Użycie leków tłumiących kwas żołądkowy u niemowląt gwałtownie wzrosło, ale trend ten nie jest ani oparty na nauce, ani korzystny dla niemowląt, sugeruje komentarz.

Reklama leków na refluks, błędna interpretacja normalnych reakcji niemowląt i nadmierna medykalizacja kultury są winne, według dr. Eric Hassall, gastroenterolog dziecięcy z Sutter Pacific Medical Foundation w San Francisco.

Jedno duże badanie około 1 miliona niemowląt ujawniło 7-krotny wzrost recept na inhibitory pompy protonowej (PPIs) dla niemowląt pomiędzy 1999 a 2004 rokiem, powiedział Hassall. IPP działają poprzez blokowanie produkcji kwasu w żołądku (Prilosec, Prevacid i Nexium należą do tej kategorii).

Badanie to wykazało również, że recepty na jeden z IPP, wykonany w płynie przyjaznym dla dzieci, wzrosły 16-krotnie w okresie badania, i że IPP zostały przepisane około 0.5 procent dzieci przed osiągnięciem 1 roku życia, przy czym około połowa z tych recept pojawiła się przed 4 miesiącem życia.

Plucie i płacz „od dawna obserwowano u zdrowych, dobrze rozwijających się niemowląt”, przy czym aż 40 do 70 procent niemowląt pluje codziennie, jak napisał Hassall. Ten refluks jest normalny, a nie choroba refluksowa przewodu pokarmowego (GERD).

Ale rodzice są bombardowani reklamami, co prowadzi ich do „zatarcia granic między normalnością a patologią”, Hassall wrote.

Hassall’s komentarz został opublikowany dzisiaj (20 października) w Journal of Pediatrics.

Przyczyny nadmiernego przepisywania

Nadmierne przepisywanie „zawdzięcza wiele reklamie, w szczególności do stosowania terminu 'refluks kwaśny’,” Hassall wrote.

Ale plucie w górę nie wynika z niezdolności niemowlęcia do obsługi kwasu, stąd nie jest to choroba refluksowa. Mimo to rodzice przychodzą do gabinetów pediatrów twierdząc, że ich dziecko ma refluks, a lekarze chętnie przepisują leki hamujące wydzielanie kwasu, Hassall wrote.

Plucie w górę jest spowodowane dużą ilością jedzenia, że niemowlę nie może trzymać; stąd jest to normalne i rozwiązuje się na własną rękę w co najmniej 95 procent niemowląt, Hassall napisał. Jednak płacz i plucie się są coraz bardziej „mylone w diagnozę GERD.”

Nadmierny płacz jest zbyt łatwo interpretowane jako oznaczające żołądka niepokoju, ale zwiększona płacz w pierwszych trzech do pięciu miesięcy jest absolutnie normalne, napisał. W rzadkich przypadkach, możliwa do zidentyfikowania, uleczalna przyczyna, taka jak alergia na mleko lub dieta, jest powodem nadmiernego płaczu.

Nieefektywne leczenie, potencjalna szkoda

Nie ma nauki, która popiera stosowanie inhibitorów pompy protonowej u niemowląt, ale jest „mania GERD”, według Hassalla. Największe badanie kliniczne u niemowląt okazało się, że inhibitor pompy protonowej nie był lepszy niż placebo.

Istnieje niebezpieczeństwo w zmniejszaniu normalnego wydzielania kwasu. „Kwas żołądkowy jest wczesną linią obrony przed infekcjami i ważne dla wchłaniania niektórych składników odżywczych,” Hassall napisał. Szereg problemów zdrowotnych są bardziej powszechne u ludzi, którzy wzięli leki zmniejszające wydzielanie kwasu, w tym ostre zapalenie żołądka i jelit, jeden rodzaj zapalenia płuc i alergie pokarmowe. Niemowlęta mogą być na ryzyko tych chorób tylko dlatego, że wziął inhibitor pompy protonowej, he wrote.

PPIs może również powodować niedobory żywieniowe, które są szczególnie niepokojące, gdy dzieci rosną i rozwijają się, Hassall wrote.

Innym źródłem szkody jest dezinformacja. Hassall skrytykował stronę internetową, która zaleca stosowanie dawek „znacznie przekraczających dawki opublikowane w pediatrycznych badaniach klinicznych.” Rodzice nie zdają sobie sprawy, że niemowlęta metabolizują te leki znacznie wolniej niż starsze dzieci, więc mniejsze dawki są bezpieczniejsze.

Badania diagnostyczne w kierunku GERD u niemowląt są uzasadnione tylko wtedy, gdy objawy są ciężkie i nie ustępują, napisał.

Redakcje

Aby ograniczyć nadużywanie leków hamujących wydzielanie kwasu, jednym z miejsc, w którym można by zacząć, byłoby zaprzestanie rutynowego używania słów, takich jak GERD i refluks kwasowy, w odniesieniu do niemowląt. „Te objawy i oznaki to tylko „życie”, a nie choroba, i jako takie nie uzasadniają terapii lekowej”, napisał Hassall.

„Jestem tak samo winny jak matki, które przychodzą zrozpaczone przez płacz i plucie w górę”, dr Beth Tarini, pediatra na Uniwersytecie Michigan, powiedział MyHealthNewsDaily. „To jest coś, co zostało zmedykalizowane, a my musimy powiedzieć rodzicom, że jest to tylko niefortunne uderzenie w drodze.”

Uspokojenie jest kluczem, Tarini powiedział, ale ona wątpi pediatrów będzie w stanie powstrzymać popyt na leki. Z dzieci „leki na kaszel, i nadmierne leczenie infekcji ucha, powiedziała, że zajęło FDA, aby zatrzymać it.

„Możemy potrzebować FDA, aby umieścić ostateczny gwóźdź na tym jednym, too,” she said.

Przekaż to dalej: Dzieci mogą być traktowane z refluksu kwasu leki, które nie potrzebują, co może podnieść ich ryzyko niedoborów żywieniowych lub allergies.

Ta historia została dostarczona przez MyHealthNewsDaily, siostrzana strona do LiveScience. Śledź MyHealthNewsDaily na Twitterze @MyHealth_MHND. Znajdź nas na Facebooku.

Ostatnie wiadomości

{{ articleName }}

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg