Kalispell znajduje się pośród niektórych z najbardziej popularnych atrakcji Montany. Park Narodowy Glacier, górskie miasto wypoczynkowe Whitefish i rozległe jezioro Flathead znajdują się w pobliżu. W Kalispell znajduje się również międzynarodowe lotnisko Glacier Park. Ale są też inne miejsca, które warto sprawdzić w tej okolicy.

Parki

Although Flathead National Forest, Glacier National Park, and Flathead Lake are all nearby, visitors to Kalispell will find opportunities for outdoor recreation right in town.

Woodland Park
This family-friendly Kalispell city park has all the amenities you look for in a park, and then some. Znajdują się tu dwie mile ścieżek spacerowych, uroczy staw, wiaty piknikowe i ogrody. Atrakcją jest Park Wodny Woodland, wyposażony w zjeżdżalnie wodne, leniwą rzekę i wodny plac zabaw dla najmłodszych.

Lone Pine State Park
Znajdziesz tu szlaki do wędrówek, jazdy konnej, kolarstwa górskiego i wędrówek na rakietach śnieżnych przecinające ten 270-hektarowy zalesiony park. Inne udogodnienia obejmują centrum dla zwiedzających i sklep z pamiątkami, strzelnicę łuczniczą i tereny piknikowe. Z Lone Pine State Park rozciąga się widok na Kalispell i dolinę, więc nie zapomnij spędzić trochę czasu delektując się wspaniałymi widokami. Park jest aktywną częścią społeczności Kalispell, zapewniając warsztaty przyrodnicze, wycieczki z przewodnikiem i rakiety śnieżne, zajęcia przyjazne dzieciom i programy o tematyce świątecznej.

Golf

Montana’s Flathead Valley jest domem dla wielu wysokiej jakości pól golfowych, z kilkoma znajdującymi się w Kalispell.

  • Buffalo Hill Golf Club: Z zarówno 18-dołkowym, jak i 9-dołkowym kursem, Buffalo Hill jest dobre zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych golfistów.
  • Northern Pines Golf Club: Dawniej znany jako Big Mountain Golf Club, ten wymagający kurs jest znany ze swojej malowniczej i pogodnej tylnej dziewiątki.
  • Village Greens Golf Club: Jest to dobrze utrzymane miejskie pole golfowe położone w dzielnicy mieszkalnej.

Muzea

While większość osób planujących wizytę w Kalispell skupi się na rekreacji na świeżym powietrzu, nie przegap niesamowitych atrakcji wewnętrznych miasta. Te muzea zapewniają wgląd w sztukę i historię regionu, dając ci zupełnie nowe uznanie dla otaczających jezior, lasów i gór – i dla ludzi, którzy nazywają Kalispell domem.

Hockaday Museum of Art
Zlokalizowane w pięknym starym budynku biblioteki Carnegie, Hockaday Museum of Art gromadzi i wystawia sztukę lokalnych artystów, jak również prace skupiające się na scenerii i historii regionu. Nie przegap jego kolekcji „Korona kontynentu”, z fotografiami i obrazami przedstawiającymi Park Narodowy Glacier, autorstwa takich artystów jak Charles M. Russell, O. C. Seltzer i Ralph Earl DeCamp.

Conrad Mansion Museum
Ten dobrze zachowany historyczny dom, z większością oryginalnego umeblowania, zapewnia spojrzenie w przeszłość do wczesnych dni Kalispell. Charles E. Conrad, założyciel Kalispell, wybudował tę uroczą ceglaną rezydencję dla swojej rodziny w 1895 roku. Był to dom rodziny Conradów do 1974 roku, kiedy to został przekazany miastu Kalispell. Dom i tereny są teraz otwarte do zwiedzania (od maja do października) i na specjalne imprezy. Dom jest wypełniony artefaktami z przełomu wieków, w tym umeblowaniem i ubraniami. Specjalne imprezy odbywają się przez cały rok, z kilkoma dorocznymi ulubionymi w sezonie świątecznym.

Muzeum w Central School
Historia regionu Flathead Valley jest głównym tematem w tym lokalnym muzeum, prowadzonym przez Northwest Montana Historical Society. Dawny historyczny budynek szkoły, imponujący zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, został po raz pierwszy otwarty w 1894 roku. Eksponaty muzealne dotyczą lokalnych plemion rdzennych Amerykanów, ery zagród i przemysłu drzewnego w regionie.

Żywność i napoje

Jak wszędzie na północnym zachodzie, ruch lokalnej żywności jest silny w Kalispell. Słynne w regionie wiśnie Flathead są świeżym, słodkim przysmakiem dostępnym od lipca do sierpnia, a sierpień przynosi jagody. Kalispell jest domem dla winiarni i browarów, gospodarstw mlecznych i producentów warzyw. Wszystkie te lokalne dobroci można znaleźć w wielu lokalnych jadłodajniach i na rynkach.

Kalispell Farmers Market
Odbywający się w każdą sobotę od maja do połowy października, ten rynek na świeżym powietrzu oferuje lokalne owoce i warzywa, a także wyroby rękodzielnicze.

Kalispell Brewing Company
Otwarta w 2014 roku, ta lokalna firma produkuje niefiltrowane piwa rzemieślnicze, które są serwowane w ich sali degustacyjnej na miejscu.

The Knead Cafe
Zdrowe i sycące śniadania i lunche są serwowane w tej kawiarni Kalispell od wtorku do soboty. Menu Knead Cafe oferuje różnorodne dania, w tym potrawy z jajek, kanapki i opcje wegetariańskie. Jej specjalnością są podpłomyki, jajka po benedyktyńsku i wołowina z rożna.

.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg