Świat byłby strasznym miejscem bez kreatywnych ludzi. Czy w ogóle wyobrażasz sobie życie bez sztuki? Sama myśl o tym przyprawia mnie o drżenie. Czy mógłbyś być następnym Williamem Shakespearem, Stevenem Spielbergiem lub J.K. Rowling? Przekonaj się, korzystając z tych 20 znaków, że jesteś osobą kreatywną.

Masz problem z autorytetem.

Typy kreatywne nie zawsze dobrze dogadują się z kierownictwem, ponieważ wolą maszerować w rytm własnego bębna.

Masz trudny czas w relacjach z ludźmi.

Większość ludzi ma silne pragnienie dopasowania się, czego nie rozumiesz. Konformizm jest obrzydliwy.

Lubisz rozwiązywać problemy.

Podczas gdy większość ludzi ucieka i chowa się przed problemami, Ty celowo ich poszukujesz, ponieważ nie kochasz niczego bardziej niż nowe, świeże wyzwanie.

Reklama

Jesteś swoim własnym najgorszym krytykiem.

Pisałeś bloga wiele miesięcy temu i myślałeś, że był wspaniały w czasie, gdy go opublikowałeś. Ale potem czytasz go ponownie później i zastanawiasz się, „Co ja do cholery myślałem?”. Następnie identyfikujesz około tysiąca sposobów, na jakie mogło być lepiej i kopiesz siebie za bycie tak głupim.

Uwaga: Przypadkowo, to jest powód, dla którego ODMAWIAM czytania moich własnych starych blogów i artykułów.

Zadajesz dużo pytań.

Umysł pogrążony w stagnacji, pozbawiony ciekawości, nie ma zdolności tworzenia.

Nosisz notatnik wszędzie, gdzie idziesz.

Bo jak inaczej możesz zapamiętać te wszystkie genialne pomysły, które wpadają ci do głowy w locie?

Reklama

Odnajdujesz piękno w tym, co zwyczajne.

Twórcy żyją w teraźniejszości i są w ciągłym zachwycie nad otaczającym ich światem.

Jesteś znieczulony na odrzucenie.

Patrzmy prawdzie w oczy: to trudny świat. Gdyby zostanie pisarzem, aktorem lub artystą było łatwe, dużo więcej ludzi by to zrobiło. Uzyskanie tego strasznego listu odrzucenia na początku śmierdzi, ale w końcu stajesz się w stanie po prostu wzruszyć ramionami i przejść do następnego.

Rozumiesz moc atmosfery.

Jest powód, dla którego niektórzy autorzy podróżują do rustykalnego domku lub piaszczystej plaży, aby napisać swoje powieści. Niektóre atmosfery są bardziej sprzyjające kreatywności niż inne. Może lubisz spakować laptopa i iść do kawiarni, ławki w centrum miasta lub pod drzewem w parku. Cokolwiek to jest, znasz miejsca, które pobudzają twoją kreatywność.

Myślisz, że większość ludzi ma kiepski gust.

Możesz uważać, że filmy i muzyka, którą lubi większość ludzi, są po prostu okropne. Nie wiem jak Ty, ale ja wierzę, że za każdym razem, gdy ktoś słucha Nickelback, umiera kotek.

Reklama

Jesteś obserwatorem ludzi.

Dlaczego ludzie oglądają telewizję, skoro prawdziwe życie jest nieskończenie bardziej interesujące?

Nie jesteś w tym dla pieniędzy.

Pieniądze płacą rachunki, ale nie zapewniają szczęścia. Są o wiele łatwiejsze sposoby na zarabianie na życie. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o pasję.

Doświadczasz emocjonalnych wzlotów i upadków.

Twoje życie emocjonalne nie jest linią prostą. Zamiast tego, jest ono bardziej podobne do trasy kolejki górskiej pełnej spadków, wzniesień, pętli i zakrętów. Czasem możesz doświadczyć erupcji szczęścia i zderzenia ze smutkiem w ciągu zaledwie kilku chwil od siebie. Najbardziej bolesne części zazwyczaj znajdują się w waszej sztuce.

Szukacie inspiracji.

Inspiracja nie dzieje się sama z siebie. Niezależnie od tego, czy jest to otwarcie galerii sztuki, produkcja teatralna, czy muzyka na żywo w barze w centrum miasta, szukasz inspiracji wszędzie tam, gdzie możesz ją znaleźć. Miło jest wiedzieć, że nie jesteś sam w swoim pragnieniu tworzenia.

Reklama

Masz ciekawe poczucie humoru.

Żarty bezbarwne są najlepszym rodzajem żartów.

Ewoluujesz jak szef.

Umiejętność dostosowania się do wymagających scenariuszy jest niezbędna do przetrwania w kreatywnej dżungli.

Nienawidzisz stereotypów.

Rozumiesz, że istoty ludzkie są o wiele zbyt skomplikowane, aby wrzucać je w role płci lub stereotypy.

Nie masz filtra.

Czy nie sądzisz, że życie byłoby o wiele zabawniejsze, gdyby każdy po prostu mówił to, co myśli, bez filtra? Nie ma czegoś takiego jak TMI (Too Much Information).

Poświęcasz czas na myślenie.

Twój mózg jest twoim największym atutem.

Nie poddajesz się presji.

Czy to nienawidzący, który uważa, że twoje dzieło jest do bani, członek rodziny, który uważa, że „powinieneś znaleźć prawdziwą pracę”, czy przyjaciel, który uważa, że twój pomysł „nigdy nie wypali”, nie poddajesz się presji z zewnątrz.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg