Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której potrzebujesz korony, dobrze jest wiedzieć, że masz różne opcje.

Cóż, jest to naprawdę dobre, jeśli rozumiesz swoje opcje. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Jeśli chodzi o korony dentystyczne, masz do wyboru koronę CEREC lub tradycyjną koronę dentystyczną. Przejdźmy do zalet i wad każdego z nich i zobaczmy, który z nich wychodzi na wierzch.

Zalety &konsekwencje tradycyjnych koron dentystycznych

Od lat tradycyjne korony dentystyczne są niezawodną metodą pomagającą ludziom osiągnąć uśmiech, którego pragnęli. W swoim czasie, tradycyjna korona dentystyczna była przełomową metodą w postępie stomatologicznym i przyczyniła się w dużym stopniu do nowych odkryć. Jednak dzięki nowszemu rozwojowi korony CEREC, tradycyjne korony stały się przestarzałe.

Tradycyjna korona wymaga dwóch wizyt u dentysty. Pierwszą z nich jest oszlifowanie zęba i przygotowanie go do założenia nakładki. Następnie wykonuje on skany zęba i przygotowuje koronę tymczasową, którą pacjent może nosić do czasu wykonania korony stałej.

Dentysta przesyła skany do laboratorium dentystycznego, gdzie wykonywana jest korona stała. Trwa to zazwyczaj około 10 dni. Po jej wykonaniu pacjent zgłasza się na kolejną wizytę w celu dopasowania i zacementowania korony stałej.

Tradycyjne korony wymagają podbudowy, która jest osadzana w kości szczęki. Sama korona jest wykonana z połączenia porcelany, złota i/lub srebra, które są połączone z metalem. Wykonana jest z mocnego materiału, jest estetyczna (wygląda jak zwykły ząb), a jej ułożenie i dopasowanie jest dość dokładne. Podsumowując, tradycyjna korona od dawna stanowi dobry substytut zastępujący naturalny ząb.

Jednakże, ponieważ istnieje ona od tak dawna, dentyści mieli dużo czasu, aby napotkać kilka powszechnych niedociągnięć.

Pierwszym z nich jest po prostu czas trwania całego procesu, który może wynosić dwa, a nawet trzy tygodnie. W tym czasie korony tymczasowe mogą się odklejać lub powodować wrażliwość, co sprawia, że czas oczekiwania na koronę stałą nie jest zbyt przyjemny. Poza tym porcelana jest również podatna na odpryskiwanie i pękanie. Tradycyjne korony są również dość drogie.

Jak widać, mocno podpowiadamy, że pojawiła się nowsza opcja, która może przejąć tron „najlepszej korony”. Porozmawiajmy o koronach CEREC.

Plusy & (Brak) minusy koron CEREC

Korony CEREC (CEREC) są fajnym dzieckiem na Dentist Street. Są to bardziej wydajne i zaawansowane technologicznie korony, które stały się preferowaną opcją.

Podczas gdy wykonanie tradycyjnej korony dentystycznej może trwać tygodniami, korona CEREC wykorzystuje technologię CAD (Computer-Aided Design) oraz CAM (Computer-Aided Manufacturing) do wykonania korony w ciągu jednej wizyty. Nie tylko to, ale pozwalają one na uzyskanie lepszego zgryzu i bardziej naturalnych zębów dla pacjentów.

Korony CEREC pasują idealnie. Wyglądają i czują się jak prawdziwy ząb dzięki technologii wspomaganej komputerowo.

Na wizycie dentysta użyje małej kamery, aby stworzyć trójwymiarowy, cyfrowy obraz jamy ustnej. Następnie frezarka zostanie wykorzystana do stworzenia korony ceramicznej. Następnie dentysta pomaluje i zeszkli każdy ząb, aby dopasować go do reszty jamy ustnej. Po zakończeniu tych czynności dentysta może w ciągu kilku minut przykleić ząb do Twojej jamy ustnej. To takie szybkie i łatwe!

Cały proces powinien zająć tylko około dwóch godzin. Korony CEREC są tworzone z zaawansowaną dokładnością i precyzją, wyglądają i są odczuwane jak prawdziwy ząb, a każdy etap procesu jest o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta.

Nie będziesz musiał nosić tymczasowej korony ani pobierać niewygodnych odcisków ust. Ponadto, będziesz odczuwać znacznie mniejszą wrażliwość pooperacyjną. I nie zapominaj, że wystarczy tylko jedna wizyta.

Jeśli nie jesteś przekonany o przewadze koron CEREC, oto kilka szybkich porównań obok siebie.

Z czego wykonane są korony?

Tradycyjne korony wykonane są z metalu, takiego jak złoto, srebro lub stal nierdzewna. Zazwyczaj mają dobre dopasowanie, ale materiały będą wyróżniać się bardziej, co sprawia, że ludzie są nieco świadomi siebie o nich. Korony te spełniają swoje zadanie, ale są mniej estetyczne.

Tymczasem korona CEREC jest wykonana z materiałów ceramicznych lub żywicznych. Technologia wspomagana komputerowo stosowana przy wykonywaniu koron CEREC zapewnia im bardziej komfortowe dopasowanie, a dzięki obrazowaniu 3D dentyści mogą również dopasować kolor, aby nadać im bardziej naturalny wygląd i odczucie.

Jak długo trwa ich wykonanie?

Tradycyjne korony wymagają wielu wizyt z okresem oczekiwania pomiędzy nimi wynoszącym do kilku tygodni. To długi czas oczekiwania, aż korona będzie gotowa. W tym czasie będziesz musiał nosić koronę tymczasową.

Korona CEREC może być wykonana podczas jednej wizyty. Stomatolog pobiera wycisk bezpośrednio na miejscu, a w wyniku obrazowania komputerowego od razu powstaje korona. Cała wizyta trwa około dwóch godzin, nie jest wymagana korona tymczasowa.

Jak długo wytrzymują korony?

Dwa rodzaje koron wytrzymują zazwyczaj od 10 do 15 lat. Żywotność korony zależy jednak w dużej mierze od higieny jamy ustnej pacjenta. Należy odpowiednio dbać o jamę ustną i koronę, a może ona przetrwać znacznie dłużej niż 15 lat.

Ile kosztują korony?

Mimo iż można by przypuszczać, że korony CEREC są droższe, jesteśmy w błędzie! W rzeczywistości kosztują mniej więcej tyle samo co tradycyjne korony, od około 800 do 3000 dolarów. Ubezpieczenie może pomóc w pokryciu tego kosztu, ale zależy to od Twojego zasięgu. I nie zapominaj – mniej wizyt w gabinecie oznacza, że zaoszczędzisz czas i pieniądze na dopłaty i nieobecność w pracy.

Podsumowanie

Czy szukasz lepszej opcji niż tradycyjna korona? Korona CEREC jest tutaj i zespół w Stiles Dental Care jest przeszkolony w tym szybkim, wygodnym rozwiązaniem, aby poprawić swój uśmiech. Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na wizytę.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg