych suszarek do włosów, pierwsza wersja ręczna była duża, ciężka (ważyła około 2 funtów), wykonana z cynku lub stali i często się przegrzewała. Wytwarzając zaledwie 100 W ciepła, pierwsza ręczna suszarka do włosów nie była w stanie szybko wysuszyć włosów, a kobiece ramiona często męczyły się od trzymania ciężkiego gadżetu. Było też wiele przypadków przegrzania i porażenia prądem z powodu kontaktu z wodą.

Do połowy lat 50-tych, nowe modele suszarek były kompaktowe i mieściły silnik wewnątrz obudowy, pozwalając suszarka do włosów być mniej hałaśliwe i nieporęczne. Te suszarki miały eleganckie projekty i były jaskrawo kolorowe, znacznie bardziej kobiece niż ich poprzednicy clunky.

Technologia suszarek do włosów uległa znacznej poprawie w latach 60-tych. Suszarki do włosów w tym czasie zostały wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są lżejsze i łatwiejsze do utrzymania przez dłuższy okres czasu. Były one również teraz w stanie produkować do 500 watów ciepła z powodu postępów technologicznych.

Zaawansowane przenośne suszarki do włosów z lat 90-tych może produkować ponad 1500 watów ciepła. Ulepszenia w technologii tworzyw sztucznych i odkrycie nowych materiałów izolacyjnych sprawiły, że nowa generacja lekkich suszarek do włosów stała się możliwa.

Dzisiejsze suszarki mogą wytwarzać do 2000 watów i mogą suszyć włosy szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele z dzisiejszych modeli suszarek do włosów zostało zaprojektowanych tak, aby ważyły mniej niż jeden funt, a także wyglądały elegancko i stylowo. Nowoczesne suszarki do włosów są wykonane przy użyciu technologii jonowej kryształu turmalinu, lub nanofuzji. Turmalin jest krzemianem, który, jak się uważa, tworzy lśniące, gładkie włosy. Mówi się, że nanotechnologia zabija bakterie i wirusy – to spory postęp w stosunku do oryginalnego modelu Godefrey’a!

Z innowacyjnością dzisiejszych suszarek, nie ma powodu, aby pozwolić tym deszczowym kwietniowym dniom zwilżyć Twoją fryzurę!

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg