BRISTOL, Tenn. – Felejtsd el a szuperspeedwayeket. Chase Elliott pénteken megszerezte szezonbeli első pole pozícióját, és megszerezte az első rajtkockát a vasárnapi Food City 500-ra a Bristol Motor Speedway-en.

Elliott, a Hendrick Motorsports 9-es számú Chevrolet-jének pilótája 14,568 másodperces, 131,713 mph-s utolsó köridejével bejárta a 0,533 mérföldes, magasan fekvő pályát. A pénteki teljesítményét megelőzően Elliott mind a négy korábbi pole-ja a sorozat korlátozólemezes pályáin született – három a Daytona International Speedwayen és egy a Talladega Superspeedwayen.

“Már jó ideje szeretnék egy pole-t Daytonán és Talladega-n kívül” – mondta Elliott, a háromszoros Cup futamgyőztes. “Úgy éreztem, hogy az évek során jóval többször is sikerült olyan pole-t szereznem a csapatomnak, amelyik igazán megérdemli. Úgy éreztem, hogy nem (tettem) meg a magam részét.”

RELATED: A kvalifikáció eredményei

Elliott a nyolcadik leggyorsabb volt a nyitó körben, ahonnan a 24 leggyorsabb jutott tovább; a második körben a második leggyorsabb volt, így bejutott a 12-es döntőbe.

A nap egyetlen edzésén nyolcadik volt.

“Azt hiszem, Ryan valószínűleg dobott nekem egy csontot, úgy tűnt, hogy elrontotta” – mondta Elliott versenytársáról, Ryan Blaney-ról. “Elég jó kört ment.”

“A rajtpozíció nagyszerű, de ez is csak egy rajtpozíció. Azt hiszem, az első boxba való lejutás talán mindennél fontosabb.”

“Az autónknak van tempója, úgyhogy azt hiszem, ha jól tudunk vezetni, akkor szerintem van esélyünk (vasárnap).”

Blaney, a Team Penske 12-es számú Fordjának pilótája az első két körön keresztül “One Lap Blaney” volt, aki egykörös teljesítményekkel vágott neki az eredménytábla tetejének. Az utolsó kör azonban másnak bizonyult.

“Kapzsi lettem” – ismerte el Blaney. “Kapzsi voltam a 3-as kanyarban és kihagytam. Valószínűleg egy (14).45 körüli időt futottam volna. Kiszabadultam (a kanyarból), és egy kicsit elvesztettem.”

Az eredmény az, hogy Blaney Elliott mögött, a 37 autóból álló rajtrács harmadik helyéről indul. A második kör 14,528 másodperces, 132,076 mph-s futása mégis felülmúlta Denny Hamlin 2015-ben a Monster Energy NASCAR Cup Series-ben felállított 131,407 mph-s rekordját, és ezzel új bristoli kvalifikációs rekordot állított fel.

William Byron a HMS csapattársa, Elliott mellett indul, miután megszerezte a második rajtkockát. Ez volt a második egymást követő verseny, amelyen Byron az első soron kívülre kvalifikálta magát.

Erik Jones és Denny Hamlin a Joe Gibbs Racingtől a negyedik és ötödik helyről kezdheti meg a versenyt.

Kurt Busch, a tavalyi bristoli Bass Pro Shops Night Race győztese a kvalifikáción küszködött, és nem jutott tovább az első körből. A korábbi sorozatbajnok a 27. helyről indul vasárnap.

“Az autó laza volt, nem tudtunk jó időt autózni” – mondta Busch. “Ez minden, amim van. Egy kört mentem, és a 30. helyről beszélek. Az autó laza volt. Nem kaptunk jó időt.”

A pontversenyt vezető Kyle Busch nem jutott be az utolsó körbe, és a 17. helyről indul. Busch hétszeres győztes a BMS-ben, és ő a Food City 500 címvédője.