A sportág uralkodó legnépszerűbb versenyzője, Chase Elliott szerda este a Bristol Motor Speedwayen megszerezte első NASCAR All-Star Race győzelmét – az utolsó körökben megelőzte a NASCAR Cup Series regnáló bajnokát, Kyle Busch-t.
Elliott a 140 körből 60-at vezetett az 1,1 millió dolláros nyereményért. Ő és édesapja, Bill Elliott csatlakozik a Dale Earnhardt és Dale Earnhardt Jr. apa-fia pároshoz, akik megnyerték a sportág szezonközi All-Star kiállítását. Érdekesség, hogy Bill Elliott nyerte a versenyt, amikor Atlantában rendezték, és Chase győzelme a fél mérföldes Bristol, Tenn. állambeli rövid pályán az egyetlen két alkalom, amikor az eseményt nem a Charlotte Motor Speedway-en rendezték meg.
Elliott 9-es számú Hendrick Motorsports Chevrolet-je időnként meggyőző előnyre tett szert a szerda esti 140 körös verseny második felében, de végül vissza kellett tartania a keményen küzdő Busch-ot, aki még mindig arra vár, hogy felemelje első versenyzői trófeáját a 2020-as szezonban. A kettejük közötti győzelmi különbség mindössze 0,418 másodperc volt.
A szezont vezető Kevin Harvick lett a harmadik, őt a Team Penske versenyzője, Brad Keselowski és a 2020-as Daytona 500 győztese, Denny Hamlin követte. Ryan Blaney, aki a versenyen a legjobb 72 kört vezette, a hatodik helyen végzett. Penske csapattársa, Joey Logano, Alex Bowman, Aric Almirola és Martin Truex Jr. egészítette ki a top10-et.
Elliott győzelme hatalmas népszerűségnek örvendett még azon korlátozott számú rajongók körében is, akik személyesen is részt vehettek a versenyen, és a 24 éves versenyzőt éljenzéssel ünnepelték.
“Ó, istenem, nincs ehhez fogható érzés, nincs ehhez fogható” – mondta mosolyogva Elliott, miután kimászott a Chevrolet-jéből. “Bristolban olyan elektromos légkör uralkodik, amilyenhez foghatót sehol máshol nem tapasztalunk. Ezt biztosan meg fogjuk ünnepelni.”
“Bristolhoz fogható nincs. Semmi sem hasonlítható az itteni fényekhez. Semmi sem hasonlítható az itteni versenyzéshez. Még sosem nyertem itt – micsoda verseny, hogy ezt megtehessem. Nagyon büszke vagyok a csapatunkra ma este, hogy visszatértünk. Nagyon nehéz heteken vagyunk túl, és úgy éreztük, hogy egy kicsit elszálltunk az alapról, és úgy éreztem, hogy küszködöm.”
“Csak megpróbáltam megnyomni az újraindítás gombot ezen a héten, és kijöttem, és nagyszerű teljesítményt nyújtottam – nagyszerű autóval. Nem tudom eléggé megköszönni a partnereinknek, mindenkinek, aki ezt lehetővé teszi. Az a sok 9-es számú sapka és póló a lelátón – imádom látni.”
A NASCAR kipróbált néhány innovatív és látszólag jól fogadott ötletet a nem pontszerző versenyen, beleértve az autók felszerelését olyan lámpákkal, amelyek alulról világítanak, valamint az újrarajtolás új formátumát, amely lehetővé tette a versenyzők számára, hogy kiválaszthassák, melyik sávot választják – a külsőt vagy a belső sávot.
Végeredményben azonban a verseny mégis csak a régimódi lóerőkön és az ősrégi stratégián múlott a 20 versenyző között, akik pozíciót szereztek a futamon.
“Keményen próbálkozunk, és jól futunk, de úgy tűnt, hogy ma este a verseny nagy részében a 10. helyre szorultunk, és az utolsó néhány módosítás tényleg segített rajtunk” – mondta Busch. “Adam (Stevens) nagyszerű munkát végzett, hogy segített az autónknak, és jobbá tette azt.”
“Jól sikerült az újraindítás, és a 12. helyről egészen az ötödikig jutottam, így ez hatalmas bónusz volt számunkra, hogy megszereztük ezt a pályapozíciót. Összességében csak tovább kell küzdenünk. Azt hiszem, ez már négy, öt, hat második hely idén, mit csinálsz? Csak tovább kell menned.”
Almirola kilencedik helyezése volt a legjobb azok közül a pilóták közül, akik a NASCAR All-Star Race-re úgy kvalifikálták magukat, hogy megnyertek egy szakaszt a NASCAR All-Star Openen a pályán szerdán korábban. William Byron szintén továbbjutott az Open szakaszgyőzelemmel, Matt DiBenedetto pedig a NASCAR All-Star Openen vihette haza a kockás zászlót – először nyerte meg a nem pontdíjas versenyt. Clint Bowyer a rajthelyet a szurkolói szavazás megnyerésével szerezte meg.”
A NASCAR Cup Series vasárnap a Texas Motor Speedwayen az O’Reilly Auto Parts 500 futammal folytatja az alapszakaszt. Az esemény közvetítése ET 14 órakor kezdődik az NBCSN, a PRN és a SiriusXM NASCAR Radio műsorán.