.

Plies
Wiek
Nazwa rodowa Algernod Lanier Washington
Znany również jako
Urodzony
Pochodzenie Fort Myers, Florida
Gatunek(-y)
Zawód(-y) Rapper
Lata aktywne 2005 -r. obecnie
Label(e) Big Gates Records, Slip-n-Slide Records, Atlantic Records

Algernod Lanier Washington (ur. 1 lipca 1976 r.), lepiej znany pod pseudonimem scenicznym Plies, jest amerykańskim raperem podpisanym pod Slip-n-Slide Records. Zadebiutował w 2007 roku z The Real Testament z singlami „Shawty” i „Hypnotized”, które podbiły listy przebojów. Plies nagrał również dwa bestsellerowe albumy w 2008 roku, Definition of Real i Da REAList i planuje kolejny album w 2009 roku.

Kariera

Big Gates

Although Plies początkowo odmówił rapowania, po demonstracji dla jednego ze swoich artystów, Levatte zdecydował się zachować wers Plies na utworze „Tell Dem Krackers Dat”. Levatte i Plies promowali singiel i podróżowali wiele razy do Miami, co ostatecznie doprowadziło do umowy dla Plies na Slip-N-Slide Records.

The Real Testament

The Real Testament został wydany 7 sierpnia 2007 roku. Jego debiutancki singiel „Shawty” featuring T-Pain topped Billboard Hot Rap Tracks wykres i osiągnęła szczyt na numer dziewięć na Hot 100. „Hypnotized”, drugi singiel, zawierał Akona i osiągnął szczyt na trzecim miejscu listy przebojów Rap i 14 na Hot 100. Trzecim singlem był utwór „I Am the Club”. W dniu 29 lutego 2008 roku, Recording Industry Association of America (RIAA) certyfikat albumu Gold za sprzedanie ponad 500.000 jednostek; pięć dni później RIAA zrobił to samo dla singli „Shawty” i „Hypnotized”.

Definition of Real

Definition of Real, jego drugi album, został wydany w dniu 10 czerwca 2008 roku, 10 miesięcy po wydaniu pierwszego albumu. Głównym singlem było „Bust It Baby Pt. 2” z udziałem Ne-Yo, który osiągnął szczyt na numer dwa na obu Hot Rap Tracks i Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks listach przebojów i numer siedem na Hot 100. Album zadebiutował na pozycji #2 na liście Billboard 200, sprzedając się w pierwszym tygodniu w ponad 214,000 egzemplarzy. Inne single zawierały „Please Excuse My Hands”, z udziałem Jamie Foxx i The-Dream, „#1 Fan” z udziałem Keyshia Cole i J. Holiday, oraz „Who Hotter Than Me”. RIAA certyfikowała na złoto „Bust it Baby” 17 września i Definition of Real 14 października.

Da REAList

Plies wydaje swój trzeci album, Da REAList, 16 grudnia 2008 roku, 6 miesięcy po wydaniu swojego drugiego albumu. Pierwszym oficjalnym singlem z tego albumu jest „Pants Hang Low”, wyprodukowany przez Mannie Fresh.

Fourth Untitled Album

W wywiadzie z Pliesem i według Slip-N-Slide records, raper ogłosił, że ukończył już czwarty album. Wstępnie planuje wydać go w kwietniu lub maju 2009 roku, ale stwierdza, że dokładna data będzie zależała od tego, jak duży sukces odniesie jego trzeci album. Tytuł albumu jest nadal nieznany, ale Plies mówi, że decyduje się między 3 różnych opcji i będzie solidne go do weekendu Thanksgiving.

Areszt

Na 2 lipca 2006 roku, strzelanina w klubie nocnym w Gainesville, Floryda widział Plies oskarżony o nielegalne posiadanie ukrytej broni, a członkowie jego otoczenia oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Strzelanina, w której 5 osób zostało rannych, rozpoczęła się po tym, jak mikrofon Pliesa został odcięty, aby Lil’ Boosie mógł wystąpić, po tym jak występ Pliesa przekroczył czas. Według promotora Jonathana Smitha, Plies stał się „rozwścieczony”, a wynikła z tego bójka na pięści zakończyła się strzelaniną.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg