Ki az a Nastia Liukin?

Nastia Liukin egy orosz-amerikai volt művészi tornász, aki aranyérmet nyert az Egyesült Államoknak a 2008-as nagyhírű egyéni torna többfordulós versenyen.

Nastia Liukin: Liukin 1989. október 30-án született Moszkvában, Oroszországban, az egykori Szovjetunióban. Állampolgársága orosz-amerikai, etnikai hovatartozása angol és orosz.

A családja a texasi Parkerbe költözött, amikor 2 éves volt, és a harmadik születésnapján a fiatal Nastia már kezdett természetes hajlamot mutatni a torna iránt.

A kezdetektől fogva tanították és befolyásolták a szülei. Édesapja és edzője, Valeri, egy korábbi olimpikon, akit úgy ünnepeltek, mint az első tornászt, aki talajgyakorlaton tripla hátraszaltót hajtott végre. Édesanyja, Anna Kotcsnyeva az 1980-as évek végén világbajnok volt ritmikus gimnasztikában.

Nastia Liukin: Nastia Liukin: Iskolai előzmények

Nastia Liukin a New York University és a Southern Methodist University hallgatója volt.

Nastia Liukin: Lunkin 2002-ben kezdte tornász karrierjét, amikor részt vett az Egyesült Államok első junior bajnokságán.

A Pánamerikai Játékokon is részt vesz Santo Domingóban, ahol az amerikai csapattal csapatban aranyérmet nyert, az egyéni összesített versenyben pedig 2. lett csapattársa, Chellsie Memmel mögött.

A Pánamerikai Játékokon is részt vesz.

2005-ben érte el első nagy sikerét szenior szinten, hogy az Egyesült Államok bajnokává koronázták az összesített versenyben, a gerendán és a páratlan párhuzamosban.

A 2008-as pekingi olimpián Ljukin aranyérmet szerzett az egyéni művészeti ágban (mindenes), valamint három ezüstérmet és egyet a csapatversenyben.

Még a talajgyakorlatban is bronzérmet szerzett a román Sandra Izbasa (arany) és honfitársa, az amerikai Shawn Johnson (ezüst) mögött. Ezért Liukin úgy fejezte be a pályafutását, hogy a tornász Gienger felszabadításakor leesett a lécről.

Nastia Liukin: Nastia Liukin: Fizetés és nettó vagyon

Nettóvagyona 2 millió dollár, de a fizetése még nem derült ki.

Nastia Liukin: Sokan azt mondják, hogy Nastia Liukin túl fiatal ahhoz, hogy befejezze tornász sportolói karrierjét. Súlyos sérülése miatt Nastia Liukinnak hamarosan be kell fejeznie fényes karrierjét.

Nastia Liukin: 1,6 m (5 láb 3 hüvelyk) magassággal és 50 kg-os testtömeggel rendelkezik. Csábító testalkata 35-24-35 hüvelyk, melltartómérete pedig 34A. Továbbá a ruhamérete 4 US, míg a cipőmérete 7 US. Sportos, szőke hajszínnel és kék szemszínnel rendelkezik.

Nastia Liukin:

A Facebookon, az Instagramon és a Twitteren is aktív. A Twitteren több mint 373,8 követője van. A Facebookon körülbelül 511,6k követője van, az Instagramon pedig több mint 1 millió követője van.

Még többet megtudhatsz a születési tényekről, oktatásról, karrierről, nettó vagyonról, pletykákról, magasságról, közösségi médiáról különböző személyiségekről, mint Eliana Jones, Maggie Haney és Alicia Sacramone.