Stanford Graduate School of Business o zmierzchu

Stanford’s Graduate School of Business ogłosiła dziś (16 września), że przyjęła rekordową liczbę kobiet do swojej najnowszej klasy studentów MBA, zbliżając się do parytetu płci. Według profilu właśnie wprowadzonego Class of 2021, 47% klasy przychodzącej jest kobietą, aż sześć pełnych punktów procentowych z 41% tylko rok wcześniej.

Wzrost kobiet pasuje do Wharton’s przychodzącej klasy MBA w tym roku, ale jest powyżej każdego innego wybitnego programu MBA w USA, w tym Michigan’s Ross School of Business (45%), Harvard Business School i Duke University’s Fuqua School of Business (oba na 43%), Yale School of Management (42%), University of Virginia’s Darden School of Business (40%), Columbia Business School (38%), UC-Berkeley Haas School of Business (38%) i NYU Stern (36%).

Stanford był w stanie osiągnąć swój nowy rekord, ponieważ aplikacje do jego programu MBA spadły drugi rok z rzędu. Szkoła powiedziała, że aplikacje w sezonie przyjęć 2018-2019 spadły o 5,8% do 7,342 z 7,797 rok wcześniej. W ciągu ostatnich dwóch lat Stanford doświadczył spadku aplikacji o 10,2% od rekordowego szczytu 8,173 w cyklu przyjęć 2016-2017.

INCREASE IN WOMEN REFLECTS EXPANDED EFFORTS TO ENCOURAGE FEMALE APPLICANTS

Kirsten Moss, assistant dean of admissions & financial aid at Stanford GSB

Spadek aplikacji jest po niskiej stronie wielu najlepszych szkół w tym roku. Yale SOM zgłosiło spadek o 15,6%, podczas gdy Duke University’s Fuqua School of Business zobaczył spadek o 14,6%. Niedobór 5,8% w Stanford porównuje się do 6,7% spadku na Harvardzie i 5,4% spadku na Uniwersytecie Pensylwanii Wharton School. Stanford nie ujawnił jeszcze, czy jego wskaźnik akceptacji 6% kleszczami w górę lub czy plon-odsetek przyjętych studentów, którzy zapisują się-zmienił się w wyniku spadku w apps.

Ale większa wiadomość była szkoła udany wysiłek w rysowaniu więcej kobiet do swojego programu MBA. „W tym roku odsetek kobiet w klasie MBA Stanford GSB osiągnął historyczną wysokość, prawie osiągając parytet płci na poziomie 47%”, powiedziała Kirsten Moss, asystent dziekana ds. Przyjęć MBA i pomocy finansowej w Stanford GSB. „Jesteśmy podekscytowani widząc 6-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku, być może odzwierciedlający nasze rozszerzone wysiłki mające na celu zachęcenie kobiet ubiegających się o przyjęcie na studia MBA.”

Moss przypisał skok do rosnącej liczby wydarzeń dla kobiet ubiegających się o przyjęcie w ciągu ostatnich kilku lat. „Tego lata, na przykład, studenci GSB podzielili się swoim doświadczeniem MBA w czatach w małych grupach z setkami kobiet na całym świecie, od Auburn, Alabama do Windhoek, Namibia”, dodała. „Ponieważ różnorodność, równość i integracja jest kluczowym priorytetem dla GSB, będziemy kontynuować naszą szarżę, aby przyciągnąć wyjątkowo zróżnicowane ciało studenckie.”

AVERAGE GMAT SCORES TICKS UP AGAIN

Po pięciopunktowym spadku średniego wyniku GMAT w szkole w zeszłym roku, GMATs ticked w górę ponownie o kilka punktów do 734, pozwalając Stanfordowi odzyskać swój status jako posiadający najwyższy zgłoszony średni wynik GMAT dla każdego prestiżowego programu MBA na świecie. Wharton jest tuż za nim z 732, podczas gdy Harvard mediana wynik w tym roku pozostał 732.

W wydaniu jego profil klasy dla klasy 2021, Stanford poinformował również, że GMATs dla 417 studentów przyjeżdżających zakres od niskiego 600 do 790, dokładnie taki sam zakres, jak jego rok wcześniej klasy. Średnia ocen licencjackich również spadła nieznacznie do 3,70 z 3,72. Trzeci rok z rzędu, Stanford ujawnił również wyniki GRE dla swojej klasy wchodzącej. Średni werbalny wynik GRE w tym roku to ponownie 165, z zakresem od 149 do 170 (w porównaniu do 156 do 170 w zeszłym roku). Średni wynik quant na GRE jest również 165 ponownie, z zakresu 157-170 (w porównaniu do 152 do 170 w zeszłym roku). Około 19% tegorocznej klasy przychodzącej uzyskało wstęp z GRE, w porównaniu z 18% w poprzednim roku.

Szkoła zauważyła, że jej nowi studenci MBA pochodzą z bardzo zróżnicowanych środowisk, w tym z 66 krajów, 160 instytucji licencjackich i 297 organizacji. Internationals obejmują 43% studentów, metryka, która obejmuje stałych mieszkańców USA i podwójnych obywateli, w porównaniu do 42% w zeszłym roku i 41% dwa lata temu. Mniejszości amerykańskie stanowią 27% klasy, tak samo jak w zeszłym roku. Wstępujący studenci średnio 4,6 lat doświadczenia zawodowego, z zakresem od zera do 14 lat.

Strona 1 z 2

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg