A Carolina Panthers történetében másodszor fordult elő, hogy a franchise egymást követő szezonokban (2010-11) több mint 10 mérkőzést veszített.

Az idei év mindig is nehéz volt a Panthers számára, mivel a csapat Matt Rhule vezetőedző vezetésével hosszú távú újjáépítésbe kezdett.

Az újabb rossz szezon pozitívuma a draftrendezés. Jelenleg a Panthers a 2021-es NFL-drafton az első helyen áll. Tavaly a hetedik helyen választották ki a defensive tackle Derrick Brownt. Brown volt a nyolcadik választásuk a draft első 10 pickje közül a csapat történetében.

Click to resize

A vasárnap délutáni mérkőzések alapján a Panthers a negyedik helyen áll. A szezonból még két mérkőzés van hátra: a Carolina jövő héten Washingtonba (6-8) látogat, majd a szezon végén a New Orleans Saints (10-4) vendége lesz.

13. Denver Broncos (5-9)

14. Minnesota Vikings (6-8)

15. New England Patriots (6-8)

A draft teljes sorrendjét itt nézheted meg.

Miért a Panthers a negyedik, ha több csapat is 4-10-re áll?

Ha a csapatok azonos mérleggel állnak a szezon végén, a draftpozíciót az NFL szerint a program erőssége határozza meg – a csapat ellenfeleinek összesített győzelmi aránya. Az a csapat kapja a magasabb picket, amelyik a legalacsonyabb győzelmi százalékkal játszott.

A Panthers menetrendjének erőssége 0,531, ami alig valamivel alacsonyabb, mint a Falconsé 0,536-os értéke. A Texans menetrendjének erőssége jelenleg .552.

A Carolinát segítette a Dallas vasárnapi, San Francisco elleni győzelme és a Chargers csütörtök esti, Las Vegas Raiders elleni győzelme.

Milyen magasra mehet a Panthers?

A legjobb, amit a Panthers elérhet, az a harmadik választás. A Jetset vagy a Jaguart nem tudják utolérni. A harmadik pickhez a Carolinának ki kellene kapnia, a Cincinnatinak pedig még legalább két meccset kellene nyernie – a 4-12 rosszabb rekord, mint a 4-11-1 vagy az 5-10-1. A Bengals hétfő este a Pittsburgh Steelerst (11-2) fogadja, majd a Texanshoz látogat, és a Baltimore Ravens (9-5) vendége lesz.

Hogyan mélyre süllyedhet a Panthers?

Néhány forgatókönyv van. Több csapat is összeborul. Ha 6-10-re zárják a szezont, akkor biztosan lehetséges, hogy kimozdulnak a draft első 10 helyéről. Attól függ, hogy a körülöttük lévő csapatok hogyan teljesítenek, mivel nagyon sok csapat azonos vagy hasonló mérleggel rendelkezik. De nagy az esélye annak, hogy a top 10-ben végeznek.

Szükséges olvasmány

+ Elemzés: A Panthers veresége a Packers ellen azt mutatja, hogy nem tanulnak a hibákból. Miért nem?

+ A Panthers valami fontosat tett a Packers ellen, amit az egész szezonban nem nagyon tett

+ A Carolina Panthers értékelése a Green Bay Packers elleni 24-16-os vereség után