Egy csapatnak lehet egy második félidei visszatérése, miután az első félidőben jócskán lemaradt, vagy egy negyedik negyedbeli visszatérése, miután egy negyednyi játékidővel a vége előtt jócskán lemaradt.

A National Basketball Association legnagyobb visszatérése 1996. november 27-én történt, amikor a Utah Jazz a második negyed végén 36 pontos hátrányban volt a Denver Nuggets ellen (a félidőben 70-36, közvetlenül előtte 70-34 volt az állás), és ezt a hátrányt ledolgozva 107-103-ra nyert. A 2019-es NBA rájátszásban a Los Angeles Clippers 31 pontos hátrányban volt, mielőtt 135-131-re legyőzte a Golden State Warriorst.

Az NCAA divízió I történetének legnagyobb visszatérése 2018. február 22-én történt, amikor a Drexel 34 pontos hátrányt győzött le a Delaware ellen. Ezzel felülmúlták a korábbi rekordot, a Kentucky Wildcats és a Louisiana State University Tigers 1994. februári mérkőzését, amelyen a Wildcats 31 pontos hátrányban volt, de visszajött és 99-95-re nyert. A Fülöp-szigeteken a San Miguel Beermen lett a történelem első kosárlabdacsapata, amely 0-3-as hátrányból megnyert egy best-of-7 bajnoki sorozatot, miután a 2015-16-os PBA Fülöp-szigeteki Kupa döntőjének 7. mérkőzésén legyőzte az Alaska Aces csapatát.

NCAAEdit

Időszak végeEdit

Ezek a visszatérések a rendes játékidő végén vagy a hosszabbítás végén történtek rövid idő alatt:

Date Comeback By Leader Deficit Time Remaining Eventual Winner Final Score
01/08/2017 Nevada New Mexico 14 1:03 Nevada 105-104 (OT)
03/20/2016 Texas A&M Northern Iowa 12 0:34 Texas A&M 92-88 (2OT)

02/12/2019 Duke Louisville 23 9:04 Duke 71-69

A 2012-es NCAA férfi divízió I-es kosárlabda-bajnokságban a március 13-i ülésszak mindkét mérkőzése NCAA utószezonbeli rekordot állított fel, a mérkőzés utolsó öt percében leküzdött legnagyobb hátrány (16) és a mérkőzés bármely pontján leküzdött legnagyobb hátrány (25) tekintetében.

NBASzerkesztés

A következő visszajátszások kizárólag a pontveszteség alapján készültek:

AlapszakaszSzerkesztés

36 pont – Utah Jazz vs. Denver Nuggets (1996. november 27.)

A Utah Jazz 1996. november 27-én 107-103-ra legyőzte a Denver Nuggetset. A hazai közönség előtt a Delta Centerben játszó Jazz a félidőben 70-36-os hátrányban volt. A harmadik negyedben 2 ponttal növelték az előnyüket, így a hátrányuk 36 pontra nőtt. A 31 pontos Karl Malone és a 29 pontos Jeff Hornacek vezetésével a Utah Jazz bebiztosította a győzelmet, és ezzel ledolgozta az NBA történetének egyik legnagyobb hátrányát.

35 pont – Sacramento Kings – Chicago Bulls (2009. december 21.)

A Sacramento Kings 102-98-ra legyőzte a Chicago Bullst 2009. december 21-én a chicagói United Centerben. A Kings három negyedig hátrányban volt, a legnagyobb hátránya 35 pont volt, amikor a harmadik negyedből kevesebb, mint 9 perc volt hátra, de Tyreke Evans 23 pontja mögé felzárkózott. A Sacramento a negyedik negyedben a chicagói Luol Deng 26 pontos teljesítménye ellenére is felülkerekedett a Bullson. Ez a visszatérés az NBA történetének második legnagyobb visszatérését jelenti.

30 pont – Toronto Raptors – Dallas Mavericks (2019. december 22.)

A Raptors 85-55-ös hátrányban volt 2:55 perccel a harmadik negyed vége előtt. A Raptors aztán 47 pontot szerzett a 4. negyedben, és 110-107-re nyert, Kyle Lowry vezetésével, aki 32 pontjából 20-at a negyedik negyedben szerzett.

30 pont – Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers (2002. december 6.)

A Los Angeles Lakers a 3. negyedben 30 pontos hátrányban volt, és 27 pontos hátrányba került a 4. negyedbe lépve. Kobe Bryant 21 pontjának köszönhetően a Lakers 105-103-as győzelmet aratott. Illetve Bryant 8,4 másodperccel a vége előtt szerzett pontot, amivel a Lakers először vezetett a mérkőzésen, és megtartotta a győzelmet.

29 pont – Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks (1977. november 25.)

Az ötödik legnagyobb NBA visszatérés 1977. november 25-én történt az atlantai Omni Coliseumban. A Milwaukee Bucks 29 pontos hátrányban volt az Atlanta Hawks ellen, de végül 117-115-re győzött. Ez a mérkőzés az NBA történetének legnagyobb negyedik negyedbeli visszatérése. A Milwaukee játékosa, Junior Bridgerman 24 ponttal állt a visszatérés élére, és az Atlanta legjobb pontszerzője, John Drew 30 pontot szerzett az estén.

29 pont – Dallas Mavericks vs. Minnesota Timberwolves (2008. december 30.)

A Dallas Mavericks 2008. december 30-án 107-100-ra legyőzte a Minnesota Timberwolves csapatát, és 29 pontos hátrányból fordított a harmadik negyedben. Jason Terry 29 ponttal vezette a Mavericks pontszerzőit, míg Dirk Nowitzki 24 pontot tett hozzá. A mérkőzést a dallasi American Airlines Centerben játszották.

28 pont – Portland Trail Blazers – Sacramento Kings (2019. április 10.)

A Portland Trail Blazers 2019. április 10-én hazai pályán 28 pontos hátrányból győzte le a Sacramento Kingst. Már 28 pontos hátrányban voltak, amikor a második negyedben 30-at hagytak. 136-131 lett a végeredmény

28 pont – Sacramento Kings – Brooklyn Nets (2019. március 19.)

A Brooklyn Nets 28 pontos hátrányból győzte le a Sacramento Kingst 2019. március 19-én a Golden1 Centerben. D’Angelo Russell 27 pontot szerzett a negyedik negyedben, amivel győzelemre vezette a Netset. A mérkőzésen pedig új karriercsúcsot állított fel 44 ponttal. 121-123 a hivatalos végeredmény.

28 pont – Los Angeles Clippers – Boston Celtics (2019. február 9.)

A Los Angeles Clippers legyőzte a Boston Celticset a TD Gardenben 2019. február 9-én, hogy 28 pontos hátrányt ledolgozzon. Montrezl Harell 21 ponttal vezette a Clippers ponttermését a visszavágón. Kyrie Irving 4:09-cel a 2. negyed vége előtt kificamította a bokáját, és 2:28-mal a negyed vége előtt kiszállt a játékból.

27 pont – Miami Heat – Cleveland Cavaliers (2013. március 20.)

A Quicken Loans Arénában a Miami Heat az akkor ligaelső 27 pontos hátrányt ledolgozva a harmadik negyedben 98-95-re legyőzte a Cleveland Cavalierst, és 24 mérkőzésre növelte győzelmi sorozatát.

27 pont – Toronto Raptors – Golden State Warriors (2013. december 3.)

Az oaklandi Oracle Arénában a vendég Toronto Raptors 75-48-as előnyben volt a Golden State Warriors ellen, amikor a harmadik negyedből valamivel több mint 9 perc volt hátra. Stephen Curry és Klay Thompson vezetésével a Warriors az utolsó 21:20 percben óriási hárompontos dobóformának köszönhetően 64-28-ra felülmúlta a Torontót, így 112-103-as hazai győzelmet aratott.

UtószezonSzerkesztés

31 pont – Los Angeles Clippers – Golden State Warriors (2019. április 15.)

A Los Angeles Clippers 94-63-as hátrányban volt 7:31 perccel a harmadik negyed vége előtt, amikor Stephen Curry a negyedik faultja miatt a kispadra került. A Clippers a 4. negyed közepén már csak 2-re csökkentette a hátrányát. Landry Shamet 15,9 másodperccel a vége előtt dobott egy győztes hármast, amivel a Clippers 133-131-re vezetett. Lou Williams 36 ponttal vezette a Clipperst a visszavágón, Montrezl Harrell 25 ponttal segítette a Clipperst, aki a meccs második legjobb pontszerzője volt, és két büntetővel megpecsételte a meccset. A Clippers 135-131-re nyerte a mérkőzést a visszavágón. Ez az NBA rájátszás történetének legnagyobb visszatérése.

29 pont – Los Angeles Lakers – Seattle Supersonics (1989. május 4.)

A Lakers a második negyed elején 41-12-re vezetett, majd a második negyed elején egy olyan visszatérést produkált, amely a félidőre 54-43-ra, a harmadik negyed végére 73-65-re csökkentette a Supersonics előnyét, és végül 97-95-re megnyerte a mérkőzést.

27 pont – Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies (2012. április 29.)

26 pont – Cleveland Cavaliers – Memphis Grizzlies. Indiana Pacers (2017. április 20.)

A Cleveland Cavaliers 26 pontos hátrányt ledolgozva egy 25 pontos félidei hátrányt (a valaha volt legnagyobbat), 3-0-s első körös vezetést szerzett az Indiana Pacers ellen, és tovább táplálta történelmi, 10 meccses playoff-győzelmi sorozatát. A 26 pontos visszatérés az NBA utószezonjának történetében a valaha volt legnagyobb (a 2012-es Clippers Memphis Grizzlies elleni mérkőzéssel együtt), LeBron James pedig 41 pontot és tripla-duplát ért el egy újabb karrieréjszakával.

25 pont – Golden State Warriors – San Antonio Spurs (2017. május 14.)

A Golden State Warriors a 40 pontos Steph Curry és a 34 pontos Kevin Durant vezetésével 25 pontos hátrányból fordított. Curry 7 bedobott hármassal és 14 gólpasszal vezette a csapatot. A visszatérést a Spurs első számú opciójának, Kawhi Leonardnak a sérülése előzte meg. A Warriors 113-111-re nyert.

25 pont – Oklahoma City Thunder – Utah Jazz (2018. április 25.)

Az NBA első fordulójának harmadik negyedében az Oklahoma City Thunder 25 pontos hátrányból fordított a Utah Jazz ellen. Russell Westbrook 45 pontja és Paul George 34 pontja mentette meg a Thundert a kieséstől, és kényszerítette ki a 6. mérkőzést.