They say love is blind, but it is also about understanding and respecting one another. Ale kiedy ktoś jest zaślepiony przez miłość, jest brany za pewnik przez drugą osobę. Kiedy twoje emocje rządzą twoim umysłem, zrobisz wszystko, aby twój partner był szczęśliwy, a to oznacza również, że poświęcasz swoje szczęście dla nich, ponieważ znaczą dla ciebie więcej. Kiedy to się dzieje, wielokrotnie, nie dostajesz miłości lub szacunku, na który zasługujesz. W pewnym momencie w końcu poczujesz, że nie jesteś traktowany właściwie i że zasługujesz na więcej, ale to może, ale nie musi się zdarzyć. Cokolwiek by to nie było, jeśli zauważysz któryś z tych ośmiu znaków, żebyś sama nie zdołała go rozpoznać, oznacza to, że twój mężczyzna tak naprawdę cię nie ceni i po prostu bierze cię za pewnik.

On sprawia, że czujesz się, jakbyś nie była godna

Source: Getty Images

Gdy dochodzi do przepychanek, on sprawia, że czujesz, jakby robił ci przysługę, będąc z tobą. Robiąc to, zaszczepia w tobie poczucie bezwartościowości. Wpływa to na ciebie na wielu poziomach, a im częściej się to zdarza, tym bardziej wierzysz, że nie jesteś tego warta. Nawet w obecności przyjaciół i rodziny on nieustannie cię umniejsza, ale ty wciąż go usprawiedliwiasz, mówiąc, że cokolwiek robi, robi to z miłości.

Porównuje cię do innych

Źródło: Getty Images

Czujesz, że jesteś nieustannie porównywana do innych osób w jego życiu. Twoje wybory dotyczące ubrań, kariery i czegokolwiek, o czym ma zdanie, porównuje do innych ludzi. To z kolei sprawia, że zastanawiasz się, czy dokonujesz właściwych wyborów. To nie jest jednorazowa rzecz, to jest coś, co robi stale, czy to kiedy jesteś na randce z nim lub na wycieczce z przyjaciółmi. On zawsze porównuje cię do innych i to jest coś, czego nie powinnaś znosić.

On nie rozumie lub nie szanuje twoich granic

Źródło: Pexels

Każdy potrzebuje mieć swoją osobistą przestrzeń. Dotyczy to obu osób w związku, czy to Ciebie, czy jego. To jest coś, co po prostu nie może działać w jedną stronę. Nie pozwól mu mieć swojego telefonu lub przeglądać swoich wiadomości, jeśli nie odwzajemnia się tym samym. Zaufanie jest dwukierunkową ulicą, ale podejrzliwość nie. Naucz się rozróżniać te dwie rzeczy, ponieważ to właśnie tam popełniamy błąd. Jako kobiety, przeginamy w drugą stronę tylko po to, aby mężczyźni w naszym życiu byli szczęśliwi. Ale, szczerze mówiąc, to nie tak powinno być.

Jego bronią jest zawsze poczucie winy

Źródło: Getty Images

On jest kimś, kto zawsze będzie czerpał przyjemność z twojego poczucia winy. Wykorzysta twoją przeszłość przeciwko tobie, aby cię zawstydzić i sprawić, że poczujesz się winna z powodu wyborów, których dokonałaś. On również wie, jak wygrać kłótnię, wszystko, co musi zrobić, to upewnić się, że przywołuje twoją przeszłość, abyś poczuła się ujeżdżana z poczuciem winy i poddała się argumentowi, dając mu tym samym satysfakcję z posiadania ostatniego słowa. Silny i kochający mężczyzna to ktoś, kto rozumie twoją przeszłość i powstrzymuje się od używania jej przeciwko tobie.

On podkopuje cię przed innymi

Źródło: Getty Images

Bierze wielką przyjemność z nabijania się z ciebie przed swoimi przyjaciółmi. Żartowanie twoim kosztem stało się teraz jego hobby, bo ty nie bierzesz na to odwetu. Tak bardzo boisz się go zranić, rozgniewać, że po prostu przyjmujesz to wszystko w milczeniu, mając nadzieję, że to będzie ostatni raz, kiedy to zrobi. Ale, im bardziej milczysz, tym bardziej zachęca go do kontynuowania tych żartów. Później, w związku, pęknięcia, które ignorowałaś przez tak długi czas zaczną się ujawniać i nie da się tego uniknąć.

On bierze cię za pewnik przez cały czas

Źródło: Getty Images

Nigdy nie pyta o twoje zdanie ani nie bierze pod uwagę twoich uczuć. To zawsze jego uczucia i jego sprawy mają największe znaczenie. Nawet jeśli jesteś smutna i zdenerwowana, musisz udawać, że wszystko jest w porządku, żeby nie zepsuć mu dnia. Jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, to może możemy sobie odpuścić. Ale gdy zdarza się to regularnie, oznacza to, że on uważa się tylko za tego ważnego w związku i po prostu wziął cię za pewnik.

7. Twoja złość i ból są dla niego zawsze głupie

Źródło: Getty Images

Ponieważ zostałaś wzięta za pewnik, twoje uczucia są dla niego nieważne? Czujesz złość? Masz do czynienia z nim na własną rękę i nie pokazać go do niego, ponieważ nie obchodzi go, jak się czujesz. Liczą się tylko jego emocje i żadne z twoich uczuć nic dla niego nie znaczą.

On sprawia, że czujesz, że twoje wartości i przekonania są złe

Źródło: Getty Images

Jeśli ty w coś wierzysz, ale on nie, to będzie się upewniał, że czujesz, że twoje wartości i przekonania są błędne. To, że on się z tym nie zgadza, nie oznacza, że ma rację. Masz prawo do posiadania własnego zdania, tak samo jak on, ale on nie jest nikim, kto mógłby ci powiedzieć, że to, w co wierzysz, nie jest słuszne.

Nadchodzi moment, w którym zdajesz sobie sprawę, że znosisz wiele tylko dlatego, że kochasz tego człowieka. To jedna rzecz, aby dostosować się i pracować wokół rzeczy, ale zupełnie inny scenariusz, gdy musisz całkowicie zmienić siebie tylko po to, aby on cię zaakceptował. To nie jest miłość i im szybciej to sobie uświadomisz, tym szczęśliwsza będziesz.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg