Arkansas ma ponad 9000 mil szlaków turystycznych, dwa lasy narodowe, i ponad 18 milionów akrów lasów, co czyni go prawdziwym rajem dla ludzi, którzy kochają na zewnątrz. Nawet jeśli dąb i hikora są dominujące w lasach, sosna jest na tyle wyjątkowy, aby być nazywany drzewem państwowym. Zobaczmy więc, jakie rodzaje sosny państwo Arkansas jest domem dla.

Sosny są drzewami iglastymi i wiecznie zielonymi, a szyszki na drzewach mogą być tak małe, jak jeden cal długości lub tak duże, jak 15 cali długości. Drzewa są łatwe w uprawie i bardzo królewskie w wyglądzie, dlatego są tak popularne w miejscach publicznych, takich jak parki, place zabaw i ogrody. Są również świetne dla właścicieli domów i stanowią doskonały dodatek do każdego ogrodu lub podwórka.

Sosny w Arkansas składają się z czterech różnych typów, a jeśli jesteś ciekawy tych drzew lub prowadzisz badania na ich temat, informacje zawarte poniżej powinny być bardzo cenne.

Eastern White Pine (pinus strobus L.)

F. D. Richards Młoda sosna biała wschodnia (Pinus strobus)

Sosna biała wschodnia osiąga zwykle około 160 stóp wysokości, choć niektóre z nich osiągają prawie 190 stóp. Pnie mogą mieć od trzech do pięciu stóp średnicy, i tak jak inne sosny, wschodnia sosna biała ma zastosowania dla prawie każdej części drzewa.

Niektóre z zastosowań drewna tego drzewa obejmują tarcicę dla przemysłu budowlanego i maszty dla statków, a gdy uwzględni się korę i igły, można uzyskać cele lecznicze, jak również. W rzeczywistości igły tych drzew mają ogromną ilość witaminy C, nawet więcej niż pomarańcze i cytryny, co jest doskonałym powodem, aby je sprawdzić.

Sosna biała wschodnia jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów sosny w Ameryce Północnej.

Sosna Loblolly (pinus taeda)

Sosna Loblolly

Podobnie jak inne drzewa w południowej części kraju, sosna loblolly występuje głównie na bagnach i innych obszarach nizinnych. Zwykle dorasta do około 100 stóp wysokości i ma pień, który może osiągnąć do pięciu stóp średnicy. Co ciekawe, niektóre nasiona sosny loblolly zostały włączone do misji Apollo 14, a po powrocie zostały zasadzone w różnych miejscach w całym kraju, w tym w Białym Domu.

Arkansas jest domem dla jednego z najstarszych drzew sosny loblolly. Znajduje się ona w południowo-wschodnim Arkansas i ma ponad 300 lat, 117 stóp wysokości i 56 cali średnicy, co czyni ją rzeczywiście bardzo imponującym drzewem.

Sosna długolistna (Pinus palustris Mill.)

Chuck Bargeron, University of Georgia Sosna długolistna (Pinus palustris)

Przy wysokości około 115 stóp i średnicy 28 cali, może nie jest to największy rodzaj sosny, ale jest to bardzo atrakcyjna i dostojnie wyglądająca sosna. W rzeczywistości sosna długolistna stała się symbolem kulturowym Południa i jest nawet drzewem stanowym w stanach takich jak Alabama.

Niektóre z wielu zastosowań tego drzewa obejmują tarcicę i pulpę, a drewno jest żywiczne i ma żółty kolor. Jak na ironię, ponieważ drewno jest żywiczny, pniaki drzewa i korzenie nie będzie gnić, co jest czasami niedogodnością dla właścicieli domów, którzy chcą usunąć drzewo całkowicie, jak to zadanie jest bardzo trudne.

Sosna krótkolistna (pinus echinata)

Kenraiz Sosna krótkolistna (Pinus echinata)

Pochodząca ze wschodniej części kraju, sosna krótkolistna ma igły rosnące w grupach po dwie lub trzy, ale przemieszane razem. Jej kształt może być krzywy lub prosty, a rośnie od 65 do 100 stóp wysokości i około dwóch stóp średnicy. Szyszki mają około trzech cali długości, a drzewo jest czasami nazywane południową sosną żółtą lub sosną krótkosłomkową.

Sosna krótkosłomkowa może być wykorzystywana do produkcji forniru ze sklejki, pulpy drzewnej i tarcicy, a także może przystosować się do różnych warunków wzrostu, w tym wilgotnych równin zalewowych i skalistych wyżyn.

Sosna liściasta jest bardzo rozpowszechniona w Ameryce Północnej i można ją powszechnie znaleźć w Arkansas, a także w Wirginii, Tennessee, Luizjanie, Alabamie i innych.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

lg