Who is Ashley Force?

John Force az édesapja, a híres NHRA drag racing bajnok, aki 16 alkalommal emelhette magasba a trófeát a szezon végén. Az ő nyomdokaiba lépett, és versenyzőként is nevet szerzett magának. Ashley Force 1982. november 29-én született a kaliforniai Yorba Lindában, az USA-ban. 2007 és 2011 között a John Force Racing színeiben versenyzett, és több rekordot is felállított, többek között ő lett az első nő, aki győzelmet szerzett a Top Fuel Funny Car (TF/FC) bajnokságban. Szeretnél többet olvasni John Force lányáról, hogy megismerd gyermekkorát, karrierjét és magánéletét is? Ha igen, akkor maradj velünk egy kicsit, mert most közelebb hozzuk hozzád Ashley Force-ot.

View this post on Instagram

A jóképű párom tegnap este a templomunk La Cena-ján!A mai terveink között szerepel az NHRA & IndyCar versenyek megtekintése a tévében & szurkolva a családunknak…Áldott vasárnapot mindenkinek!???

A post shared by AshleyForceHoodJFE (@ashleyforcehoodjfe) on Sept 16, 2018 at 9:51am PDT

Ashley Force Bio: Laurie és John Force lányának, Ashley-nek két nővére van, Courtney és Brittany, akik szintén autóversenyzéssel foglalkoznak; van egy idősebb féltestvére is, Adria. Ashley a kaliforniai Anaheimben található Esperanza középiskolába járt, ahonnan 1999-ben érettségizett, és amely alatt pompomlány volt, megmutatva atlétikai és koreográfiai képességeit. Az érettségi után beiratkozott a Fullerton-i Kaliforniai Állami Egyetemre, ahol kommunikációból szerzett Bachelor of Arts diplomát, televíziós és videós szakirányon.

Kép forrása

Karrier kezdetek

A diploma megszerzése után Ashley egyre inkább a versenyzésre koncentrált, és 2004-ben csatlakozott a Top Alcohol Dragsterhez. A szezon során három futamot nyert, amelyek mindegyike az utolsó öt versenyen volt, és ekkor lépett be a győztesek körébe az édesapjával, így ők lettek a történelem első apa-lánya győztesei. A szezon végi összesítésben a negyedik helyen végzett. A következő két évben a Top Alcohol Dragster divízióban versenyzett, majd 2007-ben profi versenyző lett, és csatlakozott apja csapatához, a John Force Racinghez.

Kép forrása

Előléptetés

A Castrol által szponzorált Mustang Top Fuel Funny Carral indult, és áprilisban Atlantában történt, hogy apjával legendává váltak, mivel ők lettek az első apa-lánya versenyzők, akik egymás ellen versenyeztek. A lány 317,05 mph, azaz 510,24 km/h végsebességgel és 4,779 másodperces célba érési idővel jobb volt apjánál. Eljutott az elődöntőig, mielőtt kikapott volna, de még ugyanezen év októberében továbbjutott a döntőbe a The Strip-en, a Las Vegas Motor Speedway-en, azonban nem volt szerencséje, és egy holeshot miatt Tony Pedregon legyőzte. A következő év Ashley számára meglehetősen sikeresen alakult, hiszen három egymást követő versenyen, Houstonban, Las Vegasban és Atlantában is bejutott a döntőbe, az első két futam döntőjében kikapott, majd Atlantában ismét legyőzte édesapját, így ő lett az első nő, aki az NHRA Funny carban megszerezte a győzelmet, és egyben az első nő, aki vezet a tabellán.

2009-ben a Reilly NHRA Spring Nationals-en Jack Beckman legyőzésével megszerezte második győzelmét, majd ugyanebben az évben az US Nationals-en Robert Hightot legyőzve győzött. A bajnokságban a 2. helyen végzett, ezzel újabb rekordot állított fel, mivel ő volt az a nő, aki valaha a legmagasabb helyezést érte el a Funny Car bajnokságban.

Posted by Ashley Force Hood Fans on Thursday, August 30, 2018

Baba bejelentése és az azt követő visszavonulás

Ashley nem versenyzett egész 2010-ben, majd 2011-ben bejelentette, hogy terhessége miatt szünetelteti a versenyzést a szezonban. Édesapja vette át a helyét, míg Ashley a John Force Entertainment elnöke lett, és a csapat, termékeinek és projektjeinek médiával és promóciójával foglalkozott. 2014-ben rövid időre visszatért a pályára, de csak tesztpilótaként a Las Vegas Motor Speedwayen, azóta nem versenyzett, helyette a John Force Racing alelnöke lett. Nővére, Brittany, aki szintén a John Force Racing tagja, idén februárban szörnyű balesetet szenvedett Pomona-ban, de néhány nap kórházi kezelés után hazaengedték.

Ashley Force nettó vagyona

Tudod, mennyire gazdag Ashley Force? Lemezei és egyéb sikerei a pályákon nagymértékben megnövelték a vagyonát. Emellett a médiában tett erőfeszítései is hozzájárultak a vagyonához. Lássuk tehát, mennyire gazdag Ashley Force. 2018 végén Ashley Force nettó vagyonát 3 millió dollárra becsülik, ami elég lenyűgöző, nem gondolod?

Kép forrása

Ashley Force magánélete, házassága, gyermekei, férje Daniel Hood

Ashley meglehetősen nyitott, ha a magánéletéről van szó, minden érdekes részletet megosztott a közösségi oldalain. Daniel Hooddal 2008 óta él házasságban – ő a Castrol GTX Funny Car csapatának alkatrész menedzsere. Az esküvői ceremóniát Lake Tahoe-ban tartották, és az esküvő óta a párnak két gyermeke született, mindketten fiúk.

All dressed up & ready to head to head to the @NHRA awards banquet!?????? (Moose is mad he can’t go?) @DanielHoodJFR pic.twitter.com/EVY2wQzmln

– Ashley Force Hood (@ForceHood) November 13, 2018

Ashley Force Height, Weight, and Hobbies

Do you know how tall Ashley is how high and how much she weighs? Nos, 5ft 6ins magas, ami 1,70m-nek felel meg, míg a súlya 125lbs vagy 56kg. Elég vonzó, egyetértesz? Amikor nem dolgozik, Ashley szabadidejét inkább egy másik sportra, a kick-boxra összpontosítva tölti, bár csak amatőr szinten, és emellett szeret videókat készíteni és montázsolni.

Ashley Force internetes népszerűsége

Az évek során Ashley meglehetősen népszerűvé vált a közösségi média platformokon, különösen az Instagramon és a Twitteren. Hivatalos Instagram-oldalának több mint 55 ezer követője van, akikkel megosztott részleteket mind a magán-, mind a szakmai életéből, gyakran képeket a gyerekeiről, és a pályáról is. Ashley-t megtalálod a Twitteren is, amelyen valamivel több mint 11 000 követője van, akiket karrierje népszerűsítésére használ, többek között a John Force Racing legújabb projektjeiről, például a Pit Boss Grills-szel való együttműködésről, sok más poszt mellett. Tehát, ha még nem vagy Ashley Force rajongója, akkor itt a tökéletes alkalom, hogy azzá válj, csak ugorj át a hivatalos közösségi oldalaira.