Jeśli zostaniesz wybrany, aby być najlepszym człowiekiem swojego przyjaciela w jego ślubie, masz kilka ważnych obowiązków do spełnienia. Pierwszym z nich jest zaplanowanie wieczoru kawalerskiego dla swojego kumpla. Kiedy większość ludzi słyszy „wieczór kawalerski”, myślą o stojakach na beczki i g-stringach.

W dzisiejszym artykule, omawiamy honorowe początki wieczoru kawalerskiego i jak możesz rzucić jeden z prawdziwą klasą dla swojego kumpla.

Historia wieczoru kawalerskiego

Mężczyźni mogą być zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że tradycja posiadania wieczoru kawalerskiego jest zakorzeniona w czasach starożytnych. Spartanie, którzy zapoczątkowali ten pomysł w 5 wieku p.n.e., zorganizowaliby kolację dla przyszłego pana młodego w noc przed jego ślubem. Wieczór zostałby spędzony na ucztowaniu i wznoszeniu toastów za pana młodego i siebie nawzajem.

Tradycja posiadania „kolacji kawalerskiej” trwała do czasów współczesnych. W latach 40-tych i 50-tych okazja została nazwana „kolacją dla panów”. Był on rzucony przez ojca pana młodego i obejmował te same toasty i jedzenie, którymi cieszyli się Spartanie. Te kolacje kawalerskie zostały zaprojektowane dla męskiej więzi i świętować pana młodego-to-be’s ważne rytuał przejścia z pojedynczego życia do marriage.

Jakiś czas w ciągu ostatnich kilku dekad, „obiad” został upuszczony i zastąpiony przez „party”. To było coś więcej niż tylko zmiana w semantyce; etos i impuls do tradycji zaczęły być przekształcane. Nie była to już okazja do świętowania pana młodego, ale raczej okazja dla pana młodego, aby mieć jeszcze jedną noc wolności przed ustatkowaniem się. W związku z tym wieczór kawalerski stał się okazją do robienia wszystkich tych rzeczy, które po wypowiedzeniu przysięgi zostałyby uznane za niedozwolone. Kolacja i toasty zostały zastąpione przez, lub uzupełnione o, striptizerki, hazard i duże ilości alkoholu.

Na szczęście, te rodzaje partii zostały wychodząc z mody późno. Takie strony nie honorują przyszłej panny młodej, która będzie zestresowana pokusami, którym może ulec jej narzeczona, ani nie szanują twojego przyjaciela, który prawdopodobnie osiągnął punkt dojrzałości, w którym czuje się gotowy do małżeństwa i ustatkowania się. Dla przyszłego pana młodego, małżeństwo prawdopodobnie nie sygnalizuje końca jego dni klubów ze striptizem i bar hopping, on zostawił za sobą te rzeczy jakiś czas temu. Ale małżeństwo będzie zostawić mu mniej czasu, aby spędzić z chłopakami. Więc zamiast postrzegania wieczór kawalerski jako ostatnią szansę swojego przyjaciela do rozpusty, strona powinna naprawdę służyć jako złota okazja do męskiej więzi, szansa na zrobienie działań, które mogą stać się mniej częste po ślubie, i czas, aby zdmuchnąć przedślubnej jitters.

Pick an Activity

Pierwszym krokiem w planowaniu wieczór kawalerski jest wybór działalności do centrum partii wokół. Tylko dlatego, że twój fiesta nie będzie obejmować wypychanie banknotów dolarowych w g-strings, nie oznacza, że to musi być nudny romans. Istnieje wiele innych działań, które będą uwolnić swój testosteron i dostać serce pompowania. Oto tylko kilka pomysłów:

 • Wynajmij skutery wodne na dzień na wodzie
 • Jedź na nartach śnieżnych lub snowboardzie
 • Weź udział w profesjonalnym lub koleżeńskim wydarzeniu sportowym
 • Weź udział w meczu bokserskim lub MMA
 • Spędź dzień na golfie
 • Wybierz się na dalekomorskie połowy, Wyczarteruj łódź rybacką lub weź lekcję wędkarstwa muchowego
 • Zaplanuj grę w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę nożną lub kręgle
 • Zorganizuj noc w kasynie z płatnym krupierem
 • Wybierz się na paintball

Wybierz się na kemping lub wycieczkę z plecakiem

Porady:

 • Nie rób niczego szalenie niebezpiecznego. Chcesz się dobrze bawić, ale nie chcesz ryzykować złamania jednej z kończyn pana młodego. Będzie mu trudno nurkować w miesiącu miodowym z gipsem na nodze.
 • Miło jest zaskoczyć przyjaciela tym, co będzie robił na swojej imprezie, ale pamiętaj, aby zaspokoić jego osobowość i zainteresowania.
 • Rozważ względne budżety swoich przyjaciół. Nie chcesz, aby niektórzy z przyjaciół pana młodego, aby pominąć imprezę, ponieważ nie mogą sobie pozwolić, aby przyjść.
 • Po wybraniu działalności na wieczór kawalerski, zaplanować posiłek po nim. Jeśli jest ciepło, backyard cookout sprawia, że doskonały wybór. Jeśli jest chłodniej, lub po prostu pragniesz czegoś bardziej formalnego, wynajmij pokój w ulubionej restauracji swojego przyjaciela.
 • Na kolacji, zachęcaj swoich przyjaciół do robienia zabawnych pieczeni i przejmujących toastów. Mogą również chcieć przekazać słowa mądrości dla pana młodego. Jeśli masz jakieś porady, lub chcesz powiedzieć rzeczy, które nie zostaną uwzględnione w nadchodzącym przemówieniu najlepszego człowieka, nie krępuj się przyczynić się do toastów.

Wybierz datę

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu daty imprezy. Chociaż jest to kuszące, aby mieć partii noc przed ślubem, gdy wszyscy goście są w mieście, to nie jest odpowiedni wybór. Pan młody musi być ostry na następny dzień ceremonii, a nie wszystkie tuckered out. Ponadto, próbna kolacja jest często planowana na tę samą noc i kolidowałaby z Waszą imprezą. Wybierzcie więc datę na kilka tygodni przed ślubem. Jeśli wielu przyjaciół pana młodego mieszka poza stanem, możesz chcieć przesunąć ją jeszcze dalej, więc nie muszą dwa razy odbywać tej samej podróży w krótkim okresie czasu.

Wysyłanie zaproszeń

Zaproś wszystkich mężczyzn z partii ślubnej i wszystkich dobrych przyjaciół pana młodego i męskich krewnych, z którymi jest blisko.

Wysyłanie zaproszeń około trzech tygodni przed imprezą. Zaproszenia powinny pasować do poziomu formalności strony. Jeśli przyjęcie ma być formalne, wyślij wysokiej jakości, pisemne zaproszenia za pośrednictwem poczty. Jeśli przyjęcie ma być bardziej swobodne, wystarczy rozmowa telefoniczna lub e-mail. Jeśli strona będzie obejmować działalność, takich jak te wymienione powyżej, zawierać informacje, takie jak koszt, miejsce i czas spotkania, mapy, itp.

Każdy zaproszony powinien być odpowiedzialny za płacenie za koszt siebie i chipping do kosztów dla pana młodego. W zaproszeniu należy zawrzeć pełną szacunku prośbę o przesłanie czeku na odpowiednią kwotę.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg